מי אתה ויני?

Many Braun

New member
מי אתה ויני?

בכל פעם שיוצא לי לבקר בפורום, אני משתהה מחדש מהתגובות
של ויני, וההשתלחות בכל מי שמביע דעה שונה משלו.
גם הפעם כשעולה נושא חשוב כלכך כמו טענות של לקוחות הדורשות בדיקה (ואני
לא נמנה עם משקיעי סיטי אר) שוב התבטאויות כמו ״אתם מזבלים את הפורום״.
מי אתה בכלל?? איש גס שצריך לרסן את הדיבור כלפי חברי הפורום האחרים.
ומי זה ״הפורום״, אם לא החברים שיוצרים אותו?!?

ומה אתה מגן על סיטי אר תוך העלבת ישי שעשה עבודה מרשימה באיסוף מידע על טענותיו.
מה האינטרסים שלך ויני? אתה עובד עם יריב פז? אולי זה נושא שלא משרת את האינטרס
שלך ושל יריב למכור עוד בתים?!? איזה עוד אינטרס יכול להניע אותך???

אני מוכן להתערב שגם ההודעה הזו תימחק באיזשהו שלב כמו כל הודעה
שלא מוצאת חן בעיני יריב פז ושלא משרתת את האינטרס האישי שלו.

אתה בחור מצחיק

הודעה זו לא תימחק, תופתע..אין לי מושג מי זה ויני - בטח לא תאמין אבל זה ממש לא רלוונטי אם תאמין לי או לא. למעט פעם אחת שהתקשקשנו במיילים פרטיים לפני שנתיים והודתי לו על הידע שהוא תורם פה, לא הייתה לנו שום דינמיקה, בניגוד למה שכתבת.
אני לא אחראי פה למגיבים, אני בסך הכל מנהל הפורום ונותן מענה למי שיש שאלה, כנ"ל גם וויני (שאני אפילו לא יודע אם זה שמו או לא), בדרכו המיוחדת, שאותי באופן אישי מצחיקה. חבל שאתה בוחר להיעלב ולהאשים האשמות חסרות בסיס.

וויני כמו גם אני מעולם לא המלצנו על אף אחד כולל אני על עצמי - אז להגיד עלינו שאנחנו בעלי אינטרס - זו בדיחה ממש טובה.

vinney

Well-known member
אתם באמת מזבלים את הפורום

רוצים לבדוק - לכו לבדוק. למה לזרוק פה האשמות חסרות כל ביסוס?
&nbsp
אין לי שום קשר לסיטיאר או כל חברה אחרת, אני פשוט יודע לקרוא. כשאני קורא רפש - אני קורא לילד בשמו.

גם אני מעריך את וויני ומבקש לא למחוק

הוא ו-Boston Guy תרמו ותורמים המון לפורום. הדבר האחרון שצריך זה לסתום להם את הפה.

חלק מהביקורת שוויני כתב אני מקבל (ואם היה אפשר הייתי עורך חלק ממה שכתבתי, אבל לא מוחק). מצד שני פורום זה לא בית משפט, ואני לא צריך להוכיח כאן ברמה הפלילית.
אני מעלה נתונים (מסיק מסקנות מתוך הנתונים) ושואל שאלות שהגיוני לשאול.
אני לא גוף ממשלתי ולא יכול להשיג/לחשוף את כל הנתונים (גם גופים חוקרים שפניתי אליהם נמצאים בבעיה כי חלק מהמסמכים הם בריבונות אמריקאית וחלק בישראלית) ולכן יש לי רק מידע חלקי.

לחברה אמור להיות קל מאד להפריך את השאלות שהעלו כאן וויני לא שיכנע אותי שהן שוליות-
  1. יראו מסמך שנשלח למשקיעים בטרם העסקה וכולל גילוי נאות בקשר לעמלות, מי יקבל אותן (MLS Real Estate Consultants Inc. זו חברה שלא רשומה בניו ג'רזי), ומה הקשר שלו לעסקה ולשותפים ב-CityR במידה ויש
  2. יראו מה שיעור שיעור האחזקות של מייקל סאבו בחברות האחזקה שדווח לבנק
  3. יראו את הדו"ח הרבעוני של רבעון 3 בשנת 2014
  4. יראו שהיחסים בין המוכר למייקל סאבו (כולל ההלוואה הפרטית) דווחו לבנק ולמשקיעים
  5. יראו את הדיווחים למשקיעים בנוגע לחברת הניהול.
בית השקעות צריך לקנות כל יום את אמון המשקיעים. זה העסק.
אם החברה תיתן מענה לנקודות האלה, לא רק שזה לא יפגע בעסק שלהם. להיפך.

vinney

Well-known member
הפורום זה לא בית משפט, אבל בית משפט זה לא פורום

אתה באמת לא רוצה להגרר לבית משפט ולהסביר למה טענת בריש גליא שפלוני או אלמוני מבצע הונאות או עבירות כאלה ואחרות בלי שיהיה לך שום בדל של הוכחה. והיו דברים מעולם, אנשים נתבעו על מה שכתבו בתפוז, במיוחד כשכתבו דברים מאוד ספציפיים נגד אנשים מאוד ספציפיים ופגעו להם בפרנסה. יש הבדל מהותי בין להגיד ״הויני מהפורום רמאי ושקרן״ ולבין ״בעל חברת XYZ מר פלוני אלמוני רמאי ושקרן״. מר פלוני אלמוני יזנבר אותך כמו שלא חשבת שאפשר.
&nbsp
החברה לא אמורה ולא צריכה להפריך כלום. יש לך הוכחות לטענות - גש לבית משפט. אין לך - אל תטען טענות. זה פשוט. את השאלות שיש לך אתה צריך להפנות לחברה. הם לא צריכים ולא חייבים לענות לך פה על כלום, ואילו העלאת שאלות כפי שהעלת ירתיע אחרים מעצם העלאת השאלות. והרי זאת הייתה המטרה שלך, לא? וזה בדיוק מה שנקרא ״לשון הרע״, ובמקרים קיצוניים - זה יכול להיות אפילו פלילי.

