מסך Toshiba - ניסיון תיקון

מצב
הנושא נעול.
שלום,
שכנים זרקו לפח מסך טושיבה 50 אינש.
חיברתי את המסך לחשמל, המסך נדלק.
יש תמונה, חלשה. לא חלשה מאוד מאוד שקורה כאשר ה-backlight לא עובד כלל.
אפשר לראות תמונה גם אם החלונות פתוחים לרווחה והשמש מאירה.
אבל התמונה בעייתית.
א. הבהירות נמוכה.
ב. הרבע התחתון חשוך משמעותית מיתר המסך.
ג. יתר 3/4 המסך פלוס מינוס בבהירות זהה (החלק העליון עליון מעט פחות). אבל, הפינה הימנית העליונה והפינה השמאלית העליונה חשוכות יותר. החלק האמצעי העליון נראה כמעט כמו מרכז המסך.

אין לי ידע בתחום.
אבל, האם התיאור לעיל אומר שצריך להחליף את התאורה האחורית של המסך?
קשה לי להאמין שמדובר בלוחות האלקטרוניקה, הרי, יש אספקת חשמל לתאורה האחורית.

בנוסף.
הם לא זרקו את השלט. באסה.
בטלפון של שיאומי עם אפליקציית mi remote היה "שלט" שכיבה והדליק את הטלויזיה. וגם שינה את עוצמת השמע.
אבל, הכפתורים "ימינה ושמאלה" כדי לבחור בתפריט את הגדרות התצוגה לא עבדו.
יש טלפון נייד אנדרואיד עם אינפרא אדום. אולי יש יישום כלשהו שאפשר להשתמש בו בתור שלט שעובד לנסות ולראות את הגדרות התצוגה?

תודה רבה!

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
שלום,
שכנים זרקו לפח מסך טושיבה 50 אינש.
חיברתי את המסך לחשמל, המסך נדלק.
יש תמונה, חלשה. לא חלשה מאוד מאוד שקורה כאשר ה-backlight לא עובד כלל.
אפשר לראות תמונה גם אם החלונות פתוחים לרווחה והשמש מאירה.
אבל התמונה בעייתית.
א. הבהירות נמוכה.
ב. הרבע התחתון חשוך משמעותית מיתר המסך.
ג. יתר 3/4 המסך פלוס מינוס בבהירות זהה (החלק העליון עליון מעט פחות). אבל, הפינה הימנית העליונה והפינה השמאלית העליונה חשוכות יותר. החלק האמצעי העליון נראה כמעט כמו מרכז המסך.

אין לי ידע בתחום.
אבל, האם התיאור לעיל אומר שצריך להחליף את התאורה האחורית של המסך?
קשה לי להאמין שמדובר בלוחות האלקטרוניקה, הרי, יש אספקת חשמל לתאורה האחורית.

בנוסף.
הם לא זרקו את השלט. באסה.
בטלפון של שיאומי עם אפליקציית mi remote היה "שלט" שכיבה והדליק את הטלויזיה. וגם שינה את עוצמת השמע.
אבל, הכפתורים "ימינה ושמאלה" כדי לבחור בתפריט את הגדרות התצוגה לא עבדו.
יש טלפון נייד אנדרואיד עם אינפרא אדום. אולי יש יישום כלשהו שאפשר להשתמש בו בתור שלט שעובד לנסות ולראות את הגדרות התצוגה?

