מלחמה

אני נלחם בעולם כדי לשפר אותו. העולם מכוער ולא חכם, אנשים חושבים בעיקר על כספם ועל מניעיהם האישיים וזה מביא להתנהגות תוקפנית. אני מדבר מיוחד כי אני אמן, ולא אוהבים את זה ונוצרות מריבות. סבלתי שנים מאנשים כאלה, למשל אהבתי מטפלת וניסיתי ליצור אתה קשר ופסיכולוג הציק לי בדיבור בגלל זה והזיק לשיחות שלי עם אנשים. הוא דיבר מאוד לא יפה, העליב והפחיד אותי בקשר לחברויות שלי עם נשים כאילו אני לא אוהב בני אדם ורק רוצה לנצל אנשים. עכשיו נהייתי תוקפני בגלל מלחמה ואני מנסה לחזור להיות עדין. צריך להילחם בדרך חיובית של נתינת שמחה ואהבה, לא בתוקפנות. אני מנסה לדבר עם חברים על דברים שאוהבים לעשות כדי לשפר את החברות, ואומרים שאני חוקר ושואל אותן שאלות כל הזמן. עברתי תהליכים נפשיים קשים במיוחד של מלחמה בעולם, תהליכים שהזיקו לאישיות שלי והתחשלתי בזכותם. המטפלת הזאת אהבת חיי, תמיד אוהב אותה יותר מכל אישה אחרת ואולי מכל אדם אחר, היא לא אוהבת אותי וכנראה אף פעם כבר לא תאהב ולא תרצה אתי בקשר. עצוב אבל לא נורא.

אבח"י

Well-known member
אני נלחם בעולם כדי לשפר אותו. העולם מכוער ולא חכם, אנשים חושבים בעיקר על כספם ועל מניעיהם האישיים וזה מביא להתנהגות תוקפנית. אני מדבר מיוחד כי אני אמן, ולא אוהבים את זה ונוצרות מריבות. סבלתי שנים מאנשים כאלה, למשל אהבתי מטפלת וניסיתי ליצור אתה קשר ופסיכולוג הציק לי בדיבור בגלל זה והזיק לשיחות שלי עם אנשים. הוא דיבר מאוד לא יפה, העליב והפחיד אותי בקשר לחברויות שלי עם נשים כאילו אני לא אוהב בני אדם ורק רוצה לנצל אנשים. עכשיו נהייתי תוקפני בגלל מלחמה ואני מנסה לחזור להיות עדין. צריך להילחם בדרך חיובית של נתינת שמחה ואהבה, לא בתוקפנות. אני מנסה לדבר עם חברים על דברים שאוהבים לעשות כדי לשפר את החברות, ואומרים שאני חוקר ושואל אותן שאלות כל הזמן. עברתי תהליכים נפשיים קשים במיוחד של מלחמה בעולם, תהליכים שהזיקו לאישיות שלי והתחשלתי בזכותם. המטפלת הזאת אהבת חיי, תמיד אוהב אותה יותר מכל אישה אחרת ואולי מכל אדם אחר, היא לא אוהבת אותי וכנראה אף פעם כבר לא תאהב ולא תרצה אתי בקשר. עצוב אבל לא נורא.
בינינו הכי חשוב לשפר את עצמך, ואתה עושה עבודה רצינית. במלחמה מפסידים, או לא מבינים. המטפלת אסור לה לפי החוק ליצור קשר מעבר לטיפול עצמו. חיוך, דיבור לא תוקפני, הכלה, מינימום חיקורים ושאלות חודרניות ואהבה.

