מסכימים, מתנגדים?

כוכבית מצויה

Well-known member
אני מסכים שההליך מעוות , אבל עדיין תוכל לעשות את זה במסגרת מוסדרת ולא באופן פיראטי. ההפלה תחשב לחוקית. אגב, זה לאו דווקא קשור לכפיה דתית אלא למדיניות עידוד הילודה שיש בישראל (וגם על זה יש לי ביקורת , אבל זה לפוסט נפרד).
כופים עליה או לשקר או לא להפיל.
לא אני העלאתי את זה ככפיה דתית.

nothing but the truth

Well-known member
כופים עליה או לשקר או לא להפיל.
לא אני העלאתי את זה ככפיה דתית.
נכון כופים עליה לשקר. מצב אבסורדי. העובדת הסוציאלית בראיון שלפני הועדה חייבת גם להציע לה חלופות להפסקת הריון (במלים אחרות להציע לה לא להפיל).
הכל חלק מטירוף עידוד הילודה הקיים בישראל.
לראיה

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
כמה דוגמאות:
זה שאין תחבורה ציבורית בשבת.
זה שלרבנות יש מונופול על המילה כשר.
זה שאין אפשרות להנשא בישראל בנישואים אזרחיים וגם אם הנישואין היו אזרחיים במקום אחר אין אפשרות להתגרש בלי הרבנות.
זה שזרמים לא אורטודוקסיים מודרים מאפשרות התפילה בכותל.

יש שיגידו שיש גם כפייה בכיוון ההפוך אבל לא על זה שאלת.
למה צריך תחבורה ציבורית בשבת?
את בכלל נוסעת בתחבורה ציבורית בשאר ימי השבוע?
כן, אני יודע. עכשיו תבואי ותגידי שאני מחליט בשבילך אם את נוסעת או לא נוסעת בתחבורה ציבורית
אבל בינינו, רוב אלה שצועקים עד השמים: "תחבורה ציבורתי בשבת" אינם נוסעים בכלל בתחבורה ציבורית
אלא רק מחפשים סיבה נוספת כדי לנגוח את החרדים ואת האנשים אשר שומרים את השבת.
הרבנות זה גוף שנועד לעזור לתושבים לשמור על הכשר.
אבל אף אחד לא מכריח אותך לאכול כשר.
ברוך ה' עדיין אסורים נישואי התבוללות בארץ אבל מה הבעיה שלך לטוס לקפריסין?
הרי במילא אתם יוצאים לירח דבש, אז יאללה קפריסין היא פה ממש ממול.
הקודש קודשים של העם היהודי זה הכותל ואל אקצה
אל אקצא כרגע בגלל שנמסר ברוב טיפשותו של משה זיין לערבים אז נותר לנו רק הכותל.
עלינו לשמור אותו כעל בבת עינינו.

nothing but the truth

Well-known member
ברוך ה' עדיין אסורים נישואי התבוללות בארץ אבל מה הבעיה שלך לטוס לקפריסין?
הרי במילא אתם יוצאים לירח דבש, אז יאללה קפריסין היא פה ממש ממול.
אין קשר לנישואי התבוללות. גם יהודים לא יכולים להינשא אזרחית, ויש גם קבוצות של יהודים שגם אם רוצים להינשא כדת משה וישראל אין להם אפשרות: ממזרים, כהן וגרושה, כהן וגיורת.
וזה מבלי להזכיר קהילת להט"ב (שזה גם לא התבוללות).

כוכבית מצויה

Well-known member
אין קשר לנישואי התבוללות. גם יהודים לא יכולים להינשא אזרחית, ויש גם קבוצות של יהודים שגם אם רוצים להינשא כדת משה וישראל אין להם אפשרות: ממזרים, כהן וגרושה, כהן וגיורת.
גם נישואין של יהודים רפורמיים או קונסרבטיביים אינם התבוללות ואינם אפשריים בישראל.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
יופי, אז אתה רק מחזק את טענתי האומרת
שאף אחד לא מפריע לך להינשא למי שתחפוץ.
רק היות ואנחנו מדינה אשר קשורה קשר אמיץ, חזק וארוך מזה אלפי שנים לדת אבותיה
לכן המדינה לא מאפשרת את כל החריגות והפיקציות למיניהם ובצדק לדעתי.
הרי לא יעלה על הדעת שתרצה להינשא ללמשל לסוסה שפגשת באורווה כלשהי ותעשה את זה ברבנות הראשית, נכון? |סוס||חרדי|

nothing but the truth

Well-known member
יופי, אז אתה רק מחזק את טענתי האומרת
שאף אחד לא מפריע לך להינשא למי שתחפוץ.

