מכות באוטובוס

מצב
הנושא נעול.

davidfainshtein

Member
מנהל
מכות באוטובוס

מכות באוטובוס
לא משהו יוצא דופן בימינו, אבל המכות שהלכו היום כמה ערסים בקו 6 בירושלים בדרך מקניון מלחה לא ראיתי כבר זמן רב! מפרקית O405 - כל הקרון האחורי - ערימה של גופות, רגליים, ידיים וקללות בכל שפה אפשרית. הנהג המסכן המשיך בנסיעה - הוא פשוט פחד פחד מוות להתערב! כמה אנשים שהיו באוטובוס, כולל אמא עם תינוק בעגלה פשוט ברחו מהאוטובוס אל הגשם השוטף!

איך מתמודדים עם בעיה כזאת?

מכות באוטובוס
לא משהו יוצא דופן בימינו, אבל המכות שהלכו היום כמה ערסים בקו 6 בירושלים בדרך מקניון מלחה לא ראיתי כבר זמן רב! מפרקית O405 - כל הקרון האחורי - ערימה של גופות, רגליים, ידיים וקללות בכל שפה אפשרית. הנהג המסכן המשיך בנסיעה - הוא פשוט פחד פחד מוות להתערב! כמה אנשים שהיו באוטובוס, כולל אמא עם תינוק בעגלה פשוט ברחו מהאוטובוס אל הגשם השוטף!
לצייד כל אוטובוס בכפתור חירום להזעקת כוחות בטחון + מכשיר GPS לאיתורו + הנחיה לכל נהג הנתקל למצב כזה לנסוע ישר לתחנת המשטרה הקרובה בלי לעצור ובלי לפתוח דלתות, עד שהשוטרים יאשרו לו זאת?

davidfainshtein

Member
מנהל
זה גם מה שאני חושב

לצייד כל אוטובוס בכפתור חירום להזעקת כוחות בטחון + מכשיר GPS לאיתורו + הנחיה לכל נהג הנתקל למצב כזה לנסוע ישר לתחנת המשטרה הקרובה בלי לעצור ובלי לפתוח דלתות, עד שהשוטרים יאשרו לו זאת?
זה גם מה שאני חושב
לנסוע הישר לתחנת משטרה. הבעיה היא שזה לא כ"כ פשוט משתי סיבות: 1. הנוסעים יכולים די להתמרמר משינוי בתוכניותיהם. 2. הוונדלים - ברגע שיקלטו מה כוונת הנהג - פשוט ישברו את החלון האחורי ויקפצו החוצה. כבר ראיתי דברים מעולם...

urilei

New member
דווקא בירושלים

זה גם מה שאני חושב
לנסוע הישר לתחנת משטרה. הבעיה היא שזה לא כ"כ פשוט משתי סיבות: 1. הנוסעים יכולים די להתמרמר משינוי בתוכניותיהם. 2. הוונדלים - ברגע שיקלטו מה כוונת הנהג - פשוט ישברו את החלון האחורי ויקפצו החוצה. כבר ראיתי דברים מעולם...
דווקא בירושלים
לפי מה שראיתי יש הרבה משטרה, בעיקר מג"ב הנהג יכול לעצור איפה שהוא רואה כאלה ולעשות להם סימן שיעלו האנשים האלה מתמודדים עם טיפוסים הרבה יותר קשים מערסים משועממים...

elians

New member
ובדר"כ ..

דווקא בירושלים
לפי מה שראיתי יש הרבה משטרה, בעיקר מג"ב הנהג יכול לעצור איפה שהוא רואה כאלה ולעשות להם סימן שיעלו האנשים האלה מתמודדים עם טיפוסים הרבה יותר קשים מערסים משועממים...
ובדר"כ ..
ה"ערסים" האלו .. כולה עברייני צעצוע .. כאפה אחת ממגבניק והם מתחילים לבכות ולילל

אולי גם

זה גם מה שאני חושב
אולי גם
להפעיל אנשי בטחון סמויים וניידים שיסעו באוטובוסים על בסיס אקראי, ויתוגברו באזורים הידועים כבעייתיים? לגבי הערתך מס' 1 - אם לנהג תהיה סמכות לפעול בצורה זו כשהמצב מחייב זאת, וקיימת סכנה ממשית לאוטובוס על נוסעיו, הנוסעים יקבלו בהבנה את הצורך לפעול לפי נוהל חירום כזה. הערה 2 - אם הנהג הפעיל את לחצן החירום וכוחות הבטחון כבר הספיקו להתקרב, אז יוכלו אולי לתפוס אותם מופרעים שקפצו מהחלון ולטפל בהם כראוי... כמובן שכמו בכל פעילות שנועדה לשמור על בטחון וסדר, אין מצב סטרילי או הרמטי, אלא תכניות שניתן להפעיל ע"מ להגדיל את ה ס י כ ו י י ם לדאוג לשלומם של חפים מפשע.

