מלחמה מתמשכת מול מערכת ההשקייה

rivkuntz

New member
מלחמה מתמשכת מול מערכת ההשקייה

אז לפני כמה זמן כתבתי שקונץ הכריז מלחמה על מערכת ההשקייה,

בינתיים הגנן הגיע, וסגרתי איתו שלא ידווח להורים על ההרס ויתקן בחינם, והוא הסכים

(האמת היא שהוא חולה על הכלב הזה!!!
).

אז הוא תיקן את מה שהיה צריך לתקן,
והסדר חזר לכנו.

לאחר תקופה,
קונץ ראה שהאויב מתאושש, והחליט להנחית מכה נוספת.
הפעם, בניגוד לפעם הקודמת בה נתלשו הטפטפות של 3 עצים,
הוא החליט לתלוש את הטפטפות של שטח בגודל של כ6 מטר מרובע, בו צומחים עצי דקל ננסיים.
לידע כללי - זה הרבה מאוד מטרים של טפטפות.

הוא רץ עם צינור הטפטפות הארוך בכל הגינה, צוהל כולו,
עד שנתקל בדיירת שהזדעזעה, ושלחה לי סמס שכדאי לבוא ולהסתיר ראיות במהירות האפשרית.

הגנן, שהגיע שוב, גילה שאין טפטפות...... שוב..........

הפעם, בזמן שהוא התקין אותן מחדש, אבא שלי גילה את הנעשה. טאם טאם טאם!!!

הגנן אמר לו שזו באמת בעיה שהוא תולש את הטפטפות, אבל שטויות, גם ככה צריך לשים חצף במקום האדמה, ועדיין לא התקופה של ההשקייה, ועל הדרך המליץ לבדוק אם קונץ מקבל מספיק מים, כי אין לו דרך אחרת להסביר את המשיכה שלו לטפטפות האלו

למרבה הפלא, אבא שלי לא התעצבן,
בעיקר בגלל שהגנן אמר שהעלויות, הפעם, על תיקון הטפטפות, ימסרו יחד עם כל עניין החצץ.

לפני כמה ימים הגנן הגיע שוב ומסתבר שקונץ שוב עשה מהומת טפטפות.
הוא תיקן את זה שוב, והפעם כבר מסר לאבא שלי שזו מתחילה להיות בעיה.
וזו אכן.

.
.
.
.
.
.
.
.

היום בבוקר.................... התעוררתי למשמע משהו נגרר על הדשא.
ניחשתם נכון.
כ3 מטר של טפטפות נגררות אחרי קונץ.
נראה לי שהוא מתאמן בהתעמלות אמנותית, כי אין לי שום דרך להסביר את הריקודים שלו שראיתי הבוקר, אוחז בטפטפת, רץ במעגלים, קופץ מדי פעם ונוחת לקידה

עכשיו, עם כל הצחוק שבעניין,
וכל הסבלנות שכל הגורמים המעורבים הוכיחו כבר,
המצב רחוק מאידאלי.

חשבתי למרוח את הטפטפות בבן-גיי, אבל הבעיה היא פחות הכרסום שלו את הטפטפות ויותר את העקירה שלהן מהמקום.
הן מחוזקות לאדמה באמצעות יתדות מתכת, אבל הוא מוציא אותם בלי הרבה בעיה (סופר דוג?
).
כבר התחלתי לחשוב על לחבר לטפטפות פעמונים כך שלפחות אשמע מתי הוא תולש אותן, אבל הכלב הגאון שלי עוד יבלע אותם, ואנחנו לא מכוונים לזה

סביר להניח שאף אחד בפורום לא נתקל בבעיה הזו, אבל אני מקווה שבכל זאת תתגלה כאן יצירתיות בנוגע לפתרון

אשמח לרעיונות!

(ובשקט בשקט אציין שנראה לי שלא מדובר בעניין של יותר מדי אנרגיה, אלא פשוט בשובבות מעצבנת נטו. הוא פורק אנרגיה בטיולים ובאימון קליקר, ובכל זאת מוציא את זעמו על הטפטפות המסכנות
)

דפנה 1111

New member
לא ידעתי אם לצחוק או לבכות

בכל אופן, הייתי מנסה "מרה" - זו שמורחים על הציפורניים. יש לה ריח חריף.
עם ילו, זה עבד לגבי הריהוט בבית.
פעם ביום אני מורחת במוקדים המיועדים לפורענות.

rivkuntz

New member
אני חושבת שיש לנו בערך 40-50 מטרים

מערכת הטפטפות ארוכה לאללה. בערך 40-50 מטרים של צינור דק.

הגב שלי לא יעמוד בזה, אפילו לא בצחוק

מה שכן - אולי יהיה שווה למרוח את זה על חלקים ספציפיים שנתלשו כמה פעמים.
אני צריכה לבדוק מול הגנן מה הוא חיבר בחזרה הכי הרבה

pluda

New member
בעיות עם מערכת השקייה

בעיה שכבר ניתקלתי בה בעבר

הסיבה שהכלב בוחר להתעסק עם מערכת ההשקיה היא גם בגלל שהרעש של המים שעוברים בצינור מגרים אותו ויוצרים תחושה של דבר חי

למרוח משחה מרה זה פיתרון סביר אבל קשה לביצוע כי תאלץ למרוח על מרבית ההשקיה וזה קצת פסיכי

הייתי מציע לך לקחת חתיכה של מערכת ההשקיה שהוא מכיר ולעבוד איתה,למלכד אותה וקח ללמד אותו לא להתקרב יותר אליה,מנסיון עבר זה עוזר בהתמדה ועבודה נכונה

אכן מקרה לא פשוט

כמובן שהאופציה הכי קלה שהרבה יציעו לך זה לקשור או להכניס למלונה....אבל זה לא פיתרון אלא מניעה

rivkuntz

New member
חוששת לשאול....

אבל -
למלכד?! מה זאת אומרת?

וכמובן שקשירה או הכנסה למלונה זה כל כך לא מתקבל על הדעת - זה לא רק לא פיתרון, זו גם לא מניעה, אלא סתם התעללות בכלב

pluda

New member
צחיק וצחוק

מי שמעוניין לפתור את הבעיה ברצינות מוזמן לפנות אלי

לכל שאר יפי הנפש תמצאו לבחור פיתרון "חיובי" ונדבר

בהצלחה

rivkuntz

New member
לפתור את הבעיה..

דרך נוספת לפתור את הבעיה "ברצינות" היא להרוג את הכלב.
הופ - אין בעיה!

אני באמת מעדיפה פיתרון חיובי,
ועד כה - כל ניסיון שלי עם אילוף "חיובי" (מרקר טריינינג, לצורך העניין) עלה בעשרות מונים על אילוף שלילי, במיוחד בהתחשב בזה שיש לי כלב אינטיליגנט יותר מכמה אנשים שאני מכירה.

לא רואה סיבה למלכד את הטפטפות,
אם וכאשר אצטרך עזרה בנוגע למילכוד חלקים אחרים בבית שלי, כדי שאי אלו נפשות לא יתקרבו אליהם, אפנה אליך, מבטיחה.

hila566

New member
סיפור מלכוד מבדר שלנו

יום אחד הכנו סושי בבית... כולל הוואסבי שמכינים מהאבקה עם קצת מים..
כשסיימנו להכין את הסושי נותרה לה חתיכת חסה וקצת וואסבי..וכלבלב אחד בגובה ברך שתחמן מיליון דרכים להוריד דברים מהשיש בלי לראות אותם בכלל.
והיה חוצפן לא קטן..אבל הכי מתוק שיש..
זה היה ככה: הוא היה מרחרח (האף שלו היה מגיע בערך 3 ס"מ מתחת לשיש (מספיק קרוב לגשש בלש שאוכל הכלב והוא גם קוקר) ואז מתחיל בחצי קפיצות להעהביר את הכפות שלו על השיש
ולהפיל כל מה שנקרה בדרכו XD
ואם משהו טעים (או טעים פחות ) עמד בקצה הוא פשוט קפץ ולקח עם הפה...
השארנו לו את החתיכת חסה הממלוכדת בוואסבי (לשאלתך)
ועשינו את עצמנו "לא מסתכלים" - התחמן היה תוקף בשנייה שאת מסובבת את הראש...
באותה שנייה אחי הגדול (היה 23 אז) דילג לו במדרגות אמר "היי! חסה!" (נו הכלב למד ממישהו) ואכל את שארית החסה הממלוכדת.
היה בה די הרבה וואסבי והוא לא הפסיק לצרוח ולשטוף את הפה 10 דק!

בלי קשר לחוליגן (שתמונתו פורסמה ולצערי הוא כבר ז"ל) כמה חודשים אח"כ הייתה תקרית עם אחי שמילאתי בבקבוק של מי פה שמפו לנסיעה והוא גרגר את זה.. מאז הוא טען שהוא ינקום ושאני מנסה "להרוג אותו" אני לא יכלתי להפסיק לצחוק XD

falou

New member
מארב קרוקס

מתחבאים מאחורי דקל ננסי ואיך שהוא ניגש לטפטפת... טרח! קרוקס לפדחת. שתי שניות לאחר מכן יוצאין מאחורי הדקל עם מבט תמים ושואלים: "אותו מה קרה...".

הבעיה, צריך להיות מיומן עם קרוקס לטווחים בינוניים. במקרה אני מוכר באיביי את המדריך ב-9.99...

rivkuntz

New member

אם רק היית יודע מה הגודל של דקל ננסי היית מבין שאין סיכוי להתחבא מאחוריו

שלא לדבר על כך שהזוועה הנקראית קרוקס לא מתקרבת למחוזותי.

אורOR1

New member
מהומת הטפטפות

מתנצלת שאני פה צוחקת אבל כתבת את זה כל כך יפה ומצחיק

לצערי אין לי פתרונות , אבל שאפו על הסבלנות שלכם .

marx04

New member
אני יכול לחשוב רק על מאלף

שלום לך,

לתופעה עצמה יכולים להיות הרבה הסברים הגיוניים, כגון:
יצר חפירה, יצר לעיסה, קל חפור באדמה רטובה, סקרנות עקב טפטוף המים, שובבות ואהבת משחק אצל כלב שעדיין אינו בוגר (אינני יודע בן כמה קונץ) וכיו"ב.

אין לי רעיונות מוצלחים לפתרון עצמאי.
ההמלצה היחידה שלי היא לפנות למאלף מיומן ומנוסה שיסייע לכם בפתרון הבעיה.

בברכה,

אורי.

הילהל

New member
לקבור את הצנרת באדמה

שהיא לא תראה וגם פחות תשמע
זה עובד לא רע
השאלה האם זה אפשרי בכל חלקי הגינה

xslf

New member
תהייה מהירה (בערב אכתוב תשובה מושקעת יותר)

אם הבנתי נכון, אתם כל פעם מגלים בדיעבד את הבלגן שקונץ עשה עם הטפטפות.
ואני תוהה- איך זה שאתם מאפשרים לו כל כך הרבה הזדמנויות לתרגל התנהגות בלתי רצוייה?

הכלל המרכזי ב"אילוף חיובי" זה למנוע התנהגות בלתי רצוייה (למשל ע"י ניהול סביבתי) ולחזק התנהגות רצוייה (או ללמד התנהגות חליפית רצוייה.

או שלא הבנתי מכון וקונץ מתחרע על הטפטפות גם כשאתם איתו בגינה?

התחלתם כבר להשתמש בטפטפות? הרעש של המים בטפטפות בהחלט יכול להיות טריגר, ואז צעד ראשון יהיה לוודא שאין לו גישה אליהן בשעה שהן מופעלות.

יש מצב שתעלי תמונה של הגינה והאיזור של הטפטפות? עם תמונה יהיה יותר קל לייעץ לגבי חלופות לקונץ.

rivkuntz

New member
תשובה מהירה

אני מסכימה לגמרי - לא פעלתי בכיוון של ניהול סביבתי כי אני

פשוט קיוויתי שהוא ישכח מהטפטפות...
כבר אמרתי?
וכמובן שהוא עושה את הנזק כשאנחנו לא איתו בגינה.

בכל אופן - כרגע הטפטפות לא עובדות, הוא לא באמת נמשך למים שזורמים בהן כי עוד לא התחלנו להשקות העונה (וכמובן שלא השקינו בחורף).

ומבחינת הגינה: זה המקום האהוב על קונץ בעולם כולו,
הוא נכנס הביתה ויוצא החוצה כאוות נפשו,
ואין סיכוי בעולם שיסכים לוותר עליה

אעלה תמונה בקרוב

xslf

New member
את לא

ניהול סביבתי הוא משהו שקל לשכוח, כי הסביבה פשוט "שם", אז אנחנו לא נוטים לחשוב איך לשנות אותה כדי לקבל את ההתנהגות הרצוייה.

בגדול, כיוון החשיבה שלי כרגע על הבעייה שלכם הוא לראות איך אפשר להקשות עליו לגשת לטפטפות מצד אחד, ומצד שני לספק לו חלופה מתגמלת הרחק מהטפטפות, כך שהבחירה הקלה עבורו תהיה ללכת על החלופה ולא על הטפטפות.

השלב הראשון הוא לצמצם (זמנית!) את שעות הגינה של קונץ, ולתת לו להיות בגינה רק כשיש מישהו איתו להשגיח. אתם רוצים לשבור את ההרגל של קריעת הטפטפות באיבו, ולא לתת לו הזדמנויות לחזק את ההתנהגות הבלתי־רצוייה.

השלב השני (שנעשה במקביל לראשון) הוא להקשות את הגישה לטפטפות. איך עושים את זה תלוי מאוד במבנה של הגינה שלכם ולכן ביקשתי תמונה.

השלב השלישי (שגם הוא נעשה במקביל) הוא לספק חלופה מתגמלת באיזורים שאין בהם טפטפות, כדי למשוך לשם את קונץ.
שוב, בתלות בגודל השטח ומה קונץ אוהב, מספר הרעיונות הוא עצום.
למשל:
לתת לו את הארוחה שלו בקונגים מפוזרים בגינה שהוא צריך לחפש ו"לצוד" בשביל לאכול ארוחת ערב.
לקראת הקיץ- לקחת כלי פלסטיק (מהסוג ששומרים בו מזון בפריזר). לשים בתוכו כמה צעצועים מגומי שהוא אוהב ועצם או שתיים. לשפוך על הכל מרק עוף דליל ולהקפיא.
כשזה קפוא, מוציאים מהמיכל ושמים במיקום אסטרטגי בגינה, וכך לקונץ יש קרטיב "הפתעות" כייפי.
לארגן לקונץ "פינת חפירה" באיזור שלא אכפת לכם שהוא יחפור, ולהטמין לו שם כמה צעצועים אהובים או עצם. בהתחלה להראות לו איפה שמתם את זה ולעודד אותו לחפור ולהוציא.
לארגן לו "פינת פירוק" רחוק מהטפטפות. לשים עצם או קונג ממולא בתוך קופסת קרטון דקה (כמו קופסה של קורנפלקס) או גליל ריק של נייר טואלט שהוא צריך לפרק בשביל להגיע לפרס. בהתחלה בהשגחה כדי לוודא שהוא לא אוכל את הקרטון.

ועוד ועוד... כיד הדמיון הטובה.

כשהוא אתכם בהשגחה בגינה, כל פעם שאתם רואים שהוא ניגש לטפטפות, פשוט להפנות אותו לחלופה.

למעלה