תודה רבה!
ראיתי באיחור אבל אומר כמה מלים.
1. במצב כזה, כשיש עדיין אור, אבל צריך להתעסק עם פסי התאורה, כנראה שמדובר בטלוויזיה "עבה" יחסית ולא ממש דקה. (7-9 ס"מ עובי). שם יש פסי תאורה פלורסצנטיים, ואולי חלק מהם נפגעו. זהו מסך מיושן ואין שום סיבה להשקיע בו ולו שקל בודד.
2. המסך הוא בטכנולוגיה מיושנת (HD READY או לכל היותר FULL HD). כיום, כשיש כבר מסכי 8K, אין כל סיבה להתעסק בברזל ישן שכזה.
3. פעמיים מצאתי מסכי LCD פלואורסצנטיים (פנאסוניק) ופעמיים הם גם עבדו למשעי. פעמיים לא היה שלט לצידם אבל ניתן להשיג שלט מתאים די בזול. אז זו לא הבעיה. השלט של יס יכול להפעיל, לכבות ולתעסק בעצמת הקול. לפעמים זה מספיק.
4. אז למה הרמתי? כי בכל זאת, אם המסך תקין, תוכל לתרום אותו לאיזה אחיין סטודנט, שעדיין לא מחפש את הטופ שבטופ והוא ישמח בכל זאת לראות את פניו הגדולים של עודד בן עמי גם בHD READY.

ortodox

Member
שלטים תואמים ניתן להשיג לכל טלויזיה בגרושים ברשת.

R 1 3

Well-known member
לרוב אנשים שזורקים עשו ברור עם החברה / טכנאי וכנראה ההצעה שקיבלו לא כדאית.
מנסיון אפילו חבל על המאמץ לסחוב.. אם בכ״ז בא לך לנסות התחל במודל המדויק וחפש לפיו.
ביוטיוב לפי המודל הנ״ל, תמצא מדריכים לגבי החלפת תאורה אחורית שמגיעה בפסים בגדלים שונים
מוכרים רצועות תאורה אחורית בכל מיני אתרים סיניים.

לי יש מסך 50' שקניתי בסופר . איזה תמונה מדהימה . ביוטיוב . UHD ערוצי ישראל רחוקים מאוד מאיכות שידור כ זו . עלה 1300 ש"ח היום מוכרים אותה ב1000 ש"ח .הים ליצר TV זה כלום . היגיעו למדים . אז מה זה TV ליצר כלום

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לי יש מסך 50' שקניתי בסופר . איזה תמונה מדהימה . ביוטיוב . UHD ערוצי ישראל רחוקים מאוד מאיכות שידור כ זו . עלה 1300 ש"ח היום מוכרים אותה ב1000 ש"ח .הים ליצר TV זה כלום . היגיעו למדים . אז מה זה TV ליצר כלום
נכון. אז תשמח במה שיש לך. ראיתי טלוויזיה 70 ב-3,200. לא יכולתי לצפות בה. עובדה.

נכון. אז תשמח במה שיש לך. ראיתי טלוויזיה 70 ב-3,200. לא יכולתי לצפות בה. עובדה.
אני עשיתי ניתוח קטרק ב2 העניים. לא מרכיב מישקפיים. נוהג בלי מישקפיים. הראיה שלי 6-6 . וגם טכנאי . יודעה מה לחפש בתמונה . היום משדרים תמונות מהמדים. אז מה זה ליצר TV שטוחה גם 90% מהצופים מחפשים סרט טוב . ולא איכות 8K . כחה זה גם במעכות סטראו. מערכת סטראו "טובה" זה לישמוע מ5 רמקולים. זה הכול .
אני מישנת 1982 בעיסקי TV התקנות. ואואה מה הציבור דורש . רק סרט טוב זה הכול

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני עשיתי ניתוח קטרק ב2 העניים. לא מרכיב מישקפיים. נוהג בלי מישקפיים. הראיה שלי 6-6 . וגם טכנאי . יודעה מה לחפש בתמונה . היום משדרים תמונות מהמדים. אז מה זה ליצר TV שטוחה גם 90% מהצופים מחפשים סרט טוב . ולא איכות 8K . כחה זה גם במעכות סטראו. מערכת סטראו "טובה" זה לישמוע מ5 רמקולים. זה הכול .
אני מישנת 1982 בעיסקי TV התקנות. ואואה מה הציבור דורש . רק סרט טוב זה הכול
כל אחד והתקציב שלו. כל אחד והדרישות שלו ואין הרבה מקום להתווכח על כך. כדי לראות את עודד בן עמי, מספיק מסך 32 אינטש משנת 1998. אבל כדי לראות ניישונאל ג'יאוגרפיק כאילו פתחת חלון ואתה צופה דרכו במדבר האפריקאי.... אולי עדיף להשתמש ב-OLED של 65 אינטש.

