מי מכם אוהב או אהב בילדות?

צביה.ש

Well-known member
1617678136307.png
איזה עוד דברים מייחדים אצלכם את יום העצמאות?

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
צפה בקובץ המצורף 20623
כשראיתי את הכותרת חשבתי שאת מתכוונת לאהבת ילדות
אהבתי כמה ילדות בילדות שלי.
אבל זאת הייתה אהבת בוסר שלא מומשה עד הסוף.
תפוחים מסוכרים ובכלל ממתקים, עניינו לי את המחת. |חיוךרחב|

GoldenEyes

Well-known member
p
צפה בקובץ המצורף 20623
פעם אחת אכלתי את זה
יופי שהחיצוניות מתוקה , ואחרי זה התפוח בפנים לא היה משהו בכלל
כמו שאבי ז"ל היה נוהג לומר
שלוש פעמים
פעם ראשונה , פעם אחרונה , ופעם אחת יותר מדי :)

משתפרת1

Well-known member
p

פעם אחת אכלתי את זה
יופי שהחיצוניות מתוקה , ואחרי זה התפוח בפנים לא היה משהו בכלל
כמו שאבי ז"ל היה נוהג לומר
שלוש פעמים
פעם ראשונה , פעם אחרונה , ופעם אחת יותר מדי :)
בדיוק!!!
בילדותי- חקלאים חיו מאד בצניעות. אוכל היה לנו כי גידלנו אותו, אך כל קניה נשקלה היטב ותוכננה מראש, כי לא היה כסף. ממתקים לא נכללו ברשימת הקניות. ראיתי את התפוחים הללו ועיני כלו, הם הרי נראים נפלא. לדעתי רואים אותם דווקא מעל דגל של שמחת תורה, ופחות בחגיגות אחרות.
פעם אחת בביקור בתל אביב (היינו מתארחים אצל חברים של ההורים, ומגיעים עם ביצים, חלב ופירות מהמשק- שלא להיות נצלנים) קנתה לי המארחת תפוח כזה. אכזבה כזו עמוקה לא תיארתי לעצמי לפני שנגסתי בתפוח. יפה אמר המוזהב: פעם שהיא שלוש.

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
לא נגעתי בזה אף פעם.
דברים מיוחדים ליום עצמאות!
מקשטת את החצר והמכונית בדגלים, ובאורות.
בדיוק!!!
בילדותי- חקלאים חיו מאד בצניעות. אוכל היה לנו כי גידלנו אותו, אך כל קניה נשקלה היטב ותוכננה מראש, כי לא היה כסף. ממתקים לא נכללו ברשימת הקניות. ראיתי את התפוחים הללו ועיני כלו, הם הרי נראים נפלא. לדעתי רואים אותם דווקא מעל דגל של שמחת תורה, ופחות בחגיגות אחרות.
פעם אחת בביקור בתל אביב (היינו מתארחים אצל חברים של ההורים, ומגיעים עם ביצים, חלב ופירות מהמשק- שלא להיות נצלנים) קנתה לי המארחת תפוח כזה. אכזבה כזו עמוקה לא תיארתי לעצמי לפני שנגסתי בתפוח. יפה אמר המוזהב: פעם שהיא שלוש.
|לפחות טעמת:)

משתפרת1

Well-known member
צפה בקובץ המצורף 20623

מה שמייחד בעיני את יום העצמאות הוא הדגל.
מדי שנה לקראת תום יום הזכרון היה אבי ז"ל יוצא לשדה הצמוד לבית ומביא משם צינור אלומיניום של 4 צול באורך 6 מטרים, חלק ממערכת ההשקיה. אמי ז"ל היתה מוציאה מהארון את הדגל שהמתין שם מלפני שנה- מכובס, מגוהץ ומעומלן. את הדגל הזה היינו קושרים לקצה הצינור. אבי ואחי היו תוקעים יתד באדמה, ועל היתד הזו מעמידים את הצינור עם הדגל.
עזבו אותי מבמות בידור, ההופעות שלנו- בני הנוער, האקורדיון בידיו של המוכשר של הכפר וריקודי העם היו משמחים פי כמה. עזבו אותי מהפצצות הזיקוקים, 2-3 זיקוקים שבשנים טובות במיוחד הכפר יכול היה להרשות לעצמו גרמו לכולנו להשתאות עוד יותר. אני שמחה על השפע של היום, אך זה לא מרגש אותי.
הדגל- נשאר. כשגרנו בבית משותף היינו תולים דגל על המרפסת. כיום- בכניסה לבית ובירידה לחניה. בעבר הילדים היו מצטרפים לתליית הדגל, בשנים האחרונות- הנכדים.
1617723072607.png

חורזת באהבה

Well-known member
מנהל
מה שמייחד בעיני את יום העצמאות הוא הדגל.
מדי שנה לקראת תום יום הזכרון היה אבי ז"ל יוצא לשדה הצמוד לבית ומביא משם צינור אלומיניום של 4 צול באורך 6 מטרים, חלק ממערכת ההשקיה. אמי ז"ל היתה מוציאה מהארון את הדגל שהמתין שם מלפני שנה- מכובס, מגוהץ ומעומלן. את הדגל הזה היינו קושרים לקצה הצינור. אבי ואחי היו תוקעים יתד באדמה, ועל היתד הזו מעמידים את הצינור עם הדגל.
עזבו אותי מבמות בידור, ההופעות שלנו- בני הנוער, האקורדיון בידיו של המוכשר של הכפר וריקודי העם היו משמחים פי כמה. עזבו אותי מהפצצות הזיקוקים, 2-3 זיקוקים שבשנים טובות במיוחד הכפר יכול היה להרשות לעצמו גרמו לכולנו להשתאות עוד יותר. אני שמחה על השפע של היום, אך זה לא מרגש אותי.
הדגל- נשאר. כשגרנו בבית משותף היינו תולים דגל על המרפסת. כיום- בכניסה לבית ובירידה לחניה. בעבר הילדים היו מצטרפים לתליית הדגל, בשנים האחרונות- הנכדים.
צפה בקובץ המצורף 20678
יום עצמאות שמח.

נסיך.333

Well-known member
לא אהבתי, יותר מידי מתוק ודביק
אהבתי תמיד לקנות שם על האש,
לא יודע ממה עשויות הקציצות שם אבל היה טעים לי כילד..

צביה.ש

Well-known member
אותי זה ממש אבל ממש לא גירה ולא מגרה...
גם לא מרשמלו ולא שערות סבתא, בחיים שלי, גם בתור ילדה, לא הבנתי מה ההתלהבות מכל המתוק הזה....
זה הכי לאאאא...
אני בילדות אהבתי יותר גרעינים או פופקורן, התחברתי דווקא למלוחים.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
ברור שהיה....
אני עד היום זוכר אותה פרט פרט.
זוכר את השם שלה.
אהבתי אותה בטירוף.
בעצם עד היום אני אוהב אותה. |מאוהב|
ולא איכפת לי שכיום היא בטח סבתא מבוגרת בת 70
בעיניי היא תמיד תהיה ילדה בלונדינית עם זוג קוקיות.
אהבה גדולה שלא התממשה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני אוהב עוגת תפוחים או תפוחים אפויים. את אלה אפילו לא עלה על דעתי לנסות...

למעלה