x u m

New member
היה צריך לנתק חלק אחורי של אוטובוס

אולי גם
להפעיל אנשי בטחון סמויים וניידים שיסעו באוטובוסים על בסיס אקראי, ויתוגברו באזורים הידועים כבעייתיים? לגבי הערתך מס' 1 - אם לנהג תהיה סמכות לפעול בצורה זו כשהמצב מחייב זאת, וקיימת סכנה ממשית לאוטובוס על נוסעיו, הנוסעים יקבלו בהבנה את הצורך לפעול לפי נוהל חירום כזה. הערה 2 - אם הנהג הפעיל את לחצן החירום וכוחות הבטחון כבר הספיקו להתקרב, אז יוכלו אולי לתפוס אותם מופרעים שקפצו מהחלון ולטפל בהם כראוי... כמובן שכמו בכל פעילות שנועדה לשמור על בטחון וסדר, אין מצב סטרילי או הרמטי, אלא תכניות שניתן להפעיל ע"מ להגדיל את ה ס י כ ו י י ם לדאוג לשלומם של חפים מפשע.
היה צריך לנתק חלק אחורי של אוטובוס
ולהמשיך נסיעה בלעדיו.

בועז ל

New member
להביא מולם את "כנופיית המפוצצים

מכות באוטובוס
להביא מולם את "כנופיית המפוצצים
ממוסררה ". זה מה שיפתור את הבעיה

fireman

New member
דוד, תסלח לי ויסלחו לי כל חברי

מכות באוטובוס
הפורום....אבל...... הרגת אותי מצחוק!
איזה תיאורים....פשוט גדול.."כל הקרון האחורי - ערימה של גופות, רגליים, ידיים וקללות בכל שפה אפשרית" ממש קיבוץ גלויות
כמה שזה נשמע מצחיק, זה עצוב מאוד, המדינה שלנו הולכת והופכת ליותר ויותר אלימה מיום ליום.... מה שהיה חסר כאן זה סרטון או תמונות להמחשה

davidfainshtein

Member
מנהל
../images/Emo6.gif בראש שלי! נשבע לך שלא הגזמתי

איזה תיאורים....פשוט גדול.."כל הקרון האחורי - ערימה של גופות, רגליים, ידיים וקללות בכל שפה אפשרית" ממש קיבוץ גלויות
כמה שזה נשמע מצחיק, זה עצוב מאוד, המדינה שלנו הולכת והופכת ליותר ויותר אלימה מיום ליום.... מה שהיה חסר כאן זה סרטון או תמונות להמחשה
בראש שלי! נשבע לך שלא הגזמתי
איזה 15 חבר'ה מקללים, הולכים מכות, קופצים ממושב למושב, נתלים על העמודים וכל זה בצעקות חבל"ז... רציתי לצלם את זה אבל הייתי די מקדימה והיה המון אנשים אז לא היו רואים כלום... חבל על הזמן מה הלך שם!...

זה מזכיר לי את מקיף ח' פה ליד הבית

זה מזכיר לי את מקיף ח' פה ליד הבית
תיאור ממש מדוייק...

kobiz99

New member
המשטרה בישראל לא קיימת כלל עבור

המשטרה בישראל לא קיימת כלל עבור
העבריינים הכבדים ובכדי לשים עלי תאנה לכסוי ערוותם מוצאים נחנחים על עבירות שוליות. הקימו הרבה מפקדות עם הרבה רכבים ומעט שוטרים בשטח חסרי אמצעים ובעיקר מפחדים. זה המצב נכון להיום עם גניבות רכב עבירות רכוש פריצות לבתים עברות צאווארון לבן. קובי

mrngin

New member
תתחילו לספור לאחור

מכות באוטובוס
תתחילו לספור לאחור
את הימים עד קרב הכנופיות הראשון שייערך בנשק חם בתוך אוטובוס בישראל. לצערנו לא צריך לדעת לספור עד מספרים גבוהים לפני שנפגוש במציאות . . . .

