ממש לא יודעת אם זה הפורום הנכון...

ממש לא יודעת אם זה הפורום הנכון...

אבל אולי תוכלו להפנות אותי איפה כן כדאי לשאול... אני גרושה ומקבלת מזונות. בחוזה- שנערך לפני כשתיים עשרה שנה נכתב שהסכום החודשי צריך להיות צמוד למדד. איכשהו כל הזמן שנינו התעלמנו מכך ומאז ומתמיד סכום המזונות הוא לפי שער הדולר. עכשיו- כשהדולר בשפל, יש לי מחשבות שניות על הסידור הזה, ואני רוצה לבדוק אותו שנית. שאלתי- איך אני עושה את זה? הולכת לבנק ובודקת מלפני 12 שנה מה קרה עם המדדים? זה נשמע לי לא הגיוני. תודה על כל תשובה- גם הפניה לפורום אחר. גאיה

את זכאית לתשלום רטרואקטיבי

אלא אם כן חתמתם הסכם המשנה את אופן תשלום המזונות ומצמידו לשער הדולר, הרי שמתוקף הפסיקה המקורית שמורה לך הזכות לתבוע ולקבל את כל ההפרשים כולל הצמדה וריבית. הרבה כסף. פני לעו"ד, התביעה פשוטה, עניין לחישוב כספי המבוצע באמצעות תוכנה מיוחדת ולוקח שחמש דקות. פני לפורום ייעוץ משפטי של תפוז

תשובות

א- טכנית, קל מאוד לעשות את החשבון, כמה קיבלת כל חודש וכמה הגיע לך. אם תרצי, אעביר לך קובץ אקסל עם מדדים ב- מבחינה משפטית, אני חושב שתהיה לך בעיה כי 12 שנים הוכחת במעשה שבעצם יש לכם הסכם שונה. פתאום את חוזרת בך כי ההסכם לא נוח?

לא בדיוק

ואני מסתמכת על תקדים אישי, בנזוגי לשעבר (הראשון) "שכח" להצמיד את המזונות למדד, ואני הייתי בתקופה שטרום הפיכתי למעצמה כל יודעת ולא ידעתי שצריך.. בוקר אחד התעוררתי, הבנתי את הטעות, פניתי אליו והוא צחק, פניתי לעו"ד- כחודש לאחר מכן הוא בכה ושילם והרבה ושנינו (העו"ד ואני צחקנו).

זה לא אותו המקרה

הגברת מספרת שהיה להם הסכם של סכום דולארי ששניהם חיו איתו בשלום 12 שנים. אין כאן מצב שמישהו "שכח" משהו. הוא בפירוש יכול לטעון שככה הם הסכימו וזה שזה לא בדיוק מה שכתוב בהסכם, הסכמים עוברים שינויים. ברור שזה צריך לעבור דרך עו"ד כדי לבחון את המקרה. אם זה יגיע לבית משפט אני נוטה להניח שהיא תזכה מאחר ולא היא תובעת אלא הילד/ים ולהם בית המשפט נוטה לתת הרבה יותר הגנה (אלא אם יעמוד לרשות האבא עו"ד ממזר רציני). אגב, בתשובה למייל פרטי- הערכה ראשונית, בלי לבדוק מספרים, מדובר בהמון כסף

למעלה