מי מהפורום...

תודה החכמתי מעט

למרות שעל ההגירה למקסיקו ולארגנטינה מסוריה ידעתי מהמשפחה שלי אני התכוונתי על ההגירה טרום מלחמת העולם השניה לארגנטינה כי לארץ ישראל לא נתנו לארה"ב ואנגליה הגבילו את ההגירה אז הסוכנות יזמו העברה מאירופה לדרום אמריקה ככה לפחות למדתי מה לעשות נולדתי המון זמן אחרי על ההעלאה אחרי המלחמה באמצעות נישואים פיקטיביים שמעתי ולמדתי גם מאבי שהיה בבריגדה באטליה

שילה1

New member
תודה לך.אספר את סיפורי:דודתי ז"ל,

הועלתה ארצה בעזרת סרטיפיקט,מפולין,אחרי מאמצים רבים מאוד. ה"שליח" שנשא אותה לאישה,היה לימים מראשי היישוב בארץ.(ובינתיים כבר נפטר..)אלא מאי?דודתי היתה אישה יפה ומיוחדת,ולכן-משעלו לארץ-סרב להתגרש ממנה! המשפחה היתה מיואשת,אלא שאבי,שהיה איש חכם,אמר:"כסף יענה את הכל".מיד גייס מבני המשפחה כסף. ה"שליח", נתן גט,קיבל הכסף,ודודתי שוחררה. צחוק הגורל הוא שנכדתה,נראית בדיוק כמוה,ומדי פעם מזהירים אותה מסיפורים כגון זה...

שילה1

New member
ממה בדיוק המום?אם עד היום לא רכשנו

ידע,ולא ממשיכים לרכוש-איזה פן בחיינו הולך לאיבוד..

שועל 12

New member
מה שלומכן יפות שלי ביום זה

אני מקווה שאני לא פוגע באף אחד / או אחת

שילה1

New member
למה פוגע?רק ציינת עובדה נכונה...../images/Emo8.gif

שכחת רק להוסיף:חכמות ומלאות הומור!

שילה1

New member
שועליקו-כשאדם נותן מעצמו-ובמקרה זה

נותן יחס ופרגון-זה אמור לעשות לו טוב,כמו כל נתינה. לדידי-נתינה היא נתינה,ללא צפי לתמורה. אלו היו שישים שניות על אחת מתובנותיי .

רווית53

New member
אני חושבת שלעם היהודי

אני חושבת שאנו עם יחיד ומיוחד ויש לנו חגים בשפע לנו יש את ראש השנה שלנו וגם חג האילנות שהוא ראש השנה לאילנות ועוד ........ לא מספיק ? אתת פעם חגגתי היום לא ולא

חוגגת את הנשיקה הראשונה שקבלתי

לא חוגגת את חגי הנוצרים כי אני יהודייה אבל יש לנו את חנוכה המיוחדת ואני חגוג את הנשיקה הראשונה שקבלתי מאיש /גבר ואהבה ראשונה אי שם במדבר סיני קבלתי נשיקה מגבר שחיזר אחרי ראשונה ואחרונה למעשה אז בערב של 31/12/75 בחצות הליל כתבתי על זה סיפור אם זה מעניין אביא אותו לפה

שירקאן12

New member
נסיכה מגיעה לך על המשפט הזה...../images/Emo13.gif

(לא חוגגת את חגי הנוצרים כי אני יהודייה)
ו
לא מכיר הרבה שיגידו משפט כזה נאור. צריך אכן להיות יהודייה או יהודי בכלל על מנת להגות משפט כזה . לחשוב רק עד כמה אוהבים אותנו הנוצרים בחו"ל הרי בכל יום אנחנו שומעים על מעשים של תוקפנות מצד האנשים הללו. (גם השואה נוצרים לא) ואם לא די בכך הרי אם יהודי היה אומר לפני שישים שנה את המשפט הזה ברור מה היה עולה בגורלו. (בנוסף לי אישית לא משנה מי חוגג אכן מדינה דמוקרטית סתם רציתי לדעת וקבלתי תשובה שלא נדע..... זו תשובה לתגובה הקודמת.) (לא קשור אליי נסיכה.) (אני לחגגתי אף פעם ולא אחגוג. למה כי אני יהודי גאה. מה יש כאן לחגוג. את הדת הפאגאנית נסיכה כל הכבוד לך.

תמיד מצהירה על היהדות שלי

ומביאה דברים מהיהדות אל הפורומים בתפוז ואני המומה כמה אנשים ששיכים לעם היהודי אמצו את המנהגים של החילוניות ולמעשה מתעלמים או בזים ליהדות ומנהגים של היהדות כמו קידוש בערב שבת שממש לא קשה לעשות כי כולם יושבים יחד בימי ששי בערב ועוד כל מיני מנהגים כאילו שניתן לבצע אותם , ודוחים אותם בשתי ידיים אבל חוגגים את השנה האזרחית כאילו היתה משהו שחייבים לחוג אותה ברוב הדר אהבתי את החגיגות בחיפה שחוגגים את כל החגים יחד

שירקאן12

New member
נסיכה נכון מאוד../images/Emo45.gif

יהדות זה משהו מיוחד. ולצערי הרב יש יהודים שחוגגים למרות שיש אנטישמיות בעולם הנוצרי כלפי יהודים באשר הם יהודים. יום טוב לך נסיכה

למעלה