מנבא ההצלחה הכמעט יחידי הוא לימודי 5 יחידות מתמטיקה בתיכון

היום, להבדיל מפעם, לא מסתכלים על שגיאות כתיב, כך שזאת לא הבעיה.
הבעיה, לרוב התלמידים, היא הדקדוק.
איזה מוזר כתוב בפעמון שהגבת לי - שגיאה בתוכנה.

מה שאמרה המורה לאנגלית ואולי גם אחרים שמספיק להרחיב את אוצר המילים והדקדוק בא עם השימוש.

עדיין לומדים דקדוק אנגלי בסיסי כמובן בשביל להבין באופן כללי אבל באמת בשביל לדעת

כל מקרה לגופו צריך הרבה ניסיון שאותו אפשר לרכוש רק עם שימוש - הבנה לא מספיקה.

זה נכון לגבי דיבור, אך לא לגבי לעבור את בחינת הבגרות באנגלית.
למה,הרחבת אוצר מילים עוזרת לך מאוד שאתה קורא טקסטים.

תאר לך שאתה לא מבין מילים(כמו שמשגעים את השכל על זה בסינטולוגיה) המוח שלך נתקע.

כי יש בעיה לא פתורה שמציקה לך - דווקא יכול להיות שהמילים זה השלד של השפה בניגוד להיגיון

שאומר שהדקדוק הוא השלד.

דיברגנט חדש

Well-known member
למה,הרחבת אוצר מילים עוזרת לך מאוד שאתה קורא טקסטים.

תאר לך שאתה לא מבין מילים(כמו שמשגעים את השכל על זה בסינטולוגיה) המוח שלך נתקע.

כי יש בעיה לא פתורה שמציקה לך - דווקא יכול להיות שהמילים זה השלד של השפה בניגוד להיגיון

שאומר שהדקדוק הוא השלד.
אין ספק שהמילים הם השלד של השפה, אך בניגוד לאוניברסיטה, בחינת הבגרות באנגלית מבוססת על דקדוק ולראיה ראיתי דוברי שפת אם, שנכשלו בבחינה.
אגב, זה כלל לא הזוי, כי גם אתה בתור דובר שפת אם עברית יכול להיכשל בבחינת הבגרות בלשון.

דיברגנט חדש

Well-known member
אבל הם קלים:

לא צריך לכתוב ממש משפטים מלאים אלא יותר למלא מילה למשל לבחור

has
had
או
been

ואחרי שקראת הרבה טקסטים אתה כבר יודע אינטואיטיבית מה נשמע יותר טוב.
הדקויות בין הזמנים הן לפעמים מאוד מינוריים וזה בכלל לא טריוויאלי.
אגב, been הוא לא זמן בפני עצמו אלא בא אחר has/have או had ולהפתיעך גם אחרי was/were.

הדקויות בין הזמנים הן לפעמים מאוד מינוריים וזה בכלל לא טריוויאלי.
אגב, been הוא לא זמן בפני עצמו אלא בא אחר has/have או had ולהפתיעך גם אחרי was/were.
התכוונתי שלפצח במבחינה לוגית את הזמנים זה מאוד קשה אבל דרך שמיעה וראיה של אנגלית זה הרבה

הרבה יותר קל.

דרך אגב המקצוע לשון בצורה מפתיעה ממש קשה לאנשים הומנים.

דיברגנט חדש

Well-known member
התכוונתי שלפצח במבחינה לוגית את הזמנים זה מאוד קשה אבל דרך שמיעה וראיה של אנגלית זה הרבה

הרבה יותר קל.

דרך אגב המקצוע לשון בצורה מפתיעה ממש קשה לאנשים הומנים.
בכלל לא בצורה מפתיעה, החוקיות שם היא דומה למתמטיקה, מבוססת על תבניות כפי שפירטתי בתגובה #25 שלי.

evglev1

Well-known member
מנהל
(בשביל הנדסת הייטק)

ולא פסיכומטרי,או כמה הבגרות גבוהה.

ולכן אני אמרתי כאן למי שאמר שהמעבר מ3 ל 4 יחי' בחשבון הוא כמו המעבר בין 4 - ל 5

אני הייתי בכל המספרים האלה.

והרמה ב 5 יחידות הרבה יותר גבוהה מ 4 - המעבר בין 4 ל 3 זה פשוט קצת שינון ומאמץ.

5 יחידות זה ממש פיתרון בעיות פר אקסלנס כמו שאין באף מקצוע בתיכון.

במילים אחרות 3 יחידות זה מי שזורק זין על המתמטיקה.

4 יחידות זה מי שמשקיע.

5 יחידות זה מי שממש טוב בנושא.

