מכתבי המלצה ומכתב כנות הקשר - הגשה ל-ב1

• פותח הנושא barev
  • פורסם בתאריך

barev

New member
היי!
אני חדשה בעסק ומנסה למלא את שלל המסמכים הנדרשים עבור אשרת ב1. שאלה למנוסים/ות:
- מה כדאי שיכלול מכתב הסבר על כנות הקשר? כמה ארוך הוא אמור להיות?
- מה כדאי שיכללו מכתבי המלצות? (וממי כדאי שיהיו? מניחה שקרובי משפחה של המזמינה (אני), עוד מישהו?) וכמה ארוכים הם צריכים להיות?

תודה רבה,

dave110

New member
היי!
אני חדשה בעסק ומנסה למלא את שלל המסמכים הנדרשים עבור אשרת ב1. שאלה למנוסים/ות:
- מה כדאי שיכלול מכתב הסבר על כנות הקשר? כמה ארוך הוא אמור להיות?
- מה כדאי שיכללו מכתבי המלצות? (וממי כדאי שיהיו? מניחה שקרובי משפחה של המזמינה (אני), עוד מישהו?) וכמה ארוכים הם צריכים להיות?

תודה רבה,
אני הבאתי מכתב הסבר עמוד אחד והמלצות של 2-3 משפטים מהבת שלי ואמא שלי. זה הספיק.
אם הקשר באמת אמיתי אין מה לחשוש. רק צריך להקפיד להביא כל מה שהם מבקשים. בלי עילה הם לא יכולים לסרב.

barev

New member
תודה! [בהצתה מאוחרת.]
אני הבאתי מכתב הסבר עמוד אחד והמלצות של 2-3 משפטים מהבת שלי ואמא שלי. זה הספיק.
אם הקשר באמת אמיתי אין מה לחשוש. רק צריך להקפיד להביא כל מה שהם מבקשים. בלי עילה הם לא יכולים לסרב.

sigma8

Member
היי,

כנות הקשר מאתנו לא ביקשו אבל תמיד טוב להביא.
תסבירי איך הכרתם, איפה נפגשתם, כמה זמן מכירים, מה התוכניות לעתיד
ואיך אתם רואים את החיים שלכם בישראל (חשוב להדגיש את הרצון להחיות ביחד וישראל).

בקשר למכתב השני הכי טוב שיהיה גם מחברים וגם ממשפחה.
לא צריך לכתוב סיפורים...שהם יכתבו שהם מכירים את הקשר שלכם ויודעים כמה אתם אוהבים ורוצים לחיות ביחד.
שהם גם ידגישו את הרצון שלכם לבנות בית בישראל וכמובן לצרף תצילומי תעודות זהות שלהם וטלפון.

בהצלחה!

היי,

כנות הקשר מאתנו לא ביקשו אבל תמיד טוב להביא.
תסבירי איך הכרתם, איפה נפגשתם, כמה זמן מכירים, מה התוכניות לעתיד
ואיך אתם רואים את החיים שלכם בישראל (חשוב להדגיש את הרצון להחיות ביחד וישראל).

בקשר למכתב השני הכי טוב שיהיה גם מחברים וגם ממשפחה.
לא צריך לכתוב סיפורים...שהם יכתבו שהם מכירים את הקשר שלכם ויודעים כמה אתם אוהבים ורוצים לחיות ביחד.
שהם גם ידגישו את הרצון שלכם לבנות בית בישראל וכמובן לצרף תצילומי תעודות זהות שלהם וטלפון.

בהצלחה!
מר סיגמה 8 . אתה מיעץ דברים לא נכונים . מכתבי חברים . יש המון =שווה אפס . כול חבר יכתוב הם זוג משמיים . גם מישפחה תיכתוב חיים 3 שנים ביחד . = זה כלום . מישרד הפנים רוצה זוג נשוי . או זוג ידוע בציבור . אחרי זה מתחילים החקירות של מישרד הפנים . הבחור יגמור לילמוד . לא יחדשו לו את הויזה . גג מקבלים 5 שנים ויזה . אחרי זה חייב לעזוב . כי לפי החוק . מי שנימצא בישראל מעל 5 שנים . מקבל מעמד . של תושב ארעי /או קבע . דעתי רק נשואים יעזרו . הייתר זה הכול פקטיוי

