מי יודע?

snowe

New member
מי יודע?../images/Emo35.gif

אני יושבת כבר 5 שעות ומחפשת אתר, פרטים לגבי גטו פאץ, או נקרא PECS בהונגריה אבי בתקופת השואהה ניצל מגטו זה ברגע האחרון לפני שקראו בשמו...סיידנר רוברט(לא נשאר לנו אף אחד מהמשפחה שלו איך יכול להיות שגטו זה כלל לא מוזכר בשום אתר, או אנשים ששרדו... וכו כתבתי וביקשתי מידע גם ממוזיאון לוחמי הגיטאות...ויוצאי הונגריה אבל עדיין לא קיבלתי תשובה אם יש משהו בפורום זה שיש לו קשר ליהודי הונגריה אשמח לקבל כל פירור מיד בעניין פניתי גם לפורום שורשים... אבל יש לי בעייה כיצד לאתר ולחפש בפורום זה אז אם למשהו יש... בבקשה תודה

orlu

New member
מוזיאון יהדות דוברי הונגרית בצפת

בטוח יעזרו לך הם מאוד רציניים חביבים ועוזרים.יש להם ארכיון עשיר תנסי.

EYהודית

New member
בניר גלים יש מוזיאון לזכר יהדות

הונגריה. אולי גם שם יוכלו לעזור לך

friend9

New member
פורום שורשים משפחתיים בתפוז

לא ברור לאיזה פורום "שורשים" פנית. אנא תשאירי הודעתך בפורום שורשים משפחתיים של תפוז. כדאי לך להתקשר גם ליד ושם בירושלים. יש להם המון מידע על אנשים, מקומות, מחנות וכו´.

antush

New member
אני חדשה כאן,וכבר יכולה לעזור

לשימחתי,גם אני ממליצה על המוזיאון בצפת נעשת שם עבודה מעניינת כדאי לבקר למרות שזה רחוק,אני במיקרה הגעתי לשם כשהיה איזה כנס ארצי מעניין וחבל על הזמן כי מעבר לכך מצאתי אנשים שמכירים את משפחתי ומידע על המשפחה שלא היה לנו מושג אודותיו.שווה נסיון אם תרצי אאתר מייד את מספר הטלפון שלהם

טומי*

New member
המוזיאון למורשת יהדות הונגריה...

בצפת תנסי שם אם לא רק תגידי

טומי*

New member
ביקרתי לפני שנים מספר...

כמהה שזכור לי יש במקום גם מוזיאון קטן והמון חומר על קהילות הונגריה לפני ובזמן השואה.

antush

New member
זה מפעל חיים של זוג פנסיונרים

שהשקיעו את כל זמנם ומירצם לאסוף חומר על הונגריה ודוברי הונגרית,היחס שם חם מאוד ורציני,אחת לשנה הם עורכים כנסים ואפילו חברה שלי היתה שם בפגישות של דור שני.

EYהודית

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

שמחה לראותך איתנו, שמחה לראות שאת מרגישה בבית. נשמח לשמוע עליך קצת

snowe

New member
תודה לכל האנשים הנהדרים../images/Emo24.gif

אני מודה לכל התגובות והעצות שקיבלתי ועכשיו אתחיל "לעבוד" כלומר להתחיל ולחפש אני קצת בבעייה ללגבי מוזיאון בצפת בגלל המרחק שלי משם אבל אנסה לארגן לעצמי יום בילוי בצפון ולשלב תודה תודה לכולם

ישרון

New member
למוזאון לזכר היהדות הדוברת הונגרים

א.המוזאון הוקם לפני שנים רבות בעידודו של ראש העיר לשעבר ששם משפחתו היה ברקוביץ,ניצול שואה מאזור של דוברי הונגרית ב.שווה לבקר במקום ולו בכדי להשכיל יש שם תצוגה קטנה וסיפריה אדירה של דוקומנטים בעלי ערך היסטורי.אסור להחמיץ את מיצג הוידאו הוא ממחיש בצורה מדהימה ומחרידה כיצד בתוך ארבעים וחמישה ימים הושמדו כ 450 אלף מיהודי הונגריה. ג.למוזאון יש אתר באינטרנט www.hungomosבמידה והכתובת שגוייה נסה לחפש במנוע חיפוש המוזאון לתולדות היהדות הדוברת הונגרית .

snowe

New member
תודה ישורון../images/Emo51.gif

מחר אני אתקשר לכל הגורמים שהוצעו לי בפורום זה כמו כן פרסמתי גם בפורום "תרבות הונגריה" תודה

snowe

New member
ישורון אפילו לא הספקתי להתקשר

שלחתי מכתב באינטרנט למוזיאון וכבר היום קיבלתי מכתב מהם עם פרטים... ראה בכתוב שהכנסתי לפורום.. תודה מקרב לב

snowe

New member
יש יש יש התחלתי לקבל מידע../images/Emo24.gif

היום קבלתי מכתב ממוזיאון יהדות הונגריה שבצפת ובו מצורף בעברית צילום מדפי תעוד גטו פאג ומצולמים 2 ילדים תאומים שנשארו הניצולים היחידים כשקראתי זאת עוד יותר התרגשתי כי ידעתי שגם אבא שלי ניצול גטו זה אבל אף אחד אפילו לא יודע כמו כן צורף מסמך הלקוח מספר המרטירים בפאג בהונגריה(שידעתי על קיומו אבל לא יכולתי במיוחד לנסוע לשם כדי לברר) ומה רשום בו??????? רוברט סיידנר בין הנרצחים עכשיו אני אבקש גם מידע לגבי משפחת אברהם שהייתה שם (מצד סבתי) איך אפשר לא להתרגש כשמראים לי שחור על גבי לבן שאבא שלי נרצח אבל אני יודעת שעד לפני 3 שנים היה חי וקיים ואבא אוהב ותןמך בחינוכי? איך אפשר לא להתרגש כשאמא שלי מספרת שכשהם נסעו לפני 10 שנים לפאג אבא שלי לא היה מסוגל להיגנס בשערי הגטו בגלל הזכרונות הקשים שהציפו אותו ואני שעד היום לא ידעתי מלבד ספורי אבי דבר על גטו זה? תודה לכולכם ואני מקווה שכל פיסת מידע לגבי משפחת סיידנר או אברהם מיוגוסלביה או הונגריהתמשיך ותצטבר. כשאסרוק את החומר אעלה אותו בפורום.

למעלה