איך בדיוק זה מחזק את טענתך? נתתי לך דוגמאות לאנשים שאין להם אפשרות להינשא בישראל. אז בהחלט מפריעים להם.
רק היות ואנחנו מדינה אשר קשורה קשר אמיץ, חזק וארוך מזה אלפי שנים לדת אבותיה
לכן המדינה לא מאפשרת את כל החריגות והפיקציות למיניהם ובצדק לדעתי.
וכאן בדיוק סתרת את מה שכתבת בשורה הקודמת. ולא מדובר לא בפיקציה ולא בחריגה. מדובר בשני אנשים בוגרים שרוצים להינשא.
הרי לא יעלה על הדעת שתרצה להינשא ללמשל לסוסה שפגשת באורווה כלשהי ותעשה את זה ברבנות הראשית, נכון? |סוס||חרדי|
הנקודה היא שאותם אנשים שמעוניינים להינשא (ודווקא לאנשים אחרים ולא לסוסות) לא מתעקשים לעשות את זה ברבנות. הם מוכנים להינשא אזרחית, רק שהמדינה לא מאפשרת להם. זאת בדיוק הכפיה.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
איך בדיוק זה מחזק את טענתך? נתתי לך דוגמאות לאנשים שאין להם אפשרות להינשא בישראל. אז בהחלט מפריעים להם.

וכאן בדיוק סתרת את מה שכתבת בשורה הקודמת. ולא מדובר לא בפיקציה ולא בחריגה. מדובר בשני אנשים בוגרים שרוצים להינשא.

הנקודה היא שאותם אנשים שמעוניינים להינשא (ודווקא לאנשים אחרים ולא לסוסות) לא מתעקשים לעשות את זה ברבנות. הם מוכנים להינשא אזרחית, רק שהמדינה לא מאפשרת להם. זאת בדיוק הכפיה.
כפי שאמרתי לכוכבית אני אומר גם לך.
מה שאתה רואה ככפיה אצלנו זה חוק בל יעבור.
זה ההבדל ביני לבינך.
אני מוכן למות על קידוש ה'.
אני רואה את הדת של אבותי כמתנת אל משמים.
הקירות אצלי בסלון מלאות בתמונות של הבאבא סאלי, הבן איש חי, הרב עובדיה זיע"א .
ואילו אתה רואה זאת ככפיה.
בינתיים ברוך ה' והשבח לאל, גם המדינה שלנו חושבת כמוני ולא כמוך. :-D
אז או שתתרגל, או שתתאפק, או שתסע להינשא בקפריסין.(עם מי שתרצה ;-))
אני עדיין לא מבין מה אתה רוצה ממני.|חיוךרחב|
אני מבסוט וטוב לי. |חיוךרחב|
הודו לה' כי טוב, כי לעולם חסדו. |מאוהב|

נערך לאחרונה ב:

nothing but the truth

Well-known member
כפי שאמרתי לכוכבית אני אומר גם לך.
מה שאתה רואה ככפיה אצלנו זה חוק בל יעבור.
זה ההבדל ביני לבינך.
אני מוכן למות על קידוש ה'.
אני רואה את הדת של אבותי כמתנת אל משמים.
הקירות אצלי בסלון מלאות בתמונות של הבאבא סאלי, הבן איש חי, הרב עובדיה זיע"א .
ואילו אתה רואה זאת ככפיה.
בינתיים ברוך ה' והשבח לאל, גם המדינה שלנו חושבת כמוני ולא כמוך. :-D
אז או שתתרגל, או שתתאפק, או שתסע להינשא בקפריסין.(עם מי שתרצה ;-))
אני עדיין לא מבין מה אתה רוצה ממני.|חיוךרחב|
אני מבסוט וטוב לי. |חיוךרחב|
הודו לה' כי טוב, כי לעולם חסדו. |מאוהב|
יש לך נטייה להסיט את הדיון בכל פעם שאתה לא מסוגל להתמודד עם הטענות ולהפוך אותו לאישי. חבל על המאמץ שלך זה לא עובד ;)

יש הגדרה לכפיה - אם אינך יודע אותה אתה מוזמן לפתוח מילון.
אף אחד לא אמר שנישואים ברבנות הם דבר רע. מה שנאמר שיש לאפשר בנוסף אליה גם נישואין אזרחיים.

