מי שפיר

נועה peleg

New member
מי שפיר

מסתבר שמההריון הקודם שלי השתנו הנהלים של משרד הבריאות. אם אני רוצה לבצע בדיקת מי שפיר באופן פרטי ואני מעל גיל 35 אני צריכה לשלם לרופא ולביה"ח, שזה אומר סדר גודל של 3300-3500 ש"ח לבדיקה שאני יכולה לעשות חינם בבי"ח בלי לבחור את הרופא. הזוי.

מישהי שמעה על פרופ' אפלמן?

חברה שלי עשתה אצלו 3 פעמים והוא מצויין!

אגב אני עשיתי מי שפיר לפני חודשיים אצל רופא פרטי באסותא ושילמתי רק לרופא (וגם אני עשיתי את הבדיקה בגלל שאני מעל 35). אולי שווה לבדוק שוב..

בהצלחה!

נועה peleg

New member
באמת? אצל מי?

ביררתי היום במדיקל ואמרו לי שמדצמבר 2011 החוקים של משרד הבריאות השתנו.
אולי זה תלוי בקופת חולים?
תודה

pixie lul

New member
מדגישה: את יכולה לעשות את הבדיקה בלי לשלם

אגורה. לא למדקר ולא לבית החולים. את רק צריכה לבחור מתוך רשימת הרופאים של אסותא שעובדת עם משרד הבריאות (אם תתעקשי על רופא שאינו במסגרת זו, תצטרכי לשלם לו. אבל לדעתי אין סיבה לעשות זאת).

נועה peleg

New member
רציתי עם רופא ספציפי שעובד במדיקל

ואז התשלום הוא גם לרופא וגם למדיקל.
אמרו לי שאפלמן עושה שם בחינם, כי יש לו הסדר עם הקופהץ
אני אבדוק באסותא, כי בפעם שעברה שילמתי על הרופא ולא על בית החולים.
תודה

shimiw

New member
הכל תלוי באיזה קופה את

באסותא לא תשלמי לאסותא רק במידה ואת חברת קופ"ח מכבי, אפילו שאת זכאית.

pixie lul

New member
את יכולה לבחור את הרופא

אם את עוברת את הדיקור באחד מבתי החולים הפרטיים. באסותא יש הרבה מדקרים מעולים - אם תתקשרי יתנו לך רשימה ותוכלי לבחור אחד מהם.
פרופ' אפלמן הוא מדקר רב ניסיון מאוד.

עשיתי אצלו לפני חודשיים

הגעתי דרך המלצות, הוא בעל ניסיון רב,
יצאתי מרוצה - לא הרגשתי את הדיקור בכלל.
גם אני מעל 35, תקבעי אליו בלב שקט.

Nona a

New member
במכבי מעל גיל 35 אפשר לקבוע לרופא מסויים אם

הוא ברשימה שלהם ומדקר באסותא. אם מבצעים אצל רופא באסותא שאינו בהסדר של מכבי, משלמים רק על הרופא (ולא על הבי"ח) ובמקרה שיש מגן זהב גם מקבלים החזר כספי על חלק מהסכום ששולם לרופא.

נכון - עשיתי אצל פרופ' ליפיץ באסותא

הוא פרטי לגמרי, אבל עדיין לא הייתי צריכה לשלם כלום לב"ח (אני מבוטחת מכבי גם)

shimiw

New member
היה לאחרונה שינוי בנהלים

אבל מי יש לה מכבי מגן זהב יכלה לעשות דיקור אצל רופא באסותא ללא תשלום לאסותא אלא רק לרופא גם מתחת לגיל 35 וללא סיבה רפואית. במידה ויש זכאות יש רופאים מסויימים מהם ניתן לבחור ללא תשלום שהם בהסדר של מכבי. מי שאינה חברה במכבי אלא בקופ"ח אחרת צריכה לשלם לאסותא גם במקרה של זכאות לבדיקה. בדיקה חינם לחלוטין למי שאינן מבוטחות מכבי וזכאיות היא רק בבי"ח ציבורי. כל זה בגלל שלאסותא יש הסדר עם מכבי ספציפית.

pixie lul

New member
זה ממש לא נכון

גם חברות קופות חולים אחרות יכולות לעשות באסותא בלי לשלם שקל אחד. כל זאת אם בוחרים את אחד הרופאים שעובדים עם משרד הבריאות בהסדר המתאים. יש כמה וכמה כאלה.

אגב, חברות מכבי ישלמו כ 150 ש"ח לבדיקה גם כשמדובר ברופא שבהסדר, בעוד חברות קופת חולים מאוחדת לא ישלמו כל תשלום.

shimiw

New member
את יודעת את זה מנסיון לאחרונה?

כי כשהייתי שם לפני שבוע וחצי זה מה שאמרו לי. שהיום הבדיקה ממוממנת במלואה רק בבי"ח ציבורי... היא ציינה שזה שיוני שנעשה ממש לאחרונה

אני לא התעמקתי בזה כי בכל מקרה אני חברת מכבי ולא משלמת לאסותא בין אם אני זכאית ובין אם לא, ובחרתי ברופא פרטי בכל מקרה למרות זכאותי...

pixie lul

New member
אני חברת מאוחדת וקבעתי דיקור באסותא

אני לא אשלם שום תשלום. כל מה שעלי להביא הוא תעודת זהות... לא יודעת מי נתן לך את המידע, אבל הוא לא מדוייק. חשוב שכל הזכאיות ידעו שהן יכולות לבחור רופא באסותא - ולא לשלם כלל.

shimiw

New member
נתנה לי את המידע זו שמשלמים לה באסותא...

אז זה קצת מוזר.

hilaa10

New member
אני עשיתי אצלו לפני כחודש..

הוא מעולה ..
לפני שהגעתי אליו הרבה אמרו שהוא לא נחמד בכלל דווקא אליי הוא היה מאוד נחמד ויותר חשוב מקצועי ונתן לי להרגיש מאוד בטוחה ולא הרגשתי כלום! בקיצור ממליצה מאוד

נועה peleg

New member
עשית אצל אפלמן?

חשוב לי שהרופא יהיה מקצועי ומנוסה. עם חוסר נחמדות אני אסתדר...
תודה

hilaa10

New member
כן עשיתי אצלו..

הוא מקצועי מאוד ממש הרגשתי בידיים טובות למרות שפחדתי מאוד מהבדיקה כולם הפחידו אותי ושכנעו אותי לא לעשות (אני בת 24)
הוא עשה את הבדיקה מהר מאוד וכאב פחות מבדיקת דם

למעלה