מי אמרה שלעשן בהריון זה לא רע

מחזקת את דברייך

בשישי האחרון ישבתי ליד מישהי בהריון מתקדם שישבה ועישנה. הייתי בשוק
קשה לי מאוד לראות אשה בהריון מעשנת!

אני בתור מעשנת (לא בהריונות ולא

בהנקה) פשוט נגעלת מאותן נשים שמעשנות בהריון ותסלחו לי.

אז שימי לב שהמחקר מדבר בעיקר

על נזק של עישון ההורים לפני ואחרי ההריון. כך שהמסקנה היא: להפסיק לעשן. נקודה.
על הקישור החשוב.

אני בתור מעשנת (לא בהריונות ולא

בהנקה) פשוט נגעלת מאותן נשים שמעשנות בהריון ותסלחו לי.

פרינסה

New member
גם אני מעשנת

ולא בהריון ובכל זאת אני חושבת עכשיו כשהילד יגדל גם אגרום לו נזק עם העישון......... בכל מקרה צריך להפסיק לעשן ליד ילדים וגם אנשים אחרים שנפגעים מזה לאחרונה זה נראה לי פשוט משהו אגואסטי לחלוטין אני מעשנת וכל היתר נפגעים....... נראה לי שאפסיק לגמרי רק מקווה שאצליח.....

liat76

New member
אני לא מעשנת ולא עישנתי מעולם אבל

אמא שלי עישנה בהריונות שלה איתי ועם אחי וגם כשגדלנו שני ההורים שלי עישנו ועדיין מעשנים רק כשיצאתי מהבית הבנתי כמה קשה היה לי לנשום אצל ההורים שלי בבית. פלא שלא פיתחתי אסטמה...

רק שהנתונים הם על עישון האם *אחרי*

הריון, ולא בזמן. כלומר, גם מי שחשבה שעשתה את שלה בכך שלא עישנה בהריון וחזרה לעשן אחרי הלידה מזיקה לילד שלה. מאוד.

זה כבר עישון פאסיבי מבחינת הילד

זה שעישון מזיק בכל שלב בחיים ובזמן ההריון הוא מזיק גם לעובר זה ידוע. יחד עם זאת זה הרגל שקשה להפטר ממנו (ולא, אני לא מעשנת), ואני יכולה להבין את מי שקשה לה. מה שחשוב זה להיות מודעת לסיכונים הכרוכים בכך בזמן הריון,ולעשות בחירה מתוך ידע. מה אגיד לכן, הלוואי שכל המעשנים היו מוכנים להפסיק כי הם גורמים נזק גם לסביבה....
.

אני מאוד מבינה את מי שקשה לה.

אני עישנתי המון. וב"המון" אני מדברת על שתי קופסאות ליום, במשך 15 שנה. בעוד חודש תמלא שנה להפסקת העישון שלי. הפסקתי חמישה חודשים לפני שנכנסתי להריון ובעלי הפסיק איתי כדי ליצור סביבה נקייה מעישון בבית שלנו. הגמילה שלי היתה קשה. אבל אם אני יכולתי, מנתונים ממש ממש קשים, ותוך תשלום מחיר אישי רציני של קשיי ריכוז במשך חודשים והשמנה של 15 קילו שגרמה לי להגיע להריון הזה כמישהי עם משקל יתר מתון לעומת הבחורה הרזה-עד-ממוצעת שהייתי קודם - באמת שכולם יכולים.

משום מה נשים לא מודעות לכך

שעישון במשך שנים יכול לגרום נזקים לאמא במהלך ההריון ולעובר גם אם היא הפסיקה כשגילתה שהיא בהריון לעשן. זה שאישה מעשנת קופסא כל יום ופתאום יום אחד מפסיקה ל- 9 חודשים ...מצמצם את הנזקים אך עדיין מגדיל אחוזים של כל מיני דברים (לא טובים)יחסית לאישה שלא עישנה מעולם. ישנם חומרים שמשאירים "עקבות" ופוגעים בהורים ולאחר מכן נצפית פגיעה גם בעובר. יש לקחת גם את זה בחשבון ולהפסיק לעשן גם למען הבריאות שלך ושל ילדייך. אגב - גם לגבר מעשן השפעה על איכות הזרע ועל בעיות העלולות לצוץ בעובר או כבר בהיותו ילד . הכי פשוט לחפש באינטרנט יש כלכך הרבה מידע שזה מפחיד!

