ממי נובעת האנתיפאדה?

La Gamba

New member
ממי נובעת האנתיפאדה?

אם לא מהסתה פשוטה וברורה ע"י הקיצונים ומנהיגי הרשות. זה לא יכול להיות מעוני, כי אם מישהו עני, הוא לא יחיל אינתיפאדה שתגרום לו להיות יותר עני, זה פשוט לא הגיוני!
 

Pacha

New member
משטיפת מוח

זה פשוט מקרה דומה לגרמניה לפני עליית הנאציזים אני בטוח שהם מבטיחים להם שאם ישראל לא תיהיה פה הכול יהיה טוב
 

לירן2002

New member
ממי? שאלה מעניינת והתשובה היא:

מרב המרצחים ערפאת.
משטר הדמים הרצחני שלו שמפעיל את ארגוני הטרור הוא זה שגרם לאינתיפאדה. תזכרו שכשערפאת "מגנה" את הפיגועים, הוא מגנה אותם בפה, בעל כורחו, כי הפלסטינאים פוחדים מתגובתה של ישראל. יחי הטרנספר- ממשיכים את מורשת גנדי !!! מדינה פלסטינית תוקם אך ורק בירדן !!! מבחן התוצאה,
לירן.
 

EverMan

New member
יחי הטרנספר

ממשיכים את השנאה ! ממשיכים את הדרך חסרת הדרך הזאת. לא מוכנים לזאת יותר ! רוצים לאבד את האנושיות שלנו !
 

CANDY MAN

New member
מה הקטע שלך לזלזל בדעות של אחרים?

אתה יודע טוב מאד שאני לא תומך בטרנספר אבל אני לא מגיב כמוך להודעה שלו. אתה מתנהג כמו איזה פאשיסט מסכן שקוטל כל דעה שלא נחשבת לדעה שלו, מדוע קבעת בכלל שטרנספר היא דרך של שנאה? קראת פעם את המצע של מולדת? ניסת פעם להבין מה המטרה בטרנספר מרצון? לא מדובר פה איזה תנועה עלובה שקמה לפני יומיים וכבר מנסה להפיץ את הדעות שלה, מדובר במפלגה עם מנדטים, עם מאות אלפי תומכים ועפ פעילות רחבה ברחבי הארץ. אתה יכול להגיד עכשיו מה הוא מבלבל את השכל, הוא בכלל לא תומך בהם, אז נכון, אני לא תומך בהם ולא רואה בטרנספר פיתרון הגיוני מהרבה סיבות אבל זה לא נותן לי זכות לקרוא לטרנספר (שידוע כבר ממזמן שמדובר על טרנספר מרצון!!!!!!) דרך של שנאה ושל איבוד האנושיות. ענבר - תתבגר כבר, יש עוד דעות בעולם חוץ משלך. בברכה, CANDY MAN שנותן את ברכת הדרך לחבר הליכוד החדש שלנו נשיא ארה"ב ג´ורג בוש!
 

EverMan

New member
אני לא מזלזל בדיעותיו

אני להבדל מאנשים מסויימים לא קוטל דעות או אנשים לפי מה שאני שומע בתשקורת או על דברים ששמעתי עליהם. אלא על עובדות ת´כלס. אני מזלזל ברעיון הטרנספר שהוא רעיון גזעני שמוכיח שהם לא מכירים את הערבים ואת התרבות שלהם. טרנספר מרצון לעולם לא יפעל , כי אף פעם לא כולם יסכימו ללכת , ואת נגד השאר אנחנו נשתמש בכוח --> מפה זה פתרון של שנאה ואלימות. הטרנספר הוא רעיון גועלי שצריך לדעתי להוציא מחוץ לחוק ! לא יעלה על הדעת שפתרון גועלי שמטיף לשנאה יעמוד בכלל לדיון ! יבוטל קונספט הטרנספר לדורותיו לאלתר ! נ.ב. רק להזכירך שקלינטון חבר של כבוד במפלגה שלנו
 
זה לא שיקולים של אוהב/לא אוהב..

זה הכל אינטרסים. תהיו בטוחים בזה. אני בטוח שסעודיה,מצרים,ירדן ושאר המדינות הערביות המתונות העבירו לוושינגטון מסר "גם אנחנו רוצים להעיף את ערפאת". הרי ברור וידוע גם למנהיגי ארצות אלה שערפאת גורם להם רק נזק ומאיים על השלטון שלהם. הנאום נאמר, להזכירכם לאחר שהבית הלבן שמר על קשר עם בית המלוכה הסעודי,ושימו לב כל ארצות ערב גם החמיאו לנאום. כך שאין צורך למהר להשיג לבוש כרטיס חבר באחד מסניפי הליכוד בארה"ב-היום הם לטובתנו מחר לרעתנו-אל תתפתו לזה!!!
 
תשובה

אני מניחה שהתכוונת ספציפית לטרור ולא לאיתיפאדה כלל. האינתיפאדה==>מרד עממי נובע במקרה הזה מרצון העם להיות עצמאי נקודה. בלי שום פרשנויות מסביב. תופעת המתאבדים נובעת מכמה גורמים משולבים: ברגע שאדם מגיע לעוני, הוא נוטה לאבד תקווה, ברגע שאדם מאבד תקווה הוא נתון יותר להשפעות רדיקדליות, ברגע שהשלטון ו/או הרחוב הופך להיות יותר קיצוני העוני גדר והרי מעגל קסמים. כמובן שיש גם מעט אינטלקטואלים שלוקחים חלק בזוועה הזו, אך בימים כתקנם, ניתן להקבילם לקבוצות הרדיקליות בכל מדינה בעולם, כשהם אמורים להיות גורמים שוליים וחסרי השפעה. אך בימי משבר, גורמים אלו מתעצמים כפי שהסברתי למעלה, ואם נוסיף לזה גם את התמריץ הכספי והדתי ואת העובדה שאין להם מה לאבד הרי לנו נוסחת פלא ליצירת מתאבדים. הפתרון, הוא לדבר עם ההנהגה (במקרה שלנו אפשר לשאוף להחליפה אך לא באמצעים אלימים, זה יזיק יותר מאשר יועיל), ולנסות להגיע להסדר שגם יעזור לשיקום התשתיות ברשות, כך שהתל"ג והרווחה יגדלו והקיצוניות תפחת. יש מספיק אישים בכירים ברשות הפלסטינאית שיש סיכוי שיפילו את משטרו של עראפת מבפנים ושכן תהיה לנו שפה משותפת איתם (סרי נוסייבה, סעיב עריקאת וכו´). מה שכן, אסור לנו לחכות עד שזה יקרה, צריך לנסות גם בנתיים ולא ללכת כצאן לטווח. (כניסה צבאית לרשות דינה כהתאבדות עקב השנאה שהיא יוצרת מה שגורם לעוד אנשים להקצין אד דעותיהם).
 
למעלה