מניעת פגיעות ברגליים

yanek9

New member
מניעת פגיעות ברגליים

אני לא יודע אם כולם יודעים - אבל בתור חולי סוכרת יש סכנה שמחזור הדם יהיה לא תקין. זה קורה בעיקר באיזור כפות הרגליים, שם יש הדם עובר בנימים קטנים. כדאי למנוע את זה. הדרך שאני מכיר למנוע את זה היא דרך מדרסים מותאמים אישית בשיטה מיוחדת של חבישת הרגל בתחבושות גבס. אין הרבה אנשים שעושים את זה בארץ, אבל יש לי כמה כתובות אם יהיה לכם קשה למצוא.

לזר

New member
מה כל כך מעניין? הרגת פעם כאבי

רגליים של סוכרתי? לאנשים מסוימים גם קורטים....עזוב. מה מעניין, זה ממש רציני, לא מעניין!

לזר

New member
אינני חושב שתחבושת יכולה לשפר

את מחזור הדם ברגליים. הרבה סוכרתיים סובליים תחילה מכאבים בחלק התחתון של הרגליים, כאמור, בגלל פגיעה בכלי הדם הקטנים (ואחר כך גם כלי הדם הגדולים). כדי לפתור את הבעיה הזו (אני עשיתי כך וזה עובד) יש להגיע לאיזון הסוכרת עם המוגלובין קרוב ל-6 ולשמור עליו הרבה זמן. תזונה נכונה וצריכת נוגדני חימצון (ויטמין E) בכמות סבירה. בנוסף, כל יום צריך גם לעשות הליכה לפחות שעה. גם אם הרגליים כואבות, יש לבצע הליכה כל יום. לפי דעתי זה צריך להספיק. מקובל לבצע חבישה רק כאשר אדם נפצע ממשהו ויש פצע. כל חבישה אחרת רק יכולה להפריע למחזור הדם. אם זה נכון, זה פשע לחבוש רגל סוכרתית, ממש פשע. שבת שלום

לזר

New member
למדרס יש תפקיד אחר. הרשה לי להיסיף

מדרס מרפד את כף הרגל כדי להחזיר לחולה הסוכרתי את הדריסה הנוכנה על הקרקע. שים לב בבקשה. חולה סוכרת עם סיבוכים ברגלייפ מעבד את התחושה ובגלל זה עם הזמן מעבד לטע לעט את שיווי משקל גופו וזה כולל דריכה עקומה על הקרקע עד כדי קבלת רגליים עקומות בחלק התחתון של הרגל. כף הרגל מצחילה לקבל יבלות וגבעות של עור ללא תחושה. אם החולה ניגד לרופא רגל סוכרתי, הוא יכול לסלק את העור ללא תחושה ואז ממליצים לחולה לנעול נעליים עם מדרסים. זה הכל. פרט לזה אין שום סיבה בעולם לנעול מדרסים ובוודאי שהמדרס לא יכול לשפר מחזור דם ברגליים.

לזר

New member
סוכרתי שיש לו כאבים ברגליים צריך:

א. לבדוק רגליו יום יום ואחרי המקלחת ולייבש היטב בין האצבעות. ב. לגרוב גרביים מיוחדות ללא גומיות (אשר עוצרות את מחזור הדם). ג. בזמן המקלחת יש לקחת את הדוש ביד ולהטיז מספר דקות הטזות מים אל מתחת לברכיים לשיפור מחזור הדם. מים פושרים (לא חמים). ג. לשים לב ליובש העור ולמרוח משחות מיוחדות על הרגליים ולשמור על מראה עור חלק כל הזמן. ד. נעליים נוחות (אפשר גם נעלי ספורט נוחות ומספיק רחבות) ה. כל יום להחליף רגביים, כל יום. אם באמצע היום מורידים גרביים אין לגרוב אותן שוב - להחליף שבת שלום

לזר

New member
לבסוף, עור יבש אצל חולה סוכרת

מצביע על חוסר איזון בסוכרת - אין הנחות. זה ממש כך. לסוכרתי מאוזן יש מראה עור חלק כמו לאדם בריא. יש בכל זאת הבדל - גוון העור יכול להיות ורדרד או אדםדם, אבל צריך להיות חלק כמו לעור בריא.

אגב, לזר נדמה כאילו אתה יותר משוגע

ממני. שברת את השיא שלי בהודעות רצופות , פחח.

לזר

New member
לא, אני לא משוגע. אני פשוט עברתי את

כל זה ולכן מרגיש שטוב אעשה אם אספר. כאשר סיימתי הסבר אחד, חשתי שזה לא נגמר ובא לי שוב. לי אכפת מהנושא הזה ואני בעל נסיון רב גם לגבי סיבוכים ברגליים. וזה ממש רציני, תאמין לי. שבת שלום

לזר

New member
נוגדני החימצון "מנקים" את כלי הדם

הקטנים והגדולים. מה הבעיה? אנו הסוכרתיים בעלי סיבוך מטבולי. השומנים שבמזון (גם אצל האנשים הבריאים) נדבקים על דפנות כלי הדם וזו אחת הסיבות לתרשת עורקים. למעשה, יצירת סתימות. נוגדני החימצון "מנקים" את כלי הדם. לא רוצה להיכנס להסברים איך בדיוק זה עובד, אבל ויטמין E מסוגל לעשות את העבודה הזו (הניקוי) בהצלחה מרובה. אפשר מצוא את ההסבר באינטרנט במקומות רבים כאשר מבקשים Vitamin E בחיפוש. כל טוב

אוקי, אז מה אתה עושה בנידון?

אוכל ירקות,אגוזים או קונה תוספי מזון או משהו אחר ?

לזר

New member
אני עושה בדיוק כפי שהסברתי

המוגלובין צמוד ל-6 המזון שלי מורכב מ-60% פחמימות בעלות אינדקס גליקמי מעורב (מעט אינדקס גבוה, הרבה אינדקס נמוך). אני אוכל הכל, כולל שוקולד ועוגות ואגוזים, בהחלט יחד עם צימוקים בתוך היוגורט. ארוחת הבוקר שלי מתחילה רק עם שקית אחת של קווקר בטעם תפוח וקנמון. סנדביץ עם לחם אינדקס נמוך מאוד עם עם חומוס ואולי נקניק. יש להוסיץ פרי. קפה שחור חזק עם סוכר (לא סוכרזית) וכו´, אני נוהג לאכול פסטות עם רוטבים שונים ובשר רק עוף או הודו. יש לי פעם ביום גם סלט (בדרך כלל בערב לפני ההליכה). נשאר לי זמן גם לעבוד. לאחרונה אני נוהג לצלם המון. ראה אתר שני שלי בקישורית שבת שלום

yanek9

New member
מניעת פגיעות ברגליים

כמו שלזר אמר, חשוב מאד ללכת. זה מזרז את מחזור הדם. יחד עם זאת, הרגליים כל כך חשופות לפגיעות - כי הן קהות חושים, שחשוב שהן תהיינה מוגנות. מדרסים טובים - הסוג שאני מדבר עליו נקרא מדרסים אפקטיביים רכים - עושים כמה פעולות באותו זמן: 1. ממריצים את מחזור הדם. 2. מגנים על הרגליים מפגיעות. 3. מרפדים את הרגל. 4. עוזרים במניעת היווצרות פצעים וכיבים. 5. כשיש פצעים וכיבים, הם עוזרים בריפוי מהיר. 6. הרגליים יכאבו פחות. שימוש במדרסים כאלה יכול למנוע גם קטיעות (טפו, טפו...) מי שעושה כאלה מדרסים באיזור השרון ועד אילת בלעדית, זה אחד בשם יעקב וינברג. טוב רק להתקשר אליו ולהתייעץ איתו. הטלפונים שלו הם: 03-5283068, 057-754194. יש לו גם אתר: www.footsupport.co.il

לזר הצילומים מהממים

ממש ממש יפה אני והילדה עברנו תמונה תמונה ועושה לנו חשק לצלם. תמשיך לצלם. דבר שני אני נהנת תמיד לקרוא את הדברים שאתה כותב. ומקנאה בידע שלך, באחריות שאתה לוקח . יש הרבה מה ללמוד ממך לפחות לי. מה שכן לא תמיד אני מבינה את השפה שלך פחממיות עם %קליקמי מעורב או נמוך מה זה תן דוגמה של אוכל אמיתי שנלמד. ואם בכאבי רגליים עסקינן אז אולי תתן לי כיוון לבדיקה. כבר שבועים שיש לי כאבי רגלים יותר נכון רגל שמאל. הרגל חמה אולי קצת אדומה יש לי ראב כזה שכאילו הלכתי עם גרב אלסטית ב2 מידות קטנה. ולפעמים גם מין דקירה קבועה בסוף הקשת. מלבד זה הרגל נקיה אין פצעים אני שונאת בדיקות וכאלה אבל זה קצת מלחיץ אותי. תגיד ואולי זה סתם שושנה? אני לא יודכת איך זה נראה. בבקשה הדרכה. נ.ב. בחצי שנה הצלחתי להוריד A1C מ11.3 ל 9.9 לא משהו נכון. עם טיפול כמובן.

portland

New member
מי צילם את זה?!!?

איך זה באיכות כזאות טובה? ועובר כל כך יפה? מה את\ה לומד משהו מיוחד איזה קורס משהו?

לזר

New member
הצילומים ברובם שלי, אבל האומנותיים

הם של בני הקטן (סטודנט להנדסת כימיה בבן גוריון). כל הפרטים של שנינו מופיעים תחת הכותרות about וגם equipment. הכל רשום באנגלית, כי האתר קשור לכמה חברים בחו"ל. מופיעים שם שמות המצלמות וסוגי הסרטים ואיך אפשר להעביר את הצילומים למחשב (בעזאת הסורק המיוחד שלנו). אני אמשיך להוסיף תמונות כל שבוע. יופיע בקרוב דף 5 ואחר כך גם 6 וכו´ שבת שלום

לזר

New member
גם אני מזל בתולה (26.8)

תודה על המחמאות. אני כבר מסמיק. חלק מהצילומים הם של בני הקטן (סטודנט כימיה בבן גוריון). גם לצלם זה קשה. מחר שבת אני קם מוקדם ויש לי תוכנית שלמה. ביום שישי הבא יש ירח מלא בשעה 4 אחרי הצהריים בים המלח. אני שם עם תוכנית אחרת. מקווה שלא יהיה יןפ אפור וללא ירח. HBA1c שלך דורש שיפור משמעותי ודחוף ככל האפשר. זאת את צריכה ללמוד לבד ולאכול באמת מזון עם אינדקס גליקמי נמוך. למשל, לחם חיטה מלאה או כל לחם טחון גס ככל האפשר. הרבה הליכה. אני היתי מקבל כאבים בשני הרגליים אחרי 50 מטר הליכה. אם הגוף מאוזן מבחינת רמת הסוכר כעבור זמן לא רב תרגישי הקלה משמעותית ברגליים. מקווה שמשקלך מתאים למידות הגוף. אם לא, גם זאת צריך להתאים לפי ה-BMI. אני סדר יומי. השקמה בשעה 6:30. הליכה 20 דקות ואחר כך ארוחת בוקר שכוללת רק שקית של קווקר בטעם תפוח וקינמון עם חלב. אפשר כם על מים, אבל להוסיף קצת צימוקים או אגוזים. (לא כל אחד יכול לאכול כך בבוקר, אם הוא לא מזריק אינסולין). 5 יחדידות בולוס אינסולין הומלוג דרל המשאבה. בשעה 10 סנדביץ´ 2 פרוסות לחם "דגני קלות" עם חומוס ונקניק פרוסה ופרי כלשהו, למשל תפוח. קוס קפה שני. 3 יחדיות אינסולין בולוס. בצהרים מרק, עוף או הודו עם אורז או פסטה עם סלט. 4 עד 5 יחדיות אינסולין. שעה 4 בערך יוגורט עם שיבולת שועל בתוכו. 2 יחדיות אינסולין בולוס. פרי נוסף כלשהו. בערב סלט, פסטה או 2 אפילו 3 פרוסות לחם עם גבינה או טוסט עם גבינה, עם אותו לחם. יציאה להליכה של שעה בערך, כל ערב. הכל נעשה תוך כדי עבודה. אני עובד כל היום וללא הגבלה בזמן. לא להיתרגז משום דבר (אם אפשר כמובן) לא לשכוח לשתות מים או משקה אחר שאת אוהבת. הפעילות הגופנית חשובה ביותר. לגבי הרגליים: הליכה ואיזון, איזון והליכה ולבדוק עצמך עד שתתרגלי. לא יודע לראות בכאן האם הכאב נגרם מסיבה אחרת, פרט לסוכרת, אבל אם את בספק, טוב תעשי אם תעשי בדיקות אצל כירורג (בדיקות דופלר). לגבי האינדקס הגליקמי: מזון פחמימתי (רק פחמימתי) מתפרק בגוף האדם במהירות שונה. יש סוגי מזון שמתפרקים מהר מאוד ומעלים לנו את רמת הסוכר מהר מאוד. עד כדי כך, שגם האינסולין המהיר לא מסוגל להשיג את קצב העליה ברמת הסוכר. ויש סוגי מזון אחרים (למשל, חומוס) שקצב התפרקות הפחמימות בדם הרבה יותר איטי וזה מתאים יותר להרגל תזונה מתאים יותר לסוכרתיים. יש המון הפתעות בתחום הזה. אני מניח שקראת את הדפים שלי בנושא. רק בריאות שבת שלום

למעלה