maric111

New member
אני גם הייתי מעשנת לפני

ועכשיו אני לא מסוגלת להריח אפילו את הריח של הסיגריה שמעשנים לידי אני נחנקת .. אחותי למשל כן עישנה בהריון של האחיינית המקסימה שלי וכל פעם הייתי מתעצבנת ורבה איתה על זה אני באמת לא מבינה איך אפשר לעשן בהריון !! רק מלחשוב על הדבר הכי קטן שמזיק לעוברון המקסים שלי זה פשוט מזעזע !!

כ"כ קשה לי להבין

איך מישהי שלא עישנה כל ההריון- חוזרת לזה אח"כ. כאילו, כבר נגמלת!!! החלק הקשה עבר! למה לחזור לג'יפה?

הממ- כי זה לא שמפסיקים כי רוצים אלא

כי חייבים, כך אני רואה את זה ואני דווקא אוהבת לעשן ואני מאד נהנית מכוס בירה קרה יחד עם סיגריה- כל אחד והכייפים שלו. נכון זה ג'יפה ואני מקווה שבאמת לא אחזור לזה אך פעם ב.. ביציאות או משהו כזה, זה לא נורא (ואני יוצאת לעיתים ממש רחוקות). אצלי כשאני בהריון המוח שלי עושה סוויץ' וחושב על טובת העובר כך שפסיכולוגית אפילו לא בא לי לעשן אבל אחרי ההריון ואחרי ההנקה המח עושה סוויץ' חזרה.

BabyG4

New member
בדיוק ככה ../images/Emo45.gif...

הפסקתי עבור טובת העובר שלי ולא כי באמת "רציתי" להפסיק... גם אצלי העישון הוא משהו "חברתי" יותר והייתי מעשנת 2-3 ביום, בעיקר ליד כוס קפה ואחרי ארוחת הצהריים... מאוד נהנית מלעשן סיגריה בערב על המרפסת, להירגע מהיום המטורף שהיה... כרגע - אני רק מפנטזת על הסיגריה אחרי הלידה...

g a n i

New member
כנ"ל אצלי, אבל דווקא לא חברתי

אני פשוט נהנית מ-5 דקות לעצמי בסוף היום, אחרי שהילדים ישנים. אני לא מעשנת בבית, לא לידם גם במקומות אחרים, כמעט ולא במשך היום, לא כשחם - זה לא משאיר הרבה זמן להרבה סיגריות... אני לא מעשנת בהריון כמובן (זה ממש מחריד אותי) וגם לא בתקופה שההנקה אינטנסיבית (פעמיים חזרתי לעשון כשהם היו בני שנה, שנה וחודשיים~ כך שאצלי זה יותר קטע של "לקבל את הגוף שלי חזרה", עושה לי הרגשת חופש
נשמע דבילי? זה מה שעושה לי טוב. ד"א, בהנקה, אם מקפידים לעשן מייד אחרי ההנקה, לא בבית ולא ליד התינוק, התועלת בהנקה למרות עישון של עד כ-10 סיגריות ביום (יש האומרים אפילו יותר, אבל איפהשהו עובר הגבול) עולה על חסרונות התמ"ל מול חלב אם. מה גם, שמי שעוברת לתמ"ל לא מפסיקה לעשן ואז מקבלים אמא שמעשנת+לא מניקה.

בדיוק ככה גם אני עישנתי

אחרי שהילדה הלכה לישון ואחרי ארוחת הערב, לשבת ככה עם הבעל על כוס קפה וסיגריה במרפסת, איזה כיף... לא עישנתי יותר משתייום שלוש ליום

Hera30

New member
אני עדיין מתה על ריח הסיגריות

הפסקתי לעשן בערך שבועיים לפני שנכנסתי להריון. זה התחיל בהתערבות, ולמזלי העוברון לא הספיק לספוג אפילו לא שאכטה אחת. אבל לפעמים, כשאני רואה מישהו מעשן, יש לי תשוקה כל כך חזקה.... מקווה לא לחזור!

למעלה