מסביב לעולם ב80 יום 🌏

Lhuna3

Well-known member
משהו קטן בקשר לסדרה.
זה ממש נותן לי וייבים של דוקטור הו.

לדמות של דיוויד יש שני מלווים (שכל אחד ישתלב יפה בסדרה דוקטור הו)
הדמויות מטיילים במקומות חדשים להם
כל פרק יש עלילה בפני עצמה.
העלילה היא שמשהו חריג קורה במקום אליו הם הגיע והדמויות הראשיות איך שהו מתערבבים ומצילים את המצב (ראיתי בנתיים רק אני שני הפרקים הראשונים אז לא יודעת אם זה ממשיך כך)
פוג עם הכישרונות שלו מציל את המצב
ופוג כל הזמן עסוק עם הזמן - לכן הוא אדון זמן

ואני ממש יכולה לראות את העלילות בסדרה הזו שחייזרים מתערבים בה וזה פשוט נהפך לדוקוטור הו
מעולה! לא חשבתי על זה בכלל!

טוני החתול

Well-known member
מנהל
משהו קטן בקשר לסדרה.

העלילה היא שמשהו חריג קורה במקום אליו הם הגיע והדמויות הראשיות איך שהו מתערבבים ומצילים את המצב (ראיתי בנתיים רק אני שני הפרקים הראשונים אז לא יודעת אם זה ממשיך כך)

ואני ממש יכולה לראות את העלילות בסדרה הזו שחייזרים מתערבים בה וזה פשוט נהפך לדוקוטור הו
וואו איזה קטע. העלת הרבה נקודות דימיון באמת.
אני לא יודע למה אני שמתי לב לזה.

מילי08

Well-known member
ראיתי, סיימתי, חיבבתי
התעצלתי לכתוב פתקים אז אני אגיב בעיקר.
וכרגיל הדודים שלי מתרשלים בתפקיד שלהם ומתרגמים רק את מה שבא להם.

אני כן אומר שהפתיח יפהפה. השעון והמנגנון יצרו שילוב משגע ומושקע.
גם בפרק הראשון היה שוט מהמם כשהם רצו במנהרה ועברו ב"מסגרות" שהחלונות יצרו
אגב, אני לא קראתי את הספר ולא זוכר כמעט שום דבר מהסדרה המצוירת שזכור לי שהייתה כשהייתי קטן.
כלומר אין לי כמעט מושג לגבי העלילה של המקור ועד כמה זה שונה כאן
גם אני לא קראתי ולא חושבת שאפילו ראיתי את המצוירת, אבל נראה לי שהסדרה היתה מבוססת בצורה מאוד רופפת על הסיפור המקורי והכותבים הרשו לעצמם חופש אומנותי נרחב.
ואחד האחרים (בלאמי) (לא בלאמי בלייק)
מה יש בשם הזה שהופך אותם למניאקים? :-P:
פוג מתעצבן ומחליט שהוא יעשה את זה ואפילו מתערב עם בלאמי על 20 אלף פאונד. לפי החישוב (המאוד מהיר שהוא עושה בראש)
החישוב הזה היה מהיר בצורה מוגזמת כי פוג ידע לציין גם שעה ספציפית
בת, אביגייל, שומעת על ההתערבות של פוג ומחליטה לצאת איתו למסע כדי לתעד אותו.
פספרטו הוא צרפתי שעובד כמלצר במועדון ושומע ביצוע ההתערבות. הוא מסתבך עם בחורה שהוא יצא איתה ואז מסתבך עם גבר אחר שהוא כנראה פוצע או משהו והוא מחליט שהוא חייב לברוח משם ולכן מתחזה למשרת אישי (Valet) והולך להציג את עצמו לעבודה בשביל פוג כדי לעזוב את לונדון במהרה.
בספינה שחוצה מאנגליה לצרפת אביגייל מציגה את עצמה לפוג ופרספרטו ואומרת להם שהיא באה לכתוב על המסע.
כן.. האקספוזיציה הזאת והחיבור הראשוני ביניהם היו די מאולצים
כל זה קורה ממש מהר כי יש לפרק יש עוד עלילה שלמה בצרפת.
כן, בגלל זה
ל השלשה עולים על מרכבה למלון אבל פספרטו יורד מהר בטענה שהוא הולך למצוא להם דרך להמשיך ואביגייל יורדת רגע לאחר מכן כדי לרגל אחריו.
זה שאביגיל מצאה אותו בכזאת קלות היה לא הגיוני בכלל. זו הרי פעם ראשונה שלה בעיר זרה עם שפה שונה והיא אפילו לא ראתה בדיוק לאן פספרטו הלך, אלא רק את הכיוון הכללי
מסתבר שפספרטו הוא מפריז ואביו נהרג בה בגלל שהוא מחא נגד השלטון ואז פספרטו ברח. הוא פוגש את אחיו שכועס עליו על זה שהוא ברח ואז לוקח אותו ואת אביגייל תחת איומי אקדח איתו ועם מורדים אחרים כשהם מתכוננים להתנקש בנשיא צרפת.
כשקוראים את תיאור קווי העלילה הם נשמעים אפילו יותר גרוע מאשר בצפייה. האח שלוקח את אביגייל כדי לאלץ את פספרטו להצטרף כי הוא כועס עליו - היה לא סביר בעליל
אם כי יש לי תחושה שממציא הכדור הפורח יקבל כדור בראש והוא לא יהיה כדור פורח.
גם אני חשבתי על זה ומסתבר שפוג ושות' לא התייחסו לכך שהם מסכנים את הממציא
*מסתבר שהReform Club זה מקום אמיתי. במקור הוא היה מקום לאנשים עם דעות פרוגרסיביות. עדיין הוא התחיל לקבל נשים רק ב1981 (אבל עדיין היה מראשוני מועדוני הגברים שעשו את הצעד)
תודה על הטריוויה
והדמות שלו קצת מעצבנת כי הוא מין עשיר מפונק חסר אונים כזה אידיוט.
הקטע שההמון תוקף אותו וגונבים לו דברים היה כ"כ מתסכל לצפיה גם מחוסר האונים הפתטי שלו וגם כי האנשים היו מגעילים.
אני יכולה להבין למה את מתכוונת
כל הקטעים בצרפת בעיקר הזכירו לי את עלובי החיים כל הזמן שרתי לי דו יו היר דה פיפול סינג:-D
:-D
אה אמרו את זה בהתחלה? כי ניסיתי לחשב כמה זה 80 ימים אחורה מכריסמס והגעתי למסקנה שתחילת אוקטובר אבל התעצלתי לחשב בדיוק:-D
רק אני סומכת בעיניים עצומות על הכותבים..?
לא הבנתי למה המשטרה רדפה אחריהם.
היו הרבה אילוצים לא ברורים שנועדו להניע את העלילה וזהו
שם מסתבר שבמאה ה19 כשאנשים על מסילת רכבת ראו רכבת מגיעה זה בעצם היה הגיוני לרוץ לכיוונה
:-D גם אני התפלצתי קלות
פספרטו נשלח למחלקה שלישית (שכמו בטיטאניק בה נמצא כל הקסם).
ברור. חייבים להמחיש לנו שה"עמך" יותר מעניינים מהאריסטוקרטים
פספרטו עדיין מתאבל על אחיו ומחליט לשחק קלפים עם עובדי הרכבת ולגרום להם להרביץ לו
אה, זה היה הקטע? לעצבן אותם בשביל מכות? היתה לי הרגשה שאני מפספסת משהו
פוג מבלה עם האנשים של המחלקה הראשונה ומתרברב עם המסע שלו. אבל הבחור שהתרברב מוקדם יותר מרגיש שלוקחים לו את הספוטלייט וחוקר את פוג יותר על הרפתקאותיו בעבר וככה מתגלה שפוג בעצם אף פעם לא יצא מגבולות בריטניה בעבר.
טכנית האיש עסקים הפוץ צדק שהוא העמיד את פוג במקום, אבל טננט, הו טננט, היה כל כך פגיע ברגע הזה, בכל הפרק למעשה, שהלב ממש נחמץ
אל הבן שלו מתלהב מפוג ומספר לו שהוא קרא את הספר של ג'ולס ורן "אל הירח"* ואפילו בנה מודל של טיל שיוכל להגיע לירח. האיש רב עם הבן שלו ושובר לו בטעות את המודל.
יחסי האב-בן כאן היו הכי נדושים בעולם
*קצת מצחיק בתוך העלילה של סדרה שמבוססת על ספר של ג'ולס וורן מתייחסים אל ספר אחר של ג'ולס ורן. גם קצת מוזר שהילד בנה טיל כשבספר של ג'ולס ורן לא יורים טיל אל הירח אלא כדור חלול שנורה מתותח ענק.
נסיון לעשות קצת מטא שעבד חלקית. מעניין לדעת לגבי הטיל. אבל לא קראתי כלום של ורן כילדה. אף פעם לא עניין אותי משום מה
פוג די מדוכדך מכל מה שהאיש ההוא אמר ומאבד אמון בעצמו וחושב לסיים את מסע שלו.
קצת הפתיע אותי שזה מה ששבר אותו. נראה לי שהרגע להתייאש בו היה עוד בפריז כששדדו לו הכל
אבל בעצירה הפתאומית הילד נפצע ופספרטו (שאיכשהו יש לו ידע רפואי די טוב) אומר שחייבים להגיע איתו לבית חולים במהרה
והוא גם ידע כמה זמן יש לילד. וזה בלי לבדוק אותו בשום דרך
אבל פוג מודיע להם שזה אפשרי לעבור אם לוקחים עם הקטר רק עוד קרון אחד ומרוקנים את הקטר מכל הפחם והמים. הוא עושה כל מיני חישובי פיזיקה במחברת שלו בשביל חשב את זה.צ אז מסתבר פתאום שפוג הוא מאוד חכם ויודע לעשות דברים כאלו.
אבל לא ממש הראו לנו את זה עוד פעם, שהוא חכם. דיברו על זה ונתנו לנו להבין את זה אבל לא ראינו אותו שוב "בפעולה"
הילד שורד ובדרך האבא שלו מתחבר אליו כשהוא מדבר איתו כדי שלא ירדם
עוד קצת קלישאות, כי אלו ממקודם לא הספיקו
לאור זה ששני הפרקים הראשונים לוקחים רק 4 ימים מתוך מסע של 80 יום התחלתי לתהות האם לסדרה יהיו אינסוף פרקים (או לפחות 40)
אבל מסתבר שמסעות ספינה הם מעולים בשיל לשרוף ימים. והמסע מאיטליה לתימן (דרך תעלת סואץ, שאגב עד הפרק הזה לא הייתי בטוח אם הייתה קיימת כבר ב1872) לוקח 12 ימים ככה שהם מגיעים לתימן ביום ה16.
:-D יפה שבדקת אותם. אני העדפתי לסמוך על הלוח זמנים שהם אומרים לי בלי לבדוק
(זה הצחיק אותי שפוג חושב שזה מגוחך שפיראטים זה משהו שעדיין קיים ב1872, כי זה לחלוטין מה שאני חשבתי על ההווה עד שגיליתי שבאמת עדיין קיימים פיראטים).
:-D. אם אין להם רגל עץ ותוכי ועין שתומה אז הם לא באמת פיראטים
לא הבנתי בדיוק מה קרה שם בבוקר כשאביגייל מתעוררת. מה הפתק שהיא מצאה על הרצפה? איך היא הבינה מה פוג ופספרטו עשו?
גם אני לא הבנתי. היא כאילו התעוררה בבהלה. אני יכולה לנחש שאולי היא שמעה מישהו מעיף את המכתב מתחת לדלת, אבל המחשבה הראשונית שלי היא שפספרטו כתב לה מה הם עושים והכניס את המכתב בלילה
מדריך של פוג ופספרטו נוטש אותם במדבר (הפתעה!) וגנב את השעון של פוג. קצת מוזר לי שהוא התספק בזה. אני הנחתי שהוא מתכוון לשדוד אותם הרבה יותר, כלומר הארנק של פוג. אבל מסתבר שזה גנב שחושב בקטן, או שמחליט לא לקחת סיכונים מיותרים.
:-D הוא חשש לשבור את גב הגמל
פוג ופספרטו בקושי שורדים יום ולילה במדבר (לא ברור לי למה פוג נתן לפספרטו להתאמץ בניסיון להדליק אש כשהיה לו גפרורים כל הזמן הזה).
לא הבנתי איך הם שרדו יום! ניחא פספרטו שהוא אולי קצת יותר חזק, אבל פוג מעולם לא התקרב לשום חוויה כזאת והייתי מצפה לראות אותו נשבר בשלב הרבה הרבה יותר מוקדם.
בסוף הם כמעט מתים בסופת חול אבל אז ג'יין דיגבי, בעלה ואביגייל מצילים אותם ולוקחים אותם לנווה מדבר.
לא ברור איך הם מצאו אותם למרות הסופת חול שמן הסתם טשטשה עקבות ולמרות שפוג הוביל אותם לא חזרה אלא הלאה וסביר להניח שהם איבדו את הדרך לחלוטין בשלב הזה
קצת לא ברור לי איך אביגייל עוברת נורא מהר מלא להאמין למילה שלה ללהאמין לה לחלוטין. אבל מילא.
כנ"ל
*מסתבר שג'יין דיגבי היא אישה אמיתית והסיפור חיים שלה הוא באמת מרתק מאוד:
מעניין. תודה על הטריוויה
*השחקנית שמשחקת אותה היא לינדזי דאנקן ששיחקה לצד טננט בפרק The Waters of Mars של דוקטור הו.
היא באמת היתה מוכרת לי

