מי באה ל"הפנינג" של בי"ח קפלן ביום

מי באה ל"הפנינג" של בי"ח קפלן ביום

שישי 6.5? ראיתי היום מודעה בעיתון על קיומו של הכנס בנס ציונה ואת האמת אני מאוד רוצה ללכת ולשאול שם כמה שאלות נוקבות (יחד עם שלד מוכן של תכנית הלידה) אבל אני מאווווד סקפטית עד כמה זה יעזור (במעמד הזה שבו רק רוצים "למכור" את המחלקה ולהציגה באור הורוד ביותר האפשרי ובכלל). מה אתן אומרות? בנתיים מאז הצהריים שראיתי את המודעה ועד עכשיו כבר המשכתי באיסוף החומר לתכנית הלידה שלי (שתכננתי לסיים אמנם קצת מאוחר יותר, אני בשבוע 27, אבל זו זריקת מרץ עצבנית) וכבר רצות לי בראש מליון שאלות מפוצצות לאור נסיוני מהלידה הקודמת בקפלן.

רונה 1978

New member
מידע לגבי ההפנינג בנ"צ.

ערב טוב בנות, אני קיבלתי הזמנה היום בדואר. בהזמנה כתוב שיש מספר הרצאות (מעבר לכיבוד ודוכנים): 1. "תפקיד המיילדת בשיפור חווית הלידה" 2. "הלידה הרגילה, שיכוך הכאב, מה עושים כאשר תאריך התל"מ חולף?" 3. "פיזיוטרפיה של רצפת האגן כמנוף לאיכות חיים". צויין גם כי יהיה כיבוד קל, מתנות והגרלות. דרך אגב מנסיון עשיר שלי בכנסים זה נחמד, יש כנסים מעניינים יותר ומעניינים פחות. מקווה שעזרתי לכן, תהנו.

רונה 1978

New member
דבר חשוב נוסף ששכחתי.

מספר המקומות מוגבל ומחייב הרשמה מראש בטלפון: 03-6173100

totatol

New member
חושבת על זה...למרות שלא יודעת אם

בא לי שינסו למכור לי כל הזמן-שזה נראה י מטרת המפגשים האלו-אבל ההרצאות בהחלט נשמעות מעניינות

רונה 1978

New member
שאלה לעינת ודן

היי עינת, אני מתלבטת אם ללדת בקפלן או באסף הרופא, ספרי קצת מנסיונך הקודם על קפלן בבקשה...

