מישהו יכול להגיב בבקשה...

שליקית

New member
מישהו יכול להגיב בבקשה... ../images/Emo53.gif

היי, אני הגעתי לפורום בבקשה לתגובות על מה שעובר עלי בזמן האחרון. משהו שמאוד מציק לי. חלק מהאנשים אומרים לי שאני צודקת וחלק לא והייתי רוצה לשמוע מה אתם חושבים, זה פורום על חברויות בסופו של דבר... אוקיי, אז הכל התחיל בכיתה יב', פגשתי כמה בנות מהשכבה שהיו ממש נחמדות והסתדרתי איתן מצוין. לרוב זה לא קורה לי כי אני לא ממש מבינה בנות, לדעתי הן עם די שטני לפעמים... בכל מקרה, יצאנו, נפגשנו, נהנינו והיה ממש סבבה. יום אחד, אחת מהבנות ביקשה ממני להכיר לה ידיד שלי שהיא חושבת שהוא חמוד. אמרתי סבבה והכרתי ביניהם. הם היו חברים בערך חודש ובגלל שהוא היה בצבא זה לא התאים לה. במשך הזמן הזה שהיא ביקשה שאני אכיר ביניהם היא התקרבה אלי מאוד ונהיינו חברות ממש ממש טובות. סיפרתי לה כמעט הכל. באותו הזמן, לא הייתי מרוצה כל כך מהקשר עם חבר שלי והייתי מספרת לה כמה שזה משגע אותי ומעצבן. היא הייתה מקשיבה, אבל ברגע שהיא הייתה אמורה להגיב היא הייתה אומרת שהיא חייבת ללכת... לא ממש שמתי לב לזה באותו הזמן. בכל מקרה, אחרי שהם נפרדו היא הכירה חברים ממש טובים שלי מהחטיבה והתחילה להתקרב אליהם לאט לאט. הם חשבו שהיא ממש נחמדה וגם אני חשבתי ככה אז לא הייתה לי בעיה שנצא כולנו ביחד וניפגש. להיפך, היה לי כיף. באותו הזמן היחסים עם חבר שלי הגיעו למצב כל כך נפלא שלא היה לי על מה להתלונן בכלל, הייתי הבנאדם הכי מאושר שקיים. אבל אז איך שהיא לאט לאט התקרבה אל החברים שלי, היא לאט לאט התרחקה ממני עד שזה הגיע למצב שהיא הייתה מסננת אותי בטלפונים, אומרת שהיא תתקשר בחזרה ולא מתקשרת וכמובן פשוט מתחמקת מכל מצב קרוב איתי. אחרי חודשיים כאלה תפסתי אותה לשיחה ושאלתי אותה מה הקטע. היא אמרה שהיא הייתה צריכה הפסקה ממני. שאלתי למה והיא אמרה שהיו פעמים שהייתי מעליבה אותה עם הציניות שלי. שאלתי למה לא אמרת משהו לפני שזה הגיע למצב הזה והיא ענתה שכל פעם שהייתי אומרת משהו שעבר את הגבול היא לא רצתה להעלות את זה באותו הרגע ואחר כך היא הייתה שוכחת. אני אישית חושבת שזה קצת מטומטם - הרי אם משהו מפריע לבנאדם הוא לא ישכח ואז יום אחד יגיד טוב, נפסיק איתה את הקשר. בכל מקרה, היא פגעה בי מאוד ואני מרגישה מנוצלת. היא הכירה את החברים שלי ופשוט זרקה אותי אחרי זה. אני לא יודעת מה היו הסיבות שלה באמת לניתוק הקשר שלנו, אבל מצידי זה לא נגמר בצורה מגעילה. אני לא חושבת שהיא חברה טובה ואני לא מעריכה אותה, אבל אני לא משמיצה אותה ליד אנשים. בכל מקרה, זאת הייתה ההקדמה. העניין שמפריע לי הוא כזה: החבר הכי טוב שלי שאנחנו הכי קרובים בעולם כבר 5 שנים הוא אחד מהחברים מהחטיבה שהיא הכירה. סיפרתי לו איך היא פגעה בי והתייחסה אלי כמו אל סמרטוט והתגובה שלו הייתה "אני חושב שהיא נחמדה". זה כאילו שהוא בכלל לא הקשיב למה שאמרתי. חוץ מזה הוא גם אמר שזה לא שהיא ניצלה אותי כדי להכיר אותו אלא "בזכותי" הוא מכיר אותה. אין לי מושג מה השטויות האלה, זה לא בזכותי ולא נעליים... בכל מקרה, אמרתי לו שזה מפריע לי ושזה גורם לי להרגיש כמו חרא - שאחרי 5 שנים שאנחנו החברים הכי טובים, הוא מכיר מישהי חודשיים אחרי שהוא יודע שהיא התנהגה אלי כמו אל חרא והיא אומרת לו בפנים שהיא שונאת אותי, והוא ממשיך להסתובב איתה כאילו כלום. הוא אומר שאני צריכה לראות את זה מהצד שלו ואני כן חשבתי על זה. אם המקרה היה הפוך ומישהו היה מתייחס אליו כמו חרא ואז היה בא אלי ואומר לי שהוא שונא אותו ואומר איזושהי מילה רעה עליו הייתי צועקת עליו שהוא אידיוט, קמה והולכת כי אני יודעת איזה מן בנאדם החבר הכי טוב שלי ויחס כזה לא מגיע לו. הוא אומר שהוא לא רוצה להפסיק להסתובב עם הבחורה הזאת ובאותו הזמן הוא לא רוצה לפגוע בי. אני לא חושבת שהוא מבין שזה שהוא מקשיב ומסתובב עם מישהי שאומרת שהיא שונאת אותי כשלא עשיתי לה שום דבר רע מכאיב לי ושהוא יכול להציל את החברות הזו אם הוא לפחות יגן על הכבוד שלי כשהיא מדברת עלי ככה. אני לא כאן כדי להגיד לו עם מי להסתובב, אבל שלפחות יהיה לו מספיק אישיות כדי להבין מי החברים שלו באמת. חשבתי שישאלו אם יש ביניהם משהו רומנטי - אז התשובה ממה שידוע לי, אפילו לא משהו קרוב לזה... אז מי שהגיע עד לכאן - תודה
מישהו או מישהי יכול להגיב לי בבקשה? להגיד לי אם אני המפגרת פה והוא צודק? אני באמת כבר לא יודעת מה לחשוב... תודה על ההקשבה!

Shoshi53

New member
אני נוטה להסכים איתם

(שימי לב גם איך סגננתי את הדברים - לא כתבתי היי את טועה או את לא צודקת או הדיעה שלך לא נכונה, אלא עידנתי את הדברים). לפעמים אפשר לומר את אותו דבר ולהעביר את אותו מסר בצורות שונות, ולכן תמיד עדיף להגיד את זה בצורה יפה ועדינה (כמה שאפשר). "פגשתי כמה בנות מהשכבה שהיו ממש נחמדות והסתדרתי איתן מצוין. לרוב זה לא קורה לי כי אני לא ממש מבינה בנות, לדעתי הן עם די שטני לפעמים..." *** אני מאמינה במשפט - לכל דבר בעולם יש סיבה. כתבת בהמשך שאת צינית לפעמים, לא תמיד אנשים חייבים להבין את הציניות שבך או לקבל אותה, לא תמיד אנשים אוהבים ציניות ולא תמיד יגיבו לה. בהקשר למשפט בשורה הראשונה (ההתחלה) - התשובה לשאלה למה זה קורה נמצאת בסוף המשפט בשורה השניה (ציניות/מבט מלמעלה). לא תמיד אנשים אוהבים את זה, אבל בהחלט מרגישים בזה ואולי זה מה שמרחיק ממך בנות וחבל, כי לפי ההמשך יש לך מה לתת ואת מסוגלת ליצור חברויות אמיתיות וכנות, אבל מצד שני יש לך גם את הסגנון שלך (יש אנשים שאוהבים את זה - את הצחוקים שבכך - אבל יש אנשים שלא אוהבים את זה ואפילו נפגעים מכך). "היא הייתה מקשיבה, אבל ברגע שהיא הייתה אמורה להגיב היא הייתה אומרת שהיא חייבת ללכת..." *** אני מניחה שהתשובה (לפי ההמשך שקראתי) היא שהיא נמצאת בינך לבינו, מצד אחד היא חברה מאוד טובה שלך, אך מצד שני היא מכירה אותו ואולי גם הוא סיפר לה דברים ושפך את הלב ואז היא בין הפטיש לסדן, נותנת אוזן להקשבה, אך לא יכולה להתייחס לכך כי היא מרגישה "תקועה" בין שניכם. יכול להיות שהיא גם לא ידעה איך להעביר לך את המסר (אולי לא הסכימה איתך? אבל בגלל שהיא פחדה שתגיבי בציניות העדיפה לא להגיב?). "שאלתי למה והיא אמרה שהיו פעמים שהייתי מעליבה אותה עם הציניות שלי. שאלתי למה לא אמרת משהו לפני שזה הגיע למצב הזה והיא ענתה שכל פעם שהייתי אומרת משהו שעבר את הגבול היא לא רצתה להעלות את זה באותו הרגע ואחר כך היא הייתה שוכחת." יכול להיות שהיא דוברת אמת. לפעמים לאנשים אין את הכלים/הכוח להגן על הזכויות שלהם (כבוד) או להגיד לצד השני שזה לא מקובל עליהם הדיבור/צורת ההתנהגות של הצד השני כלפיהם. יש אנשים שונים, כל אדם הוא אדם שונה בפני עצמו ואם נקבל כל אחד כמו שהוא - זה יעזור לנו יותר בחיים (לאו דווקא בתחום חברות, אלא בכל תחום בחיים). "אני אישית חושבת שזה קצת מטומטם". אני מניחה שכתבת את המשפט הזה בהודעה מתוך כעס והרגשה לא נעימה (תחושות שאת חשה מזה זמן רב), אבל עדיין - אפשר לקבל צורת התנהגות של אחרים, אפשר לקבל אנשים כמו שהם ולא לשנות אותם שיהיו "הצל" שלנו. "הרי אם משהו מפריע לבנאדם הוא לא ישכח ואז יום אחד יגיד טוב, נפסיק איתה את הקשר." אני מכירה אנשים שהיו פועלים כך - שתפקידם בעולם לא לחנך אנשים (הם אומרים שזה תפקיד האמא שלהם), ואם אדם לא מרגיש שמתרחקים ממנו אנשים ולא עושה חושבים לבד - אז שיהיה לבד. אני מכירה מישהי מהעבודה שגם כשמדברים איתה ובאים לעזרתה (לא אומרת שזו את - אלא להראות שיש כל מיני אנשים ולא תמיד לדבר עוזר) - היא רק נואמת ומדברת, בכלל לא מקשיבה, וחושבת שהיא הכי צודקת (ולא משנה שאנשים אחרים עם יותר נסיון משלה ועברו את מה שהיא עוברת עכשיו ויכולים לתרום לה מנסיונם, ע"מ שהיא לא תעבור דברים לא טובים שהם עברו כבר) - אבל היא בקטע של לנאום. "בכל מקרה, היא פגעה בי מאוד ואני מרגישה מנוצלת. היא הכירה את החברים שלי ופשוט זרקה אותי אחרי זה. אני לא יודעת מה היו הסיבות שלה באמת לניתוק הקשר שלנו, אבל מצידי זה לא נגמר בצורה מגעילה. אני לא חושבת שהיא חברה טובה ואני לא מעריכה אותה, אבל אני לא משמיצה אותה ליד אנשים." *** אני מבינה ומאמינה לה שאת נפגעת, אך מצד שני אני מאמינה לה שהיא נפגעה (מהציניות הכוונה). את כותבת שמצידך זה לא נגמר בצורה מגעילה, זו הדיעה שלך ואת מאמינה בזה, אבל כדי להתקדם בחיים - כדאי להקשיב לצד השני ולהבין גם אותו. בענין החבר - אם את לא רוצה לאבד אותו (אם תאבדי אותו יום אחד וזה לא חייב להיות עכשיו, זה לא יהיה בגללה, זה יהיה בגלל דברים אחרים שהורסים לכם את הקשר וסתם חבל על הלב של שניכם) : - סיפרת לחבר משהו והוא הגיב והוא הקשיב. זה שהוא לא מסכים עם הדרך/המסר שלך זה לא אומר שהוא לא מקשיב לך. הוא הקשיב בהחלט ("זה כאילו שהוא בכלל לא הקשיב למה שאמרתי."). - "חוץ מזה הוא גם אמר שזה לא שהיא ניצלה אותי כדי להכיר אותו אלא "בזכותי" הוא מכיר אותה." אני מקבלת את הדיעה של החבר. אין פה מצב של ניצול, אלא מצב שמישהי פוגעת ומהצד השני יש נפגעת ובסוף זה מוביל לניתוק ביניהן. - "אין לי מושג מה השטויות האלה". לקח לי קצת זמן עד שהגבתי למשפט הזה כי אני מאוד כועסת כשאני קוראת משפט כזה
את עם חבר שלך 5 שנים ! את אוהבת אותו ! את מרגישה בעננים וכותבת שהקשר שלכם מדהים ! ובגלל שהוא לא מסכים איתך אז את אומרת שהדברים שלו שטויות? קשר מבוסס על הבנה, כבוד ויחס - איפה זה בדיוק? - בדקת אם יש אפשרות לקשר רומנטי בין החבר שלך לחברה שלך - ואין קשר רומנטי כזה. הקשר הוא ידידות בלבד. ממליצה לך בחום (כדי שהידידות ביניהם לא תהפוך יום אחד לאהבה) - לעשות את הכל ולדאוג לכך שהוא ימצא אצלך את מה שהוא מוצא אצלה. כנראה שיש דברים שהוא מוצא אצלה (ולא אצלך) אם הוא מעריך כל כך את הידידות ביניהם ומוקיר אותה על כך. "אם המקרה היה הפוך ומישהו היה מתייחס אליו כמו חרא ואז היה בא אלי ואומר לי שהוא שונא אותו ואומר איזושהי מילה רעה עליו הייתי צועקת עליו שהוא אידיוט, קמה והולכת" ולא בודקת מה קרה. לא בודקת מי צודק. פשוט קמה, צועקת והולכת. החבר = אלוהים וזה מוביל למסקנה ש חברה = אלוהים??? - אם היא אומרת שהיא שונאת אותך והוא עדיין מסתובב איתה, אבל הוא עדיין חבר שלך - זה אומר שהוא נהנה מהידידות איתה, אבל זה שהיא אומרת לו שהיא שונאת אותך זה לא מזיז לך ובכל זאת הוא איתך. - "אם הוא לפחות יגן על הכבוד שלי". זה לא התפקיד שלו להגן על הכבוד שלך - הכבוד שלך או כלפייך יבוא בעקבות מעשים/דיבורים שלך. "אני לא כאן כדי להגיד לו עם מי להסתובב, אבל שלפחות יהיה לו מספיק אישיות כדי להבין מי החברים שלו באמת." אם את אוהבת את החבר ואת רוצה שהחברות ביניכם תשרוד - אל תחלקי לו ציונים (אישיות) ואל תפתחיתי מערכו כי הוא מבין עם מי הוא מסתובב.
בשינוי בחייך - אמנם דרך ארוכה לפנייך, אבל אם תתמידי בה תקצרי המון אושר בהמשך.

RossandRachel

New member
וואו, ממש אהבתי את התגובה-

ממש סיכמת פה הכל, ח"ח ואני מסכימה עם כל מילה

שליקית

New member
אבל את טעית בחצי מהבסיס של

התגובה שלך. העניין כאן הוא לא עם חבר שלי. חבר שלי לא ממש מכיר אותה בכלל ואין לו שום קשר איתה בכלל. דיברתי עם חבר ממש טוב שלי שאני מכירה 5 שנים כבר [אחד מהחברים מהחטיבה]. אין לי קשר רומנטי איתו כלל. עכשיו זה משנה משהו בתגובה?

שליקית

New member
ועוד דבר

זה בקשר לציניות שלי - היא הייתה יותר צינית ממני לפעמים והייתה עוקצת אותי בלי סוף. בשיחה הזאת שהייתה לי איתה היא הוסיפה שעוד סיבה שנמאס לה ממני זה שהיא הייתה מראה לי בגדים ודברים חדשים שהיא קנתה ולא הייתה מתלהבת מהם כל כך. לא הבנתי, היא רוצה שאני אתחיל לצרוח "וואו!!!" כל פעם שהיא קונה חולצה חדשה?

שליקית

New member
סליחה על כל ההודעות

קצת לא מרוכזת... אבל אמרת "היא הייתה מקשיבה, אבל ברגע שהיא הייתה אמורה להגיב היא הייתה אומרת שהיא חייבת ללכת..." *** אני מניחה שהתשובה (לפי ההמשך שקראתי) היא שהיא נמצאת בינך לבינו, מצד אחד היא חברה מאוד טובה שלך, אך מצד שני היא מכירה אותו ואולי גם הוא סיפר לה דברים ושפך את הלב ואז היא בין הפטיש לסדן, נותנת אוזן להקשבה, אך לא יכולה להתייחס לכך כי היא מרגישה "תקועה" בין שניכם. יכול להיות שהיא גם לא ידעה איך להעביר לך את המסר (אולי לא הסכימה איתך? אבל בגלל שהיא פחדה שתגיבי בציניות העדיפה לא להגיב?). אז זהו, שהיא לא הכירה את חבר שלי בכלל והיא עדיין לא ממש מכירה אותו[ואני מתכוונת החבר חבר ולא החבר הטוב שזה מי שאני מתייעצת לגביו]

sh53

New member
אז ככה

זה לא משנה אם חשבתי שמי שאת מדברת עליו חבר/ידיד שלך, כי הבעיה היא לא בו, אלא בקשר בינך לבינה. עדיין מה שכתבתי יכול להיכתב גם על ידיד - מותר לידיד שתהיה לו דיעה משלו, מותר לו שלא להסכים איתך, מותר לו להיות הוא עצמו ולא להגן עלייך (כי אולי הוא חושב שזה לא תפקידו בעולם או שהוא באמצע בין שתיכן או שהוא חושב שזה מריבה של בנות ואותו מעניין יותר כדורגל וספורט או כל סיבה אחרת). בקשר לכך שהיא היתה יותר צינית ממך - לא משנה מי היה יותר ציני ממי, לא משנה מי התחיל ראשון להשתמש בציניות כדי לפגוע בשני - מה שכן משנה זה שאתן כבר לא חברות היום ומה עושים עם הנתון הזה? בקשר לסיבה האחרונה שהזכרת (בגדים והתלהבות) - אני מניחה שאם זו היתה הסיבה היחידה והכל היה מושלם ביניכן, אז בכלל לא הייתן מגיעות למצב אליו הגעתן, ככה שזה לא משנה הדוגמא הזאת אלא מה שמאחורי זה - חוסר פרגון וציניות. חשבת על פתרון כלשהו למצב? אשמח לשמוע ממך רעיונות. אני יכולה להציע/לחשוב על משהו, אבל הייתי מעדיפה שזה יבוא ממך.

ocean boy 22

New member
:)

לא נראה לי שאם ידיד משותף היה מתייחס לא יפה לחבר הטוב שלך, היית מתנתקת מהידיד. תנסי לראות מנק' מבט של החבר שלך - הבחורה לא עשתה לו כלום, היא עשתה לך. למה הוא צריך להתנתק ממנה בגלל זה? זה נראה לך הגיוני, כל בנאדם שתריבי איתו, גם החברים שלך צריכים לריב איתו? וההיפך. את לא צריכה לערב בין 2 הדברים. ואם הבחורה לא מעוניינת בקשר איתך, זה לא משהו שקשור בך. זה מעיד עליה - היא מעדיפה להתרחק מאשר לקיים איתך שיחה בנושא. אז הבעיה אצלה, לא אצלך.

שליקית

New member
תודה רבה ../images/Emo70.gif

על התגובה! הראת לי פה נקודה שלא ממש חשבתי עליה... אבל כמו שאמרתי, אני לא פה כדי להגיד לו עם מי להסתובב, אבל שלפחות אם מדברים עלי לא יפה כשהוא יודע שזה לא מוצדק אז שלא ישתוק בקשר לזה כמו שאני אשתוק אם ידברו עליו דברים לא נכונים... יש בזה איזשהו הגיון..?

sh53

New member
לא מסכימה איתך

כי הוא זה הוא ואת זה את באופי שלך - את מגנה על אחרים, גם אם זה לא נוגע אלייך. באופי שלו - אולי הוא אוהב שלום ולא מעוניין ליצור ויכוחים (בלי קשר במי/במה מדובר). אולי הוא לא תופס את "תפקידו" בעולם כמתקן שגיאות אצל אנשים או מישהו שאמור להבהיר לאנשים דברים, אלא שכל אחד יחשוב מה שהוא רוצה.

למעלה