רציתי להגיב עוד אבל צריכה לתקתק כמה דברים לעבודה

didalf

Well-known member
הבלאמי שלי היה מניאק רק בהתחלה, אח"כ נסיךB-||מאוהב|

רק אני סומכת בעיניים עצומות על הכותבים..?
אה לא בקטע כזה סתם סקרן אותי לדעת כמה זה יוצא ולא שמתי לב שאמרו בהתחלה באיזה תאריך מתחילים.

:-D:-D

ראיתי, סיימתי, חיבבתי
דווקא מהתגובות שלך נראה שיש לך יותר תלונות|תוהה|

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי, סיימתי, חיבבתי
יאיי
רציתי להגיב עוד אבל צריכה לתקתק כמה דברים לעבודה
סדר העדיפויות שלך לא נכון. הפורום מעל כל השאר.
אני כן אומר שהפתיח יפהפה. השעון והמנגנון יצרו שילוב משגע ומושקע.
בהתחלה בקושי התייחסתי אל הפתיח, אבל ככל שהתקדמתי אני יותר ויותר אהבתי אותו. אף פעם לא העברתי אותו קדימה
פרק 1:
בלאמי הוא לא מניאק! כלומר בלאמי של ה100. חוץ מממש בהתחלה וממש בסוף וכמה פעמים שם באמצע.
החישוב הזה היה מהיר בצורה מוגזמת כי פוג ידע לציין גם שעה ספציפית
החישוב לתאריך היה באמת מהיר מאוד. כלומר אני מניח שאני יכול לעשות את זה בלי שזה יקח יותר מידי זמן.
100 ימים מעכשיו - עוד 31 ה26/2; 28 לאחר מכן זה ה26/3; עוד 31 משם זה 26/4; 5 ימים לאחר מכן זה ה1 למאי. בנתיים זה 31+31+28+5 זה שווה 95. פלוס 5 ימים מאוחר יותר זה ה6 למאי.
לגבי השעה זה לא משהו מורכב, הוא פשוט קבע את 12 בצהריים ליציאה ולחזרה
זה שאביגיל מצאה אותו בכזאת קלות היה לא הגיוני בכלל. זו הרי פעם ראשונה שלה בעיר זרה עם שפה שונה והיא אפילו לא ראתה בדיוק לאן פספרטו הלך, אלא רק את הכיוון הכללי
לא ראו, אבל הנחתי שהיא כן ראתה לאן הוא הולך. היא ירדה מהמרכבה רק כמה שניות אחריו, הגיוני שהיא הספיקה עדיין לראות אותו ולעקוב.
כשקוראים את תיאור קווי העלילה הם נשמעים אפילו יותר גרוע מאשר בצפייה. האח שלוקח את אביגייל כדי לאלץ את פספרטו להצטרף כי הוא כועס עליו - היה לא סביר בעליל
כן, הפרק הראשון הוא כנראה הכי חלש בסדרה.
תודה על הטריוויה
בשביל זה אני כאן
1643225875087.png

פרק 2:
טכנית האיש עסקים הפוץ צדק שהוא העמיד את פוג במקום, אבל טננט, הו טננט, היה כל כך פגיע ברגע הזה, בכל הפרק למעשה, שהלב ממש נחמץ
זה היה מגעיל בכל מקרה. הוא סתם קינא כי פוג קיבל תשומת לב. זה לא שפוג הוריד אותו.
נסיון לעשות קצת מטא שעבד חלקית. מעניין לדעת לגבי הטיל. אבל לא קראתי כלום של ורן כילדה. אף פעם לא עניין אותי משום מה
קראתי רק את "20 אלף מיל מתחת לים" ואת "אל הירח". מהשני האני זוכר ממש מעט, מהראשון אפילו פחות.
סגנון הכתיבה מרגיש מיושן. אני מניח שהוא מקבל הרבה קרדיט בעיקר כי הוא כתב מדע בידיוני הרבה לפני שזה היה נפוץ. והרעיונות של הסיפורים שלו היו מאוד מעניינים. בגלל זה יש לא מעט עיבודים שלהם.
כשהייתי ילד הייתי צופה בסדרה בשם Mysterious Island שהייתה עיבוד לספר בשם זה, ואני זוכר שהייתי מרותק מאוד.
קצת הפתיע אותי שזה מה ששבר אותו. נראה לי שהרגע להתייאש בו היה עוד בפריז כששדדו לו הכל
יש בזה משהו. אבל הרבה פעמים מילים הם הרבה יותר חזקות ממעשים, לכן דווקא נראה לי הגיוני שמה ששבר אותו היה הקטנה על ידי אדם אחר.
והוא גם ידע כמה זמן יש לילד. וזה בלי לבדוק אותו בשום דרך
כן זה מאוד מוזר
לא זוכר שראינו שוב איזשהו סימן לכך שלפספרטו יש ידע רפואי. לעומת זאת בפרק אחר פוג מפגין פתאום ידע רפואי גדול.
אבל לא ממש הראו לנו את זה עוד פעם, שהוא חכם. דיברו על זה ונתנו לנו להבין את זה אבל לא ראינו אותו שוב "בפעולה"
נכון. כלומר אני חושב שראינו שהוא באופן כללי חכם, אבל לא כעושה חישובים פיזיקליים.

פרק 3:
זאת הסיבה שאני מסרב לראות את הסרט ההוא עם טום הנקס
גם אני לא הבנתי. היא כאילו התעוררה בבהלה. אני יכולה לנחש שאולי היא שמעה מישהו מעיף את המכתב מתחת לדלת, אבל המחשבה הראשונית שלי היא שפספרטו כתב לה מה הם עושים והכניס את המכתב בלילה
האמת שייתכן שפוג או פספרטו אמרו לצוות של המלון לשים את המכתב הזה מתחת לדלת שלה בשעה מסוימת וזה באמת מה שהעיר אותה.
לא הבנתי איך הם שרדו יום! ניחא פספרטו שהוא אולי קצת יותר חזק, אבל פוג מעולם לא התקרב לשום חוויה כזאת והייתי מצפה לראות אותו נשבר בשלב הרבה הרבה יותר מוקדם.
יחסית לסדרה, זה מהדברים היותר סבירים. באופן כללי כל אדם אמור להצליח לשרוד במדבר למשך יום שלם.
לא ברור איך הם מצאו אותם למרות הסופת חול שמן הסתם טשטשה עקבות ולמרות שפוג הוביל אותם לא חזרה אלא הלאה וסביר להניח שהם איבדו את הדרך לחלוטין בשלב הזה
טוב, זה משהו שקורה בכל סדרה

זה תלונות על חוסר הגיון מסוים בעלילה, לא תלונות על כך שהעלילה לא מעניינת.

