מלחמת חורמה בעישון

redsee5

New member
מלחמת חורמה בעישון

העישון משמש כחלון בריחה לחברה המסובכת ומתוסבכת בעשרות בעיות חמורות וקשות ללא פתרונים, תאונות דרכים קטלניות-כל סוגי האלימות האגרסיבית ביותר בהם "בורכנו", פדופילים-מעשי אונס-וחגיגת זנות המגובה ע"י מודעות "חוקיות בעיתונות, רציחות מדי יום, הורים רוצחים ילדיהם, מערכות זוגיות בסיכוני רצח, בעיות כלכלה חמורות-אבטלה שזועקת לשחקים, כבישים חסומים, מחסור בשוטרים, פסקי דין שנפסקים במדינה בצורה סלחנית ומגוחכת, בעיות חינוך קשות ואלימות מתגברת בין בני נוער, ועוד... אלפיים חולי שפעת החזירים ומרפא אין, . פתאום כולם קופצים על העישון, עישון זה לא סמים, ולא אלכוהול, עישון זה דרך חיים של שליש מהעולם לפחות, והמוות המקולל נופל השכם והערב גם ובמיוחד על הלא מעשנים. אני מסכים, עישון אינו "חדר כושר", החוק מאשר לחלוטין לעשן עפי קרטריונים של מיקום מתאים. איני גאה בעובדה שאני מעשן, אבל מודע לסיכוני החיים היותר גדולים שקיימים, וה"חברה" מסתתרת, בורחת ומפיצה שטיות ושקרים,כשיטופלו כל הבעיות גם מספר המעשנים יפחת, שבת שלום, תהיו בריאים.

rramrram

New member
האמת על עישון

מראש אומר שאינני בא לתקן את העולם ואין בכוונתי לכפות על מעשנים להפסיק, אני מעשן לשעבר בעצמי ועוסק כיום בהדרכה ובסיוע לגמילה מעישון למי שמבקש זאת. קשה לתפוס את האמת על העישון בעיקר כי גדלנו לתפיסת מציאות מעוותת על הנושא ב 100 שנה האחרונות כחלק משטיפת המוח, הלובינג ומנגנון השיווק המתוחכם של חברות הטבק. העישון איננו חלון בריחה לאף אחד מהדברים שציינת, הוא לא פותר או מקל על תאונות דרכים, אלימות, בעיות כלכלה, חינוך וכיו"ב. הוא גם לא מסייע (בניגוד לתפיסה הקיימת) על לחץ ומתח, הוא לא מרגיע ולא מדכא תאבון למרות שמעשנים מרגישים כך. עישון הוא התמכרות לסם שאין לה שום קשר לבעיות אישיות או חברתיות, עובדה שעד לפני 20 שנה 60% מהאוכלוסיה היו מעשנים היום מדובר על פחות מ 25% גם אז היו בעיות לא פחות מהיום. מעצם טבעה של ההתמכרות לאנשים שלכודים במלכודת קשה להודות בכך ולכן הטענות השכיחות הן: זה הרגל, אני אוהב את זה, אפסיק כשארצה וכיו"ב. אך התמכרות היא דבר חסר שליטה, אף מעשן לא קם בבוקר ובוחר לעצמו אם הוא רוצה לעשן או אם בא לו, הוא לא מעשן רק כשהוא לחוץ או רגוע אלא הוא צריך לעשות זאת כל יום כל היום ללא שום בחירה. אם תשאלו כמעט כל מעשן "אם היית יכול להתעורר מחר בבוקר, בלי צורך לעשן, תוכל להינות מהחיים שלך, מארוחות, קפה ובילויים, להתמודד עם מצבי לחץ ולעשות הכל כרגיל בלי לשנות דבר בלי הצורך או הרצון לעשן, האם היית בוחר בכך?" רוב המעשנים יגידו שכן. אין אף מעשן בעולם שימליץ למישהו להתחיל לעשן ("זה דבר נהדר כדאי לך לנסות") ובפנים כל מעשן מתחרט על כך שהתחיל ומקווה שיום אחד יצליח להפסיק. הסיבות כנגד העישון הן רבות ומגוונות ואין צורך לפרט על מחלות, מוות, תלות, סרחון ומחיר כלכלי כבד אך אנו לא מעשנים בגלל סיבות אלו. ברגע שמסתכלים בעין בוחנת ובראייה אובייקטיבית על תופעת העישון מבינים אותה!!! למה אנחנו מעשנים? כיצד משפיע עלינו הניקוטין איך עובד מנגנון ההתמכרות הגופני והנפשי, רק אז אפשר לראות את התמונה המלאה ובאמת להחליט בהינתן כל המידע אם באמת להמשיך לעשן או להפסיק. עישון היא מלכודת מתוחכמת וזדונית וכמו בסרט המטריקס צריך להבין איך זה עובד כדי להיות מסוגל להשתחרר. מאחל לכולכם להבין ולצאת חופשי, לא ממקום בריאותי אלא להיפך ממקום נהנתני כי פשוט החיים ללא עישון הם הרבה יותר מהנים, רק כשתצאו תבינו. רמי רומנובסקי מדריך סדנת אלן קאר הדרך הקלה להפסיק לעשן

שום מלחמה ושום חורמה

אנחנו אפילו לא מנסים לשכנע, אנחנו מעבירים ידע, שלהרבה מאוד אנשים מתוך אלה שנחשפים באמצעותנו, מאוד עוזר. אם תרצה נישמח לעזור גם לך. בינתיים, תעשה מה שאתה מבין. ואם יש דברים שבהם אתה היית רוצה לשפר ולעזור נשמח לשמוע! כל טוב,

אני מנסה להבין את הקשר בין הדברים

מה קשורות הסיגריות לכל מעשה העוולה שקורים בעולם איך בכלל החלטת שיש קשר בין הדברים?? האם תציע לילד שלך סיגריה בגלל שיש את כל הדברים הרעים והמכאיבים בעולם? אני הפסקתי לעשן אחרי שחליתי בסרטן בגלל מבט של ילד שאמר לי אמא איך את עושה לנו את זה ? את לא מרגישה שאת מכאיבה לנו? האם זה פחות חשוב מכל מעשי האונס ותאונות הדרכים שכתבת עליהם ? הרי מלבד עצמנו אנחנו עושים מעשה נפשע כלפי הילדים שלנו כאשר אנחנו מעשנים בסביבתם וגורמים להם לעשן עישון פסיבי ? האם זה לא נראה לך חשוב? בא לך לעשן וזה עושה לך טוב סבבה לגמרי רק אל תגיד שאנחנו משקרים ומפיצים שטויות מאחלת שנים של בריאות ואושר . ואת היכולת להסתכל בפניו של הילד שלך ולהגיד אני מעשן כי יש דברים גרועים יותר בעולם תהיה בריא

למעלה