מלחמה מתוקה- מרירה

מלחמה מתוקה- מרירה

כשאני מתחיל את ההודעה הזו אני לא יודע איך אני אסיים אותה, בדיוק כמו האינתיפדה שמתחילה עכשיו בכל חלקי הארץ. כבר כמה ימים לא התחרברתי לכאן, אספתי מידע , קראתי עיתונים ראיתי חדשות, השתדלתי להבין מה לכל הרוחות קורה כאן. ואני חושב שסוף סוף יש לי מושג. למדינת ישראל יש בעיה קשה של יחסי ציבור, הבעיה הקשה הזאת גורמת למדינת ישראל לפחד מ``מה העולם יגיד`` לפני כל מהלך שהיא עושה. תפתחו CNN בכל מקום רואים את הערבים המסכנים שהחיילים הרעים הרגו להם את הילדים רואים את האבא מגונן על בנו בגופו ושמעים ציטוטים כמו ``החיילים הישראלים ירו כדי לפגוע`` ואתה אפילו חושב לעצמך בתור צופה אירופאי ממוצע, וואי, אולי יש להם נקודה. אבל זה בדיוק הרעיון שאין להם שום נקודה.פשוט יחסי ציבור מעולה, זה מה שכתבי הCNN רוצים לראות והם רואים הרבה מזה. כמובן שאם הם היו רואים את החיילים המסכנים שיורים עליהם מבנייני מגורים, את הערבים שפוצעים והורגים עוברי אורח שבמשך שנים חיו איתם בחיי שלווה והרמוניה. אז פתאום החלטות תמוהות של האו``ם נגדנו לא היו קורות. אני חושב שהערבים הם הרעים בסיפור הזה. ושהטיפול שלנו בהן צריך להיות מהיר נקי ולעניין. ירייה בין העיניים למאה פלשתינאים כמה שהיא נשמעת לא הומאנית עדיפה מאשר מאה חיילים שימותו ועוד מאות פלשתינאים שיפגעו. יפתיע אתכם לדעת אבל רוב האומות הגדולות - אמריקה, בריטניה, אוסטרליה. דיכאו בצורה אלימה ורצחנית את התנגדות העמים והמחבלים היושבים בינהם וראיתם מה יחסי העמים אחרים אל זה. איזה יופי איזה אחווה בין האטסטרלים למיעוט האוברג`ני זה לא שרק כמה שנים לפני האוסטרלי טבחו בהם. יחסי ציבור כבר אמרתי? כשראש השב``כ האנגלי סימן על חיסולם של 300 ``מחבלים`` או במילים אחרות אנשים שלא טעמו את הרוח האנגלית כל אחד מהם חטף כדור בין העיינים שהעתונאים באו אליו בטענות הוא אמר:``אתם אל תתעסקו בענייני ואני לא אתעסק בעניינכם``. ואת האמריקאים שדיכאו את האינדיאנים וכל אדמה שהם ``בחרו`` לישב הם פשוט רצחו את כל מי שנמצא שם ושלחו אותם למדברות למות. והאנשים שמחוץ למדינות אלה בטוחים שמדינות דמוקרטיות אלה הן מדינות נפלאות כלפי חוץ אבל מבפנים הם שוכחים. במשך מאה השנים הבאות הפלשתינאים ימשיכו לבטח לשנוא אותנו. כל עוד יהיה לנו צבא חזק ונדע לשמור את הפלשתינאים בגטאות שלהם נוכל לשמור על עצמנו, וכמובן שנעשה לעצמנו את יחסי הציבור הנכונים ונשנה את דעת הקהל בעולם. יש כאלה שיראו בדברי דברי שנאה אבל אלה אינם קח. הוריכם וסביכם ואולי אפילו סבא-רבא שלכם דיכאו את הפלשתינאים והפכו אותו לאותו המון מטומטם שרובו חסר השכלה בסיסית ורבוי שנאה. יהיה קשה מאוד להפוך אותו לשווה זכויות, במיוחד שאין תשתיות לכך והעם הזה שונא אותנו שנאת מוות. תחשבו לרגע , אם אנחנו לא היינו כאן? מה היה כאן. כלום, בדיוק כמו לבנון, עוד מדינה ערבית נחשלת, אנחנו עושים שליחות בכך שהפרחנו את השממה. בקשר לכותרת. במלחמה הזו מתוקה מסיבה פשוטה- שהיא גרמה לנו להבין עם מי יש לנו עסק. אנשים שמתמשים בכוח כדי לשפר את התנאים שלהם במסר ומתן, אנשים שמוכנים להקריב רבים מעצמם סתם, אנשים שכל אחת ואחת מהתחייבויות שעשו- הם החליטו לסגת ממנה. אנשים שמבינים לצערי, רק אלימות. אנשים שרואים בסובלנות שלנו חולשה. אני מצטער שככה זה.אבל ככה זה. תגובה מצדכם תהיה במקום. ערן
 

yad

New member
השמאל החדש.