מילי08

Well-known member
אני הופתעתי כי אני לא קראתי/ראיתי אף פעם את הסיפור, והייתי בטוחה שהם עושים את כל המסע בכדור הפורח ולא רק את ההתחלה שלו. אז זה קצת היה אכזבה.
משומה זכרתי שכל המסע שלהם הוא בכדור פורח. דמיינתי או שזה ככה בסיפור אבל לא באמת הגיוני אז שינו את זה?
גם אני! כל הפרק חשבתי שיחזרו לזה מתישהו
ורן אומנם בחר להשתמש בכל אמצעי הובלה שאפשר להעלות על הדעת, ואפילו הושיב את גיבוריו על גבי פיל. למרבה האירוניה, אמצעי התחבורה שלא השתמש בו כלל הוא שחבר לדמויות: הכדור הפורח. זה היה פרט שהוסף לסרט משנת 1956 ודבק בסיפור מאז. באחת הסצנות נראים פוג ופספרטו, כשהם נישאים על כדור פורח בחצותם את הרי האלפים. אז מנמיך מעט פוג את הכדור מעל אחת הפסגות המושלגות, ופספרטו מתכופף מן הסל כדי לאסוף משם קרח עבור השמפניה שעמדו השניים ללגום. זהו עודנו אחד הרגעים הבלתי נשכחים בתולדות הקולנוע.
חחח, טוב לדעת. כנראה זה מסוג האימג'ים שנצרבו לנו בתודעה גם אם לא ראינו את הסרט או קראנו את הספר
הכי מרענן יהיה שלישיה :p
היו שם כמה רגעים אינטימיים בהמשך B-|
זה היה מאוד עצוב ומעורר אמפתיה לראות אותו ככה מושפל ונחשף כ"מתחזה" שצוחקים אליו.
כן, זה גם מה שאני חשבתי. ואלה הרגעים שאני הכי אוהבת את טננט. דווקא כשהוא מציג רגעים של שבריריות ופגיעוּת
או שהוא מסתיר מברג סוני חכם בכיס שיודע לעשות חישובים מסובכים ;-)
:-D אבל אז הוא היה משתמש בו לחיבור המסילה |!|
ולמרות שידעתי שיעברו בהצלחה כמובן, זה איכשהו לא שינה בכלום את העובדה שזו היתה סצינה קשה ומותחת לצפיה לחרדתית כמוני.
ממש. בעיקר לא הבנתי איך אביגיל מרשה לעצמה ללכת שם העל הצד כשהרכבת תלויה בין שמיים וארץ, ואז מתיישבת בנון שלנטיות ליד פספסרטו. לפחות לגביו הראו בהתחלה שהוא קצת פחד והסתכל למטה
הוא לגמרי הפך במהלך הפרק from zero to hero [האבא]
כן, אבל הכי קלישאתי שיכול להיות
אוחח זה היה כזה נוראי לצפיה איך הם מקבלים חדר כל אחד ואחרי זה ארוחה מפוארת והוא נדחק למחלקה העלובה ואוכל חצי לחם. ואיך שזה נראה לחלוטין בסדר בעיני כולם!!!!!
נכון.
אה כן רציתי לשאול אם לא ז'ול ורן כתב את הספר הזה בעצמו. אני לא לגמרי טיפשה|זורו|
לא הבנתי למה עזר החול?
גם אני לא, אבל סמכתי על פוג שהוא יודע מה הוא עושה :-P:
זה יוצר יותר חיכוך בין הגלגלים והמסילה.
האמת שזה נשמע לי יותר כמו מתכון להחלקה, אבל הידע שלי בפיזיקיה מסתכם בלדעת להגיד את המילה פיזיקה
אני נוטה להניח שכל הקטע הפמיניסטי גם של אביגייל וגם של דיגבי לא היה, אבל האם בכלל היו הדמויות שלהן? האם הדמות של אביגייל קיימת במקור והאם כאישה או כגבר?
אני תהיתי לגבי אביגיל בעיקר ובדקתי את זה. היתה דמות של בלש בשם פיקס שרודף אחרי פוג ופספרטו, כי יש חשד שפוג גנב כסף או משהו כזה. הוא מצטרף אליהם לחלק מהדרך ורודף אחריהם רוב הזמן. לא עיתונאי ולא אשה
אם כבר השחקן שאני אוהבת הוא הכי אכזבה כי הדמות שלו ממש ממש מעצבנת ואפילו הוא לא מצליח להציל אותה. לאן נעלם הקסם והכריזמה הדיוויד טננטית שלו? כאילו אדם אחר.
אני יכולה להבין למה השתעממת וזו באמת לא סדרה מופתית למרות שבסיכום הדברים נהניתי ממנה. אני לא מסכימה אבל לגבי טננט. הוא מציג דמות של פוץ אריסטוקרטי שלצורך העניין אפשר היה לשנוא כמו את בלאמי, אבל הוא מכניס הרבה אנושיות לדמות שלו. גם כשהוא מאופק, שזה בעיקר מה שהוא עשה בפרקים הראשונים.
וספציפית לגבי "כאילו אדם אחר"
כן. זאת המשמעות של להיות שחקן
:-D תכלס
חחח כן אבל בכל דמות שהוא משחק או אפילו בראיונות יש לו איזה כריזמה או קסם שממגנטת אותך לא משנה מה הדמות. פה זה לחלוטין נעלם.
אני חושבת שהוא באמת דימה באופן נאמן את הלורד האנגלי הנפוח. אבל בעיני עדיין היתה לו כריזמה
משהו קטן בקשר לסדרה.

יו, זה ממש נכון! לא ראיתי את זה ככה בכלל אבל העלית כאן נקודה מעולה

מילי08

Well-known member
טוב, אני קצת דוהר עם זה כרגע,
מקווה שעדיין תשלימו
עוד קפיצת זמן וקפיצה משמעותית במקום כי לא רק שהם כבר הגיעו להודו אלא כבר חנו בבומביי בהודו ויצאו למסע יבשתי ברכבת.
אבל מסתבר שאומנם אביגייל דיווחה בכתבה שלה שמסילת הרכבת שחוצה את הודו כבר הושלמה בפועל היא עדיין לא. ואיכשהו אף אחד לא סיפר להם את זה כשהם עלו על הרכבת לחוף המזרחי של הודו.
אז הפרק מתחיל כשהם איפשהו באמצע הודו ומחפשים מישהו שיוביל אותם מזרחה. וככה הם מגיעים לכפר יפה שבו מתוכננת חתונה גדולה ונאמר להם שהם צריכים להשאר לחתונה ויקבלו מדריך רק למחרת.
אבל ההכנות לחתונה מופרעות על ידי גדוד צבא בריטי (אפילו שקוראים לזה צבא הודו) שבא לעצור את החתן בגלל שמסתבר שהוא עריק מהצבא.
פוג דווקא שמח מזה בהתחלה כי אם אין חתונה אז אין סיבה שלא יקחו אותם מיד מזרחה. אבל אם הכלה (שנראה שהיא שולטת בכל הכפר איכשהו) מסרבת לתת לו מדריך עד שהוא ידבר עם הקצין של הגדוד וישכנע אותו לתת לחתן חנינה.
במקביל לפספרטו כבר נאמס לחלוטין מפוג ולכן הוא מחליט לבצע את מעשה הבגידה שהוא קיבל כסף עבורו. הוא מכין תה לפוג עם חומר שנאמר לו שיגרום לפוג לישון במשך שבוע (ובכך לא לעמוד בלוז שלו).
אבל במקום שהחומר ירדים את פוג הוא בהתחלה פשוט משבש לו את השכל תוך כדי שיחה עם הקצין והוא נכנס להתקף צחוק. אחר כך הוא מתחיל להזות דברים ומדבר עם פרה. אבל העניינים נעשים רציניים יותר כשנראה שהוא מתחיל להיות ממש חולה. הם מזעיקים את אם הכלה שאומרת שהיא לא יכולה לעזור לו אם היא לא יודעת מה גורם לו להיות חולה ולכן פספרטו מתוודה בפניה על מה שהוא עשה. אז היא מכינה תרופה ועד הבוקר פוג כבר בסדר. היא לא אומרת לאחרים על מה שפספרטו עשה.
בזמן שפוג היה הזייתי הוא דיבר אל אביגייל והזה שהיא אסטלה, אהובתו לשעבר.
בבוקר אם הכלה מוכנה לתת לפוג את המדריך שיקח אותם משם, אבל הוא מחליט להתעקש ללכת להציל את החתן.
במשפט של החתן הקצין הבריטי הצעיר הוא זה ששופט אותו והוא אמור להיות גם מי שמייצג אותו. פוג מבקש לייצג את החתן ונותן נאום מרגש על אהבה ועל כך שלחייל הצעיר לא הייתה ברירה אלא לערוק בגלל שחיים ללא אהבת חייו הם לא חיים. (או משהו כזה)
ובסוף הקצין (שבעצמו מאורס למישהי) מחליט לדון את הצעיר רק לשיחרור מהצבא. ככה שהחתונה יכול הלהתקיים כסדרה.
אבל פוג, אביגייל ופספרטו כבר יצאו לדרך שוב עם המדריך. ופספרטו עושה רושם שהוא מלא רוח וכוונה לעזור לפוג להצליח במשימה שלו.
אין לי מה לכתוב או להגיב. האמא של הכלה באמת היתה מאוד דומינטטית - גם רופאה (איפה הידע הרפואי של פספרטו כשצריך?!), גם ראש הכפר וגם אמא שמארגנת חתונה. ממש מולטי טאסקינג.
סיפור האהבה ברגע היה לא מאוד מעניין אבל זה כמובן נועד רק כדי לגרום לפוג קצת להיפתח בהשפעת הסמים. הנאום שלו בסוף היה די יפה, בעיקר עניין המיהו ה coward.
עם זאת את השיחה שלו עם הפרה והשיר שהוא שר פחות אהבתי כי זה הרגיש לי לא תואם לדמות בשום דרך, גם אם הוא סומם
הכוונה שלהם היא מהר לתפוס אוניה ליפן, אבל הבנק המקומי מסרב לשחרר לפוג כסף שהיה אמור להגיע אליו מהבנק שלו בלונדון. מסתבר שהזמנת הכסף אכן הגיעה, אבל הבחור שמנסה לחבל בו התחזה לבלש משטרה ואמר למנהל הבנק שיעצור את התשלום כי פוג הוא נוכל והוא בקרוב הולך לקבל צו מאסר עליו.
זה למשל משהו שלא הבנתי. נכון שהבחור מקבל כסף, אבל הוא מוציא את כל הכסף הזה על נסיעות בעולם אחרי בן אדם שהוא לא מכיר בכלל, אז למה הוא ממשיך? ניחא זה שהוא הגיע לעדן בפרק 3 (איך הוא היה מעודכן) אבל איך הוא יודע איפה לחכות להם? האם אביגיל כותבת מה התחנה הבאה שלהם?
חוץ מזה פספרטו ואביגייל מגלים שהכתבה האחרונה שלה התפסרמה בעיתון מקומי. כשפספרטו קורא שהיא כתבה על החיים האישיים של פוג ועל האהבה שלו אל אסטלה הוא מיד מבין שזה יפגע מאוד בפוג שאביגייל פירסמה כאלו דברים פרטיים עליו. היא מבינה שהוא צודק באיחור כי עכשיו היא צריכה לנסות למנוע ממנו לגלות על הכתבה.
בצדק. אביגיל באמת מעלה באמון של פוג, מה גם שזה לא היה אמון, אלא בןאדם שדיבר מתוך הזיה. אז נכון שזה חשף אותו כאד מורכב אבל היא לא היתה צריכה לפרסם את הכתבה לפני שהיא דיברה עם פוג באמת. הרי היא גם אמרה לו בפירוש בהודו שהוא לא אמר שום דבר מפליל
*במסיבה פוג גם קולט באיחור רב שפספרטו היה מלצר במועדון שלו ומבין שהוא שיקר לו כל הזמן הזה.
וואלה? פספסתי את זה ולא הבנתי איך בהמשך דיברו על זה
בבוקר למחרת המושל מגלה ממנהל הבנק שפוג הוא נוכל (לפי מה שאמרו למנהל הבנק) ובמקביל אשתו מגלה שהתכשיט שלה נעלם לכן הם יוצאים מנקודת הנחה שפוג גנב את התכשיט. כשבאים לאסור את פוג מוצאים בחדר שלהם את הכסף שפספרטו קיבל תמורת התכשיט וזה מהווה מספיק הוכחה עבורם ולוקחים את פוג לכלא.
מאוד נוח איך שהכל קרה ביחד בדיוק כשממפקח המשטרה בא לשם..
פספרטו ואביגייל רצים עם החנינה של המושל לכלא אבל מגיעים טיפה מאוחר מידי כי פוג מקבל הצלפה אחת חזקה לגב לפני שהם עוצרים אותם.
הייתי בטוחה שיעצרו בזמן. זה היה רגע קשה גם בשבילם לראות את זה וגם בשביל פוג - עוד השפלה פומבית, הפעם פיזית (אחרי ההשפלה ברכבת באיטליה והכתבה בעיתון)
הם עולים על ספינה ליפן, אבל פוג לא רוצה לדבר עם אביגייל ופספרטו כי הוא מרגיש ששניהם בגדו בו.
ממש הבנתי אותו
*כל הסיפור עם התכשיט הוא שמצאו אותו בקבר ישן של זוג שהוא מאבותיו של האיש הסיני שביקש מפספרטו לגנוב אותו. אשת המושל מדברת על כמה מרגש התכשיט כי הוא היה סמל לאהבה בין שני האנשים שהיו קבורים איתו. מה שחבל זה שאומנם בסוף אשת המושל אומרת שהתכשיט שייך לסיפור אהבה של זוג אחר, אבל אין שום דיבור על כך שמה שהם עשו - לגנוב תכשיט מקבר - הוא דבר די נוראי. מאוד נוראי ומאוד בריטי קולוניאליסטי. בסוף הפרק דווקא מדגישים את זה שהאדם ההוא מחזיר את התכשיט לקבר של אבותיו.
אהבתי את הסגירת מעגל ושנאתי את הקוח רוח שהיא תיארה את זה. זה אחד הדברים ששנאתי בקולוניאליזם הבריטי - להם מותר הכל, כולל שוד עתיקות, כי הם בריטים ונאורים. אבל כל אומה אחרת שתעשה את זה או אפילו פחות חמור, תזכה לביקורות זועמות
**באופן כללי שני הפרקים האלו מלאים בביקורת על הקולוניאליזם הבריטי, אם כי לא ביקורת חריפה מאוד.
בהודו פוג טוען שבריטניה הייתה טובה מאוד להודו ופיתחה אותה ונותן כדוגמה את האוניברסיטאות, אבל האישה ההודית אומרת שהיו להם אוניברסיטאות כבר אלפי שנים. חוץ מזה רואים את החוסר צדק שהודים בצבא הבריטי נשפטים רק על ידי בריטים.
הפרק הזה מדגים את זה אפילו יותר כשמראים איך מערכת הצדק המקומית הרבה יותר אלימה מזו שבבריטניה. וכמובן שוד הקברים שהיה.
ויחד עם זה הביקורת היא לא מאוד חזקה. כלומר די עוברים עליה מהר ובלי שנראה שמשפיעה במיוחד על הדמויות.
|כן|. זה קצת מס שפתיים. להראות ביקורת כי צריך אבל בלי להתכוון לזה