sigma8

Member
מר סיגמה 8 . אתה מיעץ דברים לא נכונים . מכתבי חברים . יש המון =שווה אפס . כול חבר יכתוב הם זוג משמיים . גם מישפחה תיכתוב חיים 3 שנים ביחד . = זה כלום . מישרד הפנים רוצה זוג נשוי . או זוג ידוע בציבור . אחרי זה מתחילים החקירות של מישרד הפנים . הבחור יגמור לילמוד . לא יחדשו לו את הויזה . גג מקבלים 5 שנים ויזה . אחרי זה חייב לעזוב . כי לפי החוק . מי שנימצא בישראל מעל 5 שנים . מקבל מעמד . של תושב ארעי /או קבע . דעתי רק נשואים יעזרו . הייתר זה הכול פקטיוי
הפעם אתה צודק ב 100 אחוז.
אבל בכל זאת צריך להביא גם מכתבים מחברים - להזכירך בת הזוג שלך לא קיבלה אזרחות כי לא הצגת מסמכים (גם מכתבים מחברים ומשפחה)
בפגישה האחרונה.

הפעם אתה צודק ב 100 אחוז.
אבל בכל זאת צריך להביא גם מכתבים מחברים - להזכירך בת הזוג שלך לא קיבלה אזרחות כי לא הצגת מסמכים (גם מכתבים מחברים ומשפחה)
בפגישה האחרונה.
איך אתה יודע מה הסיבה שלא קיבלה אזרחות ??? מעניין ? . הסיבה הייתה כי...
1. לא הבנו מיסמך מהבנק שיש לנו חשבון משותף בבנק
2. לא הבנו מיסמכים שיש לנו אחרי 6 שנים רכוש משותף
3. לא הבנו מיסמכים על כנות הקשר בייננו. כי פער הגילים בייננו הוא 26 שנים . ומישרד הפנים טען שזה נישואי תועלת . ולא בעל ואישה .
לקח לי שנה להוכיח את ההפך. עים פסקי דין של מיקרים דומים .
גם עניין של חשבון הבנק המשותף אין לנו כי . כי היא עוסק מורשה . ואני עוסק מורשה . הבאתי ציטוטים מתקנות מס הכנסה .
גם הבתי מיסמכים על רכוש משותף . שצברנו במסך השנים .
מיכתבים מחברים ? אני איש עסקים. יש לי מאות חברים . כולם נתנו לי מיכתבים . מיכתב המלצה זה קשקשת ברשת . הבתי תמונות מחייה הבית שלי . תמונות מחדר העבודה. חדר השינה .
הקיצר הלכתי ללא עורך ין . כי אני עורך דין במיקצת
.

גם הפועלים התיילנדים העובדים בישראל . מקבלים ויזה ל5 שנים. אחרי זה חייבים לעזוב את ישראל. כי המדינה לא רוצה לתת להם מעמד בישראל ךפי חוקי ההגירה

קודם שאלה אליך. אתם נשואים? ידועים בציבור
כנות הקשר זה להראות שבהכול אתם שותפים . כמו חשבונות בנק משותף. רכוש משותף . להבי מיכתבים מחברים . זה לא רציני . כאשר תיכתבי מה המעמד שלכם בישראל. לפי זה אפשר לענות

barev

New member
לא נשואים (אם היינו נשואים, זה היה להבנתי להגיש ל-א5 ולא ב1).
גם לא רשומים בשום מקום כידועים בציבור. אין חשבון בנק משותף או רכוש משותף. כן גרים יחדיו כמה שנים כבר.
להבנתי, המכתבים נדרשים כחלק מהתהליך ולכן שאלתי. (זה בעצם כדי "להוכיח" שאנו בזוגיות ויש אנשים שמעידים על כך. כלומר להוכיח שאנו "ידועים בציבור".)

תראי . אני נשןי לתיילנד 8 שנים . ליפני שנה קיבלה אזרחות ישראלית . במשך 5 שנים עברתי תהליך מאוד קשה . של חוסר אמונה מיצד מישרד הפנים.
גם נשוי מתחיל מב1 . את לא נשואה . אז על סמך מה את רוצה שהחבר ישאר בישראל? מה זה שייך לכנות הקשר ? הוא בישראל באיזה מעמד . תייר/ ארח זמני .משהוא כאן לא מיסתדר עים המעמד שלו . אין כזו חייה . בן זוג שהוא לא נשוי/לא ידוע בציבור . אז מה כן .פרטי שנבין מימך . כנות הקשר זה רק בין זוגות נשואים/ידועים בציבור . תייר חייב לעזוב את הארץ תוך 3 חודשים

barev

New member
עליי לציין שהתגובות שלך לא מעוררות שום רצון לפרט יותר. זה לא נשמע שאתה בא לעזור, ואני לא מעוניינת לשמוע את דעתך על "האם יש חיה כזאת" או עיצות לגבי ניהול זוגיות באופן כללי.

