מסטיף ספדרדי גזעי מחפש

kernosh

New member
מסטיף ספדרדי גזעי מחפש ../images/Emo82.gif

ביום שישי 10/8 נאסף כלב מסוג מסטיף ספרדי גזעי בן שנתיים מיער בן-שמן, הכלב נאסף במצב גרוע ביותר , סובל ממחלת עור ( שניתנת לטיפול) ומתת תזונה . לכלב יש בעלים שמסרו אותו לחווה באזור השפלה , ובעל החווה נתן לכלב לשוטט ולא טרח לחפשו. לאונרדו - בן שנתיים וחצי , כלב צעיר שכבר עבר המון מחפש בית עם אנשים שבאמת אוהבים חיות , כלב גדול מאד ויחד עם זאת עדין. בתמונה נראה לאונרדו כפי שצולם במרפאת "תנו לחיות לחיות" שבה הוא מקבל טיפול לאונרדו זקוק לבית שבו יוכל להשתקם והחזיר את אמונו בבני האדם , ישמח לבית מאמץ אך יודה גם על משפחה אומנת לפרטים נוספים : 050-2424822

ella100

New member
איזה מסכן.איזה אנשים הם אנשי החווה הזאת?

שולחת לך מסר. רעיון קטן שאולי יהיה מתאים.

kernosh

New member
השיקום יהיה מהיר יותר

בבית ולא במכלאה מדובר בכלב מדהים !!!

"גזעי עם תעודות"

נקנה ב-10,000 ש"ח כגור. סוג נדיר בישראל - ישנם 15 כלבים כאלה בלבד בארץ. בשנתיים האחרונות לאונרדו היה קשור לגדר בחווה בה יש כלבים משוחררים. הבעלים לא אהבו אותו ולכן נתנו לו ללכת לאיבוד. חודש ימים הסתובב לאונרדו ביער, איבד מחצית ממשקלו (שוקל היום 50 ק"ג) ומחלת העור השתלטה עליו. חייו ניצלו תודות לבחורה טובה בשם קרן שמצאה אותו והביאה אותו למרפאה שלנו. הוא מקבל טיפול אינטנסיבי במרפאה, אך זקוק לבית עם יחס חם בהקדם האפשרי. אנא עזרתכם במציאת בית טוב ללאונרדו. תודה, ענת 054-5259871 בתמונה: כך אמור להיראות לאונרדו...

../images/Emo124.gif ענת - יש לי רעיון

האם אין אפשרות להרים טלפון לבית הגידול של המקסים שם הוא נולד ולשאול אותם אם הם רוצים אותו בחזרה? לעיתים בתי גידול מקבלים בחזרה כלבים שנקנו מהם. מה את אומרת? האם בדקתם אפשרות זו?

פגית

New member
והקטע הוא שהיא המגדלת של הגור...

שווה לדעתי לדבר איתה..

רֵעוּת

New member
יהיה אכפת לה?

אם היא המגדלת אז היא גם זו שהחזיקה את פולה בכלוב עד שאמצתם אותה? לא? למה שהיא תנהג אחרת בכלב בוגר מגידולה?

ענת נראה לי מאד רצוי שתדגישו שמחלת העור היא

רק בגלל ההזנחה הנוראית והיא ברת חלוף עם טיפול מתאים וברגע שהכלב יעלה במשקל, יקבל אהבה, המערכת החיסונית שלו תתחזק הוא ירגיש ויראה טוב יותר. אני מניחה שמדובר בדמודקס ? ובטח גם יש לו קדחת קרציות אם הוא היה כל כך מוזנח.. מסכנון, מאחלת לו ולכל הכלבים למצוא בתים חמים ואוהבים.

wafwafit

New member
נו הנה עוד כלב גזעי

שההרבעה ממנה נולד בטלה בשישים לעומת המעורבים בארץ, ולא תורם לבעיית הנטושים.

