מסביב לעולם ב80 יום 🌏

טוני החתול

Well-known member
מנהל
🌎 🌏 🌍
הסדרה החדשה בכיכובו של דייויד טננט

כל 8 הפרקים כבר הגיעו לדודים שלי
אז הגע הזמן לכתוב

*אגב, אני לא קראתי את הספר ולא זוכר כמעט שום דבר מהסדרה המצוירת שזכור לי שהייתה כשהייתי קטן.
כלומר אין לי כמעט מושג לגבי העלילה של המקור ועד כמה זה שונה כאן

🌎 🌏 🌍

אז הגע הזמן לכתוב

*אגב, אני לא קראתי את הספר ולא זוכר כמעט שום דבר מהסדרה המצוירת שזכור לי שהייתה כשהייתי קטן.
ראיתי את הסרט עם ג'קי צ'אן, היה מצחיק ומקסים, כשהייתי צעיר נורא, עם דיוויד ניבן כפיליאס פוג.

רוב הזמן נח

Well-known member
🌎 🌏 🌍

אז הגע הזמן לכתוב

אני צפיתי פעם בסדרה המצויירת בערוץ הילדות.

michal@gal

Active member
מנהל
🌎 🌏 🌍

אז הגע הזמן לכתוב

הסדרה המצויירת הישנה הייתה מוצלחת יותר מהמצויירת עם בעלי החיים

Aranel Nenharma

Well-known member
מסתבר שיש כל כך הרבה גסראות של הסיפור הזה.
יש אפילו סרט עם גייק צאן, המון סדרות מצויירות וכמ הוכמה הצגות לילדים ישראליות|פנים|
מניחה שדיברת על הסדרה המצויירת הזו. היא לפחות מה שאני גדלתי עליה
לא זכרתי בכלל את שיר הפתיחה אבל כן זוכרת את הסדרה
* מוזר שדיסני עדיין לא עשו עיבוד לסיפור הזה.

הדודים גם לי שלחו את הקלטת ואני ממש מצפה להתחיל את זה הסופ"ש

דקל נור*

Well-known member
יש אפילו סרט עם גייק צאן, המון סדרות מצויירות וכמ הוכמה הצגות לילדים ישראליות|פנים|

מי שגדל בשנות ה-70 וה-80, אוהב רק את הסדרה המצויירת ההיא, ששודרה בערוץ היחידי עשרות פעמים. הנפשה של חיות לפיליאס פוג ופספרטו? תועבה.

רוב הזמן נח

Well-known member

כן, זאת הסדרה שראיתי :ROFLMAO:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי היום את שלושת הפרקים הראשונים, אבל אני אנסה לפרט לפי פרק:

התאריך הוא 5/10/1872
פיניאס פוג מקבל בדואר גלויה שכתוב עליה Coward אבל לא כתוב ממי הגלויה. הנחתי שזה יתגלה במהלך בפרק (שאולי זה הבחור שיורד עליו במועדון) אבל לא.
המשרת שלו הוא איש זקן עם רעד אז קל להבין למה הוא לא יהיה זה שילווה אותו מסביב לעולם.
במועדון החברתי שלו (The Reform Club*) החברים קוראים כתבה בעיתון שנאמר שכיום אפשר לעשות מסע מסביב לעולם ב80 יום. פוג אומר שזה הגיוני שזה באמת אפשרי ויתבצע בקרוב ואחד האחרים (בלאמי) (לא בלאמי בלייק) צוחק שזה בטוח לא יהיה הוא. מסתבר שפעם אחרונה שפוג אמר שהוא יוצא למסע הוא הגיע עד דובר (עיר הנמל שממנה מפליגים לאירופה) וחזר.
פוג מתעצבן ומחליט שהוא יעשה את זה ואפילו מתערב עם בלאמי על 20 אלף פאונד. לפי החישוב (המאוד מהיר שהוא עושה בראש) הוא יגיע חזרה בערב חג המולד). הוא יוצא לדרך תוך כדי שהוא מזמין לעצמו משרת חדש שיוכל לצאת איתו למסע (כי מסתבר שזה דבר הגיוני לקחת משרת חדש לחלוטין כשיוצאים למסע מסביב לעולם).
במקביל מסתבר שאחד מחברי המועדון האחרים (פורטסקיו) הוא העורך של העיתון שפרסם את המאמר ושהבת שלו היא זאת שכתבה את המאמר ומתעצבנת שהוא שינה את השם כך שנראה שזה נכתב על ידי גבר. הבת, אביגייל, שומעת על ההתערבות של פוג ומחליטה לצאת איתו למסע כדי לתעד אותו.
פספרטו הוא צרפתי שעובד כמלצר במועדון ושומע ביצוע ההתערבות. הוא מסתבך עם בחורה שהוא יצא איתה ואז מסתבך עם גבר אחר שהוא כנראה פוצע או משהו והוא מחליט שהוא חייב לברוח משם ולכן מתחזה למשרת אישי (Valet) והולך להציג את עצמו לעבודה בשביל פוג כדי לעזוב את לונדון במהרה.
בספינה שחוצה מאנגליה לצרפת אביגייל מציגה את עצמה לפוג ופרספרטו ואומרת להם שהיא באה לכתוב על המסע.

