מנטליות מודיעינית.

bomberonus

New member
מנטליות מודיעינית.

שלום לכולם! אני תושב חדש בעיר זו ובכל זאת רציתי לשתף אתכם בהרגשתי. מודיעין עיר של גאותניים. אתה לא רואה אנשים ברחובות כל אחד מסתגר בביתו כאילו היה ארמון. אין ילדים ברחובות (המושג בו נרד למטה לשחק0לא קיים). מרחוק העיר נראית עיר העתיד - מבפנים היא מלאה בבעיות. מסתבר שסטיגמה פועלת לשני הכיוונים ולא משנה מה למודיעין תמיד יהיה שם טוב ושלא תבינו לא נכון-אני בכל זאת מרוצה מהעיר רק ציפיתי שהמקום יהיה יותר חם ומשפחתי. יום טוב לכם!

אמץ

New member
מה פתאום?

לא יודע איפה אתה גר ואם יש לך ילדים ובאיזה גיל וכמה זמן אתה בעיר. אני בשמשוני. אבל במזג אויר טוב (רוב השנה), הגנים הציבוריים מלאים. בשבתות רואים משפחות שלמות (דתיות וחילוניות) מטיילות ומשחקות בגנים. אני יודע שלפחות לנו יש כבר הרבה חברים שפגשנו לראשונה כאן בעיר. יוצא לי לטייל הרבה רגלית ברחובות בשעות הערב עם הבת שלי ואני רואה גם אחרים שמטיילים, ילדים שהולכים לכל מיני מקומות וכדו'. ובחנויות אנשים כבר מכירים ואומרים שלום ללקוחות קבועים. יש בעיות בעיר, אבל להגיד שהתושבים רק מסתגרים/גאוותנים? אז לא שכנעת אותי, אבל מקווה שההרגשה תשתפר.

BenjiMan

New member
אמץ צודק...../images/Emo45.gif

מזג האויר והחושך שיורד בשעה מוקדמת הם הגורמים העיקריים שאין פעילות ברחובות...חכה לאביב/קיץ ואז תתפלל שאנשים ילכו הביתה כדי שיהיה לך ולילדים שלך מקום פנוי לשחק... ב.

d a l i a l

New member
סליחה?????????

באיזו עיר אחרת בארץ אתה רואה ילדים משחקים ברחובות???????? מאז הופעת המחשב והטלביזיה ילדים הפסיקו לשחק "בחצר". אז למה להדביק את הסטיגמה הזאת דווקא למודיעין? ואולי הגעת בעונה שכזו שכבר קריר בחוץ ולכן לא רואים את המוני האמהות והילדים הצעירים בפארקים ובגנים? אני מאוד מקווה בשבילנו שאתה לא הולך לערים אחרות ומכפיש את שמה של מודיעין. ואני לא חושבת שיש בה משהו מאוד מיוחד ונישא על פני ערים אחרות. היא יכולה להתאים מאוד לאחד בה במידה שהיא לא תתאים לאחר. אז אולי לא בחרת במקום הנכון? יום טוב גם לך!

chili3

New member
אני באמת לא יודעת איפה אתה גר../images/Emo153.gif

מול הבית שלי יש גינה שמלאה כל אחר צהריים בילדים והורים. גם שהתחיל להתקרר ההורים המשיכו לרדת עם הלדים, חלק הביאו איתם טרמוס עם קפה חם וחילקו לשכנים. יכול להיות שבימים הגשומים האחרונים יוצאים פחות אנשים לרחובות, אבל אף אחד לא מסתגר לבדו בבית. רוצה לשמוע על האוירה החמה שאנחנו פגשנו שעברנו לפה? שבועיים אחרי שהעברנו הוזמנו לשכנים מלמטה למנגל ביחד עם עוד שתי משפחות בבניין. השכנים שמעו שאני צמחונית, אז הם עשו מנגל צימחוני. מאז אנחנו עושים ארוחות ביחד כל הזמן. גרנו 4 שנים באותו בניין בגבעתיים ולא הוזמנו לקפה אצל השכנים! המשפחות שלנו גרות רחוק, אבל אני יודעת שבכל דבר יש לי ממי לבקש עזרה, כי יש פה אנשים מדהימים!

אמץ

New member
וזה מזכיר לי עוד סיפור

לפני כחמש שנים אצלנו (בשמשוני). מצאנו פתק בתיבת הדואר שהיה כתוב בו בערך כך: "לשכנים שלום, מחר בשעה 21:00 נערוך חנוכת בית לידידנו ומשפחתנו אצלנו בגינה, אנו מתנצלים מראש על הרעש ומקווים שלא נפריע יותר מדי ואם תרצו תבואו גם כן. משפחת X, רחוב Y". וזה הרחוב המקביל אלינו (שאנחנו שומעים ורואים את הגינות שלו). הם שמו פתקים בכל התיבות ברחוב. אז זה גאוותנים/מסתגרים?

אמץ

New member
ואולי גם משהו להגנתו של הכותב...

אני לא יודע כמה זמן אתה בעיר. אבל כמו בכל מקום יש זמן הסתגלות והתחברות. וזה תלוי בכל כך הרבה משתנים כמו: ילדים - שמחברים גם את ההורים בגן למשל. תעסוקה - אם באים לעיר רק בלילה מאוחר לישון זה מקשה על התחברות לעיר. פנאי - מה עושים בסופשבוע וחופשות? אם רק נוסעים למשפחה וחברים מחוץ לעיר זה מקשה יותר. ויש את הפורום הזה כמובן שמגבש כל מיני אנשים שונים ומשונים. אז סבלנות ואני מאמין שיהיה טוב.

bomberonus

New member
מנטליות מודיעינית.