ממך אני לא רוצה שום דבר ואני שמח שאתה מבסוט וטוב לך.
גם לי טוב - אך זה עדיין לא מונע שתהיה עמדה מסוימת לגבי סוגיות מסוימות.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
יש לך נטייה להסיט את הדיון בכל פעם שאתה לא מסוגל להתמודד עם הטענות ולהפוך אותו לאישי. חבל על המאמץ שלך זה לא עובד ;)

יש הגדרה לכפיה - אם אינך יודע אותה אתה מוזמן לפתוח מילון.
אף אחד לא אמר שנישואים ברבנות הם דבר רע. מה שנאמר שיש לאפשר בנוסף אליה גם נישואין אזרחיים.

ממך אני לא רוצה שום דבר ואני שמח שאתה מבסוט וטוב לך.
גם לי טוב - אך זה עדיין לא מונע שתהיה עמדה מסוימת לגבי סוגיות מסוימות.
זה לא שאני מסיט את הדיון.
אתה מנסה להכניס את הדיון למסלול שהוא נוח לך ושאתה מרגיש שאתה כביכול מספיק בקיא בו.
אתה הוא זה שמנסה לשכנע את הקוראים כמה שדת אבותיך היא קלוקלת ופגומה ואילו הליברליות והקדמה הן הכי אחי.
מצידי אתה יכול להישאר על המסלול הזה כמה שאתה רוצה.
אתה שם לב שאני גם לא מנסה להניא אותך מהדרך שבחרת ללכת בה.
אני ברוך ה' חי באמונה שלימה בקדוש ברוך הוא.
אתה קורא לזה כפיה דתית.
אז תקרא, זכותך.
אני קורא לזה "אמונה".
אני לא מבין בכלל על מה הויכוח כאן. |חיוךרחב|

nothing but the truth

Well-known member
זה לא שאני מסיט את הדיון.
אתה מנסה להכניס את הדיון למסלול שהוא נוח לך ושאתה מרגיש שאתה כביכול מספיק בקיא בו.
אתה הוא זה שמנסה לשכנע את הקוראים כמה שדת אבותיך היא קלוקלת ופגומה ואילו הליברליות והקדמה הן הכי אחי.
מצידי אתה יכול להישאר על המסלול הזה כמה שאתה רוצה.
אתה שם לב שאני גם לא מנסה להניא אותך מהדרך שבחרת ללכת בה.
אני ברוך ה' חי באמונה שלימה בקדוש ברוך הוא.
אתה קורא לזה כפיה דתית.
אז תקרא, זכותך.
אני קורא לזה "אמונה".
אני לא מבין בכלל על מה הויכוח כאן. |חיוךרחב|

ושוב ושוב אתה מסלף את דברי (כמו שאתה עושה גם לאחרים) אם במכוון ואם עקב קשיים בהבנת הנקרא.

לא ניסיתי לשכנע בשום מקום שהדת קלוקלת או פגומה. גם אם תקרא את השרשור אלפי פעמים לא תמצא ראיה לכך. אבל זו מגמה חוזרת שלך להשמיץ או לפנות אל דמגוגיה בכל פעם שאינך מסוגל להתמודד עם טענות.

על סמך ההיגיון שלך גם לא ניתן לקרוא כפיה (במלים עדינות...) לג'יהאד - כי מבחינת המוסלמי הקיצוני זו אמונה.
כאשר מנהלים דיון הוא צריך להתבצע על סמך הגדרות מקובלות. כמו שאמרתי יש הגדרה לכפיה ומתגובתך זו אני מבין שעדיין לא הבנת אותה. עד שלא תפנים אותה, זה בטח לא דיון ואפילו לא ויכוח.

