מי מהפורום...

magda

New member
אצלי בעבודה כמעט כולם רוסים לכן

ביום הזה אני עובדת קבוע ב31.12...מה איתך?

שירקאן12

New member
מי מהפורום חוגג..

ברור שזה חג של נוצרים מי מהפורום חוגג? חג שלא שלנו? עכשיו זה ברור.

שילה1

New member
אני!גם כי יש לי חברים

שאינם "בני דת משה"(אנחנו חיים בעיר מעורבת,נכון?),וגם כי-תמיד מחפשת סיבה למסיבה. אמנם אין זה חג יהודי מ"דאורייתא",(גם חנוכה לא..)אך בכל העולם נוהגים לחגוג,וכך אני. ואין בכך כל קשר להיותי יהודיה . שירקאן-האןם חשתי נימת ביקורת בסיפא של דבריך?אם כן-להזכירך-זו מדינה דמוקרטית. אם לא-עמך מליון סליחות. שבוע נפלא לכולם.

שועל 12

New member
מגדה

זה לא יום לעבודה כמו כל יום שהוא לא יום לעבודה אבל אם את בכל זאת צריכה להתפרנס אז כל עבודה מכבדת את בעליה (פותחת תיק בקשה ) זה אפרופו רוסים

לצערינו אין יום קדוש למנוחה

חוק שעות עבודה ומנוחה לא נשמר כראוי ואז אנשים עובדים 7 ימים בשבוע להוציא עובדי משמרות ופיקוח נפש כמו צוותים בבית החולים שגם ביום הכיפור נתחו אנשים שנפלו ברחוב הרופא התורן היה בצום וניתח 3 ניתוחים

שילה1

New member
לא מדויק.אנשי כוחות הבטחון למשל,

העובדים בשבת,מקבלים יום חופש באמצע השבוע,וזאת כמובן-במידת האפשר. אישית-מעדיפה חנויות וקניונים פתוחים גם בשבת וחג,ובחירה חופשית של מי שרוצה לעבוד או לא,ומי שרוצה לערוך קניות או שלא. כנ"ל לגבי תחבורה ציבורית. בקיצור:מדינה דמוקרטית ולא מדינה דתית.וזו דעתי,כמובן.

מכריחים את האנשים לעבוד בשבת

ואם הם שומרי שבת לא מעסיקים אותם בקניונים היו על זה המון כתבות ברדיו ובטלויזיה בבית החולים ראיתי דתיים עובדים בשבת כי זה פיקוח נפש אבל מיוזמתם הם מעדיפים לא לעשות שבתות

magda

New member
שועל כל עבודה מכבדת את בעליה

אבל במקום שאני עובדת "מעבדת חרום בבית חולים" שם רוב העובדים הם רוסים לא פרסיים , לא דרום אמריקאים, לא אנגליים, שום צבר אין אצלינו מוזר ..אלה רוסים שהחג הכי חשוב עבורם זה סילבסטר ככה נומר לי..אז באותו יום אני ועוד בחור שעובד איתי יחד לוקחים על עצמינו את התורנות הזאת ...עם השנים הפכנו להיות המיילדים של השנה החדשה הנכנסת ככה המצב. אין לי בעיה עם אף אדם ..לא רוסי..לא אתיופי..לא שחור ,לא סיני, לא ישראלי.. כולם הם בני אדם כמוני... ומי שמכיר יודע שאני מכבדת את בני האדם. מצטערת אם נתתי לך הרגשה אחרת

שועל 12

New member
מגדה

ראשית לא ידעתי שאת עובדת בבי"ח שנית הקונוטציה שנוצרת עם רוסים זה "פותחת תיק בקשה" אבל..... זה בהומור אז קבלי את זה בהומור

magda

New member
על דאגה אני לוקחת את החיים בהומור

מקווה שגם אתה לוקח את החיים בצורה כזאת..

שועל 12

New member
מגדה

לוקח את החיים אך ורק בחיוך אגב?? מהיגן בא השם שלך זה משהו לא קונבנציונלי

magda

New member
השם שלי הונגרי אבל אני דרוםאמריקאית

אז כמו שאתה יכול לראות השילוב הוא ממש לא קונבנציונלי. לשם יש קונוטציה של מגדת עתידות ואני כזאת מין מכשפה שכזאת. אבל אני לא עושה כישופים רעים לאף אחד ..אלה להפך , רק טוב ודברים טובים. לילה טוב בינתיים

כי הרבה הגרו מאירופה לדרום אמריקה

כי הסטיפיקטים לא הגיעו לאירופה וככה התגלגלו להם היהודים בעולם

שילה1

New member
לתקן קצת עובדה הסטורית:

לא רק שהסרטיפיקטים היגיעו לראירופה,מיטב הבחורים,מתובי הארץ אז,נשלחו לאירופה כדי "להעלות, נשים בעזרת סרטיפיקטים אלו.לצורך כך נשאו נישואים פיקטיביים,והתגרשו כאן בארץ,לאחר שהביאו את "האישה". מכירה אישית מקרה מסוים שארע במשפחתי,ומקרים אחרים החקוקים בהסטוריה של תקומת ישראל. ביחס ליהודים שהגרו לארגנטינה:תחילת ההגירה היתה מאירופה(וגם מסוריה ןלבנון) עוד במאה ה18,ובעיקר בין מלחמות העולם ולאחריהן. יש הטוענים כי היו הגאוצ'וס הראשונים... ידוע מקום שנקרא "מויסה ויליס"-ישוב יהודי מובהק,וראו השם. גם בעיר הבירה,בואנוס איירס,עד היום קיימים מוסדות יהדים רבים,בתי ספר יהודים והקהילה היהודית חיה בועטת ונושמת. בארגנטינה ניתן למצוא יהודים שמוצאם מאירופה,צפון אפריקה,טורקיה,סוריה,לבנון ועוד. הדברים נכתבו מידע אישי,מקריאה ובדיקה,ובשל קשרי משפחה למדינה זו. הבו כבוד לדרון אמריקאין,לשמחת החיים שלהם,לנימוס ולסבלנות,וגם ל...אוכל! (שילה מומחית בהכנת אוכל שכזה,על סוגיו השונים)

למעלה