בינינו הכי חשוב לשפר את עצמך, ואתה עושה עבודה רצינית. במלחמה מפסידים, או לא מבינים. המטפלת אסור לה לפי החוק ליצור קשר מעבר לטיפול עצמו. חיוך, דיבור לא תוקפני, הכלה, מינימום חיקורים ושאלות חודרניות ואהבה.
המטפלת גם אדם, וכאדם היא יכולה לאהוב. המקצוע נועד למען האדם ולא להפך. אני אוהב אתה והיא חשובה לי בגלל אישיותה הטובה, ולו אהבה אותי יכלה למצוא דרך להתגבר על המכשול המקצועי ולהיות אתי בקשר למשל שתפסיק לטפל בי ואז נהיה בקשר. היא לא אוהבת אותי כאדם ואני עצוב בגלל זה. אני צריך להילחם בדרך הגיונית וחיובית של שמחה ואהבה ולא בדרך תוקפנית ושלילית. אני נלחם בעולם כדי ליפות אותו בעזרת היגיון של דיבור. אני אדם מוצלח, יש לי יכולות והצלחות שמשמחות אותי ויש בי אהבה לתת. אני מנסה לתת אהבה וטוב לאחרים כדי לשפר. אני מאמין בהיגיון של דיבור שעוזר להשיג מטרות ביעילות. נהייתי תוקפני כי העולם היה תוקפני אליי בגלל הדיבור המיוחד והיפה שלי והרגיז אותי ולכן אני נלחם. אל תגיד לי שאני לא מכיר את המטפלת כאדם. הייתי אתה במסגרת ארבע שנים ודיברתי אתה על כל מיני דברים וגם אישיים, ראיתי אישיות נהדרת ואני אוהב אותה מאד. ברור שלו הכרתי אותה אחרת אולי הייתי מוצא בה תכונות אחרות פחות טובות, אבל אני מרגיש ברור שאני אוהב אותה והיא חשובה לי ושגם לו הכרתי אותה אחרת הייתי אוהב אותה מאד. היא חמודה, עדינה, שמחה ורגשית, כל זה מתפרץ ממנה חזק והיא משלבת מעשיות ורגשיות בדרך עדינה ויפה. אישה מיוחדת ונהדרת, אין כמוה בעולם.

נערך לאחרונה ב:

אבח"י

Well-known member
אין לי ספק שהתאהבת באשה בעלת מידות טרומיות. לצער שנינו כנראה היא לא אוהבת אותך מספיק, וזה עצוב מאוד. אבל אתה אדם אופטימי, כבר שמתי לב לכך, אתה גם יצירתי ויצרני מאוד. הדרך שבה את פועל ומתייחס לעולם ראויה להערכה רבה. לפעמים אנשים בכלל לא מבינים, ואז הם מגיבים בעוינות [חלקם אפילו ברוע מתוך פחד נורא שהדברים שאתה מביא, יגררו שינוי, והם מפחדים מהשינוי].
חז"ל אמרו: לפני שאתה דואג לעניי עירך דאג לעניי ביתך. ואני מסכים עם זה מאוד. ראשית עלינו לדאוג לנפשנו, לבריאותה ולרווחתה.

אין לי ספק שהתאהבת באשה בעלת מידות טרומיות. לצער שנינו כנראה היא לא אוהבת אותך מספיק, וזה עצוב מאוד. אבל אתה אדם אופטימי, כבר שמתי לב לכך, אתה גם יצירתי ויצרני מאוד. הדרך שבה את פועל ומתייחס לעולם ראויה להערכה רבה. לפעמים אנשים בכלל לא מבינים, ואז הם מגיבים בעוינות [חלקם אפילו ברוע מתוך פחד נורא שהדברים שאתה מביא, יגררו שינוי, והם מפחדים מהשינוי].
חז"ל אמרו: לפני שאתה דואג לעניי עירך דאג לעניי ביתך. ואני מסכים עם זה מאוד. ראשית עלינו לדאוג לנפשנו, לבריאותה ולרווחתה.
אני מסכים, וכמו שכתבתי אני מנסה עכשיו להפסיק להיות תוקפני ולחזור להיות עדין, ואם אני נלחם לעשות זאת בדרך חיובית של שמחה ואהבה ולא בדרך שלילית של תוקפנות. בכל מקרה, אני חושב שנפשי בסדר ואני במצב טוב יחסית. אני בכלל לא עני, גם לא במובן הנפשי.