שוב צריכה להפסיק. יש לנו איזה קורס בזום מהעבודה ואני צריכה להיות מחוברת עם המצלמה :-/

מילי08

Well-known member
הפרק מתחיל לאחר שהאדם הרע (באמת לא נראה לי שציינו את שמו) שם את פוג, אביגייל ופספרטו בסירה קטנה שהוא שלח מהספינה הגדולה. אני לא יודע אם הוא לא הרג את פוג בגלל מצפון או בגלל שבלאמי צריך את פוג חי כדי לשלם לו על ההתערבות. אם כי אם הוא צריך אותו חי אז זה נעשה די טיפשי כי נראה לי שסיכוי גבוה שהוא לא יצא ממצב כזה חי (כלומר ברור שהוא יצא מזה חי בגלל שזאת סדרה, אבל באופן עקרוני). בכל מקרה לא ברור לי למה הוא שם גם את אביגייל ופספרטו על הסירה. נראה לי שזה רק יסבך דברים בשבילו.
גם אני לא הבנתי את זה.. אבל נגיד שאת אביגיל ופספרטו הוא זרק גם כי אם הם היו מגלים שפוג נעלם אז היו עוצרים הכל כדי לחפש אותו. אבל למעשה הוא היה יכול לזרוק את שלושתם למים בלי הסירת הצלה בכלל
ואז קלישאה מספר 1: פוג אומר שהמצב לא יכול להיות גרוע יותר ואז מתחיל לרדת גשם.
וכשהם כבר מתחילים להתאבל עליו יש את קלישאה מספר 2: אביגייל אומרת שזה כמעט כאילו היא יכולה לשמוע את הקול שלו
חחח, וואי ממש |פנים|
שלא כמוני הם מניחים שהם הגיעו למקום מיושב ולכן יוצאים במסע לאורך החוף על מנת למצוא ציביליזציה (דבר מאוד הגיוני שמשום מה אף אחד בסדרה אבודים לא ניסה לעשות) וככה הם מגלים שאני צדקתי והם באמת על אי בודד כי הם מגיעים לאותה נקודה ומוצאים את העקבות שלהם.
:-D :-D . אגב, הם רק הלכו על החוף בקו ישר ולא חשבו נגיד.. לעלות להר/ גבעה שיש שם
פוג בדיכאון נוראי. לפחות פספרטו מוצא מים טריים ואביגייל מוצאת פרי כלשהו, שאפילו שהוא מגעיל לפחות כן מזין. פוג בונה את המחסה שלהם אבל מרוב דיכאון לא יושב איתם בתוכו אפילו. הוא מרגיש אשמה שהוא גרר אותם למסע הזה ומבקש מהם סליחה.
הוא באמת היה די מסכן בשלב הזה. לגבי הפרי שאביגיל מצאה - זה סיכון כי הם לא יודעים אם הוא בכלל טוב לאכילה
פוג ואביגייל מנסים לשמור את פספרטו חם בכל דרך אפשרית (וזה כולל את זה שאביגייל שוכבת צמוד אליו) וגם שמים אותו מול המדורה. הם שורפים קודם כל את כל המחסה שלהם בשביל החום ואחר כך פוג מחליט שהם חייבים לשרוף גם את הרפסודה.
שכחת לציין שזאת קלישאה מספר 3. רק כשאתה כמעט מאבד מישהו, אתה מבין כמה הוא יקר לך וכו'... ופספרטו היה צריך כמעט להקריב את עצמו כדי לכפר על הפשעים שלו (יש כאן למעשה קלישאה כפולה). אבל זה עבד ולפחות הם דאגו לו באמת.
ואגב, שים לב למוטיב החוזר של הריסת מבנה לטובת האש, כמו בפרק עם הרכבת. סתם.. אין כאן מוטיב חוזר אלא סתם עצלנות תסריטאית
*האמת שאני ממש שמחתי ששרפו את הרפסודה כי הרעיון שהם יצליחו לשוט עם הרפסודה העלובה שלהם לאנשהו היה נראה לי מגוחך. הם היו לפני כן עם סירה של ממש ולא הצליחו לשרוד לילה אחד, אז איך יצליחו עם הרפסודה ומה הסיכוי שיגיעו לאנשהו או שמישהו יראה אותם.
חח, תכלס... לא חשבתי על זה
אחר כך פורטסקיו מקבל את הידיעה שפוג ואביגייל נעלמו מהאוניה שהם היו עליה וכנראה אבדו בים וכמעט בטוח שהם מתו. בלאמי לא אומר שום דבר אבל נראה שהוא מאוד מזועזע שזה קרה. אני מניח שכמו שפוג בעצמו הניח, שנידלינג לא קיבל הוראה לפגוע בהם, אלא רק לעקב אותם ושבלאמי לא היה רוצה שהם יפגעו.
היה עצוב לראות את פורטסקיו שבור ככה. זה לא מה שהוא ציפה לו. וגם ראו שבלאמי מזועזע לגמרי
עושים טקס אזכרה עבור פוג במועדון ובאופן אירוני מבקשים מבלאמי להיות זה שידבר עליו.
ופה בלאמי חזר די מהר לעצמו. כלומר הוא דיבר יפה יחסית אבל בלי רגש אמיתי

