מסך מחשב נייח בגודל של 24 אינץ או 27 אינץ

shmulik88

Member
אני משתמש במסך מחשב נייח בגודל של 24 אינץ.
הרזולוציה שאני משתמש היא 1280x720.
השימושים שלי מגוונים אבל אני לא גיימר לא גרפיקאי ולא תכנת.
אנשים אומרים לי תיקח מסך של 27 אינץ.
כבר היום אני יושב במרחק של 70 ס"מ מהמסך.
אם אני מגדיל רזולוציה, שטח דף אינטרנטי לא גדול יותר ויש שוליים בצדדים.

מה ייתן לי מסך של 27 אינץ בהתחשב ברזולוציה שאני משתמש?

blzvi

Active member
למה מסך מחשב הור רק רזולוציה של 1280x720 פיקסלים.
המקובל בעת הזו וזה מספר שנים זה רזולוציה של 1920x1024.
כנראה שמססך שלך הוא ישן מאד או ששהמחשב ישן מאד ואין לו את כרטיס המסך הרגיל.
תן לנו נתונים איזה מסך יש לך

shmulik88

Member
אני משתמש בחלונות 7.
אני משתמש ברזולוציה הזאת כי אני "לא צעיר"....וככה נוח לעיניים שלי.
זה המסך
המחשב מאוד מאוד ישן עם כרטיס מסך nvidia geforce gt 710.
גם במסך שלי אם אני מגדיל רזולוציה בדף האינטרנט יש שוליים בצדדים.
כבר היום אני יושב במרחק של 70 ס"מ מהמסך.
אם עיקר השימוש במחשב הוא אינטרנט מה ייתן לי מסך גדול יותר?

dudi4321

Member
27 עדיף, ברור.
גם עם חלונות 7 תוכל בו זמנית להציג על גבי המסך 2 ויותר חלונות בו זמנית במקום לסגור ולעבור כל הזמן לחלון אחר שנמצא מאחורי הקודם.
ההמלצה היא DELL או LG
את המסך הישן 24" תשאיר ואם יש מקום על השולחן חבר עם כבל לכרטיס מסך (המאד חלש שאצלך) ותראה בו המשך המסך.
לטוב מתרגלים מהר.
אמרת אינטרנט אמרת הכל.
יש באינטרנט מסרטי פורנו ועד מסמכים מדעיים שצריך לעיין בהם כי מכילים נוסחאות וציורים והסברים.
ריבוי חלונות בו זמנית יתן לראות ברקע סרט וגם לקרוא דואר וגם להשתתף בזום. כל חלונית במקום אחר במסך.

shmulik88

Member
27 עדיף, ברור.
גם עם חלונות 7 תוכל בו זמנית להציג על גבי המסך 2 ויותר חלונות בו זמנית במקום לסגור ולעבור כל הזמן לחלון אחר שנמצא מאחורי הקודם.
ההמלצה היא DELL או LG
את המסך הישן 24" תשאיר ואם יש מקום על השולחן חבר עם כבל לכרטיס מסך (המאד חלש שאצלך) ותראה בו המשך המסך.
לטוב מתרגלים מהר.
אמרת אינטרנט אמרת הכל.
יש באינטרנט מסרטי פורנו ועד מסמכים מדעיים שצריך לעיין בהם כי מכילים נוסחאות וציורים והסברים.
ריבוי חלונות בו זמנית יתן לראות ברקע סרט וגם לקרוא דואר וגם להשתתף בזום. כל חלונית במקום אחר במסך.
מאחר ואני עובד ברזולוציה של 1280x720 במסך 24 אינץ.
כדי לראות 2 מסמכי וורד זה לצד זה על מסך 27 אינץ אני חייב לעבוד ברזולוציה יותר גבוהה,
וכל מסמך וורד יהיה קטן יותר בהשוואה למסך 24 אינץ.
(כנ"ל ל-2 דפי אינטרנט זה לצד זה)
האם אני צודק?

