מכניקה- עזרה בשאלה!

N מצב

New member
מכניקה- עזרה בשאלה!

שלום, רציתי לשתף אותכם בשאלה שאינני מבינה, בבקשה מי שיודע איך לפתור את זה , שיפתור ויסביר ..! תודה רבה מצורף קובץ.. הנושא הוא: תנועה מעגלית אופקית

N מצב

New member
תנועה מעגלית , שאלה נוספת.

שלום .. מישהו מוכן להסביר לי במקרה איך פותרים את התרגיל הבא: תודה רבה..!

N מצב

New member
.......

שלום, רציתי לשתף אותכם בשאלה שאינני מבינה, בבקשה מי שיודע איך לפתור את זה , שיפתור ויסביר ..! תודה רבה מצורף קובץ.. הנושא הוא: תנועה מעגלית אופקית

N מצב

New member
......2

שלום .. מישהו מוכן להסביר לי במקרה איך פותרים את התרגיל הבא: תודה רבה..!

N מצב

New member
.......

פעם ראשונה שאני בפורום. זה ueser של אחותי. אני אקח את הודעת לתשומת ליבי ופעם הבאה זה לא ייקרה שוב. יום טוב.

ben213

New member
גם לי שאלה במכניקה, מחר מבחן!

אני מכניס את שתי השאלות, למרות שאני צריך רק את התשובה לשאלה 2 כי אני לא רוצה לבלבל שום דבר, עדיף שתראו את זה כמו שקיבלתי: 1. רוכב אופניים אחד מתחיל לנוע ממנוחה בתאוצה 3(m/s^2) . רוכב שני מתחיל מאותה נקודה עם מהירות התחלתית 10(m/s) ותאוצה 1(m/s^2) . מתי ישיג הרוכב הראשון את השני ובאיזה מרחק מנקודת ההתחלה. 2. אותם רוכבים של שאלה 1 נמצאים במרחק 100 מטר זה מזה ונעים אחד מול השני. מתי והיכן יפגשו.

SpyKid

New member
פתרון

(אם כי לא הבנתי אם הם מתחילים לנוע בתנאים של סעיף א', או שהם כבר בתנועה כשהמרחק שלהם אחד מהשני הוא 100 מ'. הנחתי את האפשרות הראשונה).
ΔX(a)=X0(a)+V0(a)t+at² ΔX(b)=X0(b)+V0(b)t+a't² a=3[m/s²] a'=1[m/s²] V0(a)=0[m/s] V0(b)=10[m/s] ΔX(a)+ΔX(b)=100[m] ΔX(a)+ΔX(b)=0+0t+3t²+0+10t+1t²=4t²+10t=100[m]​
מהמשוואה הריבועית מוצאים את t כדי לגלות היכן יפגשו, יש להציב את t במשוואת המרחק של אחד מהרוכבים, ולראות מה המרחק שהוא עבר מנקודת המוצא שלו. במרחק זה מנקודת המוצא שלו הם נפגשו.

למעלה