תודות לכולם על התגובות הרציניות. במקור אני מחולון ולפרק זמן "קצר" גרתי בלוד. בשני המקומות קיים המושג "לשחק ברחוב" (כדורגל או סתם להפגש עם החברה בכיף מחוץ לחוגים-כמו שאנחנו גדלנו). גם אני שמתי לב שמקום המפגש העיקרי המודיעין הוא הפרקים ולזה בדיוק התכונתי-אין מפגשים שכונתיים ספונטניים! אני גר באזור בו הבניה מעורבת קוטג'ים מחוברים לבניין "רגיל" וכבר כאן מתחילה הבעיה-במקום ועד משותף-ועד "להם" וועד "לנו" - זאת לא התנשאות? ואל דאגה-אני רק משבח את העיר בפני כל בגלל יופיה ,נקיונה,ואבק הפסגות שאני נושם כאן יום-יום (בצחוק)

bomberonus

New member
מה הבעיה שאנשים נפגשים בפארקים?

אין בעיה! רק שלא תמיד זה קרוב לבית לא פשוט לשלוח ילדים קטנים לבד מתוך חשש "האם הכל בסדר איתם"? וניסינו כבר טלפונים סלולרים רק שהם הולכים לאיבוד מהר מידי!

chili3

New member
אבל יותר בטוח שהילדים ישחקו בפארק

סגור מאשר ליד הכביש.אתה צודק שאין בכל מקום פארקים קרובים. אולי אחרי שתכירו יותר הורים לילדים בגיל של הילדים שלכם, תוכלו לעשות תורניות שכל פעם הורה אחר לוקח את הילדים לפארק או משהו כזה.

חחחחחחחחח איזה קרועע!

תכלס???????? באמת יש הרבה אבקקקקקק אפילו שאני לא פותחת חלון יש מלא אבק.. והעיר באמת משעממת!!!!! משעה 6 בערב זהו!!! יש עוצר אף אחד לא יוצא מהבית שלו מקום חרא!!!!!!!!!!!!! ואני אישית אומרת את זה שזאת תחילת שנה ה7 שלי פה...ואני נקראת נוער..וחרא אין פה בגרוש חיי חבר'ה!!

חבל ../images/Emo4.gif

אבל לדעתי אתה מרגיש כך רק בגלל היותך תושב חדש.אם אתה גר פה בערך חודש,זה לא קנה מידה מספיק כדי להתבאס מהעיר\מהאנשים...כדי להרגיש חמימות ומשפחתיות,צריך גם לשדר את אותו הדבר...מה אתה עושה כדי להתחבב על שכניך? מזג האוויר החורפי גורם לנו להתכרבל בבית החל משעות אחרי הצהרים המוקדמות.חכה לקיץ,יש ארועים רבי משתתפים באמפיפארק,יש גינות מלאות בהורים וילדים...לא חסר. מלבד זה יש חוגים שבהם אפשר להכיר אנשים. בהצלחה

אני לא יודעת באיזו שכונה אתה גר

אבל אצלי בשכונה כשקיץ וחם, הילדים כל הזמן בחוץ, ברחוב, בפארק. משחקים, משתוללים, רוכבים על אופניים. חוץ מזה, כשאנחנו היינו ילדים העולם היה קצת פחות מסוכן מהיום, ולכן לא היה צריך להיות כל הזמן עם היד על הדופק, להיות צמודים לניידים וכד'. אני לא חושבת שמישהו מאיתנו יכול להתעלם מהעובדה שהיום הרחוב מסוכן. יש הרבה יותר אלימות, מכל הסוגים (ראה את המקרה של הילדון האומלל בן ה- 4 שירד לשחק עם הכדור ונפל קורבן להתעללות מינית של קבוצת ילדים בני 14-15, שאחרי שסיימו להתעלל בו זרקו אותו ברחוב והמסכן ישן ברחוב עד שמצאו אותו ביום המחרת
)

אולי הוא היה גר ב-"שכונת חיים"../images/Emo8.gif

גם היום יש התכנסות ספונטנית...אבל של ילדים. קראתי בכרטיס שלך שאתה בן 40 ,איזה התכנסות ספונטנית יכולה להיות לאנשים בגילנו? כאילו,מה...נלך סתם למגרש ספורט ונחפש?
לא הצלחתי להבין מה זה מפגשים שכונתיים ספונטנים? כמו שרואים לפעמים בבנינים בשכונת הרכבת בלוד שכל השכנים יורדים עם שש בש ותה עם נענע,ומעבירים את הזמן?

ע זי

New member
ברור לך ש-80 אחוז כאן לא יודעים

למה התכוונת כשכתבת שכונת חיים

אמץ

New member
זו לא שכונת פאר ולא שכונה של עוני

ויש בה ילדים כמוך וכמוני...

mic1511

New member
אני הייתי מתחזה לחולה בשביל לראות

"שכונת חיים"
בכל מקרה, אני מזמינה אותך אלינו לראות את הילדים חוגגים אחר-הצהריים במזג אוויר יפה, בחוץ עם האופניים, רולר-בליידס, קורקינט וכדור. והם גם נפגשים בבתים. אין מה לעשות זה דור, השתנו דברים וזה ממש לא שייך למודיעין זה משהוא כללי לחלוטין. וחוץ מזה שבימים יפים אני גם רואה את הפארקים מפוצצים בילדים והורים מציעה לך לצאת לראות. לא יודעת למה יש לי הרגשה שהוא ממשפחת החוזר בתשובה מה אתם אומרים

אמץ

New member
לא יפה

לא כל מי שמתלונן הוא ממשפחת החוזר בתשובה. הוא גם לא היה בוטה כמוהו, אלא הביע דאגה ממשהו שמפריע לו, גם אם רובנו לא מסכימים.

למעלה