מלחמה?

tapas tapas

New member
מלחמה?

כשאני הולך ללימודים בטכניון אני מרגיש שאני שונא חלק מהאנשים. אנשים שלא הייתי רוצה שיהיו יותר מוצלחים ממני או שיש להם יותר. זה מתחיל ברכבים, כי יש אנשים שנוהגים בצורה גרועה ומסוכנת אבל יש להם מכוניות יותר חזקות אז לא איכפת להם להתנגש איתך למשל כי הם יודעים שרוב הסיכויים שהם יצאו מזה ואתה לא. הם רוצים להרגיש מלכים על הכביש. בנוסף יש הרגשה כלפיי חלק מהאנשים שאני שונא אותם בגלל שאולי הם מצליחים יותר ממני בלימודים ו/או יש להם גם מכונית יותר טובה. והכי מעצבן זה שאני מרגיש שהם מתעצבנים או צוחקים על מישהוא שלא מצליח כל כך בלימודים או שואל כל מיני שאלות שמראות שהוא לא מבין. לא יודע, בכללי יש לי לפעמים מין הרגשות קרביות כאלה כלפי אנשים בטכניון. אבל יש גם אנשים שאני לא מרגיש ככה כלפיהם, בעיקר כאלה שאני מכיר אותם קצת. מוכר לכם?

דעות קדומות

לפי דעתי יש לך דעות קדומות כלפיי אנשים שנובעות מההשקפה שלך על החיים דעות שאין להם בסיס בגלל שברגע שאתה מתחיל להכיר את האנשים כמו שאמרת הדיעה שלך משתנה. ידוע שלא חסרים פלצנים בטכניון לכן על הקטע של ליגלוג על מי ששואל שאלה קצת מפגרת אני לא מתפלא כל כך. לגבי המכוניות זה שטויות אף אחד שנוסע במכונית טיפה יותר יקרה מרשה לעצמו לנהוג יותר בפראות כי הסיכוים שלו לשרוד את התאונה יותר טובים אלה עם כן מדובר בערסים בB.M.Wשעליהם אני לא לוקח אחריות.

chooselife

New member
הממממ

נשמע לי כמו משהו שנובע מחוסר ביטחון אצלך טאפאס,מאותו מקום של התחושות שהיו לך לגבי תאונות\מיסטיקה ודברים מסוג זה. אני באמת חושב שמדובר כאן מעבר לחשש לוגי מאחר ואני חושב שאדם כמולך שהוא שיא הלוגיקה בוודאי רואה דרך דברים כמו "מכונית יקרה = תאונה זה סבבה". אני לא אומר שאין אידיוטים על הכביש- אבל אין אדם שרוצה לדפוק לעצמו את האוטו- תאמין לי שהביטוח הוא מספיק נאחס. אם מישהו עושה שטויות על הכביש זה כי הוא אדיוט, לא כי הוא ממש חשב שתהיה תאונה והוא יצא סבבה . אני באמת מאמין שיש כאן איזו נקודה בביטחון העצמי שלך,ויתכן וה"קרביות" שאתה חש נובעת מכך שאתה חש מאוים על ידי אנשים שאתה לא מכיר- כאן מצוי שורש הבעיה לדעתי יותר מכל סיכון אמיתי. עובדה היא שכשאתה מכיר את האנשים האלו קצת (במילים אחרות מגלה שהם לא מסכנים אותך) הקרביות שלך נעלמת כלפיהם. אני חושב שהגיע הזמן להכיר יותר אנשים ולהיות פתוח יותר לאנשים ורעיונות חדשים טאפאס
.

SHANIA MY MUSIC

New member
תגובה.

היי טאפס.... לפי דעתי, כל מה שסיפרת שקורה לך בסביבת הטכניון, הוא למעשה קנאה קלה, או למעשה "עיניים גדולות".... הכוונה היא שאתה רואה מה יש טוב ומצליח אצל אנשים אחרים ןרוצה זאת לעצמך. כלומר, אתה לא מסתפק במה שיש לך. ולכן אתה מתעצבן וכועס על אותם אנשים. כי כפי שנאמר: איזהו העשיר? השמח בחלקו... אתה צריך להיות שמח במה שיש לך ולא במה שאין,להסתכל על חצי הכוס המלאה לא להיות פסימי. נכון שיש אנשים שאולי טובים ממך בלימודים, ציונים יותר גבוהים. אז אל תתייסר מזה. נכון שיש אנשים בעלי מכוניות יותר יקרות , ועושים מה שהם רוצים בכביש אך זו סתם התלהבות והתרוממות ותו לא. וכאשר הם צוחקים אם מישהו שואל שאלה,אל תשים לב סתם טיפשים, תשאל ותבין את החומר זה יותר חשוב. זה מראה שהם לא יודעים על מה מדובר בשיעור. ואם אתה מכיר יותר טוב אז בטח שזה יראה אחרת. אז בהצלחה...

למעלה