שמלת תחרה1

Well-known member

אבל יש חוק! האם יתכן שיחוקקו חוקים לפי רצון של כול מגזר? אחד רוצה להנשא עם עץ, לאפשר לו? להמציא עבורו חוק? וראינו שיש דברים כאלו בעולם, ויגיע גם לישראל.

nothing but the truth

Well-known member
אבל יש חוק! האם יתכן שיחוקקו חוקים לפי רצון של כול מגזר? אחד רוצה להנשא עם עץ, לאפשר לו? להמציא עבורו חוק? וראינו שיש דברים כאלו בעולם, ויגיע גם לישראל.

נכון יש חוק, והחוק מבטא כפיה דתית (זה נושא תת השרשור המדובר אם לא שמת לב).
מה הקשר נישואים עם עץ? מה קרה, נדבקת מסבא בהסטת הדיון לדברים שאינם קשורים ? (הוא התחיל עם סוסה).
אנחנו מדברים על נישואים של בני אדם. והחוק הקיים מדיר לפחות חלק מהאנשים מהאפשרות להינשא בכלל. גם אנשים שהם יהודים כשרים. אם מישהו ששם משפחתו כהן מעוניין להינשא לאהובת ליבו שהיא במקרה גרושה - הכיצד יעשה זאת בישראל? אני באמת סקרן לדעת מה הפיתרון שאת מציעה.
לו היה חוק שמאפשר לאנשים להינשא רק בנישואים אזרחיים ולא דתיים גם אז היית משתמשת בטענה "האם יתכן שיחוקקו חוקים לפי רצון של כול מגזר?"
אף אחד לא קורא לבטל את הנישואים הדתיים או לא להכיר בהם, אלא לאפשר להינשא גם אזרחית. כל עוד המצב הזה לא קיים , הרי שיש כאן כפיה.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
יפה שמלה'לה. |4U|
כן, כן.
אולי אם את תסבירי לו, אז אולי הוא סוף סוף יבין את מה שאני שבוע שלם מנסה להסביר כאן. :-):

שחר 676

Well-known member
מנהל
ברור שיש לכך קשר להתבוללות עתידית ואנסה להסביר מדוע.

השמאל הליברלי והמתקדם מעוניין לסלול נתיב עוקף רבנות שכבר קיים היום באמצעות נישואין בחו"ל.

אז מדוע להנגיש דווקא בישראל נישואין קלילים לכל דורש ?

בכדי להפוך את האורתודוקסיה לבלתי רלוונטית עבור חלקים הולכים וגדלים בעם ישראל , להקשות מעקב ראוי אחר שושלות יהודיות משפחתיות - לעקר מתוכן סוגיות הלכתיות בנות אלפי שנים כמו כהן וגרושה , כהן וגיורת , ממזרים , להט"בים ובאופן כללי ליצור מצב בו כל חילוני יפסיק לחשבן לדת אבותיו - יתחתן עם מי שבא לו וכן הלאה.....יאללה בלאגן.

חזון אחרית הימים של התומכים בכך הוא הפרדת דת ומדינה והפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה וכל לאומיה.

הרי עלינו לכאן לאחר 2000 שנות גלות בכדי לקיים מינימום אורח חיים יהודי , לא ? .....הרי יכולנו לבחור באוגנדה/אל עריש....הרי יכולנו להשאר בגולה , לא ?

השמרנים/ אורתודוקסיה אינם מעוניינים להנגיש את האופציה הזאת לקהל הרחב מחשש להתפרקות היהדות ואני מסכים איתם לחלוטין.

לא סתם אני מכנה את מרבית השמאלנים גויים לעתיד.

כפיה ? - כן , יש כאן כפיה מסוימת - כפיה נסבלת והכרחית לשימורנו כעם.

להט"ב הרוצה להנשא או כל פסול חיתון מכל סיבה שהיא יכולים לעשות זאת בנסיעה קטנה לקפריסין ולמיטב ידיעתי מדובר בנישואין מוכרים ע"י מדינת ישראל. מי שבאמת רוצה עושה זאת ללא שום בעיה - יש פתרון נגיש וענייני ממש סמוך לגבולות ישראל אך פתרון זה לא מעניין את התומכים , מה שמעניין אותם הוא תוכנית שלבים פנים ישראלית אשר יעדה הסופי שלה הוא מדינת כל אזרחיה וכל לאומיה - שמאלנין , כרגיל. :)

אגב - רפורמים ושאר "הזרמים" אינם יהודיים כלל - אך בלי שום קשר לכך , הם "מתבוללים" בקצב שיא.

