מכירת דירה יד שניה

• פותח הנושא geen
  • פורסם בתאריך

geen

New member
מכירת דירה יד שניה

שלום, יש בבעלותי דירה שקניתי מקבלן לפני שלוש שנים. החלטתי עכשיו למכור את הדירה, והתחילו להגיע אנשים לראות אותה. שאלות: 1. הדירה עדיין לא רשומה בטאבו, האם זה יכול להוות בעיה מבחינת המכירה והעברת בעלות? 2. באיזה שלב אני צריכה להגיד לבנק שאני מעוניינת למכור את הדירה ולכסות את המשכנתה? 3. באיזה שלב אני צריכה להכניס עו"ד? האם ברגע שמחליטים על סכום? האם זה משנה אם זה לא אותו עו"ד שדרכו קניתי את הדירה? האם אצל עו"ד זה (שקניתי דרכו) יש מסמכים שאני צריכה למכירה? תודה!

פרל דוד

New member
מכירת ביתך - התייחסות.

שלום, יש בבעלותי דירה שקניתי מקבלן לפני שלוש שנים - [התייחסות] יפה ! החלטתי עכשיו למכור את הדירה, והתחילו להגיע אנשים לראות אותה. שאלות: 1. הדירה עדיין לא רשומה בטאבו, האם זה יכול להוות בעיה מבחינת המכירה והעברת בעלות ? -[התייחסות] כעקרון עד שהדירה תרשם בטאבו,יש רישום מישני שנקרא "אישור זכויות" המתנהל ע"י עוה"ד של החברה היזמית שמכרה לך את הדירה,שם מתנהלים רישומי הבעלות,הערות אזהרה,משכנתא ועוד, [לכל דירה יש תיק] כך שלא אמורה להיות בעייה כל שהיא בהעברת הבעלות,יש לציין שבערך כ - 75 אחוז מהשכונות החדשות בירושלים טרם הוסדר הטאבו,והמכירות לא מתעכבות,חשוב גם להבין האם במקרה שלך יש סתם התרשלות של היזם או שהבעייה היא בפיתוח האיזורי שטרם הסתיים, אגב התעריף להוצאת דף זכויות מעוה"ד/חברה משכנת/יזמית הוא כ-70 ש"ח בלבד. 2. באיזה שלב אני צריכה להגיד לבנק שאני מעוניינת למכור את הדירה ולכסות את המשכנתה ? [התייחסות] - רצוי מהרגע שהחלטת על המכירה,כדי לתאם עימם ולבדוק את סטטוס ההלוואה,משמעות החזר המשכנתא [קנס או שלא-תלוי בסוג המשכנתא] או שאת בכלל מתכוונת לגרור את המשכנתא,כולה או חלקה לדירה הבאה שלך, כלומר חשוב שאת והבנק תהיו מתואמים לגבי סכום ההחזר המדוייק,כדי למנוע תקלות ע"י אי שחרור השעבוד. 3. באיזה שלב אני צריכה להכניס עו"ד ? האם ברגע שמחליטים על סכום ? [התייחסות] - מהרגע שיש לך קונה,זה הזמן לפנות לעו"ד,אבל...רצוי להתייעץ איתו לפני שחתמת על מסמך מחייב,ואני ממליץ על- 2 עו"ד בעיסקה. [כל עו"ד מייצג את הצד שלו,ומחוייב כלפיו] 4. האם זה משנה אם זה לא אותו עו"ד שדרכו קניתי את הדירה ? [התייחסות] - אם את מתכוונת לעו"ד של הקבלן ,אז דעי לך שהנ"ל מעולם לא ייצג אותך,והלקוח שלו היה הקבלן בלבד, אם לקחת עו"ד משלך לקניה,ועכשיו את מתלבטת,אינך מחוייבת אליו,את רשאית לבחור לך כל עו"ד אחר שבחרת. 5. האם אצל עו"ד זה (שקניתי דרכו) יש מסמכים שאני צריכה למכירה ? [התייחסות] - כן,הוא אמור לנהל את דף הזכויות של החברה היזמית שמכרה לך את הבית,אבל...תני לעוה"ד שבחרת לטפל בענייני הפרוצדורה של מכירת הבית,אלה חלק ממשימותיו למכירת ביתך,ואת תשלמי את עמלת הטיפול,הביול,ומכלול ההוצאות הנדרשות ממכירת ביתך. בהצלחה. פרל דוד

למעלה