ortodox

Member
וזה הכל וכרגיל ענין של יחסיות. מי שרגיל למסכי אולד, יתקשה מאוד לצפות במסכי לד זולים, מי שמכיר רק מסכי לד זולים לא יבין מה פתאום משלמים פי חמישה על אותה תמונה במסך עם מיתוג "מופלץ". מי שנוסע בדצ'יה ( מבקש מראש סליחה ממי שסבור שיש פה התנשאות, רק דוגמה נחוצה להמחשה ), לא מבין מה יש ב S קלאס של מרצדס שמביא אנשים להוציא כמעט 7 ספרות או אף יותר על אותם ארבעה גלגלים לתפיסתו. וכל זה נכון אגב כמעט לגבי כל מוצר צריכה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
וזה הכל וכרגיל ענין של יחסיות. מי שרגיל למסכי אולד, יתקשה מאוד לצפות במסכי לד זולים, מי שמכיר רק מסכי לד זולים לא יבין מה פתאום משלמים פי חמישה על אותה תמונה במסך עם מיתוג "מופלץ". מי שנוסע בדצ'יה ( מבקש מראש סליחה ממי שסבור שיש פה התנשאות, רק דוגמה נחוצה להמחשה ), לא מבין מה יש ב S קלאס של מרצדס שמביא אנשים להוציא כמעט 7 ספרות או אף יותר על אותם ארבעה גלגלים לתפיסתו. וכל זה נכון אגב כמעט לגבי כל מוצר צריכה.
שאפו על התגובה. וכתבתי. התקנתי אצל מישהו טלוויזיה מולר 70 אינטש עם תמונה שכל צבע שהוצג בה לא דמה למה שהוא אמור להיות במציאות. אז הבנאדם אומר לי... 'אבל זה 4K'. לך תסביר את מה שכתבת לרופא שיניים, שמשתכר סכומים שעבורו OLED זו בדיחונת.

אתה משווה מסך TV . לרכב יוקרה ??? מעניין

שאפו על התגובה. וכתבתי. התקנתי אצל מישהו טלוויזיה מולר 70 אינטש עם תמונה שכל צבע שהוצג בה לא דמה למה שהוא אמור להיות במציאות. אז הבנאדם אומר לי... 'אבל זה 4K'. לך תסביר את מה שכתבת לרופא שיניים, שמשתכר סכומים שעבורו OLED זו בדיחונת.
אולי השידור הייה גרוע . אולי איכות הצילום של התמונה הייה לא טוב . יש פעמים שמראים בחדשות קריין באולפן . ווכתב משדר מאי שם . צבע הפנים של האנשים שונה . באלפן בהיר . בשדה יותר צבעים . הכול תלוי איך הטכנאי מכוון את הצבעים . וסוג המצלמה . יש מצלמות טלפון לשידור י באינטרנט. ויש מצלנות של אלפי $$$ . ההבדל בין טלויזיות . זה באפליקציות. מי שכול הציוד קליטה הוא חיצוני . ןהTV היא מוניטור . אין הבדל בתמונה . זו כמובן דעתי

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אולי השידור הייה גרוע . אולי איכות הצילום של התמונה הייה לא טוב . יש פעמים שמראים בחדשות קריין באולפן . ווכתב משדר מאי שם . צבע הפנים של האנשים שונה . באלפן בהיר . בשדה יותר צבעים . הכול תלוי איך הטכנאי מכוון את הצבעים . וסוג המצלמה . יש מצלמות טלפון לשידור י באינטרנט. ויש מצלנות של אלפי $$$ . ההבדל בין טלויזיות . זה באפליקציות. מי שכול הציוד קליטה הוא חיצוני . ןהTV היא מוניטור . אין הבדל בתמונה . זו כמובן דעתי
אתה כמובן טועה. אחרת, לא היו הפרשי מחיר שכאלה בין הדגמים, ולא היה צורך במבחר של פאנלים ברמת איכות שונה.

