מישהו נסע לביקור לארץ לאחרונה? מט"ח

Commander Data

New member
מישהו נסע לביקור לארץ לאחרונה? מט"ח

מה הדרך הטובה ביותר לשלם בישראל - להביא מזומן או יש כרטיס מיוחד שניתן להזמין מראש? למיטב ידיעתי ווסטפק מחייב 3% על כל עסקה שמתבצעת בחו"ל.

Commander Data

New member
אני אבדוק את זה ואחזור עם הסבר

נכון לרגע זה כל מה שיש לי זה לקחת מזומן איתי.

slepax

New member
וכמה העמלה על המרת מט"ח?

כי בסופו של דבר 3% זה באחוזים, כלומר זה חלק שישאר תמיד יחסי. זה שמחייבים על כל עסקה לא עושה את זה יותר מ-3% מהסכום הכולל.

Commander Data

New member
הבעיה יותר מסובכת

הם לא תומכים בשקל, כלומר ההמרה תהיה גפולה בכל פעם - פעם ראשונה לדולר אמריקאי ופעם נוספת לשקל בכל פעם פעמיים!

slepax

New member
ואיך זה שונה מכל המרת מט"ח אחרת?

הרי גם שטרות לרוב לא ממירים ישירות לשקלים, וגם בשטרות תשלם עמלת המרה לאמריקאי ואז לשקל. יש מקומות שכן ימירו ישירות מאוסטרלי לשקל, אבל אני מבטיח לך שהעמלה שלהם תהיה גבוהה יותר כי מבחינתם האוסטרלי זה כסף פחות סחיר.
&nbsp
אל תשכח גם שבהמרת שטרות אתה מתחייב לסכום מסוים מראש כך שאם נשאר לך "עודף" מהנסיעה ותרצה להמיר אותו חזרה לאוסטרלי אז תשלם עמלה שוב.
&nbsp
&nbsp

Caput femoris

New member
שבע שנים באוסטרליה ועדיין לא הבנתי את הבנקים פה.

יש לי חשבון בנק פושטי בגרמניה עם כרטיס דביט סקסי (שקוף!) אבל חוץ מזה דביל.
כל פעולה במטבע שאינו יורו עוברת חלק על השער היציג (או משהו מאוד מאוד קרוב לזה ברמת הנקודה העשרונית השלישית).
פה, איזה כרטיס שאני לא לוקח לחו״ל, תוקעים אותך עם שערי המרה אבסורדיים + עמלות + המון פעמים זה לא עובד בחנויות. כרטיסי אשראי זה בכלל מכה.
ועוד לא דיברנו על קוונטס שתוקעת לך חזוק בשערי מט״ח אם ההזמנה שלך לא יוצאת מאוסטרליה.

slepax

New member
אולי לא הבנתי אותך אבל חשוב להבהיר

העמלה היא על עלות העסקה בדולר אוסטרלי. זה שהם ממירים את הדולר האוסטרלי קודם לאמריקאי ואז לשקל זה אולי ישפיע על שערי ההמרה אבל לא אומר שתשלם פעמיים 3%.
&nbsp
אני די בטוח שזה ככה אבל בבקשה תקן אותי אם אני טועה.

תביא דולרים אוסטרלים ותמיד אותם לשקלים בChange במרכזי

הערים בארץ, בטוח שחלק מהם מקבלים גם דולרים אוסטרלים, לחלופין קנה דולר אמריקאי ותחליף אותו בארץ לשקלים.
השערים מאוד טובים כי יש תחרות בין הדוכנים, אם השער לא טוב תתמקח.

Commander Data

New member
בסוף יצא משהו מוזר

מה שהציעו לי בציינג היה זהה למה שהבנק חייב אותי לאחר ה3% ריבית שלהם

למעלה