מכונת כביסה

usafun

New member
אחרי 10 שנות שירות, ה-miele שלנו התפגרה. ציר התוף התעקם - שילוב של בלאי ואולי לפעמים עומס יתר. התיקון יקר (3000 ש"ח) והצרכים השתנו אבל עדיין מחפש מכונה טובה, 7 קג.
אשמח לקבל תובנות בכללי על השוק הענק הזה של מכונות כביסה - מה נחשב טוב (רק תוצרת גרמניה?), איפה יש עסקה טובה כרגע (לא בוחל גם ברכישה מתצוגה - כמו זו שהתפגרה) והאם יש חברה ספציפית שעולה על כולם?

Santangelo

New member
תעשה חיפוש. לרוב מדברים על קונסטרוקטה 9 קילו תוצרת גרמניה כחלופה טובה וזולה למילה. מילה מייצרת דגמים עמידים ממה שהיה לך רק בסידרות המיסחריות, professional, או כמו שהיא קוראת להן סידרות PW / Little Giants שאף אחד לא קונה לדירתו (כי המחיר מרקיע שחקים וגם הן לא מתאימות להזנת חשמל שיש בבית למכונה).
בזמן האחרון גיליתי ש-AEG מציעה פיתרון יותר טוב מהגרמניות למי שמקבל מים קשים לבית שלו - AEG סידרה 9000 עם SoftWater.

usafun

New member
בשיחה עם הספק התברר שהמכונה נרכשה בעצם באוגוסט 2007!!
החזיקה 13 שנים, עם תיקון אחד בלבד בדרך (החלפת בולמים לפני כשנתיים).
האמת, מכונה כזו של miele, גם אם תחזיק עכשיו רק 8 שנים ותעלה 3-4 אלפי ש"ח, עדיפה לי מאשר שתי מכונות חדשות להחליף באותה תקופה של יצרן אחר (לוקח בחשבון משך חיים של 4-5 שנים למכונת כביסה "רגילה").

michal@gal

Active member
מנהל
לך על בוש או קונסטרוקטה של 8 קילו. יחזיקו מעמד 10 שנים ויעלו חצי ממכונה של מילה.

usafun

New member
המייבש שלי 7 קג, אז זה עלול ליצור לי תמיד עודף כביסה, הרי הנטייה היא בסך הכל למלא מכונה מלאה.
ולמה בעצם מכונה של 8 קג תחזיק מעמד 10 שנים? מכל מה שקראתי, נדמה לי שאיפהשהו היה כתוב שככל שהקיבולת של המכונה יותר גדולה, זה פחות טוב (ואותו הדבר לגבי מהירות הסחיטה).

michal@gal

Active member
מנהל
במשך שנים הייתה לי מכונת כביסה של 7 ק"ג ומייבש של 5. לא הייתה שום בעיה להעביר למייבש את כל תכולת מכונת הכביסה.

המכונות היותר נפוצות היום הן של 8.

במכונה של 8 אפשר בנוחות לכבס שמיכת חורף זוגית ותיקי גב.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
מכונה טובה של 7 - 8 ק"ג ניתן לקנות בסכומים 1600 - 3000 ש"ח - ופש בזאפ ובוואלה שופס - או סתם בגוגל

ladybug4NLP

Active member
הטכנולוגיות צועדות קדימה ובממהירות ככה שחבל לקנות מכונה ל 12-15 שנה
מצד שני מכונה צריכה טובה לכמה שנים בלי תיקונים.

יש לי AEG שנים ואני מאד מרוצה

usafun

New member
במשך שנים הייתה לי מכונת כביסה של 7 ק"ג ומייבש של 5. לא הייתה שום בעיה להעביר למייבש את כל תכולת מכונת הכביסה.

המכונות היותר נפוצות היום הן של 8.

במכונה של 8 אפשר בנוחות לכבס שמיכת חורף זוגית ותיקי גב.
אוקיי, בחרתי לי מכונה של בוש 7 ק"ג. אבל ראיתי בביקורות/חוו"ד של קונים שהם כתבו שהאופציה של 7 ק"ג קיימת רק בכביסה הארוכה (כ - 3 שעות).
כלומר, יש הרבה תכניות, אבל רק בתוכניות הכותנה הקיבולת מקסימלית של 7 ק"ג. בשאר התוכניות רק 4 או 2 ק"ג.
מה הכוונה? המכונה לא תפעל אם אני אפעיל תכנית קצרה ואכניס 7 ק"ג כביסה?