שמתם לב שאף אחד פה לא דיבר אפילו פעם אחת על הדרישות של הפלשתינים? למה הם מתפרעים? למה הם כועסים\מרירים\מתוסכלים ושונאים את ישראל? פעם, כשרק כבשנו את הגדה, כשרק התחילה הבעיה הפלשתינית, היה שמאל אידיאולוגי. שמאל שראה אי צדק אמיתי בזה שאנחנו יושבים בשטח כבוש. שהפלשתינים דורשים דרישות אמיתיות שחייבים להתייחס אליהן. הרצון הזה לצדק חברתי היה כרוך באידיאולוגיה שמאלנית שלמה של שלום כלל עולמי, צדק חברתי וכלכלי וכולי וכולי. היום, למי אכפת? גם לי לא. השמאל היום הוא שמאל של שקט. רוצים שקט (קצת שקט, לילה אחד של שקט! שקט טוב, שווייצרי. כל יום אומרים- ממחר השלום! נגמרה המלחמה! הזקנים אומרים- הילדים האלה עוד 18 שנה לא ילכו אל הצבא. וכך 18 שנה, ועוד 18 שנה, ועוד 18 שנה! הרי מרוב שמצפים לחיים, לא חיים. אלוהים, תן לי לילה אחד של שעמום. אני רוצה לחלות משעמום לקבור את עצמי משעמום. תן לי לילה אחד של שעמום... כי נמאס לי כבר מהחיים המרתקים האלה של אסיה!- חנוך לוין כתב את זה. לא זוכר מאיפה ולא ציטטתי נכון בטוח כי זה מהזכרון). שקט בכל מחיר. לא הולך שלום עם הערבים? נרצח את כולם ואז יהיה לנו שקט. אין יותר גבולות בין ימין לשמאל. רק התווכחות על הבחנות דקות בין כמה שטח אנחנו מוכנים לתת בשביל שלום. אמרתי את זה כבר, לא? פשוט עכשיו זה הרבה יותר חד. כל אנשי דור שלום- אני רוצה מלחמה, אבל אני שמאלני. ולצערי הרב אני מסכים איתם. זו האפשרות היחידה שנותרה.
 

נעל

New member
יכול מאוד להיות

שאתה צודק. אבל אם כבר תתקיים מלחמה, נראה לנעל שאנחנו לא צריכים להיות אלה שמתחילים במלחמה, זה פשוט לא יהיה נכון. אנחנו צריכים להמשיך ולהשתדל להיות רגועים עד כמה שאפשר, מתגוננים בלבד, כמו שהיינו תמיד. אנחנו החזקים, אנחנו המנצלים, אנחנו צריכים להזהר עם הכח. מה בכלל המטרה של המלחמה הזו? זו שאלה טובה. מה אמור לקרות בסופה כך שהיא תהיה טובה לנו? באופן אירוני ביותר המלחמה עוד עשוייה להביא לשקט, אבל כנראה שכל שקט יהיה זמני, עד להסכם. מה המטרה של המלחמה הזו? נעל
 

yad

New member
אינתיפאדה 2

זו לא תהיה מלחמה במובן הזה שיש אויב מוגדר- צבא סוריה\מצרים\ירדן. כמו במלחמות ששת הימים יום כיפור העצמאות וכל אלה. מה, תלך לעזה ותהרוג שם את כולם? תהרוג את כל ערביי ישראל? כל הפלשתינים? המשטרה הפלשתינית? את מי? זה יהיה בול כמו האינתיפאדה. ולכן אני דואג, כי ככה זה יימשך המווון זמן. המון אבדות לשני הצדדים, המון כעס, המון מהכל. אני מסכים איתך שלא צריך להיות הצד המתקיף, אבל זה אנחנו כבר מזמן לא. אנחנו לא נפתח במלחמה. הם כבר התחילו אותה.
 