כל זה קורה ממש מהר כי יש לפרק יש עוד עלילה שלמה בצרפת.

הם מגיעים לפריז עם כוונה להמשיך הלאה לאיטליה מיד, אבל יש בפריז מהומות נגד הנשיא ולכן הרכבות לא עובדות. כל השלשה עולים על מרכבה למלון אבל פספרטו יורד מהר בטענה שהוא הולך למצוא להם דרך להמשיך ואביגייל יורדת רגע לאחר מכן כדי לרגל אחריו. זה משאיר את פוג בודד במרכבה שמהר מאוד מותקפת על ידי המורדים שגונבים לו בערך את כל הרכוש. הוא מצליח לשמור קצת רק בגלל שכמה נזירות מתערבות למענו.
מסתבר שפספרטו הוא מפריז ואביו נהרג בה בגלל שהוא מחא נגד השלטון ואז פספרטו ברח. הוא פוגש את אחיו שכועס עליו על זה שהוא ברח ואז לוקח אותו ואת אביגייל תחת איומי אקדח איתו ועם מורדים אחרים כשהם מתכוננים להתנקש בנשיא צרפת.
בדרך מקרה פוג המבולבל מגיע בדיוק לתחנת המשטרה שבה הנשיא נמצא ומנסה לדבר איתו וככה בערך במקרה אולי מציל אותו מההתנקשות.
פוג מזהה את אביגייל ופספרטו בחלון של הבניין ויוצא לפגוש אותם. כל המורדים, כולל אחיו של פספרטו, מתים על ידי שוטרים צרפתים. אביגייל ופספרטו מתאחדים עם פוג אבל אז צריכים לברוח מכוחות המשטרה. פוג נזכר שהוא קרא על האדם שהמציא כדור פורח בפריז ומבקש מפספרטו לקחת אותם לשם. הם מצליחים להגיע עד שם אבל הממציא מסרב לקחת אותם בכדור פורח כי הוא מדוכא (כי אשתו מתה), אבל פוג מצליח לשכנע אותו לתת להם את הכדור פורח עם נאום חוצב להבות.
אז הם יוצאים בכדור פורח לפני שהשוטרים פורצים לחצר והכל טוב על ישראל (או צרפת במקרה הזה).
אם כי יש לי תחושה שממציא הכדור הפורח יקבל כדור בראש והוא לא יהיה כדור פורח.

אז זהו. המון קרה בפרק הראשון ורק מסתיים לו היום השני של המסע.

*מסתבר שהReform Club זה מקום אמיתי. במקור הוא היה מקום לאנשים עם דעות פרוגרסיביות. עדיין הוא התחיל לקבל נשים רק ב1981 (אבל עדיין היה מראשוני מועדוני הגברים שעשו את הצעד)

