מנבא ההצלחה הכמעט יחידי הוא לימודי 5 יחידות מתמטיקה בתיכון

דיברגנט חדש

Well-known member
התכוונתי שלפצח במבחינה לוגית את הזמנים זה מאוד קשה אבל דרך שמיעה וראיה של אנגלית זה הרבה

הרבה יותר קל.

דרך אגב המקצוע לשון בצורה מפתיעה ממש קשה לאנשים הומנים.
בכלל לא בצורה מפתיעה, החוקיות שם היא דומה למתמטיקה, מבוססת על תבניות כפי שפירטתי בתגובה #25 שלי.

evglev1

Well-known member
מנהל
(בשביל הנדסת הייטק)

ולא פסיכומטרי,או כמה הבגרות גבוהה.

ולכן אני אמרתי כאן למי שאמר שהמעבר מ3 ל 4 יחי' בחשבון הוא כמו המעבר בין 4 - ל 5

אני הייתי בכל המספרים האלה.

והרמה ב 5 יחידות הרבה יותר גבוהה מ 4 - המעבר בין 4 ל 3 זה פשוט קצת שינון ומאמץ.

5 יחידות זה ממש פיתרון בעיות פר אקסלנס כמו שאין באף מקצוע בתיכון.

במילים אחרות 3 יחידות זה מי שזורק זין על המתמטיקה.

4 יחידות זה מי שמשקיע.

5 יחידות זה מי שממש טוב בנושא.

בתור מי שלמד 5 יחידות אין הבדל מהותי בין 5 יחידות מתמטיקה ל-5 יחידות פיסיקה, חוץ מזה שפיסיקה זה לא מקצוע חובה, אבל מי שלומד פיסיקה ברמה של 5 יחידות הדרישות דומות מאוד לאלה שיש בחמש יחידות מתמטיקה. אין לי ניסיון, אבל אני מניח שזה אותו דבר בכל 5 יחידות של מדעים מדויקים גם בכימיה וגם בביולוגיה ואפילו בסטטיסטיקה ברמה של 5 יחידות. אבל כאמור מתמטיקה היא מקצוע החובה היחיד במדעים המדויקים ולכן דבריך רלוונטיים.

בתור מי שלמד 5 יחידות אין הבדל מהותי בין 5 יחידות מתמטיקה ל-5 יחידות פיסיקה, חוץ מזה שפיסיקה זה לא מקצוע חובה, אבל מי שלומד פיסיקה ברמה של 5 יחידות הדרישות דומות מאוד לאלה שיש בחמש יחידות מתמטיקה. אין לי ניסיון, אבל אני מניח שזה אותו דבר בכל 5 יחידות של מדעים מדויקים גם בכימיה וגם בביולוגיה ואפילו בסטטיסטיקה ברמה של 5 יחידות. אבל כאמור מתמטיקה היא מקצוע החובה היחיד במדעים המדויקים ולכן דבריך רלוונטיים.
לטעמי זה אותה רמת קושי כמו פיזיקה 5 יחידות אבל אי אפשר לדעת כי זה לא חובה כמו שאמרת.

היה לי חבר בתיכון שהיה לו קל יותר בהרבה עם פיזיקה 5 יחידות מאשר עם מתמטיקה 5 יחידות.

אני מניח שהבעיות בפיזיקה פחות קשות אחרי שאתה מתגבר על המושגים המבלבלים כמו מסה וכדומה,ז"א "השפה הפיזיקלית".

אולי פיזיקה יותר קל כי מדובר בדברים ממשיים - אירועים פיזיים בעוד שבחשבון זה יותר תיאורטי נשאר על הדף.

דיברגנט חדש

Well-known member
לטעמי זה אותה רמת קושי כמו פיזיקה 5 יחידות אבל אי אפשר לדעת כי זה לא חובה כמו שאמרת.

היה לי חבר בתיכון שהיה לו קל יותר בהרבה עם פיזיקה 5 יחידות מאשר עם מתמטיקה 5 יחידות.

אני מניח שהבעיות בפיזיקה פחות קשות אחרי שאתה מתגבר על המושגים המבלבלים כמו מסה וכדומה,ז"א "השפה הפיזיקלית".

אולי פיזיקה יותר קל כי מדובר בדברים ממשיים - אירועים פיזיים בעוד שבחשבון זה יותר תיאורטי נשאר על הדף.
בפיזיקה יש פחות חומר מאשר במתמטיקה, כי אומנם זה 5 יח"ל, אך בעצם החומר התיאורטי הוא רק 4 יח"ל כי היחידה החמישית היא מעבדה לתרגול החומר התיאורטי.

בפיזיקה יש פחות חומר מאשר במתמטיקה, כי אומנם זה 5 יח"ל, אך בעצם החומר התיאורטי הוא רק 4 יח"ל כי היחידה החמישית היא מעבדה לתרגול החומר התיאורטי.
אולי זה מסביר למה בביולוגיה זה דומה עם ביוטופ כיחידה חמישית - עבודת שטח.

יותר קל בבחינה אבל צריך להשקיע בשטח.

דיברגנט חדש

Well-known member
גם מתמטיקה, אין חובה לעשות 5 יח"ל.

