מישהו יכול להסביר את עניין מגן המס

• פותח הנושא tnka
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

tnka

New member

זה נבדק שנתית חודשית ? זה נעשה עצמאית מול בית ההשקעות שאני סוחר דרכו או שאני צריך להגיש פירוט לרשויות המס ? תודה ויום טוב

shahardan

New member
זה נבדק חודשית

זה נבדק שנתית חודשית ? זה נעשה עצמאית מול בית ההשקעות שאני סוחר דרכו או שאני צריך להגיש פירוט לרשויות המס ? תודה ויום טוב
זה נבדק חודשית
במידה ויש רווחים על חודש מסחר מהראשון לאותו חודש ועד לסופו הכסף עובר ע"י הגוף שאתה סוחר דרכו למס הכנסה. במידה ויש לך הפסדים אז אתה זכאי למגן מס והוא עובר איתך כל חודש עד שהוא מתאזן לאפס. אחרי כל עיסקה עם רווח,המס מנוכה ישר כך שלעו"ש עובר הסכום בניכוי המס

tnka

New member
במילים פשוטות אם אני מבין אז

זה נבדק חודשית
במידה ויש רווחים על חודש מסחר מהראשון לאותו חודש ועד לסופו הכסף עובר ע"י הגוף שאתה סוחר דרכו למס הכנסה. במידה ויש לך הפסדים אז אתה זכאי למגן מס והוא עובר איתך כל חודש עד שהוא מתאזן לאפס. אחרי כל עיסקה עם רווח,המס מנוכה ישר כך שלעו"ש עובר הסכום בניכוי המס
במילים פשוטות אם אני מבין אז
תשלום המס על רווחים מתקזז עם סך ההפסד כלומר אם עבור מספר עסקאות שהסתימו ברווח אני צריך לשלם 1000 שח מס ומעסקה אחת שמכרתי בהפסד של 1000 שח , הסכום יתקזז לאפס שח תשלום מס ??

nisanil

New member
עוד שאלה

זה נבדק חודשית
עוד שאלה
אם הייתי משקיע עד עכשיו דרך הבנק ושם הייתי בהפסד לפני כמה חודשים וכרגע אני מעביר את התיק שלי (עם רווח) לבית השקעות אז המגן מס שלי לא יהיה תקף בבית השקעות?

aviy009

New member
סביר שלא, תצטרך בסוף השנה להתקזז

עוד שאלה
אם הייתי משקיע עד עכשיו דרך הבנק ושם הייתי בהפסד לפני כמה חודשים וכרגע אני מעביר את התיק שלי (עם רווח) לבית השקעות אז המגן מס שלי לא יהיה תקף בבית השקעות?
סביר שלא, תצטרך בסוף השנה להתקזז
עם מס הכנסה

nisanil

New member
עוד שאלה

אפשר אבל חבל על העמלות מכירה
עוד שאלה
אחרי שהפסדתי סכום של כמעט 2000 ש"ח קיבלתי החזר ממס הכנסה לחשבון כמעט באותו סכום... יכול להיות שכבר עשו לי את הקיזוז אז?

yair24

Member
אם אני לא טועה

עוד שאלה
אחרי שהפסדתי סכום של כמעט 2000 ש"ח קיבלתי החזר ממס הכנסה לחשבון כמעט באותו סכום... יכול להיות שכבר עשו לי את הקיזוז אז?
אם אני לא טועה
ההחזר שמקבלים הוא לא באמת על גודל ההפסד. זאת אומרת שאם נגיד הפסדת 2000 שקל אתה אמור לקבל החזר של משהו כמו 20% מזה. אם זה היה כמו שאתה מתאר את זה אז היה אפשר לעשות רווחים בטוחים: היית יכול לקנות נגיד מק"מ בסכום גבוה, נגיד 20000 שקל ולחכות שנה, ואז אתה מרויח משהו כמו 8000 שקל שמתוכם 2000 שקל בערך למס הכנסה, ואז היית יכול ב2000 שקל לקנות איזה מניה כביכול ללא סיכון בכלל בגלל שמקסימום אם אתה מפסיד את כל הכסף מס הכנסה יחיז רלך 2000 שקל וזה לא ככה. יאיר

tnka

New member
זהו, זה לא נשמע הגיוני >>

אם אני לא טועה
ההחזר שמקבלים הוא לא באמת על גודל ההפסד. זאת אומרת שאם נגיד הפסדת 2000 שקל אתה אמור לקבל החזר של משהו כמו 20% מזה. אם זה היה כמו שאתה מתאר את זה אז היה אפשר לעשות רווחים בטוחים: היית יכול לקנות נגיד מק"מ בסכום גבוה, נגיד 20000 שקל ולחכות שנה, ואז אתה מרויח משהו כמו 8000 שקל שמתוכם 2000 שקל בערך למס הכנסה, ואז היית יכול ב2000 שקל לקנות איזה מניה כביכול ללא סיכון בכלל בגלל שמקסימום אם אתה מפסיד את כל הכסף מס הכנסה יחיז רלך 2000 שקל וזה לא ככה. יאיר
אין כאן מכל הסוחרים המהוללים מישהוא שיכול לשפוך אור על הנושא הזה ??

nisanil

New member
גם לי זה היה ממש לא הגיוני

אני אבדוק שוב את הנתונים ואני אבדוק אם טעיתי

nisanil

New member
הבנתי מה קרה

אני אבדוק שוב את הנתונים ואני אבדוק אם טעיתי
הבנתי מה קרה
זה לא היה קשור להפסד שדיברתי עליו. קניתי אזורים כמה ימים לפני שחילקה דיוידנד ואחרי בערך שבוע ברחתי ממנה כך שלפי המחשב כביכול הייתי בהפסד של 7000+ הפסד.... למרות שלא מדובר בהפסד אלא הדיוידנד שאני מקבל אחר כך... בגלל שלקחו לי 20 אחוז מס על הדיוידנד החזירו לי אותו סכום כמעט בגלל שמכרתי את המניה בהפסד

yair24

Member
נו

נו
תוריד את ה"אם אני לא טועה" שכתבתי ויש לך תשובה מהוללת ששופכת אור על הנושא לא?

nirshats

New member
מה הבעיה?

מה הבעיה?
על כל 10 שקל שאתה מרוויח הגנבים לוקחים לך 2 , ואתה נשאר עם 8. עכשיו הגנבים אומרים: בוא נעשה לך טובה , אם תפסיד אח"כ 10 שקל , לא תישאר עם -2 שקל אלא נחזיר לך את ה2 שלקחנו לך, קאפיש? ז"א מעין מס הכנסה הפוך. עכשיו אם אתה מפסיד את ה10 לפני שהרווחת אותם לא יתנו לך 2 שקלים , כי סך הכל הם גנבים , אלא פשוט ירשמו לך "מגן מס" שזה אומר שאם תרוויח 10 שקל יקחו לך 2 מהמגן מס (ויצא שלא שילמת כלום) מאידך אם לא הרוחת תישאר עם הרבה מגן מס ולא תראה מהם שקל.

מצב
הנושא נעול.
למעלה