אוקיי.. הלידה הראשונה בקפלן

אני רושמת לפי סדר כרונולוגי של השתלשלות העניינים ולא לפי סדר החשיבות. כל מה שאני כותבת גם בא היום, במבט של כ- 3 שנים לאחור ומאז החכמנו קצת והגישה (שלי) השתנתה במהלך הזמן הזה... בכל מקרה, בסה"כ - מאוד בגדול הלידה היתה בסדר. כשנכנסתי, כבר בקבלה שאלו אותי אם אני ארצה אפידורל ואמרתי שאני עוד לא יודעת ואודיע להם - לא ניג'סו עם זה וכשהחלטתי לקחת, לאחר מס' שעות, הביאו מרדים עצבני שלא עניין אותו שאני באמצע ציר בדיוק כשהוא הכניס את המחט עם הצינורית לגב שלי. הספקתי להתקלח, להתארגן, מוניטור, מיקרולט - מיני חוקן (לא הכריחו - הם הציעו ואני רציתי) ונכנסתי לחדר לידה. מיד חיברו לאינופזיה שביקשתי לא לחבר
חיברו למוניטור שהתחיל להראות דופק של עובר של 60-80 (נ-מ-ו-ך, חצי ממה שצריך להיות) והתחילה מיני היסטריה סביבי כשלי לא מספרים כלום. כל שניה נכנס מישהו מהצוות, מדד לי את הבטן ושאל מה הגובה שלי (אני גם ככה קטנה והבטן היתה ענקית) - כבר אמרתי לבעלי שאני מפחדת שעוד שניה הם מכניסים אותי לניתוח, למרות שהכל התקדם מעולה (הפתיחה היתה מאוד מהירה, למרות שזו לידה ראשונה עם אפידורל והכל). טוב, אז חיברו אותי למסכת חמצן, בגלל הדופק הנמוך, כמובן שאינפוזיות, מוניטור קבוע וגם לדן חיברו אלקטרודה לראש לניטור ישיר ברגע שראו את קצה קצהו של הראש (חור קטן שנשאר על הראש שלו למשך חודשיים אח"כ לפחות). הייתי מחוברת למליון חוטים, כמובן מרותקת למיטה, למרות בקשתי לשנות תנוחה כדי להמנע מקרעים / חתכים. אמרו לי שבגלל שלקחתי אפידורל אז זהו, אין לי אפשרות לזוז - אפילו לא הסכימו להושיב את המיטה (שמתכווננת למליון זויות בחדר לידה) - מה שלא חשבתי עליו קודם לכן, כמובן, כשביקשתי את האפידורל. כשהגיע שלב הלחיצות היה לי הרבה כח ללחוץ ואת האמת לא התעייפתי כמעט בכלל - רציתי רק לראות אותו בחוץ ובקטע הזה המילדת כל פעם ניסתה לשכנע אותי לנוח. מה לנוח? מי לנוח? באתי לבית הבראה??? מצד אחד סופרים לי שעות עד שאני "חייבת" ללדת כבר ( המיילדת אמרה לי מרגע פתיחה מלאה או מרגע צירי הלחץ אני כבר לא זוכרת ש"יש לי 3 שעות". אני הייתי בטוחה שאם לא - ניתוח אבל אף אחד לא אמר את זה מפורשות) ומצד שני משכנעים אותי לנוח ולא ללחוץ כל כך הרבה ש"ישאר לי כח" למה בדיוק אני צריכה לשמור כוחות? תביאו ללדת כבר ומהר!!! עד היום לא הבנתי את ה"דו פרצופיות" הזו. ברור שילדתי הרבה לפני כן, והמיילדת אפילו התפעלה כמה לחצתי יפה ויעיל, והכל התקדם יפה ומהר, שוב, יחסית ללידה ראשונה עם אפידורל (סה"כ הייתי שעתיים בקבלה ובחדר לידה 4.5 שעות עד שהוא יצא, לא נתקענו בשום שלב). בכל אופן לקראת סוף הלידה, כשאני מתעקשת ללחוץ והיא מתעקשת שאני אנוח ואשמור כוחות, הדופק שלו כבר היה בלתי אפשרי (לכיוון הנמוך) ומאחר ונגמרו כל הלידות האחרות כל הצוות - שתיים - שלוש מיילדות ושני רופאים היו אצלי בחדר. מישהו פתאם הציע להביא מוניטור אחר והפלא ופלא - כל הבעיה היתה במוניטור!!!!!!! לקח גדול להבא - לא לאפשר ניטור רציף אלא רק לסירוגין ואם יש בעיה - ישר לבקש "חוו"ד שניה" ממוניטור אחר! כל הלחץ הזה, מסיכות החמצן, הריתוק לצד שמאל כל שניה וכל האינפוזיות והבלגן היה כמעט לחינם! אבל זה עוד כלום... אח"כ ברגע שכבר ילדתי את הראש המיילדת, למרות בקשות חוזרות ונשנות שלי מההתחלה, ולמרות בקשתי המפורשת באותו הרגע כשהיא הודיעה לי שהיא גוזרת אותי "ליתר בטחון" לא לגזור - גזרה. וגזרה עם כל הלב. אח"כ שאלתי כמה פעמים את הרופאה שתפרה (במשך שלושת רבעי שעה!) כמה תפרים זה ולמה היא חייבת להכאיב לי כלכך (האפידורל בדיוק פג ולא נתנו לי זריקה אחרת, למיטב שכרוני) - אין תשובה. שאלתי שוב - והיא שוב לא מגיבה, או מתחמקת
. התפרים מאוד הכאיבו לי גם ברגע שהיא תפרה אותם בחדר לידה וגם במשך כל השבוע שאחרי הלידה (המצב רק הלך והחמיר, עד שחזרתי שבוע אחרי הלידה למיון נשים שם הוציאו לי את התפרים ידנית כי הם לא נמסו והאזור כבר התנפח והזדהם - גם זה ללא אלחוש... כמה צעקתי מכאבים.... כל מה שלא צעקתי בלידה צעקתי שם). אני לא אלאה אותך בסיפור התפרים שלי אבל עד היום אני סובלת מהם - שלוש שנים אחרי. ואין כלכך מה לעשות, תאמיני לי שבדקתי. מה שהרגיז הוא שאף אחת מהאחיות במחלקה לא מאמינה לך שאת סובלת קצת יותר מהממוצע כי רוב הנשים יומיים אחרי לידה עם תפרים כבר יכולות לנוע בצורה די נורמלית, זה מתחיל קצת להשתפר וזה היה נראה להן שם פינוק יתר שלי ותו לא (נשבעת שלא).