Ultra marine

New member
נכון ../images/Emo45.gif

ולא בציניות שלך. אכן, מידי פעם מגיעים גם כלבים גזעיים, מצד שני, מאות אלפי הכלבים המעורבים שמגיעים למכלאות בכל שנה ממש לא בטל בשישים. יאללה, לכי על פרוייקט "גזעי עם תעודות מחפש בית" ונראה לכמה כלבים תגיעי, את יודעת מה, אין לזה מטרה כי לא תצליחי לעולם לספור את מס' המעורבים המחפשים בית.

b love

New member
ולמרות הכל אני לא מבינה למה

למגדלי הגזע לא רוצים לעזור לכלבים מאותו גזע אותו הם משווקים. (ואני לא מדברת על מעורבים)

Ultra marine

New member
מסכימה איתך ב- 100%

אך אם זאת, יש כ"כ הרבה אנשים שאני לא מבינה, כ"כ הרבה אנשים שמתנהגים בשונה מהדרך שבה אני חונכתי וגודלתי, כ"כ הרבה אנשים רעים וכו' וכו' אני יודעת שכלבים שיצאו ממני תמיד יוכלו ויצופו לחזור אלי. זה כל מה שאני יכולה להבטיח. כשהייתי בצבא הייתי "תמימה". המפקדת שלי שכמעט והתייאשה מהתמימות שלי אמרה לי שאני חייבת להפסיק להסתכל על העולם לפי הסטנדרטים שלי ולצפות שאנשים ינהגו בצורה שאני נוהגת בה (בלי קשר אפילו לכלבים או בע"ח) ואני חושבת, שלפחות את הדבר הזה היא הצליחה לי להבין ולהכיר.

b love

New member
אבל מגדלים לא אמורים

להיות רעים הרי אם הם מגדלים גזע כלשהו זה בגלל שהם אוהבים אותו לא? אז מוזר שלא אפכת להם מכלבים מהגזע..