נערך לאחרונה ב:

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל

השמאל הליברלי והמתקדם מעוניין לסלול נתיב עוקף רבנות שכבר קיים היום באמצעות נישואין בחו"ל.

בכדי להפוך את האורתודוקסיה לבלתי רלוונטית עבור כלל עם ישראל , להקשות מעקב ראוי אחר שושלות יהודיות משפחתיות - לעקר מתוכן סוגיות הלכתיות בנות אלפי שנים כמו כהן וגרושה , כהן וגיורת , ממזרים , להט"בים ובאופן כללי ליצור מצב בו כל חילוני יפסיק לחשבן לדת אבותיו - יתחתן עם מי שבא לו וכן הלאה.....יאללה בלאגן.

חזון אחרית הימים של התומכים בכך הוא הפרדת דת ומדינה והפיכת ישראל למדינת כל אזרחיה וכל לאומיה.

הרי עלינו לכאן לאחר 2000 שנות גלות בכדי לקיים מינימום אורח חיים יהודי , לא ? .....הרי יכולנו לבחור באוגנדה/אל עריש....הרי יכולנו להשאר בגולה , לא ?

השמרנים/ אורתודוקסיה אינם מעוניינים להנגיש את האופציה הזאת לקהל הרחב מחשש להתפרקות היהדות ואני מסכים איתם לחלוטין.

לא סתם אני מכנה את מרבית השמאלנים גויים לעתיד.

חתונה בין להט"בים או כל פסול חיתון מכל סיבה שהיא יכול לעשות זאת בנסיעה קטנה לקפריסין ולמיטב ידיעתי מדובר בנישואין מוכרים ע"י מדינת ישראל. מי שבאמת רוצה עושה זאת ללא שום בעיה - יש פתרון נגיש וענייני מחוץ לישראל אך פתרון זה לא מעניין את התומכים , מה שמעניין אותם הוא תוכנית שלבים פנים ישראלית אשר יעדה הסופי שלה הוא מדינת כל אזרחיה וכל לאומיה - שמאלנין , כרגיל. :)

אגב - רפורמים ושאר "הזרמים" אינם יהודיים כלל - אך בלי שום קשר לכך , הם מתבוללים בקצב שיא.
אכן רפורפים אינם יהודים, אלא כת בפני עצמה. יש להם רב משלהם, והלכה משלהם. מזכירים את כת המשיחית.

nothing but the truth

Well-known member

יהודי שרוצה לחלוק את חייו עם לא יהודי , הרי שהוא מתבולל כבר עכשיו והחוק לא מונע את זה.

מדוע לא? מי שחשוב לו להתחתן כדת משה וישראל יעשה זאת. מי שלא חשוב לו - ממילא מבחינתך הוא מתבולל או מתבולל לעתיד. יש דרך אגב מגמה הולכת ועולה של אנשים שפשוט חיים מבלי להינשא.
בכדי להפוך את האורתודוקסיה לבלתי רלוונטית עבור כלל עם ישראל , להקשות מעקב ראוי אחר שושלות יהודיות משפחתיות - לעקר מתוכן סוגיות הלכתיות בנות אלפי שנים כמו כהן וגרושה , כהן וגיורת , ממזרים , להט"בים ובאופן כללי ליצור מצב בו כל חילוני יפסיק לחשבן לדת אבותיו - יתחתן עם מי שבא לו וכן הלאה.....יאללה בלאגן.

אין כאן קריאה לביטול הנישואין האותודוקסיים עבור כלל עם ישראל. מדובר במתן אפשרות להינשא לאנשים שאין להם אפשרות כזו. ממזר לא אשם בכך שהוא נולד ממזר. אין שום סיבה להעניש אותו. ואין שום סיבה למנוע מכהן להינשא עם גיורת או גרושה אם בכך הוא רוצה. זה לא בלאגן (גם אם כתבת את זה בגופן מוגדל ומודגש) זה דבר מאוד בסיסי במדינה דמוקרטית.