מילי08

Well-known member
קפיצת זמן גדולה ובום אנחנו באמצע המערב הפרוע. או לפחות ככה זה נראה. ליתר דיוק זה 7 שנים לאחר סיום מלחמת האזרחים, אנשים לבנים עדיין לא בנוח עם שחורים שמסתובבים חופשיים (זה בסדר, הם ירגעו תוך איזה 100 שנה... אולי 150).
הפרק הזה קצת עיצבן אותי. לא מבחינת העלילה אלא בעיקר בחופש האומנותי שהיוצרים לקחו לעצמם לגבי צבע ומגדר. אשה שמובילה את המסע בתור מאבטחת? עוד אשה הוצגה שם כנפחית? לא יודעת.. אולי זה היה באמת אבל לא הסתדר לי. למרות שהסדרה נתנה פרשנות מאוד שונה להיסטוריה... אבל מה שהכי הציק לי זה עניין הגזע והצבע. אולי אני לא יודעת בכלל מה היה באירופה אבל מוזר לי שרק בארה"ב היתה התייחסות לצבע עור ולגזענות כלפי שחורים. עד עכשיו, לא משנה איפה הם היו, פספרטו התקבל בלי שום סימני שאלה (וגם אף אחד לא הרים גבה על אשה שמטיילת עם שני זרים ואינה נשואה לאף אחד מהם) .
וגם ממממממש עיצבן אותי ששוב הביאו שחקנים בריטים לשחק אמריקאים. אין לי באמת אוזן למבטאים אבל בכל סדרה בריטית אני מצליחה לנחש בקלות שהשחקנים לא אמריקאים כי המבטא שלהם מוגזם ונוראי
שוב דמות אמיתית מבקרת והפעם זה באס ריבס, המרשל האמריקאי השחור הראשון. (מי שראה את הסדרה השומרים זכה לראוות סוג של הצצה עליו). קשה שלא לחשוב שהפרק מאוד מתאים לרוח התקופה בארה"ב והגיוני שנעשה במחשבה הזאת.
על הנקודה השנייה לא חשבתי. לגבי באס ריבס - השם צלצל מוכר אבל לא קישרתי לשומרים
אז פוג, פספרטו ואביגייל על מרכבה מהירה (6 סוסים נראה לי) כדי לתפוס את הרכבת שכנראה פוג גילה שהיא התעכבה איפשהו ולכן יוכל לתפוס אותה אחרי שאולי פיספס אותה בתחנה מוקדמת יותר
תכלס פוג לא תיכנן בכלל את הנסיעה הזאת. הוא הסתמך רק על הידיעה הכללית שלו אבל לא עשה שום שיעורי בית
ריבס מוביל עצור שלו עם סוס אחד ועוצר את המרכבה עם יריית רובה (זה היה מאוד מוזר כי זה נראה שהוא מתכוון לשדוד את הכרכרה אבל זה מוזר שהוא יעשה את זה כשיש לו אדם שבוי).
אני גם הייתי בטוחה שהוא ישדוד את המרכבה והם יתחילו ללכת ברגל
אברנת'י מיד קולט שיש משהו בין פספרטו ואביגייל ומזהיר את פוג לגבי זה
לפושעים תמיד יש עין טובה יותר! כמו ספייק (שיט, לא זוכרת באיזו עונה זה היה)
אגב, מזה אפשר לחשוב שאנגלים היו פחות גזעניין מאמריקאים, מה שנראה לי ממש לא נכון. הם נראה לי פשוט הרבה פחות עסקו בזה כי היו פחות שחורים באנגליה.
אני חושבת שבאירופה הגזענות היתה שונה ובארה"ב הרבה יותר אפלה. בגלל זה גם היום יש גזענות באירופה אבל לא פסיכית כמו באמריקה
יש להם חצי שעה עד הרכבת שזה מספיק זמן לארוחה ומסתבר שזה גם מספיק זמן בשביל עוד עלילה שלמה של הפרק.
פוג כמובן לא יודע מה לעשות, אבל פספרטו מראה אומץ ואומר לו לעשות את זה (באמת סך הכל אם זה רק אצבע ובכל מקרה הולכים להרוג את פספרטו) אבל אז פספרטו קולט את אביגייל בחלון ועוצר אותו בטענה שפוג לא יודע איך לחתוך משהו קשה יותר מטוסט (תכלס כנראה צודק) ולכן הוא צריך להדריך אותו כיצד לחתוך מהר. בכל מקרה במהרה אביגייל פורצת למסבאה עם סוס ומתחיל קרב יריות (בעיקר היא יורה ברעים כי לאחרים אין אקדח). בסופו של דבר שלושת חברי הקלאן שהגיעו לשם מתים או מוכנעים (פספרטו הציל אביגייל עם אגרוף חזק) ואברנת'י בורח פצוע.
סצינה נחמדה, בעיקר פספרטו האמיץ ואחר כך "ההדרכה" לפוג, אבל הצחיק אותי שפתאום אביגיל הופכת לצלפית מומחית. בפרקים קודמים לא היה שום אזכור אפילו קלוש לזה שהיא יודעת איך להחזיק אקדח

מילי08

Well-known member
הבלאמי שלי היה מניאק רק בהתחלה, אח"כ נסיךB-||מאוהב|
אממממ, אני חושבת שזה קצת נתון לויכוח... שהיה לנו באמת :-D. באמצע הוא היה נסיך. אחר כך.... לא ברור
בלאמי הוא לא מניאק! כלומר בלאמי של ה100. חוץ מממש בהתחלה וממש בסוף וכמה פעמים שם באמצע.
:-D :-D :-D
תראי, זו לא סדרת מופת בשום אופן. כתיבה מאוד מופרכת ואפילו מרושלת. אבל הכל ביחד עבד. כימיה ודינמיקה טובה בין כל השחקנים. שילוב טוב בין דרמה והומור. נראה לי שזה כמו אופרת סבון.. אפשר להנות למרות הבעיות.
זה תלונות על חוסר הגיון מסוים בעלילה, לא תלונות על כך שהעלילה לא מעניינת.
בדיוק. זה מה שרציתי לומר אבל הסתבכתי עם עצמי. ניסחת יותר טוב
בהתחלה בקושי התייחסתי אל הפתיח, אבל ככל שהתקדמתי אני יותר ויותר אהבתי אותו. אף פעם לא העברתי אותו קדימה
גם אני לא העברתי קדימה. שמת לב שהוא הציג סצינות מהסדרה? יפהפה בעיני

טוני החתול

Well-known member
מנהל
סצינה נחמדה, בעיקר פספרטו האמיץ ואחר כך "ההדרכה" לפוג, אבל הצחיק אותי שפתאום אביגיל הופכת לצלפית מומחית. בפרקים קודמים לא היה שום אזכור אפילו קלוש לזה שהיא יודעת איך להחזיק אקדח
זה כמו שבזמנים מסויימים פתאו פספרטו או פוג נעשים מבינים ברפואה.
אני חושבת שבאירופה הגזענות היתה שונה ובארה"ב הרבה יותר אפלה. בגלל זה גם היום יש גזענות באירופה אבל לא פסיכית כמו באמריקה
אני חושב שבעיקר כל עניין העבדות שיבש שם דברים. הם היו צריכים להצדיק את זה שההורים/סבים/סבי רבא שלהם החזיקו שחורים כעבדים.
תראי, זו לא סדרת מופת בשום אופן. כתיבה מאוד מופרכת ואפילו מרושלת. אבל הכל ביחד עבד. כימיה ודינמיקה טובה בין כל השחקנים. שילוב טוב בין דרמה והומור. נראה לי שזה כמו אופרת סבון.. אפשר להנות למרות הבעיות.
אני מסכים שזה בהחלט לא סדרת מופת. זאת סדרת הרפתקאות מאוד מהנית וברמה לא רעה (בשביל סדרת הרפתקאות)
אבל גם לא צריך להגזים ולהשוות לאופרת סבון...
גם אני לא העברתי קדימה. שמת לב שהוא הציג סצינות מהסדרה? יפהפה בעיני
זה מאוד יפה שזה גם הציג סצנות מהסדרה. אם כי אפשר לטעון שזה מספלייר כי בגלל זה ידעתי למשל שיהיה פרק במערב הפרוע.
(אגב, לא הגיוני יותר לשוט לפנמה, שם לעבור מרחק קצר ביבשה ומשם אוניה לאנגליה?)
לפושעים תמיד יש עין טובה יותר! כמו ספייק (שיט, לא זוכרת באיזו עונה זה היה)
אני לא בטוח על איזה מקרה את מדברת עם ספייק.
יש את זה בעונה 3 שבאפי ואנג'ל לא יחד וספייק אומר להם שזה ברור לו שהם עדיין מאוהבים.
תכלס פוג לא תיכנן בכלל את הנסיעה הזאת. הוא הסתמך רק על הידיעה הכללית שלו אבל לא עשה שום שיעורי בית
תכלס גם אני אף פעם לא אהבתי להכין שיעורי בית.
אבל נראה לי שהוא לא הלך לפי כלום. היה לו ברור כל הזמן מה השלב הבא במסע.
הפרק הזה קצת עיצבן אותי. לא מבחינת העלילה אלא בעיקר בחופש האומנותי שהיוצרים לקחו לעצמם לגבי צבע ומגדר. אשה שמובילה את המסע בתור מאבטחת? עוד אשה הוצגה שם כנפחית? לא יודעת.. אולי זה היה באמת אבל לא הסתדר לי.
היו מקרים כאלו בהיסטוריה של נשים שלקחו תפקידים גבריים באופן מסורתי. כמו בסדרה ג'נטלמן ג'ק.
במערב הפרוע היו נשים כמו אנני אוקלי וקלמיטי ג'יין שהיו צלפיות ולוחמות.
:-D :-D . אגב, הם רק הלכו על החוף בקו ישר ולא חשבו נגיד.. לעלות להר/ גבעה שיש שם
לי נראה הגיוני ללכת על קו החוף. זאת הדרך הכי קלה ומהירה למצוא ציביליזציה. כי אם יש ישוב קרוב לים אז תהיה לו נוכחות כלשהו (נמל אות משהו) לצד הים. ולטפס על גבעה לוקח הרבה יותר אנרגיה.
הוא באמת היה די מסכן בשלב הזה. לגבי הפרי שאביגיל מצאה - זה סיכון כי הם לא יודעים אם הוא בכלל טוב לאכילה
מאוד מתחבר לי עם זה שאני עכשיו צופה מחדש בעונה 1 של Raised by wolves, שם הם בודקים עם מכשירים טכנולוגיים עתידניים כל פרי שהם מוצאים כדי לבדוק אם יש בו משהו רעיל (ולרוב יש)(אבל זה על כוכב לכת אחר)

