מכון אברהמסון

מכון אברהמסון

בנות,

יש כאן מישהי שניסתה את השיטה של מכון אברהמסון לגמילה
מסוכר וגלוטן?

האם זה משהו שאפשר להתמיד בו? - נראה לי קצת הזוי בלי מוצרים
עם קמח בכלל, מה אוכלים במקום לחם לארוחת בוקר למשל?

מותר לעשות את זה בהריון?

תומרונתם

New member
מנהל
לא מכירה אותם

אבל קחי בחשבון שיש מינימום של פחמימות שאת צריכה לאכול בהריון, אחרת את פוגעת בעובר וגם בעצמך. אין לי כרגע את הלינקים למחקרים, אבל זה דבר ידוע.

שולי ג

New member
לא ניסיתי, אבל קצת מהכרות וקצת מהבנה במקצוע

זה די שטויות.
לא צריך גמילה מסוכר, צריך להקפיד לא לאכול ממנו יותר מדי, ובזמן סוכרת הריון להוריד למינימום.
גלוטן הוא לא רעל, ולא צריך להגמל ממנו. אין שום בעיה עם גלוטן, גלוטן הוא חלבון החיטה, ואלא אם כן יש לך צליאק, אין שום סיבה שלא תאכלי גלוטן. הוא לא עושה שום דבר רע.
ממה כן צריך להזהר בסוכרת - פחמימות. פחמימות אינן גלוטן, אבל צריך לזכור שגם במצב של סוכרת, פחמימות הן הדלק של הגוף, של הפעילות הפיזית, המוחית הקוגניטיבית ובכלל, ולכן צריך לצרוך פחמימות, רק שצריך לעשות את זה באופן מחושב, במידה, ואם צריך אז צורכים אותן עם אינסולין חיצוני.
התוצר של הפחמימות חייב להגיע לתאים בגוף, ואם הגוף לא עוזר לו להכנס לתאים, האינסולין החיצוני יעזור.
לא סוכר, לא פחמימות, ובטח שלא גלוטן הם רעל, ואין שום צורך להגמל מהן, בטח לא בשיטות "וודו" למינהן כמו שמציעים כל מיני מכוני "גמילה"

שוב אני לא בדיוק יודעת מה התפריט שהם מציעים

אבל, הבנתי שהגמילה היא מסוכר פשוט ולא מפחמימות בכלל.

אולי יש הגבלה גם באיזה פירות/ירקות לאכול.

גלוטן בד"כ מתקשר עם מוצרי קמח כך שנראה לי שזה די קשור להורדת הפחמימות הפשוטות.

בכל אופן קראתי המון המלצות של סוכרתיים שהורידו אנסולין בכלל/ הפחיתו במינון והורידו במשקל בצורה

משמעותית כתוצאה מהדיאטה שלהם ולכן אני שואלת אם למישהי יש כאן ניסיון גם בהריון וגם לא בהריון.

רק מנסיון של חברים+קרובים שרצו להפסיק לעשן

ומיותר בעיני לציין שכל אחד ואחד מהם מחזיק סיגריות ומצית עליו ברגעים אלו ממש...
קשה לי להאמין לגמילות האלה, מה גם שאמרו לך שגלוטן למשל מזיק רק למי שיש צליאק, ליתר האדם אין טעם להימנע ממנו.
אני לא חושבת גם שהם יציעו לך תפריט ספציפי אלא יותר קווים מנחים שאני משערת שהם חלק מהיישום הדיאטטי שלך כבר עכשיו. לגבי חוות דעת חיוביות, אני בטוחה שיש אנשים שזה עזר להם (כמו שכל דבר שאתה מאמין שיעזור באמת יעזור-תפילה, מדיטציה, טיפול פסיכולוגי, רייקי...) אבל בואי נזכור שמדובר בארגון שמגלגל סכומי עתק ויש לו גם מנגנון יח״צ מטורף שנועד לפתות לקוחות.
בקיצור, אני חושבת שחבל על הכסף, תאמיני בעצמך ובכוח הרצון שלך!

efratzo1

New member
חברה שלי נגמלה מעישון

בזכותם, אבל כנראה בעיקר בזכותה.. אני לא מאמינה בניסים אלא רק בכוח רצון ועבודה קשה
יש לך יעד מאוד מוחשי מול הפנים, מה שלא תכניסי הביתה לא תוכלי לאכול
הכל במידה, התכונני תמיד לרגעי משבר עם משהו קטן טעים ופנקי את עצמך בדרכים אחרות ולא דרך האוכל
זה שינוי מקיף בחיים ויש לך הזדמנות פז לעשות אותו

כולנו פה התחלנו בלהיות מסכנות ואומללות שבועיים אבל אז התעשתנו על עצמנו ויצא מזה רק טוב

לא חושבת שמי ששומר על תזונה נכונה הוא מסכן

ואומלל , ממש לא. רק הקטע הוא בפחמימות שברגע שאת נמנעת מהם זה יכול לנטרל לך
את תחושת הרעב בהשוואה למי שאוכל פחמימות ואת זה אני יודעת כי פעם ניסתי לעשות דיאטה שלא כללה כמעט פחמימות
וכך אין תחושת רעב ויש אפשרות לשלוט בצורה טובה יותר על מה שמכניסים לפה.
בגלל זה חשבתי שאולי יש משהו בגישה הזו.

השאלה אם זה באמת בריא לחולי סוכרת לאורך זמן ואם בכלל מותר לעשות את זה בהריון.
ומעניין איזה מאכלים ופחמימות התפריט שהם מציעים כולל.

הדיאטנית שלי למשל אמרה שלהמנע לגמרי מפחמימות בסוכרת זה ממש לא כדאי- כי הגוף מפרק סוכרים ואין שליטה על זה,
אבל ברשת דווקא מצאתי המלצות הפוכות של רופאי סוכרת... לכי תדעי מה נכון.

שולי ג

New member
להמנע לגמרי מפחמימות זה אכן לא בריא

במצב של סוכרת, ובטח בהריון.
כמו שהבנת, הגוף מרגיש את מצוקת הדלק והכבד מתחיל לפרק שומנים כסוכר לתוך הדם ומעלה את הסוכר בדם. בגלל זה למשל גם צום הלילה בעייתי להרבה בנות ואסור להן לצום יותר מ 8 שעות בלילה.
אני חושבת שבמצב של הריון עדיף לסמוך על דיאטניות ואנדוקרינולוגים, וקצת פחות על אנשים עם אפס ידע ברפואה. זה מצב מסוכן מדי בשביל לעשות עליו ניסויים בידיים של כל מיני אנשים שאת לא בטוחה בידע וביכולות שלהם.
ולגבי ירידה במשקל - ברור שמי שמוריד כל דבר שיש בו קמח כל שהוא ירד במשקל, זה נכון גם לגבי כל מי שאוכל רק מרק כרוב במשך שבועיים, או מי שאוכל רק אבטיח, ועוד כל מיני דיאטות מאוד יעילות בטווח הקצר אבל לא ממש בריאות ויעילות לטווח הארוך.

למעלה