מסכימים, מתנגדים?

כוכבית מצויה

Well-known member
את קוראת לזה "כפייה" אני רואה בזה את הדת הקדושה של אבות אבותינו.
הדת הזאת היא הדבר היחידי שהצליח לאפיין ולשמר את זהותנו כעם היהודי לאורך כל הדורות.
הן בגלות ובעיקר כשאנו ברוך ה' סוף סוף היגענו לנחלת אבות, לכאן.
רק שלמרבה הצער החלו לצוץ כל מיני חכמולוגים שמנסים להתנגד לדת אבותיהם.
מנסים להתכחש לדת ולזהות היהודית שאפיינה אותנו אלפי שנים.
כביכול בשם הליברליות הנאורות והקידמה |יעני|
אבל אנחנו מכירים אותם טוב טוב עוד מתקופת מתן תורה על הר סיני
אז קראו למתכחשים האלה, "דתן ואבירם"
והנה מסתבר שהאדמה לא בלעה את כולם, נשארו עוד כמה שמסתובבים בינינו. |חיוךרחב|
אני לא מתרגש מהם במיוחד.
זה כמו היתושים שעולים מהביצה ומנסים פה ושם לעקוץ.
אבל אני יש לי ליד החלון מכשיר עם אור בצבע סגול. |שמש|
זצץץץץץץ זצץץץץץץץץ זצץץץץץץץץץץ אני שורף להם ת'ת_ת. :-D
הכוונה ליתושים. ;-)
הכרחה של מישהו לעשות משהו היא כפיה.
היא כפיה ללא קשר לשאלה האם נכון או לא נכון לכפות דבר מסויים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
הכרחה של מישהו לעשות משהו היא כפיה.
היא כפיה ללא קשר לשאלה האם נכון או לא נכון לכפות דבר מסויים.
מצטער אבל אני עדיין לא ראיתי קלגסים אשר מגיעים אל ביתך ומכריחים אותך להתפלל בשבת
אף אחד גם לא מגיע אל ביתך ובודק האם את אוכלת כשר.
גם אם את מעדיפה לא לעשות לבנך ברית מילה, אני מבטיח לך שאף אחד לא יקח אותו ממך בכוח הזרוע.
אותם יהודים טובים אשר מוותרים על זמנם היקר ועומדים תחת השמש היוקדת כשהם מנסים לשכנע יהודים צעירים להניח תפילין,
זאת כפיה?
אני מאמין שבנך כשהיה בגיל 13 חגגת לו בר מצווה ואף רכשת לו תפילין וציצית כשאתם עומדים מול הכותל מצטלמים איתו מחיוכים ומאושרים עד השמים.:)
אז למה שלא יניח שוב תפילין למשל בכניסה לשוק הכרמל?
מה ההבדל?
באותה הזדמנות הוא גם יגיד: "שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד". |חיוךרחב|

כוכבית מצויה

Well-known member
מצטער אבל אני עדיין לא ראיתי קלגסים אשר מגיעים אל ביתך ומכריחים אותך להתפלל בשבת
אף אחד גם לא מגיע אל ביתך ובודק האם את אוכלת כשר.
גם אם את מעדיפה לא לעשות לבנך ברית מילה, אני מבטיח לך שאף אחד לא יקח אותו ממך בכוח הזרוע.
אותם יהודים טובים אשר מוותרים על זמנם היקר ועומדים תחת השמש היוקדת כשהם מנסים לשכנע יהודים צעירים להניח תפילין,
זאת כפיה?
אני מאמין שבנך כשהיה בגיל 13 חגגת לו בר מצווה ואף רכשת לו תפילין וציצית כשאתם עומדים מול הכותל מצטלמים איתו מחיוכים ומאושרים עד השמים.:)
אז למה שלא יניח שוב תפילין למשל בכניסה לשוק הכרמל?
מה ההבדל?
באותה הזדמנות הוא גם יגיד: "שמע ישראל, ה' אלוקינו, ה' אחד". |חיוךרחב|
נתתי לך דוגמאות של כפיה. לרגע לא טענתי שכופים את כל תרי"ג מצוות.
כהרגלך אתה מסיט את הדיון למקומות אחרים ולאמונות לגבי, ולכן מכאן גמרתי את הדיון איתך.

שחר 676

Well-known member
מנהל
1) מדוע פתרון קפריסין הוא הנכון לדעתך? האם אתה סבור שיש הנמנעים מנישואין אזרחיים רק בגלל הצורך לטוס לקפריסין כדי לבצעם? אני יודע שמטרתך לצמצם התבוללות, אבל האם אתה סבור שככה זה עובד?
2) מדוע בחרת להכיר רק בזרם האורתודוכסי, כאשר ידוע שבקרב היהודים, אם לוקחים בחשבון יהודים מכל העולם ולא רק יהודים מישראל, יש יותר רפורמים מאורתודוכסים ויש יותר קונסרבטיבים מאורתודוכסים?
3) מה גורם לך לחשוב שמניעת התבוללות היא ראויה כאשר מלכתחילה המעוניינים להתבולל הם נגד הדת? האם לא עדיף שאנשים שהשקפתם נגד הדת יצאו ממנה? לא עדיף להשאיר בדת רק את אלה המעוניינים להשתייך אליה?
4) מדוע אתה סבור שנישואין אזרחיים יגדילו משמעותית את שיעור ההתבוללות?
5) מה לדעתך התועלת בכך שנישאים בנישואין אזרחיים בקפריסין צריכים להתגרש ברבנות בישראל אם הם חיים בישראל, כיצד זה מונע התבוללות לשיטתך?
הרגת אותי , מה זה , ראיון עיתונאי ? ;-)

למעלה