מכינה חוץ אוניברסיטאית

alex188

New member
מכינה חוץ אוניברסיטאית

שלום, אני רוצה ללמוד הנדסת תעשיה וניהול אבל איני עומד בדרישות הקבלה. בשנה הקרובה חשבתי להתחיל ללמוד במכינה להנדסות. את התואר עצמו אני רוצה ללמוד באונ' ת"א. מאחר ואיני עומד בדרישות הקבלה מבחינת תעודת הבגרות החלטתי לקחת כאמור מכינה. השאלה שלי אילו מכינות אפשר לעשות באזור הדרום שקבילות לאוניברסיטות (אם בכלל זה אפשרי). כרגע אלו הם הנתונים שלי: פסיכומטרי 458 (אנגלית:109 , מילולי 86, כמותי 89). ממוצע בגרות: 88.3 (בחלק מהמוסדות 89) תעודת בגרות מלאה (זכאי) מתמטיקה 3 בציון 77, אנגלית 5 בציון 72, ביולוגיה 5 בציון 71, ע"ג מדעי מחשב 5 100 (זו היא כמובן רק תמצית התעודה). באופן אוטומטי עלה הרעיון של ספיר: http://www.sapir.ac.il/generalpage.asp?div=Academy&SubDiv=Academy6&SubDiv1=maslul17 הבעיה שלפי ההערכה אני מבין שהתעודה לא תקפה על אוניברסיטאות. האם יש עוד פתרונות עבורי? אילו עוד מסלולים עומדים בפני. שיפור הפסיכומטרי כרגע לא אפשרי, אני חייל בשירות סדיר ואין לי פנאי לזה. יחד עם זאת אני רוצה לעשות קודם מכינה ואחר כך פסיכומטרי. לצערי באונ' מחייבים פסיכומטרי גבוה משיש לי. שאלה נוספת , עד כמה מרכזי הערכה ואבחון להתאמת למידה אמינים. בכמה הזדמנויות עברתי כמה שאלונים כאלה שהצביעו על כך שאני צריך ללמוד מקצועות ממדעי החברה (ממשל, מנהל מדיניות ציבורית, פסיכולוגיה וכו') ואילו אותי דווקא מאוד מושך הנדסת תעשיה וניהול. האם עצם העובדה שמדעים מדויקים לא באים לי בקלות באים לרמוז לי שאולי זה לא בשבילי? תודה רבה על העזרה.

דנה19802

New member
מכינה חוץ אונברסיטאית

שלום בגלל שאתה חייל אני מליצה לך לעושת קורסים במסגרת פרטית בו תוכל לשלב את הצבא עם לימודים אלו וכך גם לייעל את הזמן אני משערת שאחרי שתשפר מ"מ ואנגלית יהיה לך יותר קל להבתמודד עם הפסיכומטרי וכך גם תוכל לשפר את ממוצע בגרויות כידוע מ"מ ואנגלית 4 ו 5 יחידות מקבלים בונוס גבוה בהצלחה מורן יועצת לימודים לחמן

HolonHIT

New member
מכינה ולימודי הנדסת תעשיה וניהול

שלום אלכס, המכון הטכנולוגי חולון .H.I.T מציע לימודי פסיכומטרי ומכינה לשיפור בגרויות בתחומים אותם ציינת. בחינות הבגרות מתקיימות באמצעות משרד החינוך או בית הספר בו למדת, כך שהתעודה אותה תשיג בסופו של דבר, תקפה לכל מוסד . רמת הלימודים היא גבוהה ביותר, רכזי המכינה קשובים לצרכיהם של הסטודנטים השונים וניתן לפנות אליהם במקרים של קשיי לימודים.כך למשל ,במתמטיקה ואנגלית, מופעלת מערכת תגבורים באמצעות חונכים. לסטודנטים במכינה אפשרויות מימון ללימודים באמצעות מלגה, ובהתאם לתנאים הסוציו-אקונומיים שלהם חלקם אף זכאים למלגת קיום. כמו כן, המכון מציע לימודי תואר ראשון B.Sc בניהול טכנולוגיה,תוכל לבחור בהתמחות בתעשיה וניהול אשר תתאים לרצונותיך. התוכנית מיועדת להכשיר בוגרים לתפקידי ניהול בתעשיות עתירות ידע וטכנולוגיה (High Tech). תוכנית הלימודים משתרעת על פני ארבע שנות לימוד, כאשר בשנתיים האחרונות הסטודנטים מתמקצעים, לפי בחירתם, במסלול בחירה טכנולוגי. המסלולים הם: ניהול פרויקטים, ניהול מערכות מידע, ניהול משאבי אנוש ניהול ותפעול לוגיסטיקה ותעשייה וניהול.לגבי אפשרויות התעסוקה השונות נדגיש כי בוגרי התוכנית לתואר ראשון משתלבים בתחומי ניהול תפעול ולוגיסטיקה, ניהול משאבי אנוש, שיווק, תכנון ובקרה ואבטחת איכות.בהמשך לשאלתך בנוגע לקשיים הלימודיים במהלך התואר - אנו מציעים סיוע בקבוצת חונכים המורכבת מסטודנטים מצטיינים, המסייעים באמצעות שיעורי עזר פרטיים (בתשלום). לקבוצה זו יכול לפנות גם סטודנט, שנעדר מהלימודים זמן ארוך ומבקש לשפר את הישגיו האקדמיים. אני מזמינה אותך אלינו לפגישת ייעוץ אישית במכינה בה תוכל לברר פרטים נוספים. למידע נוסף , אנא שלח פרטיך לכתובת המייל [email protected] ואנו נשיב בהקדם. בהצלחה, יפעת, נציגת H.I.T, המכון הטכנולוגי חולון http://www.hit.ac.il

למעלה