אני איכשהו התעצלתי לכתוב סיכום לפרק האחרון. אז תכתבי את ואני אגיב

מילי08

Well-known member
אני איכשהו התעצלתי לכתוב סיכום לפרק האחרון. אז תכתבי את ואני אגיב
אויש, אפילו לא שמתי לב לזה... ואני כרגיל לא באמת זוכרת כלום אז אני מעתיקה מתלמידים אחרים...
עברו כנראה 70 ימים והשלישייה הגיעה לתחנת הרכבת בניו יורק ומסתבר שאיכשהו כולם יודעים שהם מגיעים (איך בדיוק? הרי אביגייל לא הספיקה לפרסם כלום) ומלא עיתונאים ממתינים להם. אביגיל ופספרטו מתרגשים מההמולה אבל פוג נראה מוטרד. הוא שולף תמונה מהכיס שלו ומרים למעלה ואנחנו מגלים שהתמונה נלקחה מאותה תחנת רכבת שבה הם נמצאים.
הם מגיעים לספינה שתישא אותם בחזרה הביתה, הנרייטה (עכשיו זה מהזכרון כי אלה שאני מעתיקה מהם דילגו על פרטים). השלושה יורדים לרחבה המרכזית אבל מהר מאוד פוג עוזב ואביגיל ופספרטו נשארים עם כמה גזענים לבנים שחושבים שפספרטו הוא המלצר שלהם. כדי לעשות להם נה בעין, אביגיל ופספרטו מחליטים לרקוד ביחד באמצע הרחבה. שניים מבין הגזענים מזדעזעים אבל השלישית נראית חצי מוקסמת וחצי בהלם. בינתיים פוג החליט לחזור לתחנת הרכבת כדי לחכות למי ששלח את הגלויות (אני לא זוכרת אם בשלב הזה ידענו שזאת אסטלה או לא). פוג האומלל מחכה ומחכה ומחכה והזמן עובר אבל אסטל לא מגיעה. כמו בכל קלישאה טובה, כשהוא מחליט לחזור היא פתאום צצה ושואלת לאן הוא בורח. כשפוג הנרגש מתקרב אליה התגובה הראשונית של אסטל היא להחטיף לפוג סטירה מצלצלת על איך שהוא זנח אותה.
הם מתיישבים ומתחילים לדבר ואסטלה מספרת לו על החיים שלה. עברו כנראה איזה 20 שנה מאז שהוא זנח אותה ואחרי שהיא טיילה בעולם, היא התמקמה בניו יורק והתחתנה והביאה ילדים והתאלמנה. היא מספרת לפוג שהחיים שלה טובים אבל זה לא מה שהיא תיכננה לעצמה כשהיתה איתו. כשהיא מבררת מה פוג עשה כל הזמן הזה, הוא מודה שעשה כלום חוץ מלשבת במועדון ההוא.
אנחנו מגלים שבלאמי המניאק פנה גם אליה לפני שהיא ופוג היו אמורים לנסוע וסיפר לה שפוג לא שווה את זה אבל היא לא הקשיבה לו, לעומת פוג שהוכיח למעשה את מה שפוג אמר עליו. אסטלחה אומרת שבלאמי תמיד היא דוש והדרך היחידה לנצח אותו היא להיות יותר טוב.
בזמן שפוג לוקח את הזמן שלו עם אסטל, אביגיל ופספרטו הספיקו לריב על ההוווה והעתיד שלהם ופספרטו אומר לה שפוג לא יחזור והיא צריכה להתייאש. אבל לא אביגיל! לא אחת כמוה תתייאש, והיא חיכתה לו מחוץ להנרייטה. אפילו כשהמלח/ שומר שהיה שם אומר לה שכדאי לה לעלות כי ההנרייטה לא מחכה לאף אחד! B-|. השומר הזה גם כל הזמן הקציב לה פרק זמן שיש לפוג לפני שהספינה יוצאת לדרך, אבל כנראה בסדרה הם יודעים להתמודד עם חודשים ולא עם שעות כי לא הגיוני שכל השיחה הארוכה הזאת עם אסטלה עמדה בזמנים של ההנרייטה. אבל ניחא.
פוג אזר אומץ אחרי השיחה עם אסטל והוא אץ רץ לספינה אך אבוי! את מי הוא פוגש בדרך? את הבחור הרצחני ההוא שמנסה לחבל לו במסע. הבחור לא מתייאש ומנסה שוב לעכב את פוג באמצעות חרב. אבל הוא לא לקח בחשבון שכאן, חביבי, זה אמריקה! אתה לא היחיד שרוצה ללכת מכות. אז כנופייה קטנה* מקיפה אותם ופוג ונידליג (AKA בחור רצחני) צריכים להילחם בהם ביחד. מסתבר שפוג קיבל עמוד שדרה והוא יודע להילחם כמו גבר 💪. מנהיג הכנפיה מצליח לדקור את נידלינג שמתחיל לדמם למוות והכנופייה מבינה שהם הלכו רחוק מידי כי הם רק רצו ללכת מכות ואולי לשדוד משהו ולא תיכננו להרוג אף אחד והם מתקפלים ובורחים מהמקום. פוג הנשמה הטובה ניגש לעזור לנידלינג אבל ההוא אומר לו שכבר מאוחר מידי ומתוודה שבלאמי שלח אותו ונדמה לי שהוא גם נתן לו את המברק שהוא קיבל מבלאמי.
* מנהיג הכנופייה הוא הבן הגדול של טננט- טיי מופט טננט
כשאביגיל כבר כמעט מיואשת מחוץ להנרייטה, פספרטו יוצא אליה ועוטף אותה במעיל ומתנצל (נראה לי) על הריב שלהם והם מבינים שפוג לא יחזור. אבל לא ! בדיוק כמו עם אסטלה בתחנה, גם כאן פוג מגיע בדיוק כשהם עומדים להתייאש ומזרז אותם כי הם צריכים להשלים את המסע! כמו שכתבתי - לוח הזמנים של הפרק הזה ממש לא הגיוני אבל טכנית בעשרים דקות האחרונות שהמלח הקציב לאביגיל- פוג הספיק לרוץ מתחנת הרכבת, להיעצר ולהילחם בכנופייה ולרוץ בחזרה להניירטה ולעלות עליה בזמן.
עברו הימים וההנרייטה מגיעה סוף סוף לאנגליה אבל שם פוג נעצר כי יש נגדו צו או משהו על מה שקרה בהונג קונג. לא עזרו התחנונים וההסברים והבקשות לדבר עם מושל הונג קונג, פוג נשלח למעצר אחרי שהוא מנסה לעבור בכוח. פוג ואביגיל מבטיחים להישאר תמיד זה לצד זו.
בבוקר איש המכס/ משטרת גבולות בא לשחרר אותו ומודה שהוא יודע מי הוא אבל הוא חייב לעשות את העבודה שלו ורק בבוקר הצליחו להשיג את מושל הונג קונג. פוג אביגיל ופספרטו מיואשים אבל ממשיכים ללונדון בידיעה שהם הפסידו. הם מגיעים בלי מצברוח לבית של פוג והבאטלר הקשיש לא מבין למה הם לוקחים את הזמן שלהם כשהם עדיין יכולים לנצח. פוג אומר לו שהם עברו את 80 הימים שנקבעו, אבל הבאטלר החכם מסביר לו שבחזרה בהנרייטה הוא למעשה חזר אחורה והתאריך עדיין לא השתנה כמו באמריקה (זה לא מסובך אבל אין לי מושג איך להסביר את זה. משהו עם השעות וקווי האורך וכו'), כלומר הם עומדים רגעים ספורים לפני פקיעת המועד! השלושה מסתכלים זה על זה ופורצים החוצה כדי להספיק להגיע למועדון. אנשי המועדון בשלב הזה מחכים בקוצר רוח לחזרתו ובלאמי בטוח בנצחון של עצמו ומנסה לשכנע את פורטסקיו לתת לו את הכסף של פוג.
רגע לפני שפוג נכנס לבניין המועדון הוא מחליט שזה זמן טוב לפקפק בעצמו ונעמד בחוץ בזמן שכולם מעודדים אותו להיכנס. הוא מתעשת ורץ פנימה ומגיע, כמובן, על הקשקש, אבל בזמן! הללויה! פוג ניצח וכולם נורא שמחים ונהנים.
בלאמי מבין שהוא זה שיצטרך לשלם ומנסה לשכנע את כולם שהם לא באמת התערבו על כסף הוא רק ניסה להכניס פלפל לתחרות. אבל פוג כבר למד שפוג הוא זבל ומסתכל עליו במבט זועם ומוכיח שההתערבות היתה אמיתית ושהוא הכין מראש תשלום שיועבר לבלאמי במקרה שפוג לא יספיק לחזור. הוא בוחר לא לספר מה בלאמי עשה לו אבל מכריז שבלאמי בכלל פשט את הרגל ונותן לו בכל זאת את הצ'ק של ההתערבות ביניהם כדי להציל אותו מהפשיטת רגל. כל המועדון גועש וזועם על בלאמי ומסלקים אותו משם בבושת רוח. בזמן שכולם מבריחים אותו, שלושת החברים נועלים את הדלתות ונשארים לחגוג את הנצחון שלהם במועדון, פוג עם אשה ועם אדם שחור! אנשי המועדון מנסים להיכנס בכוח בחזרה למועדון ועד שהם מצליחים לפרוץ את הדלת השלושה שלנו כבר נעלמו לרחוב ושם פוג מספר להם על איזו צוללת שלא יודעים מהי והם מחליטים שזאת ההרפתקה הבאה שלהם והם רצים מחובקים ושמחים לעבר האופק.
הסוף

וואי, קשה לכתוב סינופיס לפרק! בגלל זה אף פעם לא כתבתי בעצמי. מה גם שאני ממש לא זוכרת פרטים.. אבל נראה לי שכיסיתי את הרוב...

טוני החתול

Well-known member
מנהל
וואי, קשה לכתוב סינופיס לפרק! בגלל זה אף פעם לא כתבתי בעצמי. מה גם שאני ממש לא זוכרת פרטים.. אבל נראה לי שכיסיתי את הרוב...
גרמת לי עכשיו לצחוק כי אחרי שקראתי את זה הנחתי שכתבת איזה שלוש פסקאות קטנות.
ואז אני פותח את תיבת הספוילר ורואה מגילה באורך של הגלות.
רק לפי האורך אני מנחש שזכרת לא מעט פרטים

אני אגיב במפורט מאוחר יותר

*מסתבר שג'יין דיגבי היא אישה אמיתית והסיפור חיים שלה הוא באמת מרתק מאוד:
אם אני זוכרת נכון כל המטרה של הספר זה בעצם לספר היסטוריה מדע וגאוגרפיה לילדים , אז יש שם המון דברים אמיתיים וכמובן הפואנטה שבסוף הסיפור שלא נעשה לו ספוילר למי שלא מכיר