באופן יחסי מרגיש שהרבה פחות קורה בפרק השני. אפילו שגם הוא מתרחש על פני יומיים.
השלישיה מגיע לאיטליה עם הכדור הפורח ומתרסקת די קרוב לפסי הרכבת. (האם לא יכלו להמשיך לעוף עד דרום צרפת?)
שם מסתבר שבמאה ה19 כשאנשים על מסילת רכבת ראו רכבת מגיעה זה בעצם היה הגיוני לרוץ לכיוונה. או אולי זה רק פוג המטורף. אם כי היא כן מצליחה לעצור בזמן, אז הוא כנראה צדק.
הם עולים על הרכבת ומסתבר שעדיין יש לו כסף (באמת לא הייתי בטוח אחרי שהוא נשדד בפריז) כי הוא משיג דיור על הרכבת בשבילו ובשביל אביגייל (בעצם אולי לה יש כסף משל עצמה). פספרטו נשלח למחלקה שלישית (שכמו בטיטאניק בה נמצא כל הקסם).
פספרטו עדיין מתאבל על אחיו ומחליט לשחק קלפים עם עובדי הרכבת ולגרום להם להרביץ לו. אביגייל מצטרפת אליו ואחר כך מטפלת בפצעים שלו. אולי יהיה משהו בינהם (זה יהיה מרענן במקום שיהיה משהו בינה ובין פוג).
פוג מבלה עם האנשים של המחלקה הראשונה ומתרברב עם המסע שלו. אבל הבחור שהתרברב מוקדם יותר מרגיש שלוקחים לו את הספוטלייט וחוקר את פוג יותר על הרפתקאותיו בעבר וככה מתגלה שפוג בעצם אף פעם לא יצא מגבולות בריטניה בעבר. האיש ההוא הוא בעל עסקים ברחבי העולם באמת היה במקומות. אל הבן שלו מתלהב מפוג ומספר לו שהוא קרא את הספר של ג'ולס ורן "אל הירח"* ואפילו בנה מודל של טיל שיוכל להגיע לירח. האיש רב עם הבן שלו ושובר לו בטעות את המודל.
*קצת מצחיק בתוך העלילה של סדרה שמבוססת על ספר של ג'ולס וורן מתייחסים אל ספר אחר של ג'ולס ורן. גם קצת מוזר שהילד בנה טיל כשבספר של ג'ולס ורן לא יורים טיל אל הירח אלא כדור חלול שנורה מתותח ענק.
פוג די מדוכדך מכל מה שהאיש ההוא אמר ומאבד אמון בעצמו וחושב לסיים את מסע שלו.
הרכבת נעצרת בפתאומיות כשהנהגים מגלים שרעידת אדמה גרמה לשברים בגשר שהם צריכים לעבור. אבל בעצירה הפתאומית הילד נפצע ופספרטו (שאיכשהו יש לו ידע רפואי די טוב) אומר שחייבים להגיע איתו לבית חולים במהרה. ורומא שנמצאת 6 שעות אחורה זה יותר מידי רחוק (וגם איך בעצם מסובבים רכבת באמצע שום מקום?). העיר נמל שהם בדרך אליה היא רק שעתיים קדימה, אבל בשביל זה צריך לעבור את הגשר שנראה די הרוס, בעצם באמצע שלו יש רק את מסילה בלי שום דבר מתחתיה.
אבל פוג מודיע להם שזה אפשרי לעבור אם לוקחים עם הקטר רק עוד קרון אחד ומרוקנים את הקטר מכל הפחם והמים. הוא עושה כל מיני חישובי פיזיקה במחברת שלו בשביל חשב את זה.צ אז מסתבר פתאום שפוג הוא מאוד חכם ויודע לעשות דברים כאלו.
הם עוברים את הגשר בהצלחה (למקרה שמישהו חשב שכל גיבורי הסיפור ימותו בפרק השני) אבל בצד השני אין להם פחם. אז הדרך להמשיך מהר קדימה היא לשבור את הקרון וכל מה שעשוי מעץ שעליו לחתיכות שאפשר לזרוק לתוך המנוע כדי שיבער.
זה היה די נחמד לראות אותם מגיעים בסופו של דבר לעיר עם קרון שלא נשאר ממנו כמעט כלום.
הילד שורד ובדרך האבא שלו מתחבר אליו כשהוא מדבר איתו כדי שלא ירדם. האבא מודה לפוג על כך שהציל את הבן שלו ככה שהכבוד של פוג קצת חוזר לעצמו והוא מחליט שכן להמשיך הלאה במסע שלו.
הם תופסים אוניה שתקח אותם לתעלת סואץ.

