מסוקי צה``ל תקפו את רדיו אל-אקצה

מסוקי צה``ל תקפו את רדיו אל-אקצה

מסוקי צה``ל תקפו את רדיו אל-אקצה

מסוקי צה``ל ירו הערב שלושה טילים בעיר עזה לעבר מגדל בן 12 קומות של ארגון חמאס. במקום פועלת תחנת הרדיו הפלסטינית ומערכת העיתון אל-איאם. 2 נפצעו בהתקפה

מסוקי צה"ל תקפו הערב (ראשון) את "מגדל פלסטין" בצפון רצועת עזה, בו פועלים רדיו אל-אקצה, של ארגון חמאס, ומערכות העיתונים אל-איאם ואל-קודס. המסוקים ירו שלושה טילים לעבר בניין בשכונת רימל שבמרכז העיר עזה. לפחות שבעה פלסטינים נפצעו כתוצאה מהפיצוץ.

מטרת התקיפה, "מגדל פלסטין", היא בניין בן 12 קומות. עדי ראייה מסרו כי חלקו העליון של הבניין נפגע, וחלק מהגג קרס. "הפיצוצים היה חזקים מאוד. כל הבניין רעד. זכוכיות התעופפו בכל מקום", אמר כתב אל-איאם לסוכנויות הידיעות. לדבריו, ראה מספר עוברי אורח שנפגעו מרסיסים.

תחנת הרדיו שהותקפה הייתה תחנת הסתה, ששידרה ראיונות עם בכירי חמאס - ביניהם השייח´ אחמד יאסין - ודיווחה על תנועת כוחות צה"ל . כך נמסר הערב מדובר צה"ל.

תקיפת צה"ל יצאה לפועל שעות ספורות לאחר הפיגוע בציר כיסופים, בו נהרגו אישה הרה וארבע בנותיה. כמו כן נפצעו שלושה בני אדם, ביניהם אזרח שנפצע באורח בינוני, ושני חיילים שנפצעו באורח קל-בינוני. שני המחבלים שביצעו את הפיגוע נהרגו בידי כוח צה"ל.

"שרון אינו מסוגל לפגוע באנשינו", אמר בכיר חמאס בתגובה לתקיפה, והוסיף: "ולכן הוא פוגע במוסדות ואמצעי תקשורת". עיתונאים פלסטינים בעזה גינו את פעולת צה"ל.

(צילום-רויטרס)

עודכן ב- 02/05/2004 20:30:00
 
למעלה