מוישה אתה לא מכיר את חוקי המיסחר . יבואן סיפר לי כאשר הייה לי חנות סטראו בשנות ה80 בטירה . יבואן רצה להביא פטיפונים לישראל תחת השם לנקו . כמובן ביקש רשות להדביק מדבקה לנקו . אבל שילם תמלוגים על הרשות. ולנקו בדקו את הפטיפון אים הוא איכותי . כמובן אנשים ישלמו . על מותג לנקו . מאשר סתם פטיפון שאין לו מדבקה ביכלל . אים שנהם יוצרו באותו מיפעל . סוני זה פירמה . פשוטי העם קונים סוני כי יודעים שזה פירמה . מה האיכות תשאל אותם . עונים לא יודע רק רובם קונים סוני . יש כבל RCA סטראו באורך 1 מטר עולה 4000 אלף ש"ח . ראיתי מחירים כאלה . ויש המאמינים שיש הבדל בצליל . יש המאמינים גם בכבל רמקול . במחירים כאלה . כי זה מותג . חוץ מיזה אתה יכול לשנות את הצבעים בשלט . כי אדום הוא תמיד אדום . אני צופה מידיי פעם הערוץ מפולין . HD איכות תמונה מדהימה . כי רוחב הפס מקסימום . ערוצי ישראל לחסוך מקום בלוויין. ובעיגן + מצצמצמים בנתונים של השידור . איכות התמונה רחוקה שנות אור . בHD . מהתמונה מפולין . גם יוטיוב יש סירטונים באיכות מדהימה . שערוצי ישראל ריוקים מאיכות כזו. אז לך תיקנה מותג . בחנויות שמציגים TV לא ראיתי הבדלים בתמונה יותר אדום פחות אדום . מה שחשוב זה גודל הTV . אז יש אנשים מגדילים את התמונה בטלויזיה קטנה . ולא רואים את הסמל של הערוץ . מגדילים בזום

אשליית צבע מקבלים . מערבוב 3 צבעי יסוד . כך זה הייה בTV זכוכית ציבעונית . וכך זה בTV שטוחה . אין TV עים 4 צבעי יסוד ששם התמונה יותר טבעית . גם אתה יכול לערבב את הצבעים כרצונך. וגם תלוי בטכנאי באולפן . שים לך שערוץ 11 יש לו נטייה יותר לצבע כחול בהיר . וערץ 12 13 . יש לו נטייה לצבע אדום בהיר. ולא משנה מה משדרים

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אשליית צבע מקבלים . מערבוב 3 צבעי יסוד . כך זה הייה בTV זכוכית ציבעונית . וכך זה בTV שטוחה . אין TV עים 4 צבעי יסוד ששם התמונה יותר טבעית . גם אתה יכול לערבב את הצבעים כרצונך. וגם תלוי בטכנאי באולפן . שים לך שערוץ 11 יש לו נטייה יותר לצבע כחול בהיר . וערץ 12 13 . יש לו נטייה לצבע אדום בהיר. ולא משנה מה משדרים
אילו כל התאורות וכל המסננים וכל מפיקי האורות היו זהים, אתה צודק, אבל זה ממש לא כך.

לי יש מאות ערוצים בלוויין/הסארימר / עידן +. כול ערוץ יש לו יותר צבע פחות צבע . גם עוצמות הקול מישתנות מערוץ לערוץ . כאשר אני מדפדף בין הערוצים מנמיך את הקול שלא יקפוץ לי ערוץ עים קול חזק . כך שגם מותג יראו ברוב הערוץ על הפנים .
בברכה הטכנאי קרמר

מצב
הנושא נעול.
למעלה