אתה עושה קשר בין דברים שאין ביניהם קשר. רצון לאפשר נישואים אזרחיים במקביל זה פשוט זה. ממש לא שייך להפיכת המדינה למדינת כל לאומיה.

גם המשפט השני הוא רחוק מלהיות מדויק. דווקא התיישבות יהודית דתית הייתה כאן כל הזמן גם בזמן אותה גלות. וגם מבחינת חלק מהחרדים היום - מדינת ישראל אינה מחוייבת המציאות. הם מקפידים לחזור ולומר שהסתדרו גם קודם והציונים רק הפריעו להם.
העליות לארץ היו בין היתר כדי לאפשר ליהודים לחיות מבלי להיות נרדפים. ויש זיקה היסטורית בין העם היהודי לארץ ישראל. לא צריך להיות דתי בשביל להכיר בכך.

האורתודוקסיה אינה מעוניינת להנגיש את האפשרות הזו מסיבה עיקרת פשוטה - כסף.

יפה - גם אתה מודה (בניגוד לסבא) שיש כאן כפיה. אם היא הכרחית או לא , על זה כבר אפשר להתווכח.
להט"ב הרוצה להנשא או כל פסול חיתון מכל סיבה שהיא יכולים לעשות זאת בנסיעה קטנה לקפריסין ולמיטב ידיעתי מדובר בנישואין מוכרים ע"י מדינת ישראל. מי שבאמת רוצה עושה זאת ללא שום בעיה - יש פתרון נגיש וענייני ממש סמוך לגבולות ישראל אך פתרון זה לא מעניין את התומכים , מה שמעניין אותם הוא תוכנית שלבים פנים ישראלית אשר יעדה הסופי שלה הוא מדינת כל אזרחיה וכל לאומיה - שמאלנין , כרגיל. :)

טיעון מגוחך כי זו המהות של כפיה. אם אתה אוסר/לא מאפשר לבצע פעולה מסוימת בתחומי המדינה מטעמי דת - הרי זו כפיה דתית. אתה יכול להחליף נישואין בכל דבר אחר ולהגיע למצבים אבסורדים. מה גם שזוג שינשא בחו"ל וירצה להתגרש , עדיין יצטרך לעבור בבית הדין הרבני.

שחר 676

Well-known member
מנהל
יהודי שרוצה לחלוק את חייו עם לא יהודי , הרי שהוא מתבולל כבר עכשיו והחוק לא מונע את זה.

מדוע לא? מי שחשוב לו להתחתן כדת משה וישראל יעשה זאת. מי שלא חשוב לו - ממילא מבחינתך הוא מתבולל או מתבולל לעתיד. יש דרך אגב מגמה הולכת ועולה של אנשים שפשוט חיים מבלי להינשא.

אין כאן קריאה לביטול הנישואין האותודוקסיים עבור כלל עם ישראל. מדובר במתן אפשרות להינשא לאנשים שאין להם אפשרות כזו. ממזר לא אשם בכך שהוא נולד ממזר. אין שום סיבה להעניש אותו. ואין שום סיבה למנוע מכהן להינשא עם גיורת או גרושה אם בכך הוא רוצה. זה לא בלאגן (גם אם כתבת את זה בגופן מוגדל ומודגש) זה דבר מאוד בסיסי במדינה דמוקרטית.

אתה עושה קשר בין דברים שאין ביניהם קשר. רצון לאפשר נישואים אזרחיים במקביל זה פשוט זה. ממש לא שייך להפיכת המדינה למדינת כל לאומיה.

גם המשפט השני הוא רחוק מלהיות מדויק. דווקא התיישבות יהודית דתית הייתה כאן כל הזמן גם בזמן אותה גלות. וגם מבחינת חלק מהחרדים היום - מדינת ישראל אינה מחוייבת המציאות. הם מקפידים לחזור ולומר שהסתדרו גם קודם והציונים רק הפריעו להם.
העליות לארץ היו בין היתר כדי לאפשר ליהודים לחיות מבלי להיות נרדפים. ויש זיקה היסטורית בין העם היהודי לארץ ישראל. לא צריך להיות דתי בשביל להכיר בכך.

האורתודוקסיה אינה מעוניינת להנגיש את האפשרות הזו מסיבה עיקרת פשוטה - כסף.