חלק ב'

השאירו לי את האינפוזיה למשך שעות נוספות כי עלה לי החום אחרי הלידה וכל היד שלי כבר התנפחה, רק כשבעלי חזר בצהריים (ילדתי לפנות בוקר) וצעק שם על הצוות שיראו איךאני נראית ולמה אני צריכה כלכך לסבול מכאבים (גם התפרים וגם האנפוזיה) באו להוציא לי את האינפוזיה ונתנו לי (סוףסוף) משכך כאבים (שמסתבר שאסור בהנקה, אבל שוב, הכל אני יודעת בדיעבד). ביקשתי שיביאו לי משכך כאבים מהבית כי להתחנן לצוות הרפואי בשביל כל כדור זה היה פשוט סיוט. למה לא ביקשתי פד קפוא כמו ששמו לי בחדר לידה (והיה טוב ומרגיע כל כך) אני לא יודעת
. למזלי בפרוטקציה סידרו לי חדר לבד עם שירותים ומקלחת בתוך החדר - היה כיף לא נורמלי מהבחינה הזו. כלכך נוח. ופה מתחיל סיפור האשפוז והתינוקיה - ביקשתי ביות מלא. רציתי רק להיות עם הבן שלי. זה כל מה שרציתי בחיים בשלב זה. ביום הראשון לא הסכימו לי (היום אני אומרת לעצמי "סליחה? למה של מי הילד הזה שאתם תקבעו לי", אבל אז לא העליתי על דעתי אפילו לחשוב כך) לקחת אותו, הביות המלא בקפלו מתחיל מהיום השני ללידה ועד השעה 22:00. בהנקה ניסו אבל לא כלכך הצליחו לעזור, תירצו הכל במים המקוניאלים שהוא כנראה בלע בלידה (אני עד היום לא יודעת אם דחפו לו בקבוק או לא, לא ידעתי להסתכל בטבלה ולא חשבתי על זה אז). מה שכן מוצץ כן דחפו לו בלי דיעיתי ו/או אישורי בעוד אני התלבטתי ביני לביני האם להרגיל למוצץ או לא... דבר שהרגיז אותי מאוד כבר אז. ביקשתי שיעירו אותי להנקות - אכן העירו. בדיקות דם שאחרי הלידה - אף אחד לא ידע לקחת שם דם כמו שצריך, הוציאו לי את הורידים והנשמה (עוד פעם
גם ככה יש לי פובית מחטים). עשו שם הדרכה להורים החדשים, דווקא היה בסדר גמור - כל מיני עצות לטיפול בתינוק - היה מועיל וגם האבות הוזמנו. ואח"כ בשחרור המיוחל שניה לפני הבית, אנחנו כבר קשורים בסלקל ומ-ת-י-ם לצאת, פתאם הצצה בגליון שלו מגלה לאחות שהוא לא עבר איזו בדיקה. פשוט שכחו אותו. טוב, עוד פעם מפיטים, מתעכבים ודוקרים אותו
. פרידה נאותה מבית חולים ממש. על זה שחזרתי לשם שבוע אח"כ בלי יכולת ללכת בכלל עם התפרים האלו כבר סיפרתי לך... תשמעי, יש לי הרבה הערות על דברים קטנים ומעצבנים שיכולים לקרות בכל בית חולים, למעשה. הרי לא קרה לי שום דבר דרסטי שאפשר לבוא איתו בטענות ממשיות (אפילו לא התפרים שזו הטראומה שלי מהלידה לנצח נצחים), אבל עדיין - הפעם אני באה עם טונה של אסרטיביות וחוצפה (כן, כן, אני אומרת את זה בלי להתבייש בכלל) וזה לא מעניין אותי מה יחשבו או לא יחשבו עליי. בסה"כ מחלקת יולדות וחדרי הלידה בקפלן נחשבים בסדר (אין לי בסיס להשוואה עם אסף הרופא, תצטרכי לשאול נשים אחרות שילדו שם, כמובן. ובכל מקרה אני מציעה לך לשאול יותר מאשה אחת לגבי כל בית חולים. סיפור לידה אחד זו לא אינדיקציה), שוב, כל מה שכתבתי כאן יכול לקרות בכל מקום אבל עדיין - אותי זה לימד הרבה לפעם הזו ואני באה מוכנה כל כך... שחבל לצוות שיתקל בי על הזמן. באמת. אני גם לא שוקלת בית חולים אחר בגלל הנוחות של לגור חמש דקות מבית החולים על כל המשתמע מכך (גם לגבי התפתחות הלידה וההגעה לבי"ח וגם לגבי המשפחה, והילד שנשארים בבית). כלומר אני כן חוזרת לשם, וזה ברור אבל רק לאחר תיאום מראש של כל תנאי הלידה והאשפוז מול בית החולים (בע"פ ובכתב - בתכנית הלידה), טונות של אסרטיביות והכנה מראש (לי ולמלווים שלי) ולא לוקחת כמובן מאליו שום דבר. בהנחה שהכל בסדר איתי ועם הילדה - הפרצוף הכי קטן שהם עושים לי שם אחרי הלידה ואני עפה הביתה. פשוט ככה.

