מישהו מכיר פינוי בינוי בחדרה?

sagim10

New member
מישהו מכיר פינוי בינוי בחדרה?

שלום
אשמח לחוות דעת ממישהו שמכיר את פרויקט פינוי בינוי באלי כהן בגבעת אולגה:

מדובר ב 200 דירות שייבנו במקומם 1000
הפרויקט הוא "בינוי פינוי" קודם יבנו המגדלים ואחר כך יועברו התושבים (אין תיזוז של התושבים ואין עלות שכר דירה מטורף לקבלן)
מקודם ומיוחצן על ידי העיריה
המגדלים יהיו קו ראשון לים

השאלה שלי היא אם מישהו מכאן מכיר מבפנים את הפרויקט ויכול לשפוך לי קצת אור על סיכוייו או התקדמותו, אני מתעניין ברכישת דירה במתחם. כמובן שהמחירים שם כבר מגלמים חלק (קטן מאוד) מהתכנית.

תודה ושבוע טוב

שמעתי על הפרויקט

אבל לא מכיר אותו לעומק. ממה שאני מבין אין עדיין אישור ועדה מקומית וכמובן שלא מחוזית. נדמה לי גם שהדיירים חתמו בינתיים רק על הסכם ראשוני (בלעדיות) מול היזם ולא על חוזה מחייב.

אתה אומר שהמחירים עלו רק במעט בגלל הפ"ב? אני בספק אבל אתה בטח יודע יותר טוב כי לא בדקתי לעומק. מציע לך לשוחח עם דיירים והוועד (אם קיים) במתחם ולשאול אותם לגבי ההתקדמות. לא פחות חשוב, תנסה לדלות מידע ממינהל ההנדסה בעירייה. בהצלחה.

sagim10

New member
תודה, קצת פרטים

להבנתי יש וועד
עוד לא הוגש לוועדה מקומית, אבל אם מקודם על ידי ראש העיר ומהנדס העיר אני מניח שיעבור בקלות את הוועדה המקומית, נכון?

תודה על תשובתך

סביר להניח

אבל הבעיה העיקרית צפויה בוועדה המחוזית ובהחתמת הדיירים על החוזה המחייב מול היזם.

למרות שחדרה נמצאת מחוץ לאזורי הביקוש, בגלל הקרבה לים הסיכוי למימוש גבוה מאשר בחלקים אחרים של העיר.

gili667

Member
האם כולם חתומים? רק חלק? יש קבלן?

אחת הבעיות בפרויקט פינוי בינוי הוא שגם האוכלוסיה עוברת, לפי איך שנראה המקום מבחוץ זה נראה כבעיה

sagim10

New member
נכון אבל...

בשכונה כזאת, כשאתה מקבל דירה במליון וחצי ויכול למכור אותה, לקנות אחת ישנה בחצי ופתאום להיות בנאדם עם הרבה כסף אחרי שנים של עוני, לא נראה לי שתעבור, גם ככה רוב הדירות יהיו כבר של משקיעים.לגבי חתימות, באופן עקרוני ממה שהבנתי מתוך 200 דירות 2 עדיין לא חתמו

gili667

Member
בדרכלל הרב עוברים

לטעמי הפרטי המיקום מצוין - אך זה טעמי הפרטי

הבנינים לא יהיו באזור החדש, האזור החדש זו אוכלוסיה אחרת לגמרי , תיכנון וכד - ובדרכלל אלו מקבלים עדיפות .
כבר היום המחירים שם גבוהים בהרבה

sagim10

New member
תודה

לגבי המיקום, באתר הממשלתי של מתחמי פינוי בינוי אפשר לראות שהבניינים החדשים דווקא כן יהיו באיזור החדש, ואפילו קרובים יותר לים (350 מטר מקו המים) מאשר הבניינים הכי קרובים היום (500 מטר) תודה על תשובותיכם

למעלה