יש מידע שאני לא חושף בפורום

1. Courts are for losers
    כל עוד אנחנו לא בצפון קוריאה, מותר ורצוי להעלות טענות גם מחוץ לבית משפט כל עוד הן טענות אמת.
  2. כמו שכתבת, פרסמתי מידע חלקי.
    יש לי אימיילים והקלטות שלהם ושל משקיעים (חלק מהשמות מופיעים בתקנון שפרסמתי) שבהם הם עוברים על החוק וסותרים את מה שאמרו בהקלטות אחרות.
    אני לא אחשוף בפורום משקיעים שביקשו במפורש לא להיחשף, אבל אם החברה תבחר להגיע לבית המשפט, יש לי איך להגן על עצמי.
  3. החברה באמת לא חייבת לענות, וכל אחד יסיק מזה מה שהוא רוצה להסיק. בכל אופן זה לשון הרע רק אם זה לא נכון.

AsiDS

New member
נכון, אבל

קודם כל ויני אתה כותב דברים נכונים ובהחלט הידע שלך כאן תורם רבות, גם אם לפעמים אתה עוקצני...
לגבי מה שכתבת בפוסט אתה שוב צודק, אבל בכל הנושא של השקעות בחו"ל יש בעיה של לתבוע, כי החברות היזמיות ומערכי השיווק הם בארץ, בעוד כל המבנה הפיננסי הוא דרך שותפים וחברות בחו"ל. בעצם כל בית משפט שתפנה אליו אם בארץ או בארה"ב לא יוכל לפעול בצורה נחרצת מול הפעילות הכללית של החברות הללו כי חלק מהסמכות יהיה בישראל וחלק מהסמכות יהיה בארה"ב, מה שהופך הליך כזה למאוד מורכב. למשקיע קטן או אפילו לכמה משקיעים קטנים אין סיכוי להתמודד משפטית עם החברות הללו. קח למשל את הנושא של 35 משקיעים, זה נופל על הרשות לני"ע הישראלית, כי ההשקעה משווקת בארץ. מצד שני כל הנושא של תקנונים כפולים או או הונאת בנקים בהחלט יכול לעניין את בית המשפט הישראלי אבל אין לו סמכות והנושא צריך להיבדק בבית משפט אמריקאי. אני לא רואה את סוג המשקיעים הממוצעים בהשקעות הללו הולכים להליך כזה.

נכון. לרשות ני"ע למשל, אין סמכות לבצע מהלכי חקירה בארה"ב

היא צריכה לבקש אישור מהאמריקאים לבצע חקירה בריבונות ארה"ב.
צריך לקרות הרבה (למשל תלונות של הרבה משקיעים, ומידע מאד ספציפי) כדי שזה יקרה. ככה זה גם עובד בכיוון השני עם ה-SEC.

זו רק אחת הסיבות לג'ונגל שקורה כאן עם השקעות נדל"ן בארה"ב.

dvir831

New member
ייאמר לזכות Vinney

שנכון יש לו דרך מיוחדת להעביר דברים, אך אני מוצא מדבריו רק השכלה והחכמה בתחום הזה, להפך אני על כל שאלה שנשאלת מחכה תחילה שהוא יענה. מבחינתי הוא אוטוריטה בתחום, הוא מבין הוא נכון תמיד לענות ולהסביר (אפילו בפרטי) ובעיני ניתן רק להחכים ממנו.
ויני, בשקט אתה יכול להקים פורום מקביל/נוסף - אני אחרייך הולך :)

בנוסף - למלין כאן אודותיו, אם תשים לב ויני עונה לעניין ולרוב מציב את הכותב עם עובדות או זוויות ראייה שלא בהכרח הכותב חשב עליהם.

vinney

Well-known member
תודה רבה על המחמאות

יש לי נסיון רע עם הקמת פורומים בתפוז (הקמתי וניהלתי פורום מדעי המחשב), אבל אני אשמח ולהמשיך ולתרום פה. אני חושב שיריב עושה עבודה לא רעה בלהפריד בין האינטרסים העיסקיים שלו לבין ניהול הפורום.

Many Braun

New member
המחמאות שאתם חולקים אחד לשני מחממים את הלב

ידע וחוכמה אינם מקנים היתר לזלזל בבני אדם, וחוש הומור נועד לשמח אנשים, ולא לפגוע באנשים כדי לשעשע אחרים (סליחה יריב שאני חולק על העדפות הבילוי שלך). גם טראמפ ״רק אומר את האמת״ ועל הדרך משסע את כל מי שמאז לחלוק על דעתו (מזכיר מישהו?) אחרי ההכחשות שלכם, אני משוכנע לחלוטין שאתם עובדים ביחד. מספיק עם ההיתממות

למעלה