Ultra marine

New member
כמו בכל תחום,

יש אנשים שעושים את זה בגלל האהבה ויש כאלה שהכסף מסנוור אותם. ויש כאלה שלא חושבים שהם צריכים להיות אחראים מעבר למה שהם כבר עשו. היום היה לי ויכוח עם מישהי לגבי וטרינר מאוד ידוע בנתניה (אני נתנייתית לשעבר) העברתי ביקורת מאוד קשה על הוטרינר הזה. והיא מצידה אמרה לי שבכל בעיה שהיתה לכלב שלה הוא היה בסדר וטיפל. וגם אני אמרתי שהרבה פעמים באתי אליו עם גור ארנבונים והוא עזר לי במעט אם הוא יכול היה. אבל הביקורת שלי היתה שמעולם לא שמעתי ממנו שהכלב שלי (זה שנפטר לפני עשור) צריך לקבל - תילוע, משושה וכו'. לא שמעתי ממנו מעולם המלצה לטיפול בטפילים, לא התעניין אם יש בעיות אילוף/חינוך. אני חושבת, מבחינתי האישית, שהמינימום שוטרינר צריך לעשות זה להתעניין ולייעץ גם אם לא נשאלה דעתו. הוטרינר הנוכחי שאני הולכת אליו (דר' דני חסון מאבן יהודה) מסביר לי כל דבר, מייעץ לי, כשהבאתי את טיקה הוא ישר שאל אם אני מסתדרת מבחינת חינוך לצרכים. לפני כל חיסון אני מקבלת התראה. כל פעם שאני מחסנת, מטפלת הוא מסביר לי את חשיבות הטיפול. ממליץ על חומרים יעילים כנגד טפילים וכו'. אני לא אומרת כאן שדני חסון היחידי שעושה את כל זה. יש וטרינרים רבים שמתנהלים ככה ואני מאוד מעריכה שגם הם רואים בחשיבות ההסבר כי בסופו של דבר היא באה לטובת הכלב (וגם לטובת הכיס של הוטרינר) העניין הוא שמבחינתי זה must. וטרינר אמור להתנהל ככה, ואם הוא לא, אם אצלו זה "פס נע" (כמו שאני מרגישה לגבי אותו וטרינר ידוע מנתניה) אני לא אלך אליו ואני מאוד לא מעריכה אותו. מבחינתי זה אותו מקור השוואה. יש לי סטנדרטים מסויים לגבי מגדלים (ולא סתם אולי הגיע מבית הגידול שממנו הגיעה), לגבי מאלפים, לגבי וטרינרים וכו'. ואני אתקרב רק לאילו שעומדים בסטנדרטים שלי. מצד שני, אני לא יכולה לשנות את העולם. תראי לדוג' את אפיקים. את חושבת שהכל מתנהל שם על "אהבת הגזע"? לדעתי לא. הכלבים חיים בכלובים. זה כבר עושה X על המקום מבחינתי. אצל טוני (המגדלת של אולי) הכלבים גרים בתוך הבית עצמו. נכון, הבית מחולק ל- 2 ולא כל הכלבים בו זמנית יכולים להכנס ל"מתחם המגורים" (בעבר היו שם יותר מ- 2-3 דנים..). מבחינת הבתים שהיא מוסרת להם גורים יש לה סטנדרטים מאוד גבוהים, והיא מקבלת ממני כל הזמן דיווחים לגבי אולי (ואורפי). מבחינת הרבעות כמובן שאין מה לדבר. היא יודעת מי להרביע ואיך בשביל לקבל את התוצאה הרצויה שזה כלב עם אופי טוב בראש ובראשונה ועם שאר המרכיבים הגנטיים התקפים לגזע. בכל תערוכה שאולי היתה בה היא זכתה להכרה (רוזטות, גביעים) וכולה היינו ב- 3 תערוכות... (כבר יש לי 2 רוזטות ו- 2 גביעים). האופי שלה נפלא, היא כלבה מדהימה וחכמה. באותה מידה יכול להגיד מישהו שהוא מעדיף להביא גור "טוב" מבית גידול שיש לו כלבים טובים אבל לא מעניין אותו יותר מידי היחס לכלבים וכמה משקיעים באמת בגידול. הוא רוצה כלב מגזע X וזה מה שחשוב לו... ויהיו בתי גידול שלא ימסרו כמעט כלבים (ויש כאלה.. יש אחת כזאת שמגדלת יורקשייר טרייר שאני יודעת עליה) אלא אם כן זה לבית מושלם, ויהיו כאלה שימסרו לכל מי שרוצה גוש פרווה מתוק... זה לא הוגן לאגד את כל המגדלים ולהגיד כולם צריך לעמוד בסטנדרטים מסויימים, אלא אם כן מדובר בחוק שמכליל את כולם בתוכו. אך כיוון שאין שום חוק נורמלי בארץ לגבי בעלי חיים גם בכלבנות הגזעית הכל נעשה בצורה חאפרית. תקראי מידי פעם בפורום בוואלה את דבריה של אילת לכיצד דברים מתנהלים בפינלנד ותראי שיש לנו בהחלט לאן לשאוף (או לאן לעזוב
)

b love

New member
אני מסכימה איתך, אבל

קצת סטית מהנושא
לא דיברתי על מטחנות גורים..

Ultra marine

New member
לצערנו הרב,

מכלביית אפיקים לפעמים יוצאים כלבים עם תעודות ולכן הם לא "מטחנה לפי הספר"....

רֵעוּת

New member
קבלי תיקון

יש מטחנות גורים שמוציאות תעודות. למעשה אחד המאפיינים של מטחנת גורים זה שניתן למצא שם גם גורים מתועדים וגם גורים לא מתועדים, לפעמים אפילו מאותה אמא (הלא מתועדים נולדים ביחומים שבין ההמלטות המתועדות-כך דוחסים עוד המלטות בין ההמלטות שלגיטימיות מבחינת התקנות-מיקסום רווחים
)

למעלה