בתור מי שלמד 5 יחידות אין הבדל מהותי בין 5 יחידות מתמטיקה ל-5 יחידות פיסיקה, חוץ מזה שפיסיקה זה לא מקצוע חובה, אבל מי שלומד פיסיקה ברמה של 5 יחידות הדרישות דומות מאוד לאלה שיש בחמש יחידות מתמטיקה. אין לי ניסיון, אבל אני מניח שזה אותו דבר בכל 5 יחידות של מדעים מדויקים גם בכימיה וגם בביולוגיה ואפילו בסטטיסטיקה ברמה של 5 יחידות. אבל כאמור מתמטיקה היא מקצוע החובה היחיד במדעים המדויקים ולכן דבריך רלוונטיים.

בתור מי שלמד 5 יחידות אין הבדל מהותי בין 5 יחידות מתמטיקה ל-5 יחידות פיסיקה, חוץ מזה שפיסיקה זה לא מקצוע חובה, אבל מי שלומד פיסיקה ברמה של 5 יחידות הדרישות דומות מאוד לאלה שיש בחמש יחידות מתמטיקה. אין לי ניסיון, אבל אני מניח שזה אותו דבר בכל 5 יחידות של מדעים מדויקים גם בכימיה וגם בביולוגיה ואפילו בסטטיסטיקה ברמה של 5 יחידות. אבל כאמור מתמטיקה היא מקצוע החובה היחיד במדעים המדויקים ולכן דבריך רלוונטיים.
לטעמי זה אותה רמת קושי כמו פיזיקה 5 יחידות אבל אי אפשר לדעת כי זה לא חובה כמו שאמרת.

היה לי חבר בתיכון שהיה לו קל יותר בהרבה עם פיזיקה 5 יחידות מאשר עם מתמטיקה 5 יחידות.

אני מניח שהבעיות בפיזיקה פחות קשות אחרי שאתה מתגבר על המושגים המבלבלים כמו מסה וכדומה,ז"א "השפה הפיזיקלית".

אולי פיזיקה יותר קל כי מדובר בדברים ממשיים - אירועים פיזיים בעוד שבחשבון זה יותר תיאורטי נשאר על הדף.

דיברגנט חדש

Well-known member
לטעמי זה אותה רמת קושי כמו פיזיקה 5 יחידות אבל אי אפשר לדעת כי זה לא חובה כמו שאמרת.

היה לי חבר בתיכון שהיה לו קל יותר בהרבה עם פיזיקה 5 יחידות מאשר עם מתמטיקה 5 יחידות.

אני מניח שהבעיות בפיזיקה פחות קשות אחרי שאתה מתגבר על המושגים המבלבלים כמו מסה וכדומה,ז"א "השפה הפיזיקלית".

אולי פיזיקה יותר קל כי מדובר בדברים ממשיים - אירועים פיזיים בעוד שבחשבון זה יותר תיאורטי נשאר על הדף.
בפיזיקה יש פחות חומר מאשר במתמטיקה, כי אומנם זה 5 יח"ל, אך בעצם החומר התיאורטי הוא רק 4 יח"ל כי היחידה החמישית היא מעבדה לתרגול החומר התיאורטי.

בפיזיקה יש פחות חומר מאשר במתמטיקה, כי אומנם זה 5 יח"ל, אך בעצם החומר התיאורטי הוא רק 4 יח"ל כי היחידה החמישית היא מעבדה לתרגול החומר התיאורטי.
אולי זה מסביר למה בביולוגיה זה דומה עם ביוטופ כיחידה חמישית - עבודת שטח.

יותר קל בבחינה אבל צריך להשקיע בשטח.

SupermanZW

Well-known member

פיסיקה קלה ממתימטיקה מכיוון שמתימטיקה היא תאורטית במהותה ולעומתה הפיסיקה מעשית ומתייחסת לתופעות טבע קיימות. השיוך לmetrics נצפים, מדידים וניתנים לreproduction מקל על ההבנה. עצם האפשרות להדגים, למדוד, לערוך ניסויים, לראות כיצד פועלות תופעות טבע, מקל על ההבנה.

פיסיקה קלה ממתימטיקה מכיוון שמתימטיקה היא תאורטית במהותה ולעומתה הפיסיקה מעשית ומתייחסת לתופעות טבע קיימות. השיוך לmetrics נצפים, מדידים וניתנים לreproduction מקל על ההבנה. עצם האפשרות להדגים, למדוד, לערוך ניסויים, לראות כיצד פועלות תופעות טבע, מקל על ההבנה.
אם אתה מעשי באופי.

דיברגנט חדש

Well-known member
גם מתמטיקה, אין חובה לעשות 5 יח"ל.

למעלה