טוני החתול

Well-known member
מנהל
עברו כנראה 70 ימים והשלישייה הגיעה לתחנת הרכבת בניו יורק ומסתבר שאיכשהו כולם יודעים שהם מגיעים (איך בדיוק? הרי אביגייל לא הספיקה לפרסם כלום)
זה באמת מוזר.
או אולי בעצם הטלגרם של אביגייל לאבא שלה בפרק 7 גרם לו לפרסם שהם בחיים וגם לפי המיקום שממנו היא שלחה את הטלגרם אז הוא יכל להניח מתי הם יגיעו לניו-יורק.
אביגיל ופספרטו מתרגשים מההמולה אבל פוג נראה מוטרד. הוא שולף תמונה מהכיס שלו ומרים למעלה ואנחנו מגלים שהתמונה נלקחה מאותה תחנת רכבת שבה הם נמצאים.
זאת הגלויה שהוא קיבל בתחילת הפרק הראשון, שמאחוריה היה כתוב Coward
הם מגיעים לספינה שתישא אותם בחזרה הביתה, הנרייטה (עכשיו זה מהזכרון כי אלה שאני מעתיקה מהם דילגו על פרטים). השלושה יורדים לרחבה המרכזית אבל מהר מאוד פוג עוזב ואביגיל ופספרטו נשארים עם כמה גזענים לבנים שחושבים שפספרטו הוא המלצר שלהם. כדי לעשות להם נה בעין, אביגיל ופספרטו מחליטים לרקוד ביחד באמצע הרחבה. שניים מבין הגזענים מזדעזעים אבל השלישית נראית חצי מוקסמת וחצי בהלם.
שוב מדברים על הגזענות בארה"ב, אבל גם כאילו היא רק שם.
אבל הדבר החשוב כאן זה שהם התקדמו לשלב שבו פוג קנה כרטיס מחלקה ראשונה גם לפספרטו (שלא כמו בפרק השני ברכבת באיטליה)
בינתיים פוג החליט לחזור לתחנת הרכבת כדי לחכות למי ששלח את הגלויות (אני לא זוכרת אם בשלב הזה ידענו שזאת אסטלה או לא). פוג האומלל מחכה ומחכה ומחכה והזמן עובר אבל אסטל לא מגיעה. כמו בכל קלישאה טובה, כשהוא מחליט לחזור היא פתאום צצה ושואלת לאן הוא בורח.
לחלוטין קלישאה. וגם כתוב בעיתונים שהוא צריך להיות באונייה לאנגליה אבל היא לא יודעת או שלא אכפת לה. כאילו היא הגיעה לשם מאוחר בכוונה.
כשפוג הנרגש מתקרב אליה התגובה הראשונית של אסטל היא להחטיף לפוג סטירה מצלצלת על איך שהוא זנח אותה.
הם מתיישבים ומתחילים לדבר ואסטלה מספרת לו על החיים שלה. עברו כנראה איזה 20 שנה מאז שהוא זנח אותה ואחרי שהיא טיילה בעולם, היא התמקמה בניו יורק והתחתנה והביאה ילדים והתאלמנה. היא מספרת לפוג שהחיים שלה טובים אבל זה לא מה שהיא תיכננה לעצמה כשהיתה איתו. כשהיא מבררת מה פוג עשה כל הזמן הזה, הוא מודה שעשה כלום חוץ מלשבת במועדון ההוא.
אנחנו מגלים שבלאמי המניאק פנה גם אליה לפני שהיא ופוג היו אמורים לנסוע וסיפר לה שפוג לא שווה את זה אבל היא לא הקשיבה לו, לעומת פוג שהוכיח למעשה את מה שפוג אמר עליו. אסטלחה אומרת שבלאמי תמיד היא דוש והדרך היחידה לנצח אותו היא להיות יותר טוב.
די מתסכל לגלות שמי שהוא חשב שחבר טוב שלו היה מניאק כל השנים האלו.
בזמן שפוג לוקח את הזמן שלו עם אסטל, אביגיל ופספרטו הספיקו לריב על ההוווה והעתיד שלהם ופספרטו אומר לה שפוג לא יחזור והיא צריכה להתייאש. אבל לא אביגיל! לא אחת כמוה תתייאש, והיא חיכתה לו מחוץ להנרייטה. אפילו כשהמלח/ שומר שהיה שם אומר לה שכדאי לה לעלות כי ההנרייטה לא מחכה לאף אחד! B-|. השומר הזה גם כל הזמן הקציב לה פרק זמן שיש לפוג לפני שהספינה יוצאת לדרך, אבל כנראה בסדרה הם יודעים להתמודד עם חודשים ולא עם שעות כי לא הגיוני שכל השיחה הארוכה הזאת עם אסטלה עמדה בזמנים של ההנרייטה. אבל ניחא.
למרות שידעתי שהוא יגיע בזמן לאונייה כל החלק הזה שהוא כל הזמן מתעכב הטריף אותי בלחץ. זה לחלוטין לא הרגיש הגיוני. הוא כאילוהיה בקצה הזמן האפשרי כשאסטלה רק הגיעה, אבל אז למרות כל העיכובים בעולם עדיין הגיע בזמן.
אגב, אני לחלוטין חשבתי שהוא יציע לאסטלה לבוא איתו והיא תבוא.
פוג אזר אומץ אחרי השיחה עם אסטל והוא אץ רץ לספינה אך אבוי! את מי הוא פוגש בדרך? את הבחור הרצחני ההוא שמנסה לחבל לו במסע. הבחור לא מתייאש ומנסה שוב לעכב את פוג באמצעות חרב. אבל הוא לא לקח בחשבון שכאן, חביבי, זה אמריקה! אתה לא היחיד שרוצה ללכת מכות. אז כנופייה קטנה* מקיפה אותם ופוג ונידליג (AKA בחור רצחני) צריכים להילחם בהם ביחד. מסתבר שפוג קיבל עמוד שדרה והוא יודע להילחם כמו גבר 💪. מנהיג הכנפיה מצליח לדקור את נידלינג שמתחיל לדמם למוות והכנופייה מבינה שהם הלכו רחוק מידי כי הם רק רצו ללכת מכות ואולי לשדוד משהו ולא תיכננו להרוג אף אחד והם מתקפלים ובורחים מהמקום. פוג הנשמה הטובה ניגש לעזור לנידלינג אבל ההוא אומר לו שכבר מאוחר מידי ומתוודה שבלאמי שלח אותו ונדמה לי שהוא גם נתן לו את המברק שהוא קיבל מבלאמי.
קטע מצחיק שפתאום פוג יודע להלחם כשבעבר ראינו לדעתי שהוא די חסר יכולת כזאת.
ולא רק זה, הוא כאילו נלחם בשביל להציל את נידלינג כשהוא יכל פשוט לברוח ולהשאיר את נידלינג להתמודד עם הכנופייה.
בזכות זה הוא באמת בסוף מקבל מנידלינג את ההוכחה על בלאמי. לא משנה שהוא בכלל לא משתמש בה...
* מנהיג הכנופייה הוא הבן הגדול של טננט- טיי מופט טננט
אני איכשהו רק גיליתי את זה לפני איזה שבוע
כשאביגיל כבר כמעט מיואשת מחוץ להנרייטה, פספרטו יוצא אליה ועוטף אותה במעיל ומתנצל (נראה לי) על הריב שלהם והם מבינים שפוג לא יחזור. אבל לא ! בדיוק כמו עם אסטלה בתחנה, גם כאן פוג מגיע בדיוק כשהם עומדים להתייאש ומזרז אותם כי הם צריכים להשלים את המסע! כמו שכתבתי - לוח הזמנים של הפרק הזה ממש לא הגיוני אבל טכנית בעשרים דקות האחרונות שהמלח הקציב לאביגיל- פוג הספיק לרוץ מתחנת הרכבת, להיעצר ולהילחם בכנופייה ולרוץ בחזרה להניירטה ולעלות עליה בזמן.
את צריכה להבין שבעוד שאת רואה את הזמן בתור קו ישר, עבור פוג הזמן הוא וויבלי וובלי טיימי וויימי.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
עברו הימים וההנרייטה מגיעה סוף סוף לאנגליה אבל שם פוג נעצר כי יש נגדו צו או משהו על מה שקרה בהונג קונג. לא עזרו התחנונים וההסברים והבקשות לדבר עם מושל הונג קונג, פוג נשלח למעצר אחרי שהוא מנסה לעבור בכוח. פוג ואביגיל מבטיחים להישאר תמיד זה לצד זו.
זה הצו מעצר על זה שחשבו שהוא גנב
בבוקר איש המכס/ משטרת גבולות בא לשחרר אותו ומודה שהוא יודע מי הוא אבל הוא חייב לעשות את העבודה שלו ורק בבוקר הצליחו להשיג את מושל הונג קונג. פוג אביגיל ופספרטו מיואשים אבל ממשיכים ללונדון בידיעה שהם הפסידו. הם מגיעים בלי מצברוח לבית של פוג והבאטלר הקשיש לא מבין למה הם לוקחים את הזמן שלהם כשהם עדיין יכולים לנצח. פוג אומר לו שהם עברו את 80 הימים שנקבעו, אבל הבאטלר החכם מסביר לו שבחזרה בהנרייטה הוא למעשה חזר אחורה והתאריך עדיין לא השתנה כמו באמריקה (זה לא מסובך אבל אין לי מושג איך להסביר את זה. משהו עם השעות וקווי האורך וכו'),
כל ההסבר של הבאטלר על מעלות ואיך מקבלים עוד זמן ככל שמתקדמים מזרחה היה מעניין. אבל זה גם לא נחוץ ממש. יש באוקיינוס השקט קו תאריך שכשחוצים אותו לכיוון מזרח מורידים יום מהתאריך.
מה שמגוחך בזה, שזה אומר שכל הזמן שלהם בארה"ב ואז באוניהה הם לא בדקו בשום שלב מה התאריך. וכאילו הם היו ביום לפני כריסמס והם חשבו שזה יום כריסמס. איך לכל הרוחות לא בודקים עיתון או משהו כל הזמן הזה?
כלומר הם עומדים רגעים ספורים לפני פקיעת המועד! השלושה מסתכלים זה על זה ופורצים החוצה כדי להספיק להגיע למועדון. אנשי המועדון בשלב הזה מחכים בקוצר רוח לחזרתו ובלאמי בטוח בנצחון של עצמו ומנסה לשכנע את פורטסקיו לתת לו את הכסף של פוג.
רגע לפני שפוג נכנס לבניין המועדון הוא מחליט שזה זמן טוב לפקפק בעצמו ונעמד בחוץ בזמן שכולם מעודדים אותו להיכנס. הוא מתעשת ורץ פנימה
הפיקפוק האחרון הזה הרגיש לא הגיוני. כאילו בשלב הזה, זה כבר הרגיש מגוחך.
הקטע גם הוא שאפילו אם הוא היה מגיע 10 דקות מאוחר יותר זה לא ממש מוריד מהערך של ההישג שלו. הרי היו בטוחים בהתחלה שהוא יחזור הבייתה מהר מאוד ואחר כך שהוא יתקע בהמון מכשולים. אבל הוא עבר הכל. נראה לי ברור שהיו חוגגים את ההישג הזה גם אם הוא היה מגיע דקות מאוחר יותר.
ומגיע, כמובן, על הקשקש, אבל בזמן! הללויה! פוג ניצח וכולם נורא שמחים ונהנים.
עם כל מה שאמרתי זה עדיין היה ברור שהוא כן יגיע בשניה האחרונה
בלאמי מבין שהוא זה שיצטרך לשלם ומנסה לשכנע את כולם שהם לא באמת התערבו על כסף הוא רק ניסה להכניס פלפל לתחרות. אבל פוג כבר למד שפוגבלאמי הוא זבל ומסתכל עליו במבט זועם ומוכיח שההתערבות היתה אמיתית ושהוא הכין מראש תשלום שיועבר לבלאמי במקרה שפוג לא יספיק לחזור.
*הייתה לך קצת טעות פרוידיאנית. פוג התחיל את המסע בלחשוב שהוא זבל.
עוד משהו - היה את כל העניין שכשבלאמי חשב שפוג מת אז הוא ניסה להשיג את הכסף מהצוואה של פוג. הוא לא יכל לדמיין שפוג כל כך ישר שהוא מראש דאג שאם הוא ימות בלאמי עדיין יקבל את הכסף, בכל שהוא השאיר צ'ק מראש לסכום המלא.
הטענה של בלאמי שההתערבות לא הייתה אמיתית צריכה הייתה להיות ברורה כשקר לפורטסקיו שהרי הוא זה שבלאמי אמר שהוא צריך לקבל את הכסף מהצוואה של פוג.
הוא בוחר לא לספר מה בלאמי עשה לו אבל מכריז שבלאמי בכלל פשט את הרגל ונותן לו בכל זאת את הצ'ק של ההתערבות ביניהם כדי להציל אותו מהפשיטת רגל. כל המועדון גועש וזועם על בלאמי ומסלקים אותו משם בבושת רוח.
אני לא זוכר איך פוג אבל ידע שבלאמי פושט רגל? (זה היה כתוב במברק שנידלינג נתן לו? למה שזה יהיה כתוב שם?)
בכל מקרה די עיצבן אותי שפוג נתן לבלאמי בסוף את הכסף. כלומר אני מעריך את זה שהוא לא דרש את ה20 אלף ממנו שהוא היה צריך לשלם. אני אפילו יכול להבין את זה שהוא לא חשף את זה שבלאמי שלח איש לחבל בנסיעה שלו (למרות שמאוד רציתי שהוא יחשוף את זה). אבל למה לתת לו בסוף את הכסף ולהציל אותו כשכל כך לא מגיע לו.
זה כנראה לא היה כאן אבל אני זוכר שהיה לי דיון כתוב עם מישהו שטען שכל חברי המועדון היו לא בסדר שהם צעקו על בלאמי. לדעתי זה היה לחלוטין מוצדק, אפילו כשהם לא יודעים את כל מה שהוא עשה.
בזמן שכולם מבריחים אותו, שלושת החברים נועלים את הדלתות ונשארים לחגוג את הנצחון שלהם במועדון, פוג עם אשה ועם אדם שחור!
פספרטו בעצם הי השם כבר הרבה פעמים. אבל עכשיו לראשונה לא בתור מלצר.
אנשי המועדון מנסים להיכנס בכוח בחזרה למועדון ועד שהם מצליחים לפרוץ את הדלת השלושה שלנו כבר נעלמו לרחוב ושם פוג מספר להם על איזו צוללת שלא יודעים מהי והם מחליטים שזאת ההרפתקה הבאה שלהם והם רצים מחובקים ושמחים לעבר האופק.
הסוף
הסדרה חודשה כבר לעונה שניה. ולפי מה שהם מדברים עליו נשמע שזה יהיה עיבוד מסוים לספר "20 אלף מיל מתחת למים", גם של ז'ול ורן.