בכיתה ה' למד בתוכנית מיוחדת למצטיינים במתמטיקה בבר אילן וקיבל 100 בבגרות בחמש יחידות במתמטיקה

ו 2 ההורים שלו עובדים בהייטק

ז"א בעיקר גנטי.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
בכיתה ה' למד בתוכנית מיוחדת למצטיינים במתמטיקה בבר אילן וקיבל 100 בבגרות בחמש יחידות במתמטיקה

ו 2 ההורים שלו עובדים בהייטק

ז"א בעיקר גנטי.
אתה צריך להשוות גם את רמת השאלות בין השנתונים.
כלומר, רמת 5 יח"ל של העשור האחרון אינה דומה של עשור לפני כן ושל עשור לפני כן וכן הלאה.
המורה שלי ל-5 יח"ל מתמטיקה אמרה:" זה לא הגיל זה התרגיל".
כלומר צריך לתרגל.
ב-5 יח"ל לא נראה לי שלמדתי בכלל מהמורה אלא מהספרים של בני גורן ויקותיאלי.
למזלי בשאר המקצועות למעט פיזיקה ומתמטיקה לא נתנו ש.ב או שלא התייחסתי אליהם גם ככה הם מקצועות דקלום.
כך שהיה לי זמן לפתור את התרגילים מהספרים.

אתה צריך להשוות גם את רמת השאלות בין השנתונים.
כלומר, רמת 5 יח"ל של העשור האחרון אינה דומה של עשור לפני כן ושל עשור לפני כן וכן הלאה.
המורה שלי ל-5 יח"ל מתמטיקה אמרה:" זה לא הגיל זה התרגיל".
כלומר צריך לתרגל.
ב-5 יח"ל לא נראה לי שלמדתי בכלל מהמורה אלא מהספרים של בני גורן ויקותיאלי.
למזלי בשאר המקצועות למעט פיזיקה ומתמטיקה לא נתנו ש.ב או שלא התייחסתי אליהם גם ככה הם מקצועות דקלום.
כך שהיה לי זמן לפתור את התרגילים מהספרים.
אני מניח שרמת הסבלנות/ריכוז הממוצעת יורדת ואיתה הקושי של התרגילים.

היום עם הסחות הדעת קשה יותר ויותר לתרגל הרבה זמן אז הרמה יורדת להתאים.

מעבר לכך פעם אנשים שלא היה להם "תחת" לשבת היו עוסקים בעבודות פיזיות והיום

עבודות פיזיות נחשבות נחותות ובדר"כ הפרנסה מהם דלה יחסית.

אנשים גם נהיו יותר מפונקים ולא רוצים לעבוד פיזית.

אז גם מי שאין לו סבלנות נאלץ ללמוד.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אני מניח שרמת הסבלנות/ריכוז הממוצעת יורדת ואיתה הקושי של התרגילים.

היום עם הסחות הדעת קשה יותר ויותר לתרגל הרבה זמן אז הרמה יורדת להתאים.

מעבר לכך פעם אנשים שלא היה להם "תחת" לשבת היו עוסקים בעבודות פיזיות והיום

עבודות פיזיות נחשבות נחותות ובדר"כ הפרנסה מהם דלה יחסית.

אנשים גם נהיו יותר מפונקים ולא רוצים לעבוד פיזית.

אז גם מי שאין לו סבלנות נאלץ ללמוד.
אם הרובוט יעשה גם ככה את העבודות הפיזיות כנראה שחבל לבזבז את הזמן על עבודות כאלו.

אם הרובוט יעשה גם ככה את העבודות הפיזיות כנראה שחבל לבזבז את הזמן על עבודות כאלו.
תמיד יהיה צריך עבודות פיזיות אבל פחות עם הזמן.

תשווה עכשיו ללפני 500 שנה.

נשארו עבודות פיזיות אבל האופי שלהם השתנה.

הרובוט רק יכול להחליף דברים אוטומטיים לגמרי.

כמו שאיבת שטיח - שכמעט אין בה מחשבה/אינטואיציה או שלא חייבים אותה באמת בשביל לשאוב שטיח.

אם פעם עבודה פיזית הייתה לשאוב מים מבאר היום היא לתקן צינור.

העבודה השתנתה והיא קלה יותר אבל היא קיימת.

AnarchistPhilosopher

Well-known member
תמיד יהיה צריך עבודות פיזיות אבל פחות עם הזמן.

תשווה עכשיו ללפני 500 שנה.

נשארו עבודות פיזיות אבל האופי שלהם השתנה.

הרובוט רק יכול להחליף דברים אוטומטיים לגמרי.

כמו שאיבת שטיח - שכמעט אין בה מחשבה/אינטואיציה או שלא חייבים אותה באמת בשביל לשאוב שטיח.

אם פעם עבודה פיזית הייתה לשאוב מים מבאר היום היא לתקן צינור.

העבודה השתנתה והיא קלה יותר אבל היא קיימת.
עד שאותה עבודה תגיע ל-"לא קיימת".
כמובן שייתכן שתהיה אפוקליפסה שתגרום לקריסת כל המערכות האוטונומיות, ואז נחזור כמה שנים אחורה.
הכל פתוח...

למעלה