מיתולוגיה שומרית

tapas tapas

New member
זה ממש ספר בידיוני?

אני רוצה יותר ניתוח ארכיאולוגי, עובדתי או מדעי אם אפשר לקרא לזה ככה. לא רוצה סיפור שבנו בהתבסס על השיר על גילגמש.

18zoot

New member
לא

"עלילות גלגמש" זה תרגום של סיפורים מהמיתולוגיה של שומרים עם הסברים מדעיים.

Boogieman

New member
זאת המלצה, אבל לא למה שאתה מחפש

רוברט סילברברג (בעיקרון, סופר מדע בדיוני) עיבד את האפוס לרומן. שווה לקרוא אבל קשה מאוד להשיג.

18zoot

New member
אתה טועה

זה ספר עם הסיפור המקוריים של המיתולגיה השומרית, הנה הפרטים המלאים: "עלילות גלגמש מלך ארך" בתרגום שמואל פרידמן הוצאת ש. פרידמן, אני יודע שחוץ מהספר הזה קיים עוד תרגום לסיפורי המיתולוגיה אבל אין לי עוד פרטים עליו.

Y. Welis

New member
קיימים עוד שניים לפחות

האחד ספר ישן משנות החמישים שכתב שליח של הסוכנות הציונית לעירק ואיראן ('איש הדיוריט'), והשני רומאן מ-87' שהופיע בהוצאת כתר (שמו לא זכור לי).

קוכולין

New member
הלביא מארך

זה רומן היסטורי לא רע שכתב סופר גרמני (נדמה לי ששמו הראלד בראם) על עלילות גילגמש.

Y. Welis

New member
לא זה, כי לפי פרטי הספר שהזכרת

הוא מ-97' ובהוצאת 'ספריית הפועלים' (אם כי גם ראוי להיכנס לרשימה). אני אשיג את שם הרומאן ההוא בהמשך.

tapas tapas

New member
הספר הזה הוא כן יותר

מדעי? מאשר זה של סילברברג? אודה לך אם תשיג את שם הספר.

Y. Welis

New member
היה ויכוח בזמנו בפורום 161 אם זה

רומאן היסטורי אמיתי או ספר פנטסיה שמבוסס על התקופה. לדעתי זה נופל לקטגורית הפנטסיה, בגלל שסילברברג סוטה בכמה נקודות קטנות (אך חשובות) מהמקור, בעיקר בתיאור סופו של גילגמש.

ע מיש

New member
ההיסטוריה מתחילה בשומר

הוצ' ספרית פועלים, 1982, המחבר שמחה נח קרמר

tapas tapas

New member
הבנתי

שהספר הזה מיושן ויש בו דברים לא נכונים, כלומר גילו דברים חדשים ומעודכנים יותר שסותרים חלק מהטענות וההשערות בספר הזה.

ע מיש

New member
אין לי מושג

יכול להיות שכן, בכל מקרה הוא ספר יסוד מרתק.

למעלה