מלחמה קולקטיבית

אני מסכימה עם ערן העולם יוצא מנקודת הנחה שהחלש הוא המסכן. הואו נעזור למחוסרי ההשכלה. הישראלים מציקים לערבים ה``חמודים`` וה``בלתי מזיקים``. מדוע זה יותר נורא לראות אם ערביה בוכה ומקוננת על בנה המת מאשר אם ישראליה שעושה את אותה הפעולה? מדוע ארה``ב מטילה עלינו סנקציות? למה איננו יכולים להיות אדון לעצמנו ולהחליט החלטות כמו גדולים? מאז ומתמיד נלחמנו את המלחמות שלנו. אנחנו לא מכתיבים את מדיניות החוץ של ארה``ב אז שלא יעשו זאת לנו. הערבים מודעים לעובדה שהם נראים מסכנים בכותרות העולם ומנצלים את זה. הם נלחמים בנו כמדינה- הם נלחמים בעם. אנחנו לעומתם- נלחמים רק בקומץ וזה מה שמונע מאיתנו לחסל אותם. בעוד שהם לא עושים סלקציה, אנחנו מתכננים מטרות ברורות. הממשלה לא מבינה שהערבים כולם, עברו שטיפת מוח שעיקרה לגרום להם לאיחוד. כך נוצר מצב שאנשים יעדיפו למות ולא להסגיר את ה``שהידים`` שלהם. אנחנו צריכים לבחור בפעולות מעט יותר קיצוניות. קראו לי רדיקלית אם אתם רוצים- זאת דעתי. אתם מוזמנים להגיב
 

בלה בלה

New member
בסיפור הזה אין רעים וטובים

אנחנו כולנו ישראלים, ומן הסתם אנחנו חושבים כמובן שהטובים בסיפור הזה הם אנחנו והערבים הם הרעים.. גם התקשורת הישראלית אומרת את זה כל הזמן, והתמונות שאתה רואה בטלויזיה הם לרוב ערבים זורקים אבנים על החיילים. מהצד השני, הפלסטינאים חושבים שהם הטובים ואנחנו הרעים. ומה שאתה רואה בתקשורת הפלסטינאית היא חיילי צה``ל עם כל הציוד עליהם שנמצאים בעמדה ממוגנת ויורים על ילדים בני 12 מסכנים שאין להם שום דרך להתגונן חוץ מאבנים.. כאשר אתה נמצא בצד אחד, יהיה לך מאוד קשה לראות מה שרואים מהצד השני (התקשורת הישראלית מצלמת מהצד הישראלי והתקשורת הפלסטינאית מצלמת מהצד הפלסטינאי, אין להם אפשרות לצלם מהצד השני..) לכל אחד מאיתנו קשה מאוד לגבש דעה אובייקטיבית בגלל שפשוט אין לנו מושג איך זה נראה ונשמע מהעבר השני.. כדי לקבל תמונה כמה שיותר אובייקטיבית אפשר באמת להסתכל ברשתות הזרות, אבל גם שם לא תמיד מקבלים את התמונה האובייקטיבית! ומי שאמרה כאן שכל הערבים הם שטופי מוח, את סתם אומרת שטויות! זה ממש לא נכון, אני מוקפת ב- 4 כפרים ערביים (3 מוסלמים ואחד בדואי) אז נכון שבכפר אחד היו מהומות, אבל יש גם כפר אחר שהאנשים שם ממש מתביישים ומאוד לא נעים להם מכל מה שקורה בארץ.
 

Black Star

New member
אבל יש בזה משהו...

