מי צריך לשלם למוסך - הנהג הפוגע או הנפגע?

tiltan123

New member
היי,
קרתה תאונה ונגרם נזק לרכב והנהג הפוגע הודה באשמה.
חברת הביטוח של הנהג הפוגע שלחה את הרכב הנפגע ובעליו למוסך הסדר שיתקנו את הנזק.
המוסך ביקש מהנהג של הרכב שנפגע (!!!) צ'ק דחוי על עלות התיקון.
הצ'ק יוחזר לו ברגע שחברת הביטוח תשלם למוסך.
האם זה הנוהג המקובל??
בתודה תילתן

חן 1111

Active member
לא שמעתי על זה אף פעם. כשלי תיקנו במוסך הסדר לא שילמתי כלום. ברגע שהם שלחו אישור למוסך לתקן לי, הוא תיקן והתחשבן איתם. תבדוק את זה מול חברת הביטוח.

tiltan123

New member
לא שמעתי על זה אף פעם. כשלי תיקנו במוסך הסדר לא שילמתי כלום. ברגע שהם שלחו אישור למוסך לתקן לי, הוא תיקן והתחשבן איתם. תבדוק את זה מול חברת הביטוח.
היי אני לא המבוטח ואני לא הנהג הפוגע אני הרכב שנפגע ..חברת ביטוח של הפוגע אומרת שאני צריך ללכת למוסך הסדר ולתת למוסך צק דחוי !

חן 1111

Active member
היי אני לא המבוטח ואני לא הנהג הפוגע אני הרכב שנפגע ..חברת ביטוח של הפוגע אומרת שאני צריך ללכת למוסך הסדר ולתת למוסך צק דחוי !
הבנתי, וזה משונה. בדרך כלל הם מפנים אותך למוסך הסדר ומתחשבנים איתו. זה כדאי להם כי האופציה השנייה זה שתתקן במוסך אחר ותתבע אותם וזה יעלה להם יותר.
איזו חברה זו? האם הנהג הפוגע הודיע להם על התאונה והאם הם אישרו את התיקון?
כשבי פגע מישהו, הייתי צריך לחכות עד שהפוגע הודיע לחברה, ואז עד שהם אישרו למוסך לתקן. זה לא הפריע לי כי הפגיעה היתה קלה והרכב נסע. אולי אתה רוצה לתקן דחוף לפני שהם בדקו ואישרו ובגלל זה אמרו לך ככה?

tiltan123

New member
מעדכן שהלכנו למוסך אחר והצלחנו להגיע להבנות שהמוסך יתקן ויתחשבן עם הביטוח.. תודה על התגובות!

Sean679

New member
זה אפילו לא משנה איך אתה מבוטח, ביטוח חובה או מקיף.. ברגע שהאשמה על הנהג הפוגע בלבד, הוא הודה בכך והחלפתם פרטים, הביטוח שלו אמור לפצות אותך על כל הנזקים שנגרמו. את הביטוח שלך תצטרך רק במידה ותצטרך סיוע בלתבוע אותו (אם יש בעיות)

השאלה הייתה מי צריך לשלם למוסך ולא מי אמור לפצות. זה יהיה תמיד בעל הרכב כפי שנכתב בהודעה הראשונה. את בעל המוסך לא מעניין מי אחראי לתאונה. הוא זכאי לכספו קודם כל מבעל הרכב.

למעלה