מכונת נספרסו - שידרוג או תיקון

danik56

New member
מכונת נספרסו - שידרוג או תיקון

יש לי מכונה בת 6 שנים של נספרסו שהמשאבה התחילה לקרטע.
למרות פעולות ניקוי מרובות המצב לא משתפר והקפה זורם כמו לפני ניתוח פרוסטטה.
האם כדאי למסור לתיקון או לשדרג ? האם יש אפשרות לטרייד-אין במחיר סביר ?

מאוד פשוט...

המשאבה גנרית לחלוטין, מחירה כולל החלפה באיזור 300 ש"ח(גם אם הגזמתי בפראות במחיר), אתה אוהב את המכונה? מסתדר איתה, זו עושה את תפקידה נאמנה? שלח לתיקון ואף ארמוז לך שיש סיכוי שבנספרסו יגידו לך שאי אפשר לתקן וכדאי שתשדרג. אם אין נזילות מבית החליטה במכונה ואינה מאבדת מים אל תא הקפסולות המשומשות או למגש הטפטוף, כדאי לתקנה , חרף מה שיגידו לך בנספרסו.
לגבי טרייד אין, כדאי שתפנה למשווקים של נספרסו, רוב הכותבים בפורום לרבות עבדך הנאמן לא נמנים עם לקוחות נספרסו והסיכוי שנהיה בעתיד מלקוחותיהם קטן מהסיכוי לבנות ישוב חומה ומגדל על הירח.

danik56

New member
אני פתוח לרעיונות "חדשניים"

אין לי בעייה להיפרד מהקפסולות, כאלה או אחרות ולעבור למכונה שפועלת על בסיס קפה טחון.
אני רוצה מכונה ללא מקציף ולא חייבת להיות אוטומטית, כלומר אני מוכן לשלוט ידנית על אורך האספרסו.
להשכלה כללית, מה הבדלי העלות בין שימוש בקפסולות (2.2 שקל לכוס) לשימוש בקפה טחון ?
איזו מכונה הייתם ממליצים שאינה מגושמת ותעשה את העבודה לאורך שנים ?

danik56

New member
מה דעתכם

על המכונות של GAGGIA דגם BABY DOSE או COLOUR ?
אחת סביבות 1000 והשנייה כפול.

danik56

New member
באופן עקרוני

השאלה אם שידרוג למכונה שפועלת על קפה טחון או פודים במקום קפסולות
יתן לי אפשרות לשדרג גם את איכות הקפה?
ברור לי שאני לא אוציא כעת 3-4 אלפיות על מכונה מקצועית, והשאלה אם בעלות של עד 2000 ש"ח ניתן להגיע לתוצאה יותר טובה מאשר עם מכונת קפסולות?

נתחיל שהתשובה היא כן ונוסיף ש...

אם תשקיע 2850 שקלים, תוכל לקנות מכונה מצויינת , האסקסו בייסיק שמתאימה לקפה טחון ופודים גם יחד ולצרף לחבילה הזו מטחנת אסקסו Imini ולזכות גם במטחנה מעולה כך האופציה לקפה שנטחן טרי טרי לפני הכנת הקפה וכם אפשרות לפודים במידה וההתעסקות אינה מתאימה לך.
מכונת הקפה לבדה עולה 2290 ש"ח ולא הייתי ממליץ לך לקנות אותה לבדה.
בכל אופן יש את כל הליין של חברת סאקו של מכונות ידניות בסיסיות שעובדות מצויין עם פודים וקפה טחון במגוון מחירים החל מ900 ש"ח ומעלה עד 2250 ש"ח, וישנן כל המכונות הביתיות הפשוטות יותר כמו קרופס , דהלונגי ודומיהן שעובדות לא רע בכלל.
בכל מקרה ההוצאה לקפה תקטן באופן דרמטי, השימוש בקפה טחון, זול בין מחצית לשליש לאומת קפסולות.

danik56

New member
הציעו לי

אסקסו ARC FUN מתצוגה (שלא הופעלה) עם אחריות לשנה ב1700. האם שווה לשקול? הבנתי שזו מכונה זהה לבייסיק במכלולים הפנימיים.
איך באמת אני אמור לוודא שהמכונה לא הופעלה אף פעם ?

dudi4321

Active member
ההוצאה לקפה לא בטוח שתקטן --->

כשקפה טעים לא מדלגים על רגע של קפה. רגעים כאלו גם מתרבים.
יאללה, לרוויה!
ולשואל, תתחדש!

danik56

New member
מכונות של GAGGIA

מה הסיפור עם היבואן של GAGGIA ? כל החנויות לא מחזיקות סחורה חדשה ולא מסבירים מה הסיבה.

יש כרגע מעבר...

...בין יבואן קודם ליבואן אחר. יש במלאי מכונות שכנראה יגיעו להפצה בקרוב.
היבואן החדש הוא פאוזה. מה שכן, יש מחסור מכאיב כרגע בחלקי חילוף מסויימים שגורמים למכונות קצת להתקע במעבדה, מה שאמור לבוא לידי פתרון בשבוע הבא עם הגעה של משלוח נרחב של חלקי חילוף.

danik56

New member
יש לקוות

שהיבואן החדש יציע מחירים אטרקטיביים כדי לעלות את המותג חזרה על המפה. אם זה עניין של מספר ימים אולי כדאי להמתין עם החלטה על רכישת מכונה חדשה.
הלכתי עם אשתי בבוקר שישי לבדוק מספר מכונות וכצפוי היא נדלקה על האסקסו DREAM בצבע אדום.
אני מניח שניתן יהיה להוציא אותה חדשה במחיר של כ2800-2900 ש"ח אחרי מיקוח. את דגם הARC טענו בחנות שכבר לא מייבאים.
דגם הביסיק נמכר במבצע ב1800 (במקום 2200)
יש חנות אחת שמוכרת את הDREAM מתצוגה ב2450 כולל אחריות לשנה כולל כל מיני צ'ופרים קטנים.
אני רק צריך לברר האם הדגם מהתצוגה זהה מבחינת המפרט לדגם DREAM חדש או שמדובר בדגם ישן יותר.
אם המכונה מתצוגה לא היתה בשימוש אז נראה לי שזו עסקה לא רעה.

למעלה