נערך לאחרונה ב:

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
מאחר ואני עובד ברזולוציה של 1280x720 במסך 24 אינץ.
כדי לראות 2 מסמכי וורד זה לצד זה על מסך 27 אינץ אני חייב לעבוד ברזולוציה יותר גבוהה,
וכל מסמך וורד יהיה קטן יותר בהשוואה למסך 24 אינץ.
(כנ"ל ל-2 דפי אינטרנט זה לצד זה)
האם אני צודק?
בוא נעשה סדר

1 שטח מסך גדול יותר..ב1080P זה הרצוי. הגדלה עושים בכלי ווינדוס..רואים יותר טוב וגם גדול אז פה אין בעיה להיפך תראה חד יותר וברור יותר
2 פשוט להנות יותר מסרטונים וכו' ...
3 אפשר שני דפים יחד...וזה מאוד נוח.
4 כלקוי ראיה אני גם אומר יש כלים בדפדפן להגדיל מסך ואותיות. יש אתרים בכלל עם נגישות. זה מקל מאוד
5 לא לא יהיה קטן יותר כאמור אתה קובע את גודל הפונטים..בוורד...אם אתה חייב יש זכוכית מגדלת לשימוש ראות תפריטים למשל..אבל ההגדלה בווינדוס מספיקה.
6 לי יש DELL 27 ..למה? איכות מסך הרבה יותר טובה מפעם...איכות צבע גבוהה. כל כיוונון אפשרי לגובה צידוד סיבוב , חיבורי USB במסך זה מאוד נוח. כמו כן יש לו תכונה נגד הבהוב מעייף עיניים. וכן תכונה שצריך להפעיל נגד אור כחול גם חוסך עייפות עיניים.

סיכומו של דבר הגודל משנה לראות יותר על המסך. אני נהנה הרבה יותר מיוטויב למשל..אין לי בעיה עם כתבנים וכו'..נוח לשים זום למשל על חלק מהמסך וחלק מסמך להקריא הרצאות שאני עושה. שיש צורך בעיקר שאני על הטיוי שמחוברת למחשב יש זכוכית מגדלת. הרזולוציה הגבוהה יותר מחדדת את הכל מקל מאוד על קריאה. גם אגב ווינדוס הכי מתאים למסך 27 אינטש זה האידיאלי בשבילו. אני ממליץ על מסך עם התכונות שציינתי גם לארגונומיה יש הקלה על הראיה ..דבר נוסף שאני נזכר סוג מסך IPS נותן איכות גבוהה זוויות צפיה יותר טובות איכות צבע ובכלל הכל. כל זה גם משפר לראיה. דווקא ממקום של לקות ראיה המסך הגדול משפר מנסיון שלי כמובן של אחרים ( אני גם נמצא במועדון לעיוור ). צרפתי צילום מסך שתראה מה עושה הגדלה של 150% ברזולוציה מליאה של 1920X1080 ניתן בהחלט לראות אתר ומסמך יחד על מסך באותיות ענק ובלי כל בעיה ( אתה תראה פחות טוב כי אתה על רזולוציה נמוכה , אבל תאמין לי האיכות מאוד גבוהה )

קבצים מצורפים

• ‏‏צילום מסך (50).png
    ‏‏צילום מסך (50).png
    KB 197.8 · צפיות: 6

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
תודה רבה.
איזה דגם של DELL 27 יש לך?
כמה שנים המסך?
זה המסך שלי ..קניתי לפני מספר חודשים המסך הקודם נרטב לי והתקלקל גם היה של DELL זה היה אשמתי... יש שלוש שנים אחריות יבואן רשמי, שירות עד לבית הייתה לי תקלה פעם( במסך הקודם ) באו החליפו מסך בלי בעיות וקשיים בכלל מהיום למחר פתרו את המצב. מעל 4 שנים המסך החזיק בלי כל בעיה עד שנרטב לי..:)

המחיר בסביבות 900 ש"ח..תעשה חיפוש
תצטרך גם

כבל מתאם DP ל HDMI​

זה עולה כ50 ש"ח ..

למעלה