יפה - גם אתה מודה (בניגוד לסבא) שיש כאן כפיה. אם היא הכרחית או לא , על זה כבר אפשר להתווכח.

טיעון מגוחך כי זו המהות של כפיה. אם אתה אוסר/לא מאפשר לבצע פעולה מסוימת בתחומי המדינה מטעמי דת - הרי זו כפיה דתית. אתה יכול להחליף נישואין בכל דבר אחר ולהגיע למצבים אבסורדים. מה גם שזוג שינשא בחו"ל וירצה להתגרש , עדיין יצטרך לעבור בבית הדין הרבני.
לדעתי אתה מתמם , מאד מתמם - אתה יודע בוודאות לאן כיוונתי אבל בסדר גמור.

אני חוזר ומסביר - יש פתרון קליל לכל החריגים שהזכרת , פתרון המוכר על ידי המדינה , מי שזה באמת חשוב לו מוזמן לנקוט בו - אך פתרון זה לא מספק את אלו האובססיבים לכפיה דתית - הם אינם מעוניינים למצוא איזון בין מענק פתרון לחריגים שהוזכרו לבין חשיבות אי התפוגגותה של היהדות בארץ ישראל.

הם לא מסתפקים במציאת "מסלול עוקף" הם מבקשים
לסלול כביש מרכזי ורב מסלולי הנועד לנתב את כל החריגים שהזכרת ואת כל הליברלים (רובם שמאלנים) באשר הם ואת כל המתנדנדים בין לבין ואט אט , באמצעות התקשורת לחדור אל עבר אוכלוסיות חילוניות בעלות רקע מסורתי (כמוני) - ואז כשחלקים הולכים וגדלים בציבור הישראלי יתנערו מן האורתודוקסיה כבר יהיה קשה מאד לדעת מי מאיתנו יהודי ומי לא שכן לא יהיה מעקב שושלתי המתנהל כעת.

וכך , באמצעות סלילת אותו כביש רב מסלולי תוך ישראלי הם מנסים לערער את יהדותנו , להפוך אותנו למדינה רבת לאומים וזהויות.

הסיבה שהגענו לפלשתינה לאחר 2000 שנות גלות היא בראש ובראשונה סיבה דתית - הסיבה ההיסטורית ממוקמת אחריה ואם תרצה אספק הסבר ממצה אך כרגע קצרה היריעה.

אגב , אני לא טענתי שאין כפיה מסוימת - אני טוען שאנחנו מדינה יהודית הצריכה להשאר בעלת רוב יהודי ולכן כפיה מסוימת כמו "נישואין בקפריסין" נסבלת , חשובה ואפילו הכרחית בכדי למנוע את הפיכתנו ( ברבות השנים ) למדינת כל אזרחיה ולאומיה.

בגדול - מדובר בתוכנית מניפולטיבית בעלת חזון ארוך טווח המיועדת לגמד / להפעיל לחץ / לנסות ולגרום לרבנים לפעול שלא על פי ההלכה מחשש להכחדות העם היהודי - כלומר יש כאן ניסיון לסחוט את הרבנים בסגנון של "אם לא תתכחשו/תתגמשו לחלקים מסוימים בהלכה אט אט נגרום ליהדות להתפוגג , תחליטו מה חשוב לכם יותר" ?

אומרים "בתחבולות תעשה לך מלחמה" וכך בדיוק הם פועלים - אם זה יעלה בידם , בסופו של דבר נאבד את ארצנו לאיסלאם - להם יש הרבה יותר כבוד לדת אבותיהם מאשר לחלק ניכר מן העם היהודי....החלק הליברלי שעדין אינו משכיל להבין לאיזה תהום הוא מנסה לגרור אותנו

נערך לאחרונה ב:

nothing but the truth

Well-known member
לדעתי אתה מתמם , מאד מתמם - אתה יודע בוודאות לאן כיוונתי אבל בסדר גמור.

אני חוזר ומסביר - יש פתרון קליל לכל החריגים שהזכרת , פתרון המוכר על ידי המדינה , מי שזה באמת חשוב לו מוזמן לנקוט בו - אך פתרון זה לא מספק את אלו האובססיבים לכפיה דתית - הם אינם מעוניינים למצוא איזון בין מענק פתרון לחריגים שהוזכרו לבין חשיבות אי התפוגגותה של היהדות בארץ ישראל.