סתם מבקרת

Active member
אוקיי, בחרתי לי מכונה של בוש 7 ק"ג. אבל ראיתי בביקורות/חוו"ד של קונים שהם כתבו שהאופציה של 7 ק"ג קיימת רק בכביסה הארוכה (כ - 3 שעות).
כלומר, יש הרבה תכניות, אבל רק בתוכניות הכותנה הקיבולת מקסימלית של 7 ק"ג. בשאר התוכניות רק 4 או 2 ק"ג.
זה נכון לגבי כל המכונות. בכולן מצויין שהקיבולת המקסימלית היא לכביסה הארוכה. המכונה תכבס בכל תוכנית אבל רצוי לא לדחוס כביסה אם רוצים כביסה נקיה.

michal@gal

Active member
מנהל
אני לא מכירה את ההנחייה הזו, וקראתי טוב את ההוראות לפני שימוש ראשון.
אני ממלאת את התוף של המכונה לקיבולת לפי נפח. יכול להיות שכותנה היא כבדה יותר מבדים סינטתיים? מישהו בכלל שוקל את הכביסה היבשה לפני שמכניסים למכונה?

את רוב הכביסה אני מכבסת בתוכנית רגילה לכביסה מעורבת שלוקחת קצת פחות משעה. הכביסה יוצאת נקיה.
הפעמים היחידות שהשתמשתי בתוכניות יותר ארוכות היו לכביסה של מדים אחרי שבועיים בבסיס וגם אז התוכנית הייתה פחות משעתיים.

סתם מבקרת

Active member
אני לא מכירה את ההנחייה הזו, וקראתי טוב את ההוראות לפני שימוש ראשון.
אני ממלאת את התוף של המכונה לקיבולת לפי נפח. יכול להיות שכותנה היא כבדה יותר מבדים סינטתיים? מישהו בכלל שוקל את הכביסה היבשה לפני שמכניסים למכונה?

את רוב הכביסה אני מכבסת בתוכנית רגילה לכביסה מעורבת שלוקחת קצת פחות משעה. הכביסה יוצאת נקיה.
הפעמים היחידות שהשתמשתי בתוכניות יותר ארוכות היו לכביסה של מדים אחרי שבועיים בבסיס וגם אז התוכנית הייתה פחות משעתיים.
אין הנחיה כזו אבל בטבלאות שמפרטות את התוכניות ואופן השימוש בהן, בעמודת כמות הכביסה, בכל התוכניות, למעט כביסת כותנה, הכמות פחותה מהמקסימום.
אני מאמינה שהשואל לא התיחס לתוכנית שכוללת כביסה מוקדמת שהיא בעצם הארוכה ביותר, אלא לכביסת כותנה בטמפרטורה גבוהה.
ואת צודקת, גם אני לא שוקלת כביסה יבשה רק ממלאה לפי קיבולת, שלא יהיה דחוס וישאר מקום לכביסה להתערבל ו"לזוז" בתוף.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אם בחרת, חבל להכביר במלים...
סימנס, בוש וקונסטרוקטה חד המה ולכן כדאי למצוא את הדגם הספציפי הזול ביותר מבין ה-3 ולהתמקד בו.
לכול ה-3 הללו יש קווי ייצור בגרמניה, בפולין, ובעוד כמה ארצות.
אין מה להשוות את האיכות בין המוצרים.
הייתי מתמקד בקונסטרוקטה גרמנית, וככל שזכור לי, הגרמניות "מתחילות" ב-8 ק"ג ומעלה.
תמיד אפשר "לדחוס" פחות והמכונה רק "תשמח" על כך.
אני רכשתי קונסטרוקטה לפני קצת יותר משנה. באמת אחלה מכונה. שקטה. עושה את העבודה בנאמנות וכיפית.
אם עדיין רלוונטי, פנה אלי בפרטי ואסייע לך למצוא היכן כדאי לרכוש.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מכונה טובה של 7 - 8 ק"ג ניתן לקנות בסכומים 1600 - 3000 ש"ח - ופש בזאפ ובוואלה שופס - או סתם בגוגל
נכון. השאלה באיזו ארץ יוצרה. AEG ואלקטרולוקס מיוצרות בפולין וזה כבר לא ה-AEG של שנות ה-60-70, שחיו עד 30 שנה ויותר...
קבוצת סימנס, בוש וקונסטרוקטה היא קבוצה שיושבת טוב ב"צמרת", כל עוד אתה מוכן לשלם את המחיר תמורת מוצר גרמני.
האחרות? שיקול כלכלי: עולות פחות וחיות פחות. זה מה יש...
והעיקר, להתעלם מהצעותיו ה"נדיבות" של איש ההדרכה, שכל כוונתו היא למכור אביזרי סרק והארכת אחריות במחיר של חצי מכונה...

למעלה