מניעת החלפה של "-" ב- "–" בתוכנות אופיס

מיצו

New member
מניעת החלפה של "-" ב- "–" בתוכנות אופיס

הסבר:
כשכותבים בתוכנות אופיס (בעברית או באנגלית) ומקלידים את המקף "-", כשלאחריו יש מילה רווח ועוד מילה, ברגע שלוחצים על הרווח שבא אחרי המילה הראשונה אחרי המקף, התו של המקף מתחלף למקף אחר, ארוך יותר.
זה המקורי: -
זה המקף הסורר: –
זה נראה אותו דבר, טיפה יותר ארוך, ולכאורה ממש לא משנה. אלא מה, כשאני כותב פקודות מסויימות למשל במייל או במצגת, ואז המקף המקורי מתחלף לסימון המתחזה "–", כשהקורא מעתיק את הפקודה ומדביק אותה בחלון של CMD או PS, הפקודה לא עובדת בגלל Syntax Error.
מי שלא מודע לזה ימרוט לעצמו את הגבות לפני שהוא יבין מה קרה שם. זה גם יוצר מצב שבו אימיילים או מצגות טכניות שאני מעביר הלאה מכילות, לכאורה, שגיאות.
בקיצור זה מעצבן.
איך מבטלים את זה?

מיצו

New member
ובהמשך לאותו נושא, החלפת התו " בתו “

גם כאן זה נראה אותו דבר, אבל למשל בתוכנת Power Point 2013 אני נתקל בתו הסורר שוב ושוב ושוב. זה תו שנראה כמו מרכאות כפולות, אבל בעצם הוא מעט מלוכסן, והוא לא אותו דבר.
גם כאן, כשמעתיקים את הפקודה שלכאורה נראית טוב ל- CMD או PS, מגלים שיש Syntax Error וקשה מאוד להבין מדוע.
גם כאן - איך מונעים את ההחלפה האוטומטית הזו?
הנה צילום מסך מתוך PowerPoint שבו הגדלתי את הטקסט, ואפשר לראות את ההבדלים בין שלושת סוגי ה- ".
לא, זה לא עניין של בחירת פונט - בכל תיבות הטקסט מסומן בדיוק אותו פונט.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
לא מצאתי את הפונט הזה אצלי (הכוונה ל-Body) . . .

אבל, הייתי מציע שתנסה לבטל את הבחירה מהאפשרות שבתמונה.

אם לא פותר את הבעיה - תוכל להיעזר בלשונית: 'תיקון שגיאות מתימטיות אוטומטי' ולהגידר לתוכנה לשנות - אוטומטית - את ה'מירכאות' המשבשות את הקוד למירכאות הדרושות.

מיצו

New member
תודה רבה מיקי, אכן עזר.

עכשיו שאלה: יש לי X מחשבים עם אותה גירסת אופיס. האם יש הגדרת GPO כלשהי שאפשר להשתמש בה כדי להחיל את ההגדרות הזהות האלה על כל המחשבים? אולי איזו דרך לעשות Export להגדרות על מחשב אחד, ולייבא אותן למחשבים האחרים?

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אז ככה . . .

קבצי 'תיקון השגיאות האוטומטי' - הם בעלי סיומת ACL.
קבצים אלה משמשים ל'תיקון שגיאות אוטומטי' של כל
תוכנות ה'אופיס'.

בדרך כלל, הנתיב בו הם שמורים:
* במע' הפעלה מיושנות - C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\Microsoft\Office
* במע' הפעלה חדישות - C:\Users\<username>\AppData\Roaming\Microsoft\Office

* הקובץ MSO1037.ACL הוא קובץ 'תיקון השגיאות' של השפה העברית.
* הקובץ MSO1033.ACL הוא קובץ 'תיקון השגיאות' של השפה אנגלית.

למעלה