רונה 1978

New member
היי עינת ודן...

תודה רבה ששיתפת אותי בסיפור המעניין. רק עוד שאלה קטנה לסיום: מנסיונך הכאוב, מהן ההמלצות שלך לגבי תכנון הלידה? אני אפילו אכתוב לי שלא אשכח... שוב תודה.

זה מאוד אישי - תלוי מה את רוצה ולמה

את מצפה מהלידה שלך. שלא יכאב לך? או אולי להמנע מהתערבויות רפואיות וללדת באופן טבעי (ככל שאפשר או טבעי לגמרי)? איך את רוצה שיטפלו בילד שלך אחרי הלידה? את רוצה להיות איתו? את חושבת שתרצי לנוח לבדך? רוצה להניק? לא רוצה להניק? בד"כ בלידה הראשונה נשים מאוד מרוכזות בעצמן ויותר דואגות לענין הכאב שלהן, בלידה השניה כבר הרבה יותר מודעים להרגשה של התינוק ולטיפול בו, הוא הופך להיות הרבה יותר מרכזי. אני כהכנה ללידה קוראת ספרים כמו טבעי ללדת של גילה רונאל, או ללדת בבית של אילנה שמש. כל ספר על לידה (הלידה עצמה ולא המדריכים על הריון, לידה וטיפול בתינוק שנותנים מידע טלגרפי על כל נושא) יכול להיות מקור מצויין למידע וכמה שיותר יותר טוב. כמה שתהיי יותר מודעת לתהליכים המתרחשים בגוף לקראת הלידה ובזמן הלידה זה יעזור לך להבין ולהרגיש טוב יותר מה את רוצה וצריכה, מה את יכולה לבקש מהצוות הרפואי (מתוך הבנה עמוקה של התהליך) וכו'. חוץ מזה אני מציעה לך לחפש בפורומי ההורים השונים (כמו פה ובפורום הנקה) תכניות לידה של נשים אחרות ופשוט לצרף כל מה שנראה לך לתכנית שלך. אבל הכי חשוב - לא משנה מה התכנית האישית שלך ללידה - זה לדעת שזה הגוף שלך והילד שלך, לדעת לעמוד על שלך ולא לפחד מצל צילו של איש סגל רפואי כי יש לו מדים ותג, לא להתבייש לשאול שאלות ולהעמיד אנשים במקומם. לא בצעקות ובברוטאליות. בנימוס, עם חיוך אפילו, אבל להגיד מה שצריך! אני כחלק מההכנה ללידה הקרובה אפילו קראתי, הדפסתי ושמרתי את חוק זכויות החולה וחוזר מנכ"ל של משרד הבריאות לגבי אשפוז יולדות ויילודים. אין מצב בעולם שאני אוותר הפעם על משהו שאני חושבת או רוצה ואני יודעת היטב מהן זכויותי - שזה יתרון גדול. מעבר לקריאת ספרים ותכניות לידה אני קוראת הרבה דיונים בנושא לידות בפורומים השונים (בפורום הנקה בטאגליינס ו/או בקישורים יש קטגוריה שלמה על לידות וסיפורי החלמה מלידה - ממליצה לך לקרוא שם!) ומחכימה לא רק מנסיוני אלא גם מנסיונן של אחרות (שזה מה שאת עושה עכשיו
) - לומדת מה יכול לקרות, מה אני רוצה או לא רוצה לעשות (שגם זה לא פשוט להחליט עבור עצמי והתינוקת
) וכו'. ודבר אחרון ולא פחות חשוב - בן הזוג שלך או כל מלווה אחר שיגיע איתך ללידה חייב להיות מעודכן בדיוק בפרטים של מה את רוצה ולא רוצה והוא לפעמים עומד על שלך במקומך (אין לדעת באיזה מצב תהיי ואיך תרגישי). אני מכינה את בעלי בערך מאז תחילת ההריון לאסרטיביות מוחלטת בכל מה שקשור אליי ואל הרצונות שלי. הוא יודע שאני באה עם דעה מאוווווד מגובשת על מה שאני רוצה והוא יודע שאיפה שאני לא אוכל לעמוד על שלי תפקידו יהיה לעשות זאת במקומי ובשמי. שיהיה בהצלחה!!!

איזה מוזר,

באותו יום יש לי סיור חדרי לידה בקפלן, לא אמרו לי כלום על כנס כשצלצלתי.

למעלה