הם לא מסתפקים במציאת "מסלול עוקף" הם מבקשים
לסלול כביש מרכזי ורב מסלולי הנועד לנתב את כל החריגים שהזכרת ואת כל הליברלים (רובם שמאלנים) באשר הם ואת כל המתנדנדים בין לבין ואט אט , באמצעות התקשורת לחדור אל עבר אוכלוסיות חילוניות בעלות רקע מסורתי (כמוני) - כשחלקים הולכים וגדלים בציבור הישראלי יתנערו מן האורתודוקסיה יהיה קשה מאד לדעת מי מאיתנו יהודי ומי לא שכן לא יהיה מעקב שושלתי המתנהל כעת.

וכך , באמצעות סלילת אותו כביש רב מסלולי תוך ישראלי הם מנסים לערער את יהדותנו , להפוך אותנו למדינה רבת לאומים וזהויות.

הסיבה שהגענו לפלשתינה לאחר 2000 שנות גלות היא בראש ובראשונה סיבה דתית - הסיבה ההיסטורית ממוקמת אחריה ואם תרצה אספק הסבר ממצה אך כרגע קצרה היריעה.

אגב , אני לא טענתי שאין כפיה מסוימת - אני טוען שאנחנו מדינה יהודית הצריכה להשאר בעלת רוב יהודי ולכן כפיה מסוימת כמו "נישואין בקפריסין" נסבלת , חשובה ואפילו הכרחית בכדי למנוע את הפיכתנו ( ברבות השנים ) למדינת כל אזרחיה ולאומיה.

בגדול - מדובר בתוכנית מניפולטיבית בעלת חזון ארוך טווח המיועדת לגמד / להפעיל לחץ / לנסות ולגרום לרבנים לפעול שלא על פי ההלכה מחשש להכחדות העם היהודי - כלומר יש כאן ניסיון לסחוט את הרבנים בסגנון של "אם לא תתכחשו לחלקים מסוימים בהלכה אט אט נגרום ליהדות להתפוגג"

אומרים "בתחבולות תעשה לך מלחמה" וכך בדיוק הם פועלים - אם זה יעלה בידם , בסופו של דבר נאבד את ארצנו לאיסלאם - להם יש הרבה יותר כבוד לדת אבותיהם מאשר לחלק ניכר מן העם היהודי....החלק הליברלי שעדין אינו משכיל להבין לאיזה תהום הוא מנסה לגרור אותנו

אבל זו בדיוק הנקודה - שלנסוע לחו"ל זה לא פיתרון קליל, זה פתרון מסורבל ויש לו גם עלות כספית. מה גם שעדיין נותרת בעינה הבעיה של הגירושים - ולכך לא התייחסת.
אתה החלטת שאתה בוחן כליות ולב ויודע מה עובר בראש לכל אחד - אבל מה לעשות , אין לך את היכולת הזו. יש אנשים שמעוניינים להינשא אזרחית מסיבות שונות. זה יכול להיות המקרים של ממזרים או כהן וגרושה. זה יכול להיות זוג נשים או זוג גברים (אתה באמת חושב שאם המדינה תקשה עליהם את החיים הם יהפכו לסטרייטים ויקימו בית לפי המסורת היהודית?) . אלה יכולים להיות אנשים שרוצים להקל על עצמם את החיים בנוגע לגירושים עתידיים ולא להיות עגונים/עגונות.

עליות מסיבות דתיות היו עוד לפני עליה הראשונה (כדוגמת עליית הגר"א) וכמו שאמרתי היה גם ישוב ישן בארץ ישראל. המניעים הדתיים לא היוו בדיוק מנוע להקמת מדינה יהודית. מי שרצה פשוט להתפלל , כאמור עשה את זה. אחד הטריגרים לעליה הראשונה היה פוגרומים נגד היהודים. הקיבוצים הראשונים שהוקמו בישראל לא בדיוק התנהלו ברוח דתית במיוחד.

בסיכום - שנינו מסכימים שיש כאן כפיה. אתה חושב שהכפיה הזו מוצדקת אני חושב שלא.

למעלה