בעקבות משהו שהיה כתוב בIMDB, קראתי עכשיו על עיתונאית אמריקאית בשם נלי בליי, שכנראה הייתה סוג של השראה לדמות של אביגייל. מהבחינה שהיא הייתה עיתונאית חוקרת.
מעבר לזה ב1889 (כ15 שנה אחרי פרסום הספר) נלי בליי עשתה מסע מסביב לעולם ב72 יום ושלחה דיווחים מהדרך.
את השיא שלה עקף מישהו כמה חודשים מאוחר יותר כשהוא עשה את זה ב67 יום. ב1913 מישהו כבר הצליח לעשות את המסע ב36 יום.

מילי08

Well-known member
זאת הגלויה שהוא קיבל בתחילת הפרק הראשון, שמאחוריה היה כתוב Coward
נכון
שוב מדברים על הגזענות בארה"ב, אבל גם כאילו היא רק שם.
כן וגם נוגעים בזה ממש בקטנה, כדי לסמן וי
אבל הדבר החשוב כאן זה שהם התקדמו לשלב שבו פוג קנה כרטיס מחלקה ראשונה גם לפספרטו (שלא כמו בפרק השני ברכבת באיטליה)
נכון, לא שמתי לב לזה
לחלוטין קלישאה. וגם כתוב בעיתונים שהוא צריך להיות באונייה לאנגליה אבל היא לא יודעת או שלא אכפת לה. כאילו היא הגיעה לשם מאוחר בכוונה.
בטח התחבאה מאחורי עמוד וכל הזמן אמרה לעצמה - נו שיתייאש כבר וילך כדי שאני אוכל לעשות את הכניסה שלי :-D
די מתסכל לגלות שמי שהוא חשב שחבר טוב שלו היה מניאק כל השנים האלו.
תכלס כנראה זה לא אמור להפתיע כי מסתבר שבלאמי תמיד ירד עליו. אבל ניסו לתאר את פוג כאדם נאיבי שלא שם לב לדברים כאלה
למרות שידעתי שהוא יגיע בזמן לאונייה כל החלק הזה שהוא כל הזמן מתעכב הטריף אותי בלחץ. זה לחלוטין לא הרגיש הגיוני. הוא כאילוהיה בקצה הזמן האפשרי כשאסטלה רק הגיעה, אבל אז למרות כל העיכובים בעולם עדיין הגיע בזמן.
וואי ממש. זה היה מעצבן
אגב, אני לחלוטין חשבתי שהוא יציע לאסטלה לבוא איתו והיא תבוא.
אני שמחה שלא. הראו את הקלוז'ר שהוא היה זקוק לו ועכשיו הוא יכול להמשיך
אני איכשהו רק גיליתי את זה לפני איזה שבוע [על הבן של טננט]
אני גיליתי את זה כשכתבתי את הסיכום :-D
את צריכה להבין שבעוד שאת רואה את הזמן בתור קו ישר, עבור פוג הזמן הוא וויבלי וובלי טיימי וויימי.
:-D צחקתי בקול!
מה שמגוחך בזה, שזה אומר שכל הזמן שלהם בארה"ב ואז באוניהה הם לא בדקו בשום שלב מה התאריך. וכאילו הם היו ביום לפני כריסמס והם חשבו שזה יום כריסמס. איך לכל הרוחות לא בודקים עיתון או משהו כל הזמן הזה?
הם הגיעו לשלב שהם קוראים רק את מה שאביגיל כתבה :-P:
הפיקפוק האחרון הזה הרגיש לא הגיוני. כאילו בשלב הזה, זה כבר הרגיש מגוחך.[לפני הכניסה למועדון]
לגמרי. זה היה נטו כדי למתוח לנו את העצבים ולתת לבלאמי עוד רגע של תחושת ניצחון אבל מיותר לגמרי
*הייתה לך קצת טעות פרוידיאנית. פוג התחיל את המסע בלחשוב שהוא זבל.
הטענה של בלאמי שההתערבות לא הייתה אמיתית צריכה הייתה להיות ברורה כשקר לפורטסקיו שהרי הוא זה שבלאמי אמר שהוא צריך לקבל את הכסף מהצוואה של פוג.
פורטסקיו יצא כן קצת אדיוט. פרק או שניים קודם לכן בלאמי דיבר איתו במפורש על הכסף ופתאום הוא מכריז שזה סתם?
אני לא זוכר איך פוג אבל ידע שבלאמי פושט רגל? (זה היה כתוב במברק שנידלינג נתן לו? למה שזה יהיה כתוב שם?)
נדמה לי שנידלינג סיפר לו על ערש דווי
כל מקרה די עיצבן אותי שפוג נתן לבלאמי בסוף את הכסף. כלומר אני מעריך את זה שהוא לא דרש את ה20 אלף ממנו שהוא היה צריך לשלם. אני אפילו יכול להבין את זה שהוא לא חשף את זה שבלאמי שלח איש לחבל בנסיעה שלו (למרות שמאוד רציתי שהוא יחשוף את זה). אבל למה לתת לו בסוף את הכסף ולהציל אותו כשכל כך לא מגיע לו.
מסכימה אבל זה נועד להראות את השינוי שפוג עבר ושהוא מבין שכסף וכבוד לא משמעותיים והוא יוצא האדם הגדול
זה כנראה לא היה כאן אבל אני זוכר שהיה לי דיון כתוב עם מישהו שטען שכל חברי המועדון היו לא בסדר שהם צעקו על בלאמי. לדעתי זה היה לחלוטין מוצדק, אפילו כשהם לא יודעים את כל מה שהוא עשה.
דיון כאן? לא זוכרת שראיתי. בכל מקרה, מסכימה איתך
פספרטו בעצם הי השם כבר הרבה פעמים. אבל עכשיו לראשונה לא בתור מלצר.
בדיוק, אלא כאדם שווה
הסדרה חודשה כבר לעונה שניה. ולפי מה שהם מדברים עליו נשמע שזה יהיה עיבוד מסוים לספר "20 אלף מיל מתחת למים", גם של ז'ול ורן.
ברגע שדיברו על צוללת היה לי ברור שזה הכיוון
מעבר לזה ב1889 (כ15 שנה אחרי פרסום הספר) נלי בליי עשתה מסע מסביב לעולם ב72 יום ושלחה דיווחים מהדרך.
את השיא שלה עקף מישהו כמה חודשים מאוחר יותר כשהוא עשה את זה ב67 יום. ב1913 מישהו כבר הצליח לעשות את המסע ב36 יום.
נשמע כל כך לא כיף. לעצור בתחנות ולהמשיך הלאה בלי תכלית
אז יש שם המון דברים אמיתיים וכמובן הפואנטה שבסוף הסיפור שלא נעשה לו ספוילר למי שלא מכיר
אפשר לכתוב בתיבת ספוילר. אני לא חושבת שאני אקרא מתישהו את הספר

למעלה