מי שפיר בתאומים

• פותח הנושא rain7
  • פורסם בתאריך

rain7

New member
מי שפיר בתאומים

שבוע 19 אצל ליפיץ. מישהי יכולה לתת לי קצת רקע איך הבדיקה מתנהלת? ואולי להרגיע אותי? ? אני בהיסטריה קלה. הבדיקת הרמוני חזרה ללא תוצאות כי לא היה מספיק דנא עוברי אז עכשיו הופניתי בדחיפות למי שפיר ( עקב שתי ציסטות)

עודבש

New member
גם עשיתי אצל ליפיץ

את מגיעה, חותמת על מסמכים
נשכבת במיטה, יעשו אולטרסאונד לבדוק איפה העוברים, היכן יש מקום לדקירה.
כאשר הוא ימצא הם יכסו אותך בבדים סטרילים ישפכו עלייך מלאאאא אלכוהול ואז דקירה. ממש לא כואב יש רק לחץ בשאיבת המי שפיר. הכל נעשה תחת אולטרסאונד.
הבאסה שצריך לעבור את הדקירה פעמיים. אבל בכללי תוך 15 דקות את בחוץ. באמת שהכי כואב זה הלב הדואג שלנו, השאר באמת שסבבה.
ממליצה כמה שיותר להרגע, כמה שאפשר יותר נכון
ואח"ב מנוחה בשכיבה ממש.. לפחות ל24 שעות הראשונות...

והמון בהצלחה!!!

rain7

New member
תודה רבה, עוד כמה שאלות... :)

עשית במקרה צילום רחם? כי לי הצילום רחם כאב ברמות קשות, התעלפתי להם באמצע. יש בנות שממש לא כאב להן... תוהה אם זו רגישות ברחם וגם המי שפיר יכאב לי ככה.
מנוחה מוחלטת, כלומר לשכב במיטה על איזה צד? על הגב? לקום רק לפיפי? אמורים להיות כאבים אחרי? באיזה שבוע היית כשעשית את הבדיקה? המון תודה על האינפורמציה

סנשיין79

New member
לגבי צילום רחם

הי,
גם לי זה כאב וזה מאוד נפוץ.
אבל אין קשר בין ההליך הזה לבין דיקור מי שפיר... בצילום רחם יש כניסה דרך הנרתיק והרחבה של צוואר הרחם וזו לרוב הסיבה לכאב. בדיקור הפעולה היא בטנית (ולא וגינלית) כך שזה משהו אחר לגמרי. לא עשיתי אבל עד כמה שידוע לי זה לא אמור לכאוב.
בהצלחה!

מייצגת את בית שמאי בעניין זה

בתאומים המנוחה היא מוחלטת, והמנוחה היא ל-48 שעות. כלומר, לשכב במיטה ובאמת לקום רק לשירותים ולהתקלח (וגם זה רצוי בישיבה). לגבי התנוחה, כדאי להתייעץ עם הרופא. וכדאי גם להקפיד על שתייה מרובה. כל דבר חריג, לפנות מיד לרופא ולא להסס. הדברים הללו אמורים לעזור לנו להיות בצד הטוב של הסטטיסטיקה

לא אמורים להיות כאבים, וגם הבדיקה עצמה לא ממש כואבת.
שיעבור בהצלחה ובקלות

עודבש

New member
סליחה שלקח לי זמן...

עשיתי צילום רחם וכאב, אבל לא ברמות שאת מתארת. מי שפיר זה דיגדוג לעומת צילום רחם

עשיתי בשבוע 22
לגבי המנוחה לא ידעתי שזה כזה הכרחי בתאומים והתנהלתי הרבה בישיבה כמו במי שפיר של הבכורה. טעות. גרם לי לצירים, רק שכיבה איך שנוח לך. לקום רק לפיפי ועדיף שתתקלחי קודם ורק למחרת שוב...
לא אמור לכאוב בכלל.. רק טיפה לחצים. אם כואב או כל דבר חריג, גשי לבדק!
בהצלחה!!

נגה 78

New member
פרוצדורה מהירה ולא כואבת

פחות כואב מזריקה רגילה של חיסון.

איזי31

New member
צפירת הרגעה

צילום רחם בד"כ כואב למי שיש באמת איזושהי חסימה או משהו דומה. זה מפני שהחומר שמוזרק והלחץ בעצם "פורצים" דרך ומזה הכאב.
אישית עברתי פעמיים צילום רחם, בשתיהן הכל עבר בקלות בלי כאבים במהלך הבדיקה.
בפעם האחרונה היו לי התכווצויות קלות בבטן כמה ימים אחרי הבדיקה- לא רציני.
&nbsp
מי שפיר לא דומה בכלל- ככל שתגיעי רגועה יותר הבדיקה תהיה קלה יותר.
סה"כ מדובר באולטראסאונד שבו רואים את מנח העוברים ומחפשים מיקום אידאלי להחדרת המחט.
מחדירים מחט ושואבים נוזל.
החדרת המחט מעט מציקה עד כאב קל.
השאיבה עצמה לא מורגשת- יש רק מעט אי נוחות כי בכל זאת יש לך מחט תקועה בגוף...
&nbsp
לי אישית אחרי הבדיקה היה לחץ קל בבטן רק במיקום של אחת הדקירות וזה עבר תוך 24 שעות.
מנוחה מלאה ביום הבדיקה חובה. ביומיים לאחר מכן מומלצת מנוחה- אני נשארתי בבית אבל ממש לא ברמת ריתוק למיטה..
לא להרים חפצים/ילדים בשבוע שאחרי הבדיקה גם מומלץ.
&nbsp

rain7

New member
לגבי צילום רחם

הצילום רחם שלי היה תקין לחלוטין בלי שום חסימות ועדיין זה כאב כאילו הכניסו לי יד מלמטה ותלשו לי את כל האיברים הפנימיים. היתה לי זיעה קרה ורעדתי ואיבדתי את ההכרה. אז זה לא מחייב עניין החסימות.
לגבי המי שפיר- אני כבר אחרי, באמת לא נורא כמו שדמיינתי. נחתי שלושה ימים וחזרתי לפעילות רגילה אתמול :)

מישהי עשתה גם צ'יפ גנטי באסותא ויודעת להגיד תןך כמה זמן יש תשובות? האחות אמרה שזה יגיע אחרי התוצאות של המי שפיר. שמעתי מבנות שזה מגיע תוך עשרה ימים. מה יותר מדוייק?

למעלה