במקביל בלונדון אנחנו מגלים שבלאמי, שאיתו פוג התערב על 20 אלף פאונד, חייב לבנק 15 אלף פאונד ואם לא ישלם הוא יפשוט רגל. ככה שההתערבות היא מאוד חשובה לו. ולאור זה שפוג עדיין לא חזר הוא מודאג שפוג באמת יצליח לנצח התערבות ולכן שולח מסר למישהו שיעצור את פוג בתמורה ל500 פאונד.

לאור זה ששני הפרקים הראשונים לוקחים רק 4 ימים מתוך מסע של 80 יום התחלתי לתהות האם לסדרה יהיו אינסוף פרקים (או לפחות 40)
אבל מסתבר שמסעות ספינה הם מעולים בשיל לשרוף ימים. והמסע מאיטליה לתימן (דרך תעלת סואץ, שאגב עד הפרק הזה לא הייתי בטוח אם הייתה קיימת כבר ב1872) לוקח 12 ימים ככה שהם מגיעים לתימן ביום ה16.
הם בעצם היו אמורים להגיע עד עיר הנמל עדן, אבל עוצרים מוקדם מידי בגלל חשש מפיראטים (זה הצחיק אותי שפוג חושב שזה מגוחך שפיראטים זה משהו שעדיין קיים ב1872, כי זה לחלוטין מה שאני חשבתי על ההווה עד שגיליתי שבאמת עדיין קיימים פיראטים).
פוג נורא מתוסכל כי העיכוב הזה פוגע מאוד בלוז שהוא תכנן.
בעיתון בריטי הם מגלים את הכתבה שאביגייל כתבה על מה שקרה להם בצרפת (אני מניח שהיא שלחה מכתב מאיטליה).
הם גם מזהים אישה לבנה שם בתור ג'יין דיגבי*, אישה בריטית עם מוניטין מאוד מפוקפק.
בערב בחור, ששמע אותם מדברים על כך שפוג רוצה להגיע מהר לעדן, אומר לו שהוא מוכן לקחת אותם לעדן דרך המדבר אפילו שהמסע מסוכן.
פספרטו מפציר בפני פוג שלא להסכים כי זה מסוכן והם לא יכולים לסמוך על מישהו סתם כך. אבל פוג משוכנע שזה הצעד הנכון. אבל הוא מחליט שלא לקחת את אביגייל למסע בגלל שזה מסוכן. פספרטו מדבר עם אביגייל בערב ולא מספר לה על התוכניות שלהם.
לא הבנתי בדיוק מה קרה שם בבוקר כשאביגייל מתעוררת. מה הפתק שהיא מצאה על הרצפה? איך היא הבינה מה פוג ופספרטו עשו?
בכל מקרה היא מבינה שהם עשו טעות (כי דה!) ומחליטה לצאת לתפוס אותם. ועם כל הזלזול שלה כלפי ג'יין דיגבי היא מבקשת ממנה ומבעלה הערבי עזרה.
המדריך של פוג ופספרטו נוטש אותם במדבר (הפתעה!) וגנב את השעון של פוג. קצת מוזר לי שהוא התספק בזה. אני הנחתי שהוא מתכוון לשדוד אותם הרבה יותר, כלומר הארנק של פוג. אבל מסתבר שזה גנב שחושב בקטן, או שמחליט לא לקחת סיכונים מיותרים.
פוג ופספרטו בקושי שורדים יום ולילה במדבר (לא ברור לי למה פוג נתן לפספרטו להתאמץ בניסיון להדליק אש כשהיה לו גפרורים כל הזמן הזה).
בסוף הם כמעט מתים בסופת חול אבל אז ג'יין דיגבי, בעלה ואביגייל מצילים אותם ולוקחים אותם לנווה מדבר.
שם דיגבי מגלה מי אבא של אביגייל ומספרת לה שהוא היה מאהב שלה ורצה לברוח איתה וכשהיא סירבה אז הוא פירסם עליה שקרים שהרסו את המוניטין שלה.
קצת לא ברור לי איך אביגייל עוברת נורא מהר מלא להאמין למילה שלה ללהאמין לה לחלוטין. אבל מילא.
בגלל שהן מתחברות דיגבי מסכימה לקחת אותם את המשך הדרך לעדן למרות שזה מסוכן כי עוברים בשטח של שבט מסוכן.
בדרך הם באמת מותקפים בלילה על ידי פרשים. אחד מהם כמעט חוטף את אביגייל אבל פספרטו יורה והורג את הפרש כדי להציל אותה.
הם מצליחים לברוח בסוף כשפוג מבעיר עם גפרור נביעה של נפט שמבריחה את הפרשים.
הם מגיעים לעדן וממשיכים הלאה.
אבל לפני כן, פספרטו מאוד מזועזע מכך שהוא נאלץ להרוג בן אדם ומעוצבן על פוג שלא מתייחס אליו ממש. ואז פונה אליו האיש שקיבל את הטלגרם מבלאמי בפרק הקודם ומציע לפספרטו כסף בשביל לחבל בהמשך המסע של פוג. פספרטו בהתחלה מסרב, אבל בסופו של דבר מסכים.

*מסתבר שג'יין דיגבי היא אישה אמיתית והסיפור חיים שלה הוא באמת מרתק מאוד:

*השחקנית שמשחקת אותה היא לינדזי דאנקן ששיחקה לצד טננט בפרק The Waters of Mars של דוקטור הו.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני זוכר שיצא הסרט עם ג'קי צ'אן
ואני, מגע נשי, עושה את הסיפור אישי :-D
האמת שלא היה זכור לי שהם חתולים בסדרה המצוירת, אבל אולי באמת זאת הסדרה.
מעולה :)
אני מרגישה יותר מידי לחץ חברתי פה.
כמובן, אבל אנחנו יודעים שאת אוהבת לחץ חברתי.
חוץ מזה לא נשאר לך שום דבר אחר לראות חוץ מפרק הסיום של דקסטר בשבוע הבא.

Aranel Nenharma

Well-known member
כמובן, אבל אנחנו יודעים שאת אוהבת לחץ חברתי.
חוץ מזה לא נשאר לך שום דבר אחר לראות חוץ מפרק הסיום של דקסטר בשבוע הבא.
ולהתחיל את העונות של דיוויד של דוקטור הו.......
את לא יודעת מה את מפסידה

טוני החתול

Well-known member
מנהל
את לא יודעת מה את מפסידה
לחלוטין
איך אפשר לוותר על טננט בשיא טננטיותו

איזה קטע, עכשיו קלטתי שהגעתי בדיוק לדיוני סדרות #80 וזה לצד הסדרה הזאת נראה מצחיק.

אוסווין

Active member
את לא יודעת מה את מפסידה
יה אני לא מזהה מאיזה פרק הגיף הזה
ואני בדרך כלל תמיד מזהה!
הוא עם החליפה הכחולה שלו
משהו בראש אומר לי the doctor's daughter מעונה 4
או music of the spheres המיני פרק הלא חשוב הזה
אבל אני לא בטוחחחח

טוני החתול

Well-known member
מנהל
טוב, אני קצת דוהר עם זה כרגע,
מקווה שעדיין תשלימו
עוד קפיצת זמן וקפיצה משמעותית במקום כי לא רק שהם כבר הגיעו להודו אלא כבר חנו בבומביי בהודו ויצאו למסע יבשתי ברכבת.
אבל מסתבר שאומנם אביגייל דיווחה בכתבה שלה שמסילת הרכבת שחוצה את הודו כבר הושלמה בפועל היא עדיין לא. ואיכשהו אף אחד לא סיפר להם את זה כשהם עלו על הרכבת לחוף המזרחי של הודו.
אז הפרק מתחיל כשהם איפשהו באמצע הודו ומחפשים מישהו שיוביל אותם מזרחה. וככה הם מגיעים לכפר יפה שבו מתוכננת חתונה גדולה ונאמר להם שהם צריכים להשאר לחתונה ויקבלו מדריך רק למחרת.
אבל ההכנות לחתונה מופרעות על ידי גדוד צבא בריטי (אפילו שקוראים לזה צבא הודו) שבא לעצור את החתן בגלל שמסתבר שהוא עריק מהצבא.
פוג דווקא שמח מזה בהתחלה כי אם אין חתונה אז אין סיבה שלא יקחו אותם מיד מזרחה. אבל אם הכלה (שנראה שהיא שולטת בכל הכפר איכשהו) מסרבת לתת לו מדריך עד שהוא ידבר עם הקצין של הגדוד וישכנע אותו לתת לחתן חנינה.
במקביל לפספרטו כבר נאמס לחלוטין מפוג ולכן הוא מחליט לבצע את מעשה הבגידה שהוא קיבל כסף עבורו. הוא מכין תה לפוג עם חומר שנאמר לו שיגרום לפוג לישון במשך שבוע (ובכך לא לעמוד בלוז שלו).
אבל במקום שהחומר ירדים את פוג הוא בהתחלה פשוט משבש לו את השכל תוך כדי שיחה עם הקצין והוא נכנס להתקף צחוק. אחר כך הוא מתחיל להזות דברים ומדבר עם פרה. אבל העניינים נעשים רציניים יותר כשנראה שהוא מתחיל להיות ממש חולה. הם מזעיקים את אם הכלה שאומרת שהיא לא יכולה לעזור לו אם היא לא יודעת מה גורם לו להיות חולה ולכן פספרטו מתוודה בפניה על מה שהוא עשה. אז היא מכינה תרופה ועד הבוקר פוג כבר בסדר. היא לא אומרת לאחרים על מה שפספרטו עשה.
בזמן שפוג היה הזייתי הוא דיבר אל אביגייל והזה שהיא אסטלה, אהובתו לשעבר.
בבוקר אם הכלה מוכנה לתת לפוג את המדריך שיקח אותם משם, אבל הוא מחליט להתעקש ללכת להציל את החתן.
במשפט של החתן הקצין הבריטי הצעיר הוא זה ששופט אותו והוא אמור להיות גם מי שמייצג אותו. פוג מבקש לייצג את החתן ונותן נאום מרגש על אהבה ועל כך שלחייל הצעיר לא הייתה ברירה אלא לערוק בגלל שחיים ללא אהבת חייו הם לא חיים. (או משהו כזה)
ובסוף הקצין (שבעצמו מאורס למישהי) מחליט לדון את הצעיר רק לשיחרור מהצבא. ככה שהחתונה יכול הלהתקיים כסדרה.
אבל פוג, אביגייל ופספרטו כבר יצאו לדרך שוב עם המדריך. ופספרטו עושה רושם שהוא מלא רוח וכוונה לעזור לפוג להצליח במשימה שלו.

עוד קפיצת זמן ועכשיו השלישיה בהונג קונג שגם היא מושבה בריטית.
הכוונה שלהם היא מהר לתפוס אוניה ליפן, אבל הבנק המקומי מסרב לשחרר לפוג כסף שהיה אמור להגיע אליו מהבנק שלו בלונדון. מסתבר שהזמנת הכסף אכן הגיעה, אבל הבחור שמנסה לחבל בו התחזה לבלש משטרה ואמר למנהל הבנק שיעצור את התשלום כי פוג הוא נוכל והוא בקרוב הולך לקבל צו מאסר עליו.
אז לשלישיה אין כסף אפילו בשביל המלון. אבל למזלם פספרטו כבר היה בהונג קונג בעבר ויש לו שם קשרים ככה שהוא מוצא להם חדר משותף במלון מקומי.
לפני שהם מגיעים למלון הם פוגשים את מושל המושבה ואשתו שמתעקשת להזמין אותם למסיבה עבורם בגלל שהיא עוקבת אחרי הכתבות של אביגייל על המסע שלהם.
פספרטו שעדיין נחוש לעזור לפוג יוצא לפגוש מישהו שהוא עבד עבורו בעבר ומבקש ממנו הלוואה. אבל האדם הזה אומר לו שהוא יתן לו את הכסף רק אם הוא יגנוב תכשיט יקר ערך מאשתו של מושל המושבה. מסתבר שפספרטו היה בעבר גנב.
חוץ מזה פספרטו ואביגייל מגלים שהכתבה האחרונה שלה התפסרמה בעיתון מקומי. כשפספרטו קורא שהיא כתבה על החיים האישיים של פוג ועל האהבה שלו אל אסטלה הוא מיד מבין שזה יפגע מאוד בפוג שאביגייל פירסמה כאלו דברים פרטיים עליו. היא מבינה שהוא צודק באיחור כי עכשיו היא צריכה לנסות למנוע ממנו לגלות על הכתבה.
השלשה הולכים למסיבה שהמושל עושה עבורם ופוג מצליח לגרום למושל להסכים לתת לו הלוואה של כסף על מנת שיוכל להמשיך במסע שלו, אבל לפני שהמושל חותם על ההעברה הכספית פוג מגלה שכולם במסיבה קראו על החיים הפרטיים שלו והוא מאוד מובך ועוזב את המסיבה במהרה.
*במסיבה פוג גם קולט באיחור רב שפספרטו היה מלצר במועדון שלו ומבין שהוא שיקר לו כל הזמן הזה.
פספרטו נשאר שם ומתחבא מפני שכשהוא מבין שפוג לא לקח את הכסף אז הוא נשאר כדי לגנוב את התכשיט של האישה. הוא מצליח ונותן אותו לבוס הישן שלו תמורת הכסף שהם צריכים.
בבוקר למחרת המושל מגלה ממנהל הבנק שפוג הוא נוכל (לפי מה שאמרו למנהל הבנק) ובמקביל אשתו מגלה שהתכשיט שלה נעלם לכן הם יוצאים מנקודת הנחה שפוג גנב את התכשיט. כשבאים לאסור את פוג מוצאים בחדר שלהם את הכסף שפספרטו קיבל תמורת התכשיט וזה מהווה מספיק הוכחה עבורם ולוקחים את פוג לכלא. שם כשהוא לא מודה במה שהוא עשה ולא מספר למי הוא מכר את התכשיט נאמר לו שהוא יקבל 12 הצלפות, דבר שהוא בשוק שנחשב חוקי שם.
פספרטו מתוודה בפני אביגייל שהוא זה שגנב את התכשיט, אבל היא לא מוכנה שהוא יתוודה כי אז הוא ישלח לכלא. הם הולכים להתחנן בפני המושל ושם פספרטו מתוודה שהוא זה שגנב את התכשיט. אשתו של המושל מתוודה שהיא בכלל לא אהבה את התכשיט ומבקשת מבעלה לשחרר את פוג שימשיך בדרכו.
פספרטו ואביגייל רצים עם החנינה של המושל לכלא אבל מגיעים טיפה מאוחר מידי כי פוג מקבל הצלפה אחת חזקה לגב לפני שהם עוצרים אותם.
הם עולים על ספינה ליפן, אבל פוג לא רוצה לדבר עם אביגייל ופספרטו כי הוא מרגיש ששניהם בגדו בו.
על הפסינה האדם שבלאמי שכר ניגש אל פוג ודורש ממנו לצאת איתו להליכה תחת איום של אקדח.

*כל הסיפור עם התכשיט הוא שמצאו אותו בקבר ישן של זוג שהוא מאבותיו של האיש הסיני שביקש מפספרטו לגנוב אותו. אשת המושל מדברת על כמה מרגש התכשיט כי הוא היה סמל לאהבה בין שני האנשים שהיו קבורים איתו. מה שחבל זה שאומנם בסוף אשת המושל אומרת שהתכשיט שייך לסיפור אהבה של זוג אחר, אבל אין שום דיבור על כך שמה שהם עשו - לגנוב תכשיט מקבר - הוא דבר די נוראי. מאוד נוראי ומאוד בריטי קולוניאליסטי. בסוף הפרק דווקא מדגישים את זה שהאדם ההוא מחזיר את התכשיט לקבר של אבותיו.

**באופן כללי שני הפרקים האלו מלאים בביקורת על הקולוניאליזם הבריטי, אם כי לא ביקורת חריפה מאוד.
בהודו פוג טוען שבריטניה הייתה טובה מאוד להודו ופיתחה אותה ונותן כדוגמה את האוניברסיטאות, אבל האישה ההודית אומרת שהיו להם אוניברסיטאות כבר אלפי שנים. חוץ מזה רואים את החוסר צדק שהודים בצבא הבריטי נשפטים רק על ידי בריטים.
הפרק הזה מדגים את זה אפילו יותר כשמראים איך מערכת הצדק המקומית הרבה יותר אלימה מזו שבבריטניה. וכמובן שוד הקברים שהיה.
ויחד עם זה הביקורת היא לא מאוד חזקה. כלומר די עוברים עליה מהר ובלי שנראה שמשפיעה במיוחד על הדמויות.

