מי מהפורום...

שילה1

New member
לא כך.הסאגה תסתיים לאחר שתצהיר:אין

כל קשר בין חגיגת חג כלל עולמי לבין היות החוגג יהודי גאה. ובדרכך-זורק את דעתך.זו האמת שלך,ואין בלתה.האין זאת?

שירקאן12

New member
השאלה שלי הייתה פשוטה ביותר .

בראש העמוד לא על מנת להכנס לויכוחים. את בפתיח שלך יצרת ויכוח לא אני זהו סוף.

שילה1

New member
חזור וקרא,בבקשה,את כל תגובותיך

המרומזות,ואז תהין להבין.. וכאן מתקיים דיון תרבותי,אותו הפכת,בהבל מקלדך,לויכוח שבו תובנות רחוקות מהאמת. קשה כל כך להתנצל בנימוס?

בין כריסטמס לערב ראש השנה האזרחי

יש הבדל גדול... למה היתה הכוונה שלך בתחילת ההודעה ערב ראש השנה החדשה או כריסטמס הכריסטמס הוא חג נוצרי לכל דבר (הולדת ישו) ואכן יהודים לא אמורים לחגוג לעומת ערב ראש השנה האזרחי כפי שכתבתי (ראה למטה) כולנו יכולים לחגוג... זה לא חג נוצרי כלל

שילה1

New member
מיקי-דברתי על סלבסטר.

והזכרתי שמוזמנת לכריסמס. וראית את העליהום עליי,לעומת ציונים של "כל הכבוד","נאורות", לאלו שלא חוגגים מטעמי "יהודי גאה"? עולה בי המחשבה שגם את חגי היהודים אינןם חוגגים,מטעמים אחרים לחלוטין...

הזמנה להתארח בערב הכריסמס

אז.. זה אומר שאת חוגגת?? את מכבדת חברים שלא יהודים ומשתתפת בסעודת החג.. כפי שהם יכבדו חג יהודי ויבואו להתארח אצלך אני נולדתי בחו"ל... 10 השנים הראשונות של חיי חגגתי חגים יהודיים בביתם של הסבים שלי וכל ראש השנה וכל פסח התארחו בשולחנם שניים ערירי נוצרי וערירי יהודי הרי זו מצווה לארח אדם נזקק בשולחן חג עם זה בפסח או ראש השנה והסבים שלי היו מאד יהודיים דבר שני לא פעם בכריסמס היינו קונים את עץ האשוח והקישוטים שלו ואת המתנות היו מביאים לנו לכבוד חנוכה בדרך כלל שני החגים האלה מקבילים אחד לשני עץ האשוח הפך להיות סימבולי לחג אך הוא לא סמל נוצרי כפי שקוראים לערב ראש השנה הנוצרי סילבסטר

שילה1

New member
כדי להסיר ספק-כמובן שלא חוגגת

בביתי,אלא במקומות בהם מוזמנת,או בבילוי מחוץ לבית.

את יכולה להיות יהודיה גאה בכל מצב

מה זה משנה איפה את גרה תכבדי את השכנים שלך והחברים שלך ותמשיכי להיות יהידייה גאה

שילה1

New member
תודה לך נסיכה.נרגעתי.....

ואגב-חבריי,שאינם יהודים,נוהגים להתארח בביתינו בחגינו אנו,ועל כך-אנו גאים!

הורי ז"ל נולדו וגדלו בחו"ל

והם חינכו אותי לחיות כיהודיה לכל דבר ולכבד את העמים האחרים שלצידי אבל אוכלת רק כשר , והשכנה הנוצריה שגרה לידי יודעת שבשר היא לא תביא אלי וככה מכבדים זה את זה וחיים באושר ובשלווה , בלי לעורר מחלוקות וויכוחים

שילה1

New member
מה יותר טוב מזה,מה?

לכבד את האחר,ובביתך-לנהוג כראות עינייך.יפה!

../images/Emo124.gif../images/Emo124.gifהלווווווווווווווווווו

לא קראתי את כל השירשור עד הסוף אבל מה שקראתי יש לכם טעות חמורה מאדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדדד זה לא חג נוצרי...תקראו פה... "זה קבלת השנה החדשה, הסיבה נעוצה בכך שלוח השנה הגרגוריאני הוא הלוח שעל פיו מתנהלים החיים החילוניים ברוב המדינות... נדמה לי שבמדינת ישראל משתמשים בלוח שנה אזרחי... " מה הפלא שפולין וגרמניה הם הארצות היחידות שמשתמשים בשם "סילבסטר" הרי הוא היה אנטישמי אגב.... כמה מכם יודע את יום הולדתו בתאריך העברי ? אז מי שרוצה לחגוג את סוף שנת 2006 וכניסת שנת 2007 שילך לחגוג וב-12 בלילה שיתן נשיקה מצלצלת לכל מי שסביבו והצעד הראשון לעשות ברגל ימין... לא לשכוח

לי יש תאריך עברי בעייתי

נולדתי באדר ב , אז מחכה לשנה מעוברת אבל חוגגת לפי העברי או לועזי תלוי בחברים זה יוצא בהכנות לפסח אז זה בעייתי לבלות בין הנקיונות

שילה1

New member
לא אני!לא מאמינה בלוטו ,

לכן לא שלחתייש לי כרטסי פייס קבועים כבר שנים,בכלי מספר משמעותי עבורי,ורק עם אלה "משחקת".

שועל 12

New member
../images/Emo196.gifיפה שלי צריך קצת אמונה

וגם זה בטח יכול לעזור רק שיגיע

שילה1

New member
שועליקו-מאמינה בעצמי,ביכולות שלי

ולעולם לא בונה על אחרים או על מצבים בלתחי אפשריים. אהה?

ben 911

New member
להודות על האמת, סילבסטר

כריסמס, מעולם לא נתתי את דעתי מי נגד מי וזה לא עניינותי כל כך. במילים אחרות, לא שמתי קצוץ על החג הזה. ואם יצאתי אי פעם לגמרי במקרה בתאריך הנ"ל לבלות... לקחתי את זה כבילוי רגיל לחלוטין בלי שום קשר לשום כלום.

למעלה