ממחר: תופסק המכירה של מנוי חופשי שבועי באוטובוס

Ccyclist

Well-known member
ברקע הביקורת והמחלוקת המתוקשרת בין יו"ר ועדת הכלכלה לשרת התחבורה הרפורמה בתעריפי התחב"צ צפויה לצאת לדרך בתחילת אוגוסט; החל ממחר תופסק מכירתם של מנויי "חופשי שבועי" ו-"חופשי חודשי גמיש"
מערכת ice | 12:24

ממחר: תופסק המכירה של מנוי חופשי שבועי באוטובוס - אייס (ice.co.il)

חבל. יש מקרים ואנשים שמתאים להם שבועי. זה סוג כרטיס שקיים ברוב מערכות התח"צ הגדולות בעולם.

חבל. יש מקרים ואנשים שמתאים להם שבועי. זה סוג כרטיס שקיים ברוב מערכות התח"צ הגדולות בעולם.
נכון אבל את משרד התחבורה כנראה לא מעניין מה טוב או נוח לאזרח שנוסע בתחבורה הציבורית שזה האוטובוס

GoldenEyes

Well-known member
ברקע הביקורת והמחלוקת המתוקשרת בין יו"ר ועדת הכלכלה לשרת התחבורה הרפורמה בתעריפי התחב"צ צפויה לצאת לדרך בתחילת אוגוסט; החל ממחר תופסק מכירתם של מנויי "חופשי שבועי" ו-"חופשי חודשי גמיש"

אני רק שאלה
עומדת לבקר אותי תיירת מחו"ל
מה היא אמורה לעשות ? רב קו אנונימי עם ערך צבור ? , היא גמלאית , סביר להניח שלא תקבל הנחה ?

Ccyclist

Well-known member
אני רק שאלה
מה היא אמורה לעשות ? רב קו אנונימי עם ערך צבור ? , היא גמלאית , סביר להניח שלא תקבל הנחה ?

שתי אופציות התשלום האפשריות הן ערך צבור או שורת כרטיסים יומיים. הכל תלוי בהעדפה האישית.

דוגמה אישית לאיך שאפשר לעשות את זה אם יודעים מה התוכניות בתחילת היום או מספר ימים מראש: לפני הקורונה באתי לשבוע ולא היה כרטיס שבועי לחוזה שרציתי (גוש דן - ירושלים) אז קניתי שורת כרטיסים יומיים שונים לפי סדר היום שלי בימים השונים של הביקור ( 2 גוש דן ירושלים, 1 ירושלים, 2-3 גוש דן 1-2). בשני לילות - ליל ההגעה וליל מוצ"ש - השתמשתי בערך צבור כי בסך הכל עשיתי נסיעות בודדות בכיוון אחד. אני חושב שהבחירה היתה עדיפה על טעינת סכום גדול כערך צבור, אבל הייתי צריך להיות מאורגן מבחינת ידיעה של לאן אסע בכל יום שקניתי עבורו חוזה יומי.

אם האורחת תתראה איתך כל יום-יומיים אז אפשר להטעין לה את מה שצריך בנוחות אצלך בבית, אצלה במלון או אפילו בבית קפה למרות שאז זו התעסקות ארוכה במקום ציבורי. אם זו אורחת שתראי פעם - פעמיים והיא אוהבת ספונטניות זה אתגר גדול יותר, אולי הפתרון הוא יותר לכיוון הטענות בינוניות של ערך צבור כל כמה ימים ולא לחוזים ספציפיים, למרות שבשיטה החדשה הפחיתו את כמות החוזים היומיים ל 3-4 מרחקים וכבר לא צריך לבחור במטרופולינים ספציפיים.

arseny92

Well-known member
מנהל
אני רק שאלה
פרופילים מיוחדים ניתנים לתושבי ישראל בלבד (קבע או אשרה ארוכת טווח). אזרח זר בן 90 משלם פרופיל אנונימי/רגיל גם אם הנפיק אישי

connex

Active member

נצל"ש. יכול להיות שאיחדו תעריפים? הסתכלתי במחשבון וחיפשתי עלות חופשי חודשי ארצי מאשדוד לבאר שבע, אשדוד לנתניה, אשדוד לתל אביב ואשדוד ליבנה. בכל הפעמים קיבלתי מחיר אחיד של 225 ללא רכבת .בהתחלה לא הייתה התנייה במספר הקילומטרים בקו אווירי שמשפיע על המחיר?

Ccyclist

Well-known member
נצל"ש. יכול להיות שאיחדו תעריפים? הסתכלתי במחשבון וחיפשתי עלות חופשי חודשי ארצי מאשדוד לבאר שבע, אשדוד לנתניה, אשדוד לתל אביב ואשדוד ליבנה. בכל הפעמים קיבלתי מחיר אחיד של 225 ללא רכבת .בהתחלה לא הייתה התנייה במספר הקילומטרים בקו אווירי שמשפיע על המחיר?

"חופשי ארצי".

Ccyclist

Well-known member
נכון, אבל הייתה חלוקה ותעריף שונה למרחק של 25 ק"מ, 40 ק"מ ויותר מזה והפעם אין התייחסות לכך (אולי בגלל שבחרתי ללא רכבת?)

לפי אתר הרפורמה יהיו רק 2 סוגי חופשי חודשי אוטובוס: ארצי ב ₪225 ופריפריה ב ₪99. המחירים לפי קילומטרים יהיו לנסיעות בודדות, חופשי יומי וחופשי חודשי הכולל רכבת.

הטבלה בתחתית האתר

Screenshot_20220706-160538_Samsung Internet.jpg

שמונו

Active member
נכון, אבל הייתה חלוקה ותעריף שונה למרחק של 25 ק"מ, 40 ק"מ ויותר מזה והפעם אין התייחסות לכך (אולי בגלל שבחרתי ללא רכבת?)
רק בחופשי יומי או בנסיעה חד פעמית היתה התניה במרחק
בחופשי ארצי (ללא רכבת) אין התניה במרחק

למעלה