אני שמחה לשמוע שבמקרה שלך הכל הסתדר לבסוף, ומצטערת לשמוע שזה היה תהליך קשה. אבל נשמע שפשוט ככה זה (ואני מכירה עוד זוגות שעברו תהליך ארוך ומייגע, או עדיין עוברים).

בכל זאת אפרט למקרה שיש אנשים שכן יהיה להם משהו מועיל לומר: בן זוגי נמצא בישראל עם ויזת סטודנט כבר כמה שנים. וכאמור אנו גרים ביחד כמה שנים (מעל 3), כלומר מנהלים חיים משותפים.

יגמר לו ויזת סטודנט . מה תעשו? לא יחדשו לו את הויזה . יגידו לו לך הבייתה . חיים משותפים . זה חשבון בנק משותף. . רכוש משותף. נשואים. או ידוע בציבור .
ויזת סטודנט זה לא לכול החיים . ישאלו למה את לא מיתחתנת. או ידוע בציבור . זה הליך של 7 שנים . מה תעני . מיכתי חברים אפשר להביא כמה שרוצים. כול אחד יתן לך מיכתב . מישרד הפנים גם שולח פקחים במפתיע . ליראות אים אתם חיים ביחד . מישרד הפנים גם בודק . מצב כלכלי של שנכם . שלא יהייה נטל על המדינה . בהצלחה לכם

אני ואישתי התיילנדית עברנו . חקירות . מה היא מבשלת לך בבוקר . איזה רכב יש לי . הביאו מתורגמן לתיילנדית . אישתי לא מדברת אנגלית . גם מצאו בזה פגם. שאלו איך אתם מתקשרים. ללא שפה . וכול זה שאנחנו נשואים כחוק .

מציע לך ליקרוא פסקי דין בנושא . חפשי באמצעות גוגל . אני עשיתי שעורי בית בנושא . עד שקיבלה אזרחות . פעם ראשונה לא אישרו לה אזרחות . אחרי שנה שניגמרה לה הויזה . בנו למישרד הפנים. עים חומר שהכנתי. קיבלה אזרחות
החבר שלך כול שנה . מחדש את הויזה . לפי דעתי זה שאתם 3 שנים ביחד לא נותן כלום .
בהצלחה לכם

barev

New member
הבנתי, תודה רבה. כן, אני צופה שזה לא יהיה קל בכלל, נצטרך להתכונן ואכן אחפש פסקי דין בנושא, לפי עצתך, תודה.

על מנת שהוא ישאר בארץ . אתם חייבים להינשא . או ידוע בציבור . אחרת אין מה להיתכונן . לכן אני לא מאמין לסיפור שלך . אשרת סטודנט תיגמר כעבור 5 שנים . והופ גרוש הבייתה . עדיין לא מבין אותך ביכלל מה את רוצה . לעשות איתו ?
כמו שכתבתי בהתחלה . את כותבת קשקשת ברשת . מיתוך שיעמום

ראי כאן

ידועים בציבור בנושאי הביטוח הלאומי​

• בני זוג שהוכרו על ידי המוסד לביטוח לאומי כידועים בציבור נחשבים כבני זוג נשואים, הן לעניין חובות והן לעניין זכויות שהמוסד לביטוח לאומי מקנה להם.

דוגמה
כאשר אישה יולדת ומעוניינת שבן זוגה או בת זוגה יחליפו אותה בחופשת הלידה (אחרי 6 שבועות) ולקבל דמי לידה במקומה, עליה להוכיח כי כי אכן מדובר בבן/בת זוג. אם שני בני הזוג כבר רשומים כידועים בציבור במוסד לביטוח לאומי, אין צורך בהוכחה כלשהי, והתהליך יהיה מהיר.

דוגמה
כאשר זוג גברים המוכרים בביטוח הלאומי כידועים בציבור, מביאים ילד לעולם באמצעות פונדקאות חו"ל, הם יוכלו לבחור מי משניהם זכאי לחופשת לידה ולתשלום דמי לידה ויוכלו לחלוק את החופשה ביניהם. ללא רישום כנשואים או כידועים בציבור, תינתן הזכאות לאב הביולוגי בלבד.

למעלה