נערך לאחרונה ב:

nothing but the truth

Well-known member
המטפלת גם אדם, וכאדם היא יכולה לאהוב. המקצוע נועד למען האדם ולא להפך. אני אוהב אתה והיא חשובה לי בגלל אישיותה הטובה, ולו אהבה אותי יכלה למצוא דרך להתגבר על המכשול המקצועי ולהיות אתי בקשר למשל שתפסיק לטפל בי ואז נהיה בקשר. היא לא אוהבת אותי כאדם ואני עצוב בגלל זה. אני צריך להילחם בדרך הגיונית וחיובית של שמחה ואהבה ולא בדרך תוקפנית ושלילית. אני נלחם בעולם כדי ליפות אותו בעזרת היגיון של דיבור. אני אדם מוצלח, יש לי יכולות והצלחות שמשמחות אותי ויש בי אהבה לתת. אני מנסה לתת אהבה וטוב לאחרים כדי לשפר. אני מאמין בהיגיון של דיבור שעוזר להשיג מטרות ביעילות. נהייתי תוקפני כי העולם היה תוקפני אליי בגלל הדיבור המיוחד והיפה שלי והרגיז אותי ולכן אני נלחם. אל תגיד לי שאני לא מכיר את המטפלת כאדם. הייתי אתה במסגרת ארבע שנים ודיברתי אתה על כל מיני דברים וגם אישיים, ראיתי אישיות נהדרת ואני אוהב אותה מאד. ברור שלו הכרתי אותה אחרת אולי הייתי מוצא בה תכונות אחרות פחות טובות, אבל אני מרגיש ברור שאני אוהב אותה והיא חשובה לי ושגם לו הכרתי אותה אחרת הייתי אוהב אותה מאד. היא חמודה, עדינה, שמחה ורגשית, כל זה מתפרץ ממנה חזק והיא משלבת מעשיות ורגשיות בדרך עדינה ויפה. אישה מיוחדת ונהדרת, אין כמוה בעולם.

לא אמרת שזה היה לפני 30 שנה?
היא לא אהבה אותך ולא תאהב אותך. בלי כנראה , בלי אולי. לא יהיה ביניכם קשר. יש סיכוי טוב שבכלל שכחה ממך. אולי בכלל היא כבר מתה, אולי היא לא חיה בארץ, אולי היא כבר סבתא.
שחרר

לא אמרת שזה היה לפני 30 שנה?
היא לא אהבה אותך ולא תאהב אותך. בלי כנראה , בלי אולי. לא יהיה ביניכם קשר. יש סיכוי טוב שבכלל שכחה ממך. אולי בכלל היא כבר מתה, אולי היא לא חיה בארץ, אולי היא כבר סבתא.
שחרר
אי אפשר לשחרר. היא אהבת חיי, היא חשובה לי וקיימת בי ותמיד תישאר כך. אני מצטער ועצוב שהיא לא אוהבת אותי ולא הייתה התאמה דו כיוונית, אבל אני יודע שאין מה לעשות ואני גם שמח שאני זוכר אותה לטובה ושהכרתי נהדרת כמוה. אם אפשר, הייתי שמח לערוך אתה שיחה משותפת ביחד עם עוד גורם מתווך ולהסביר לה את רגשותיי אליה וכמה היא חשובה לי, ולבקש שוב. אבל היא לא רוצה ואין מה לעשות. לא נורא.

אין לי אכזבה והפסד, חיי טובים אבל אני מנסה לשפר את העולם ולתת בו עוד יופי ואהבה. אני לא מאוכזב, לא הייתי מאוהב במטפלת אלא אהבתי אותה ולכן אני עצוב שלא אהבה אותי בחזרה. לא מבין למה תמיד מוכרחים להביא תגובות מרושעות. שיתפתי בדבר חשוב ויפה, בבקשה לכבד.

Harrington

Well-known member
מנהל
אין לי אכזבה והפסד
כאמור מעלה, אם אתה יוצא למלחמה נגד העולם, אתה צפוי לאכזבה והפסד. זה כמובן לא אומר שאתה במצב הזה היום. צפי הוא עניין עתידי פר הגדרה. אבל מה לעשות, מלחמה נגד כל העולם לא תצליח לנהל בסופו של דבר. זה עוד לפני השאלה אם בכלל יש טעם במלחמה כזאת (בה אתה בעצם מצהיר שכל העולם שוגה ורק אתה יודע מה נכון וטוב, הצהרה די מתנשאת לכתחילה).

כמה כללים:

לדבר עם חברים על דברים שאוהבים לעשות.
לדבר מאוד ברור ולעניין.
לפתור מריבות בעזרת הסברים וויכוח חיובי.
להיות שמח, אמתי ועדין.
לתת הרבה אהבה ודאגה לחברים.
לתת עצות מעשיות של חשיבה חיובית.

