מישהו יכול להדריך כיצד מפרמטים

לירון123

New member
מישהו יכול להדריך כיצד מפרמטים

מחשב נייד ? צעד אחרי צעד , ואחר כך להעלות מערכת הפעלה מחדש ? באיזה מצב וכו !

steammach

New member
לא הבנתי

את מה אתה רוצה לפרמט ? את המחיצה (partition) שבה מותקנת מערכת ההפעלה, או מחיצות אחרות ? איזה מערכת הפעלה אתה רוצה להתקין ?

blackman2

New member
בד"כ במחשבים ניידים אמורים להגיע

דיסקים להחזרת ההארד דיסק למצב המקורי. טוב לפחות ככה זה ברוב חברות הניידים. בכל מקרה, מה צריך לפרמט? את המחיצה של הווינדוס או מחיצה אחרת?

לירון123

New member
רציתי לפרמט את כל הדיסק הקשיח !

ולהעלות מערכת הפעלה מחדש ! יש לי מערכת הפעלה של הנייד מילניום ! כיצד לעשות זאת .

steammach

New member
פשוט תתקין מחדש מערכת הפעלה

ולפני שהוא מתחיל התקנה בפועל, הוא שואל אם אתה רוצה לפרמט את הדיסק. תציין שאתה רוצה, ואז הדיסק יפורמט, ומיד תחל ההתקנה. כמובן שאתה צריך לשים את דיסק ההתקנה ב-cd של המחשב ולהגדיר ב-bios את ה-cdrom בתור ההתקן הראשון ממנו המחשב יעשה boot

steammach

New member
זה תלוי ב-bios

בד"כ זה נקרא : boot priority או boot order אתה תראה שם את כל האופציות להתקנים: usb,lan,cdrom.,hardisk,floppy בד"כ אפשר לקבוע עד 3 התקנים: התקן ראשון - <משהו> התקן שני - <משהו> התקן שלישי - <משהו>

steammach

New member
גם זה תלוי בלוח-אם

לרוב זה מקש delete או f2 שיש ללחוץ עליהם ממש ברגע עליית המחשב (לא עליית windows, אלא מיד אחרי הדלקת המחשב)

steammach

New member
כן, כי אם הדיסק הקשיח

יוגדר כהתקן הראשון, ומכייון שיש בו מערכת הפעלה מותקנת, הוא תמיד יעלה את מערכת ההפעלה, ולא יגיע ל-cdrom על-מנת לבצע התקנה מחדש

לירון123

New member
המון תודה ! אבל אלו עוד אפשרויות

יש לשלוט על הביוס בהדלקה ? מאחר וניסיתי עם DELET וכן F2 ולא הלך ?

steammach

New member
אני בטח לא מכיר את כל הדגמים

בעולם, אבל מחיפוש קצר ב-google ראיתי שיש מחשבי compaq שצריך ללחוץ עח f10 תשים לב בעליה של המחשב, רובם מציגים הודעה: press del/f2/f10 to enter bios

לירון123

New member
סליחה שאני קרציה אבל המחשב לא עולה

עשיתי כפי שנאמר לי ! קבעתי BOOT מCD ! הכנסתי דיסק התקנה ואז ראיתי מסך של נורטו גוסט ואזהרה אם אני בטוח שאני מעונין לעשות זאת ! בקצור רץ לי על המסך באחוזים עד שהסתיימה הפעולה ואז נאמר לי להוציא את ה CD מהכונן ולעשות ALT CNTR DEKET ! עשיתי זאת ואני מחכה מול מסך כחול דקות ארוכות ! מה עכשיו למה המערכת לא עולה . האם עשיתי דבר לא נכון ?

steammach

New member
אין בעיה ../images/Emo13.gif

רצת מוזר לי שראית norton-ghost אתה בטוח שזה דיסק התקנה של windows ? לדעתי זה image של המחשב שמישהו הכין לך אולי

לירון123

New member
הכינו לי את הדיסק הזה במעבדה של

החברה ! אבל למה המערכת לא עולה לי ? חוץ מיזה כשזה רץ אני רואה למטה שרצים קבצים של WINDOWS ! למה המערכת לא עולה ?

למעלה