מישהו ראה את Imposotor ?

asaf2000

New member
מישהו ראה את Imposotor ?

ראיתי את זה ולא הבנתי את הדקה האחרונה. מה גרם לו להתפוצץ? בבקשה לענות במסרים כדי לא לקלקל למי שלא ראה עדיין. תודה.
 

Dark Rain

New member
../images/Emo58.gif ספוילר!(גם למעלה).

קודם כל, כשאתה עומד לגלות משהו בקשר לסרט, במיוחד את הסוף שלו כמו בסרט הזה, תדאג לשים ספוילר למעלה. כי אחרת אנשים יתעניינו להיכנס ולראות על מה אתה כותב. ואתה כבר הורס את הסוף וכותב אחרי זה, לענות במסרים כדי לא לקלקל. אז זה מטופש. מקווה שלא הרסת כבר לכמה אנשים שהתכוונו לראות. דבר שני, כותבים The Impostor. בכל אופן. הסרט גרם לך לתהות כל הזמן אם ספנסר אולהם (המדען) הוא אנדרואיד או לא. הוא מאמין שהוא לא אנדרואיד, אבל האם יתכן שהוא כן? ואם כן, הכיצד אינו יודע על כך? בכל אופן, בסוף הסרט בדקות האחרונות, הבלש הראשי מנסה לעצור אותו ולהרחיק אותו מאשתו, ואז מסתבר לנו שכל הזמן הזה, אישתו הייתה האנדרואידית המסוכנת ולא הוא. ושהאנדרואיד שהתרסק ביער לא הצליח לתפוס אותו אלא רק את אשתו. אז הם הורגים אותה.. ואז פתאום הם פותחים עוד תא בחללית ומגלים את הגופה שלו גם, כלומר, היו שני אנדרואידים, אחד הרג את אישתו והתחלף בה, והשני הרג את ספנסר אולהם והשתלט עליו. כלומר הוא עצמו באמת אנדרואיד אחרי הכל. וברגע שהוא מבין את זה, האישונים שלו מתרחבות, והוא מפוצץ את עצמו, ואת כולם. כלומר, אחרי הכל, הוא כן היה אנדרואיד קטלני. היופי בסרט הזה, במיוחד בתמונות האחרונות שמראות את סצנות האהבה מאותו הבוקר, שלו ושל אשתו. והידיעה היא שבאותו בוקר הם שניהם היו אנדרואידים. שניהם לא ידעו את זה. ושניהם התעלסו כמו היו אנושיים. הם אהבו אחד את השני, כשבעצם הם היו רק מכונות. הם האמינו שהם בני-אדם לכל דבר.. היו להם זכרונות, רצונות, רגשות.. והכיצד הם כה שונים מאיתנו?
 

asaf2000

New member
עדין לא הבנתי כל כך... ../images/Emo58.gif !!!

(פשוט ראיתי את זה בלי תרגום...) האנדרואיד שהתרסק ביער, מה הוא עשה שם? התרסק בטעות ופגש שם את המדען ואישתו? או שהמדען ואישתו היו בחללית שתרסקה? לא כל כך הבנתי... וחוץ מזה אם המדען הבין שהוא האנדרואיד מה גרם לו להתפוצץ? הרי המטרה שלו הייתה להתפוצץ במקום אחר לא?
 

Dark Rain

New member
אוקיי.. (עדיין ../images/Emo58.gif)

הסבירו בתחילת הסרט שבני-האדם נמצאים במלחמה עם החייזרים כבר זמן רב. ושקרו כבר מקרים שהם שלחו אנדרואידים דמויי אדם בכדי להרוג מטרות חשובות. אז למרות שלא מסבירים ממש איך זה קרה, יש לנו את הדמיון בכדי לשער. לאנדרואידים היו רשימות חיסול. והשם של ד"ר אולהם היה שם. לכן הבלש אמר לו שהוא אנדרואיד שהרג את ד"ר אולהם המקורי, מאחר והם מצאו את רשימת החיסול. מה שמסתבר בסוף הסרט הוא, שהמשטרה טעתה בפיענוח רשימת החיסול, וד"ר אולהם הייתה אישתו, כלומר. האנדרואיד תפס את אשתו ולא אותו. ואז הם הרגו אותה. ואח"כ התברר שהם לא טעו ממש אחרי הכל, וגם הוא אנדרואיד. אני אסביר שוב. בחללית היו שני אנדרואידים שנשלחו להרוג את הזוג אולהם בזמן שהם טיילו ביער. החללית שלהם התרסקה, אבל האנדרואידים לא נהרגו, והם הרגו את הזוג אולהם ושמו את הגופות שלהם בחללית. ומאז הזוג אולהם (אנדרואידים) איבדו מזכרון המקרה. אולי בגלל שהחללית שלהם התרסקה והם נפגעו מכך. אולי מאחר והם הגיעו להחלטה שהם רוצים להדחיק ממעגלי הזכרון את הפעולה שלשמה נשלחו. אין לדעת. זה נושא עמוק מאוד, עצוב ויפהפה. ופיליפ ק. דיק, שעל סיפור קצר שלו בוסס הסרט הזה, אוהב לדון בסוגיות שכאלה. אם אתה מתעניין ברבדים האלה, אני ממליץ על הספר שלו; ´האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות?´. אנחנו לא יכולים לדעת בוודאות מה הייתה המטרה של האנדרואיד. אולי הבלש היה המטרה שלו? ואולי האישיות החשובה ההיא שדיברו עלייה בהתחלה הייתה המטרה של אשתו? אין לדעת. וזה גם דיי שולי. העניין החשוב הוא, שברגע שאולהם גילה שהוא אנדרואיד, זה החזיר לו את כל מה שהוא הדחיק עד כה. יתכן שזכר (ע"פ התאוריה שהעלתי קודם) שהוא והאנדרואידית החליטו ביחד להדחיק את היותם אנדרואידים בכדי להאמין שהם בני-אדם לכל דבר. אז הוא ישב שם על הרצפה, והחזיק את גופת אישתו בידיו. ושים לב שהוא החזיק את גופת אשתו כשידע שהיא אנדרואידית, למרות שגופת אשתו האמיתית שכבה בחללית, עם הבגדים שהיא לבשה כשהם טיילו ביער. אך בכל זאת, היה לו ערך סנטימנטלי דווקא אלייה.. הוא לא הרגיש נבגד, למרות שזה מה שהיה צריך להרגיש ומכאן אפשר להבין, שהוא אהב אותה דווקא ולא הכיר את האמיתית. הוא והיא הרי הרגו את הזוג המקורי. אז ברגע שישב שם על הרצפה, והחזיק את גופת אהובתו בידיו, אחרי שהבין שהוא אנדרואיד, ושהבלש וכולם הולכים להרוג אותו, אחרי שהביט בגופתה והבין שהוא איבד אותה, הוא החליט לפוצץ את עצמו ואת כולם.
 
למעלה