אני אדם מאוד אוהב ורוחני ואני מנסה לתת לעולם עוד יופי ואהבה רוחנית מתוך עצמי. אני מתעניין בחברים ודואג להם, אני נמנע מלדבר רעות ואני מדבר מאוד ברור ולעניין כדי להקל על יעילות הדיבור והשגת מטרות בעולם. אני אוהב את עובדת ההשמה ואני נותן מתוך אהבתי אליה אהבה לאנשים אחרים. הרינגטון כמו שכתבתי לך, אתה מעליב. אולי תאמין לי שלא עשיתי לך דבר, אני מבקש שתדבר אליי יפה. אם אתה רוצה להעליב, עניינך אבל אני מקווה שיהיה לך לא טוב. אני לא מתנשא ולא נלחם לרעה, אני נלחם לטובה בעזרת הענקת טוב מתוך עצמי. נהייתי תוקפני כי העולם הרגיז אותי במשך השנים, אני יודע שזה לא טוב ומנסה לחזור להיות עדין. ברור שלא אוכל לשנות את כל העולם, אבל עם האנשים שנמצאים אתי אני משתדל ליצור שיפור. אנשים שונים התנהגו אליי לא יפה בגלל המיוחדות שלי ואופי העולם, ואני נלחם כדי לשפר. אני מנסה ליישם תיאוריות מעניינות כדי לשפר ככל האפשר את הסביבה ואת עצמי.

נערך לאחרונה ב:
אם אדם מסוכן חוקר אותנו ולא מאמין לנו, יש ללכת או לשתוק.
תמיד יותר הגיוני להגיד דברים נכונים כדי למנוע אי הבנות לא כדאיות.
אני אוהב לחשוב על הצלחות שלי כדי להיות שמח.
צריך להיות שמח, אמתי ועדין.
מלחמה צריכה להיות הגיונית, חיובית ובמעשים.
טוב לדבר עם חברים על תחביבים, אבל צריך להתאים את צורת השיחה לכל אדם.

עוד כללים:

לשאול חברים מה עשו בתחביביהם השונים בזמן האחרון.
לדבר בלי מטפורות.
לבקש בלשון ציווי.
לדבר בעיקר במשפטי חיווי.
להגיד "תאמין לי" במקום לשקר.
להגיד "שיהיה לך לא טוב" במקום לקלל.
להגיד שמישהו לא בסדר במקום לדבר עליו רעות.
לקרוא לקשר גופני "קשר חומרי".
להתייחס עניינית למה שאומרים לי או נגדי.
להיות שמח, אמתי ועדין.
כשרע לחבר, לשאול אותו מה עוזר לו להתגבר.
לתת ברכות ומלים יפות במשפטים שלמים ומפורטים.
לגעת בקשר בעיקר כשהאדם עושה או אומר דבר נחמד במיוחד או כשמשתפים רגש.
ליצור חברות רומנטית בעזרת התעניינות ומגע הדדי מתקרב.
לתת לאנשים עצות מעשיות של חשיבה חיובית.

אבח"י

Well-known member
מותר להוסיף כלל?
להיות רגיש לזולת - רגיש כדי לדעת מתי הוא רוצה אותי ומתי לא.

נכון, חשוב מאוד. באמת יש לי קושי להבין מצבים חברתיים ולזהות מתי אדם פנוי לדבר, אבל לצערי יש גם הרבה אנשים אחרים בכפר שכל הזמן מתפרצים לשיחותיי עם אנשים ומאוד מרגיז. אני אמן ואדם מוצלח ושמח. יש לי חברים טובים וחיים טובים. אולי אנשים פוחדים ממני כי נהייתי תוקפני, ואצטרך לתת יותר שמחה ואהבה ולא תוקפנות וכעס. אין תועלת להילחם, צריך תמיד להיות חיובי עם חיוך על השפתיים.

נערך לאחרונה ב:
גם הבנתי שהתחכמויות כמו "תאמין לי" "שיהיה לך לא טוב" זה די חסר ערך, והעיקר לשוחח על דברים שאוהבים לעשות, לדבר מאוד ברור ולעניין, להיות שמח, אמתי ועדין, לפתור מריבות בעזרת הסברים, לא לדבר רעות על אנשים, ולתת הרבה אהבה ודאגה לחברים. תמיד לזכור את מה שיש.

למעלה