Lhuna3

Well-known member
תפסיק להתקדם כל כך מהר! יש לי עוד לסיים את פאונדיישן על הראש ופרקים של פארקס!
תעצור קצת.
נ.ב. זה ממש טוב? (רק כן או לא)

טוני החתול

Well-known member
מנהל
תפסיק להתקדם כל כך מהר! יש לי עוד לסיים את פאונדיישן על הראש ופרקים של פארקס!
תעצור קצת.
אני פשוט רואה את זה עם מישהו
והמישהו החליט שהוא רוצה לראות את הכל מהר
נ.ב. זה ממש טוב? (רק כן או לא)
זאת לא שאלת כן או לא.
כי זה טוב. אולי אפילו ממש טוב, אבל אל תעלי ציפיות יותר מידי, זה בהחלט לא מדהים

didalf

Well-known member
טוב ראיתי גם פרק 1

בינתיים קצת MEH כזה. קצת משעמם וקצת מעצבן. השפם של דיוויד טננט מזעזע.
והדמות שלו קצת מעצבנת כי הוא מין עשיר מפונק חסר אונים כזה אידיוט.
הקטע שההמון תוקף אותו וגונבים לו דברים היה כ"כ מתסכל לצפיה גם מחוסר האונים הפתטי שלו וגם כי האנשים היו מגעילים.

כל הקטעים בצרפת בעיקר הזכירו לי את עלובי החיים כל הזמן שרתי לי דו יו היר דה פיפול סינג:-D

התאריך הוא 5/10/1872
אה אמרו את זה בהתחלה? כי ניסיתי לחשב כמה זה 80 ימים אחורה מכריסמס והגעתי למסקנה שתחילת אוקטובר אבל התעצלתי לחשב בדיוק:-D

ואחד האחרים (בלאמי) (לא בלאמי בלייק)
חחחחח כן!!!!!!!!!!! מה זה החוצפה הזאת לקרוא לדמות אחרת בשם בלאמי??? ועוד אחד שנראה מעצבן!! בלאמי יש רק אחד!|מאוהב|

במקביל מסתבר שאחד מחברי המועדון האחרים (פורטסקיו) הוא העורך של העיתון שפרסם את המאמר ושהבת שלו היא זאת שכתבה את המאמר ומתעצבנת שהוא שינה את השם כך שנראה שזה נכתב על ידי גבר. הבת, אביגייל, שומעת על ההתערבות של פוג ומחליטה לצאת איתו למסע כדי לתעד אותו.
חחח איפה יעל? הקטע של בת של בעל עיתון שרוצה להיות עיתונאית בעצמה אבל מזלזלים בה כי היא בת הזכיר לי את ניוזיס.

אביגייל ופספרטו מתאחדים עם פוג אבל אז צריכים לברוח מכוחות המשטרה
לא הבנתי למה המשטרה רדפה אחריהם.

מילי08

Well-known member
גם אני לא אבל ממש נראה לי מוכר. לא נראה לי doctor's daughter.
נראה לי שאני צריכה לחזור לעונות שלו |מאוהב|

אני צריכה לבדוק אצל הדודים שלי. אבל עכשיו אני בבעיה. האם לראות את הסדרות שאני חייבת כדי לכתוב כאן (זאת ופארקס למשל והמרחב) או להמשיך להגיב?

Aranel Nenharma

Well-known member
ואני בדרך כלל תמיד מזהה!
הוא עם החליפה הכחולה שלו
משהו בראש אומר לי the doctor's daughter מעונה 4
או music of the spheres המיני פרק הלא חשוב הזה
אבל אני לא בטוחחחח
גם אני לא אבל ממש נראה לי מוכר. לא נראה לי doctor's daughter.
נראה לי שאני צריכה לחזור לעונות שלו |מאוהב|
אתם יודעים מה זה אומר
שחייבים לעשות צפייה בעונות של דיוויד עד שנרד לשורש הבעיה
וזה תהיה הזדמנות נהדרת לעדי סוף סוף להגיד שהיא מעריצה אמיתי של דיוויד ולא סתם מתחזה

למעלה