ממ.. מה זה סקאביאס?

מיטללל

New member
ממ.. מה זה סקאביאס?

Samcon

New member
מחלת עור, גרדת

יש כל מיני דרעק בשמיכות בצבא שגורם למחלה. היא מתבטאת בכך ש... מגרד.

מיטללל

New member
אז למה הם לא מחליפים שמיכות!?

איכס
קשה לישון שמגרד.. זה יכול ממש להתפתח למחלת עור?..

numerw

New member
אין לי מושג איך אני ער אבל הפתרון

לבעיה שלך היא לא להיות חפ"שן ולהביא מצעים מהבית...כולל כרית ושמיכה נורמלית

מיטללל

New member
זה ברור...

אבל תחשוב כמה מקום שמיכה עבה (לחורף) וכרית תופסים... וחוץ מזה, זה לא הגיוני שהם יספקו לחיילים המסכנים שמיכות "עם דרעק". זה לא ברור בכלל. הם מתקמצנים על חשבון בריאות העור שלנו?... הנחתי שזה לא קטלני:) ובכל זאת... גם ב 5-6 שעות שינה המחורבנות.. אנחנו אמורים לסבול?.. שמגרד בגוף אי אפשר לישון :\ ואין חומר נגד :\ (מקודם דיברתי עם חברה שלי. והיא אמרה לי שיש בתוך השמיכה סוג של ג'וק. איזו רעה) בואו נכין עצומה :)

יש שק"ש

(שק שינה) חוץ מהשמיכה. החוכמה היא להביא סדינים +/ ציפה כזאת גדולה של פוך שאפשר להיכנס בפנים, ואז זה לא בעיה להיכנס לתוך השק"ש , לשים עליך את השמיכה וכו'.. למרות שהיו אצלי כאלה שהביאו, אני לא הייתי צריך כרית.. גם הנשק הוא כרית מצוינת, וגם אפשר להשתמש בשק כביסה ככרית לא רעה.

DNile

New member
לגבי כרית -

מביאים ציפית ומכניסים לתוכה מעיל / את אחת השמיכות.

או את השק"ש מקופל

אני השתמשתי בו רק בשדאות.. ושוב, הנשק עושה את אחת הכריות הכי נוחות שיש..

Samcon

New member
יש נוהל כזה או אחר

[מסדר סקביאס שמו אולי? בטח מישהו יתקן אותי.] שבו מפזרים על השמיכות חומר שמונע את העניין הזה. זאת לא מחלה חמורה עם סימנים וכו' פשוט מגרד בכל מיני מקומות בגוף. זה לא קטלני...

z r i z i

New member
אצלנו

המפקדים אסרו לנו לישון כשהסקביאס נוגע בנו, ואסור לנו גם להשתמש במצעים (יש לנו הרבה איסורים מוזרים), אז הדרך היחידה היא לשים את הסקאביאס על השק"ש..

מ ס ט י ק

New member
מיטל...

סקביאס מקבלים רק בטירונות, פשוט לטירונות מביאים ציפה וניכנסים לתוכה... אותי הגעיל השק שניה (פשוט לא יכולתי לישון בתוכו), אז מה שעשיתי היה להביא בשבוע השני שק שינה מהבית... בשבוע הראשון פשוט ישנתי עם הרבה שכבות! לגבי כרית, כמו שכבר אמרו לך, הנשק הוא כרית די נוחה, פשוט שמים את הנשק על המיטה (מתחת למיזרון), אח"כ שמים את המיזרון, אח"כ שק שינה מקופל או מעיל במידה ואת ישנה בתוך השק שינה ותאמיני לי שזה משמ נוח! בשירות סדיר או בקורס כבר תוכלי להביא שמיכה וכרית וכמובן להריש כאילו את ישנה בבית, אבל רק כאילו כי בבית אין לך ברזלים בגב..
בכל מקרה - עם השעות שנותנים לישון בטירונות, והעובדה שתמדי עייפים את תישני טוב בכל צורה ובכל מצב (אפילו על הכיסא)

Natalila

New member
יואו../images/Emo70.gif כמה שאת צודקת../images/Emo70.gif

כל מילה שלך כל כך נכונה

I feel loved

New member
בטירונות שלי לא היו סקביאסים...

רק שק"שים... וב 8 חודשים הראשונים של הצבא אסור היה לי להכניס כלום לשק"ש... לא ציפה לא שומדבר... וכמובן שאסור מצעים... פשוט להתפשט ולהכנס לשק"ש... ואני חייב לציין שהשק"שים שחוזרים מהכביסה די נקיים... אבל באמת שאף אחד לא יגע בסקביאס... זה גועל

Yoni 20

New member
תקשיבו טוב! ../images/Emo88.gif (לא נורמלים)

אסור בתכלית האיסור לישון עם סקביאס (לא המחלה, השמיכת צמר הצבאית שפשוט קרויה על שם הסקביאס, שזה טפיל קטן דמוי תולעת שנכנס מתחת לעור ויכול לעשות פצעים וגירודים נוראיים) ואסור בכלל לבוא איתה במגע. הסקביאס היא רק למסדרים (למתוח על המיטה) בכל שאר הזמן (מתי שהמיטה בשימוש) הסקביאס צריכה להיות מקופלת מתחת למיטה או בארונית, עדיף בתוך ניילון בכלל, ולהתרחק ממנה כמה שיותר. לישון על/להתכסות בסקביאס זאת צעירות וחורניות ממדרגה ראשונה וזה גם לא נעים וגם מגעיל לאללה. אם אתה בטירונות ואסור לך להביא מצעים מהבית כמו בנאדם, אתה פשוט משאיר את הסקביאס מתוח על המזרון (למסדר בוקר של מחר) ועליו פורש את השק שינה וישן עליו/בתוכו. בסוף הטירונות, כשמחזירים ציוד, רצוי לשרוף את הסקביאס.

שיריוס

New member
מיטל...

את לא משתמשת לא בסקביאס ולא בשק שינה שלהם <אלה אם כן את בשטח...> תביאי מצעים מהבית, שימי את הסדין על הסקביאס <זה יחסוך לך זמן סידור מיטה בבוקר> וזהו. ומתי את מתגייסת בכלל מותק? האם סוף סוך מגיע התאריך?...

למעלה