פשלה של חברת התחבורה הציבורית

תתחילו לספור לאחור
את הימים עד קרב הכנופיות הראשון שייערך בנשק חם בתוך אוטובוס בישראל. לצערנו לא צריך לדעת לספור עד מספרים גבוהים לפני שנפגוש במציאות . . . .
פשלה של חברת התחבורה הציבורית
ישנה יחידה במשטרה שנקראת "אבטחת התחבורה הציבורית". אמנם נכון שהם קיבלו תקציבים וכלי רכב ו...לא רואים אותם, אבל חברת התחבורה הציבורית מחוייבת לנוסעים את יידוע המשטרה למצב בקו אוטובוס מסויים בשעות מסויימות אם זה ידוע, על מנת שיכניסו שוטרים סמויים לאוטובוס הזה. שימו לב שלא דיברתי על היחידה האזרחית של חברות התחבורה הציבורית אלו שהולכים בחולצות אחידות עם מכשירי קשר. תפקידם להתריע על חשד בפח"ע ולא בפלילים. יש פתרונות, צריך רק ליישם אותם.

JayZed

New member
../images/Emo46.gif חארות. הגיע הזמן שמשטרת י-ם

מכות באוטובוס
חארות. הגיע הזמן שמשטרת י-ם
תעשה משהו בנידון לגבי קו 6 בקצה הקניון. זאת בעיה חוזרת ונשנית שמוקיונים ה"מבלים" בקניון אחר"כ עושים בלאגן באוטובוס. אין מוצ"ש אחד שעובר שאין איזו תקרית בקו 6 באיזור הזה. המקרה שתארת אמנם קיצוני, אבל גם בלי מכות, בצורה זו או אחרת, הם תמיד מצליחים למרר לשאר הנוסעים את הנסיעה. בושה וחרפה...

זו איננה מוקיונות, אלא עבירה פלילית

חארות. הגיע הזמן שמשטרת י-ם
תעשה משהו בנידון לגבי קו 6 בקצה הקניון. זאת בעיה חוזרת ונשנית שמוקיונים ה"מבלים" בקניון אחר"כ עושים בלאגן באוטובוס. אין מוצ"ש אחד שעובר שאין איזו תקרית בקו 6 באיזור הזה. המקרה שתארת אמנם קיצוני, אבל גם בלי מכות, בצורה זו או אחרת, הם תמיד מצליחים למרר לשאר הנוסעים את הנסיעה. בושה וחרפה...
החל מ-"קטטה במקום ציבורי" ועד "הפרת השלום במקום ציבורי". אלו עבירות קשות בהיבט הציבורי גם אם העונשים שלהם לא גבוהים. בענין הזה אין מה לעשות, תראו מי המחוקק, אלו החוקים..... בהדרכה של טיולים ביפו במסגרת "שוטרים מספרים" (אני היחידי בארץ המנהל טיול כזה) אני לא יכול להימנע בעת ההימצאות במה שהיה רובע בתי הזונות של יפו, בחברת כנסת שגדלה שם בהיותה ילדה, והיום היא טוענת שבכנסת עושים בה שלוש פעמים ביום מעשים מגונים, וכאשר שאלו אותה חברות כנסת מדוע היא מטילה צל על כל חברי הכנסת ולא מגישה תלונה במשטרה? ענתה המחוקקת אלק:"אני לא בוחרת להשתמש בחוק. זו לא הדרך שלי".....זאת אמרה המחוקקת,אלק. למה צריך חוק אם יש פושעים ומשטרה של העולם התחתון? כך נראה בית המחוקקים עם עבריינים מצביעי פעמיים למינייהם, גנבים נוכלים שקרנים ורמאים, עד שאת הישרים כבר לא רואים. אז ימי הפושטקים נגמרו. כל הפרעה לציבור או פגיעה באיכות החיים היא עבריינות פלילית. כולל זה שמישהו העליב אותו והוא הבטיח להעיף אותו מהשעון עד ג'בלייה, זו עבריינות. ואין בזה שום רומנטיות פושטקית מזוייפת.

davidfainshtein

Member
מנהל
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

החל מ-"קטטה במקום ציבורי" ועד "הפרת השלום במקום ציבורי". אלו עבירות קשות בהיבט הציבורי גם אם העונשים שלהם לא גבוהים. בענין הזה אין מה לעשות, תראו מי המחוקק, אלו החוקים..... בהדרכה של טיולים ביפו במסגרת "שוטרים מספרים" (אני היחידי בארץ המנהל טיול כזה) אני לא יכול להימנע בעת ההימצאות במה שהיה רובע בתי הזונות של יפו, בחברת כנסת שגדלה שם בהיותה ילדה, והיום היא טוענת שבכנסת עושים בה שלוש פעמים ביום מעשים מגונים, וכאשר שאלו אותה חברות כנסת מדוע היא מטילה צל על כל חברי הכנסת ולא מגישה תלונה במשטרה? ענתה המחוקקת אלק:"אני לא בוחרת להשתמש בחוק. זו לא הדרך שלי".....זאת אמרה המחוקקת,אלק. למה צריך חוק אם יש פושעים ומשטרה של העולם התחתון? כך נראה בית המחוקקים עם עבריינים מצביעי פעמיים למינייהם, גנבים נוכלים שקרנים ורמאים, עד שאת הישרים כבר לא רואים. אז ימי הפושטקים נגמרו. כל הפרעה לציבור או פגיעה באיכות החיים היא עבריינות פלילית. כולל זה שמישהו העליב אותו והוא הבטיח להעיף אותו מהשעון עד ג'בלייה, זו עבריינות. ואין בזה שום רומנטיות פושטקית מזוייפת.

