מישהו יכול להסביר

מישהו יכול להסביר

מה הקשר בין אנמיה וצליאק? כי לפי מה שהבנתי ברגע שמגלים את הצליאק ושומרים על דיאטה האנמיה כבר לא נחשבת מאחר והגורם לצליאק זו גם האנמיה מלבד הפן הביולוגי. לא מבינה למה יש לי אנמיה ועדיין צריכה לקחת ברזל?

niritk13

New member
למיטב ידיעתי זה קשור לפריטין

שזה מחסני הברזל של הדם. מסיבה לא ברורה הם נמוכים באופן תמידי אצל חוליי צליאק, אבל אני לא ממש זוכרת היכן קראתי את המידע הזה אז אני גם לא בטוחה בנכונותו, אבל אני בטוחה שבקרוב מישהי עם מושג ברור יותר תענה לך
שבת שלום

../images/Emo128.gif../images/Emo193.gif לא רופאה אבל אנסה לענות

לאנמיה יכולות להיות כל מיני סיבות. אחת הסיבות לאנמיה הנה הצליאק. לא האנמיה גורמת לצליאק, אלא, כאשר יש צליאק (לא מטופל) המעי נמצא במצב דלקתי ולכן פעמים רבות אינו סופג. בין היתר אין ספיגה של ברזל ולכן רואים מאגרי ברזל ריקים והמגלובין נמוך. אם הסיבה לאנמיה הנה הצליאק, מאגרי הברזל אמורים בהדרגה להתמלא עם שמירה מלאה על דיאטה נטולת גלוטן כיוון שהגוף מתחיל לספוג את הברזל ולשמר אותו. כך קרה בדיוק לבן שלי. הבן שלי קיבל תקופה תוספות של ברזל על מנת לתת "פוש" ואחר כך הפסיק את התוספות אך שמר על רמת ההמגלובין. הכל נעשה בפיקוח של רופא גסטרו ודיאטנית. יכולות להיות סיבות אחרות לאנמיה (בזה אני ממש לא מבינה). אם את שומרת היטב על דיאטה, הנוגדנים הגיע לרמה שהם שליליים ועדיין אי שיפור בברזל, אני ממליצה לפנות ליעוץ מקצועי לברור הסיבות. הרבה בריאות, אמא של הבנים

למעלה