ושלא תחשבי- אני שמאלנית, אני מורגלת בהסתכלות משני הצדדים עד כמה שאני יכולה. הערבים אכן שטופי מוח, זה נכון. זה בחינוך, זה לא הכללות מטופשות- פשוט מגיל 0 מחדירים להם דברים לראש, לא חשוב אם ישנן עובדות שסותרות את זה- לא ממש מזיז להם. ראיתי את זה בסמינר שהיה לנו שנה שעברה עם פלשתינאים. הייתי פשוט מזועזעת, בכיתי המון, ברחתי באמצע הפעולה... פשוט לא האמנתי עד כמה חייתי באשליות. כמה שאין עם מי לדבר... הם פשוט לא הקשיבו למה שאמרנו. אמרנו שאנחנו בעד חלוקת שטחים וכל מיני דברים מאוד שמאלניים, והם פשוט אמרו ``אמרתם שאתם רוצים מדינה מהים עד הנהר`` וכל מיני דברים..עיוותו לגמרי את מה שאמרנו. וגם עיוותו עובדות בלי בעיה. למשל, הם רצו לדעת ממה בדיוק מובטחת לנו הארץ הזו. אמרנו להם, שכמו שלהם זה מובטח מהקוראן, לנו זה מהתנ``ך. אז הם אמרו שהראו להם את הפסוקים שמבטיחים לנו את הארץ, ושהפסוקים האלו בכלל הוספו לתנ``ך (!!) אחרי הצהרת בלפור, ובכלל, בלפור נתן לנו את הרעיון הזה. כל מיני דברים חסרי כל קשר למציאות. כמובן שהם הניעו אותנו לאמירות ימניות כמו ``אם כבר מדברים, התנ``ך הוא מלפני הקוראן`` וכאלה. זה היה פשוט מזעזע. לא היה אכפת להם בכלל מהעובדות. אם זו לא שטיפת מוח, אז מה כן?
 

בלה בלה

New member
שטיפת המוח

אני לרגע אחד לא אמרתי שאין שם שטיפת מוח, יש במגזר הערבי המון שטיפת מוח! אבל תסתכלי מסביב ותגלי שגם אצלנו, היהודים יש כל כך הרבה שטיפת מוח, לא פחות, אם לא יותר.. אצל הערבים השטיפת מוח היא נגד היהודים, אצל החרדים היא נגד החילוניים וכל האחרים בערך.. בשני המקרים, שטיפת המוח היא נגדך! מפחיד? כן, מאוד!
 

Black Star

New member
שכחת להוסיף ש...

גם אנחנו, כולנו, שטופי מוח. קודם כל, כחילונים, יש לנו שטיפת מוח די רצינית בקשר לחרדים, ואף דתיים לאומיים. לשמאלניים שבינינו- חלקם שמאלנים בגלל שככה נהוג, ככה נכון להיות, ככה ההורים.. עכשו הרבה שמאלנים כאלו, שהשמאל שלהם בא ממקור חיצוני ולא מאידאולוגיה אמיתית, מרגישים אבודים. נו טוב, גם אלו שהאמונה שלהם שלמה- כי זה באמת מאכזב. אבל זה לא קשור. אצל הימנים- אותו דבר. ימנים קיצונים- שטיפת המוח דומה לזו שיש במגזר הערבי. בקיצור- כשהשטיפת מוח היא עלך, אתה לא שם לב. זה מה שהכי מפחיד. זה מה שהכי זעזע אותי במפגש עם הפלשתינאים- האם גם אני חושבת את מה שאני חושבת כי מישהו שטף לי ת`מוח? האם גם אני מדברת ללא קשר לעובדות?
 

בלה בלה

New member
צריך להבדיל

בין שטיפת מוח להשפעה.. שטיפת מוח זה שאת יושבת בכיתה ומכניסים לך משפטים לראש, אומרים לך שאין דרך אחרת, רק מה שאומרים לך הוא הנכון! השפעה, זה דבר אחר... אני בהחלטת חושבת שאני מושפעת מההורים שלי ומהסביבה בה אני חיה, אני לא חושבת שאני שטופת מוח.. במשך כל החיים ההורים, המורים וכל האנשים שמסביבי מעולם לא הסתירו את דעתם הפוליטית (או בכלל דעתם בנושאים אחרים) אבל אף פעם הם לא אמרו לי שאני חייבת לחשוב כך, להפך תמיד גם הציגו את הצד השני.. אני הקשבתי למה שהם אמרו ורק אז גיבשתי (ואני עדיין מגבשת) את עמדתי.. ברור שמה שהם אמרו לי השפיעה עלי בצורה מסויימת, אבל זה מעולם לא חייב אותי להאמין ולדגול באותם הדברים.. (אני מקווה שלמרות ההסבר הגרוע שלי הבנתם את ההבדל בין שטיפת מוח להשפעה :))
 

נעל

New member
האם חינוך הוא שטיפת מוח?

שאלה טובה. הרי חינוך חייב להטביע בך ערכים מסויימים, מבלי לתת לך אפשרות להתנגד או למחות (עד שמגיעים לגיל מסויים והחינוך כבר נעשה פחות אלמנטרי). נעל
 
למעלה