מאיר וחברים אחרים - תאמינו לי

יכולתי להעיר הרבה הערות "מצחיקות" לחלק מהסיפורים וההודעות בשרשור זה, אבל החלטתי שהנושא ממש רציני מדי בשביל קלות ראש. המדובר בדמותה של החברה בה אנו חיים ועתידה. מעשים שתוארו כאן מחרידים, ולא פחות - המחדלים. מה שווה כל ה"בטחוניזם" מול אויבי המדינה, אם אין לאזרח זכות לנסוע באוטובוס בלי להיחשף לאלימות? איפה העדיפויות????

איפה אתה רואה פה התבדחות???

יכולתי להעיר הרבה הערות "מצחיקות" לחלק מהסיפורים וההודעות בשרשור זה, אבל החלטתי שהנושא ממש רציני מדי בשביל קלות ראש. המדובר בדמותה של החברה בה אנו חיים ועתידה. מעשים שתוארו כאן מחרידים, ולא פחות - המחדלים. מה שווה כל ה"בטחוניזם" מול אויבי המדינה, אם אין לאזרח זכות לנסוע באוטובוס בלי להיחשף לאלימות? איפה העדיפויות????
איפה אתה רואה פה התבדחות???
הסיפור עם חברת הכנסת זה סיפור מצחיק? זה סיפור אמיתי עם שורה תחתונה חמורה מאוד. וזה מתחיל מהעובדה שמי שהענין לא נוגע בו אישית לא מתרגש ונוטה לסלחנות אם מחמת חוסר רגישות או מאידך מחשש לפתוח ולפתח בעיות כדי שהוא לא יצטרך לפעול. וזה מתחיל משוטר שקורא לעבריין "בחור" במקום "חשוד" או למי שהורשע "עבריין", ונגמר בחברת כנסת, המחוקקת, שמעדיפה שלא להשתמש בחוק כי יש לה אמצעים אחרים. זה מצחיק? זה מזעזע כל מי שעיניו בראשו. אבל זה מה שמחנכים את הדורות שאחרינו וזה מה שמקבלים. ראית חיילת מגיעה לבסיס עם עורך דין? שמעת את האמא שמטלפנת למ"פ שמתלוננת שבתה נאלצה לזחול בקוצים? שמעת על מורים מותקפים בבית ספר ולאף אחד באמת לא איכפת? (אני ציידתי את הבת שלי המורה בגז מדמיע להגנתה) מה שהולך היום במדינה, הוא היתדרדרות של המוסר הציבורי והערכיות של אזרחים במדינתם, כיוון שהפרט חושב יותר ויותר רק על טובתו ונוחותו כאשר טובת הכלל בכלל לא מעניינת אותו. מצד אחד ישנם ילדים רעבים ללחם שלמדינה לא ממש איכפת מהם, ומצד שני הורים מגדלים ילדים לפינוקים מיותרים ובאופן מוזר, ככל שאתה מפנק יותר את הילד, הוא מתחצף אליך יותר ויותר ונעשה גס רוח, זלזלן ובזבזן. כשאני מנסה לספר לנכדים שלי איך חיינו כשאני הייתי ילד, כיבדנו את ההורים והמורים, ראינו בשירות המדינה ייעוד וכו וכו, הם מביטים בי ולא מאמינים. (מה, לא היה לך קרמבו? לא טלפון נייד? לא מחשב עם משחקים?.......) והכל מתחיל מההורים שני דורות אחורה שמרוב שרצו לתת לילדים שיהיה להם טוב, עברו את הגבול ויצרו גולם שקם על יוצרו. ועל היתדרדרות ההתייחסות של המדינה לאזרחיה, אני בכלל לא רוצה לדבר. הכל מתחיל ונגמר ממי ששולט במדינה, ובראש וראשונה מהמחוקקים שמה שאתה רואה אצלם זה רק שלילי, ואם יש בינייהם חיוביים, לא רואים אותם. אז, אין כאן שום דבר מצחיק. רק זעם ואכזבה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה