מישהו יודע

מצב
הנושא נעול.

lolyland

New member
מישהו יודע

מישהו יודע
מה הם בדיוק העמלות שהבנקים לוקחים על קרנות נאמנות לפי הרפורמה החדשה? האם אלה עמלות לפי זמן ההחזקה, האם הן מצטרפות לעמלות של מנהלי הקרן ומחושבות כחלק מקביעת המחיר של הקרן? ולסיום, האם גם בבתי ההשקעות לוקחים את העמלות הללו? אגב, האם אני היחיד שחושב שזו שערוריה שרפורמה שנועדה להיות לטובת הצרכן גורמת לו בסופו של דבר לשלם יותר?

idoba2

New member
תשובה

מישהו יודע
מה הם בדיוק העמלות שהבנקים לוקחים על קרנות נאמנות לפי הרפורמה החדשה? האם אלה עמלות לפי זמן ההחזקה, האם הן מצטרפות לעמלות של מנהלי הקרן ומחושבות כחלק מקביעת המחיר של הקרן? ולסיום, האם גם בבתי ההשקעות לוקחים את העמלות הללו? אגב, האם אני היחיד שחושב שזו שערוריה שרפורמה שנועדה להיות לטובת הצרכן גורמת לו בסופו של דבר לשלם יותר?
תשובה
היו כמה רפורמות. לגבי הרפורמה האחרונה, זו הקשורה ב"עמלות ההפצה", עבור רובן המוחלט של הקרנות, אתה לא תבחין בהבדל. זה שקוף בשביל המשקיע.

lolyland

New member
תודה.האם זה אומר שעמלות שמופחתות

תשובה
היו כמה רפורמות. לגבי הרפורמה האחרונה, זו הקשורה ב"עמלות ההפצה", עבור רובן המוחלט של הקרנות, אתה לא תבחין בהבדל. זה שקוף בשביל המשקיע.
משווי הקרן הן עמלות הנהול בלבד? לדוגמא, נניח שאני משקיע בקרן שמחזיקה אג"ח שעושה 5% בשנה. דמי הניהול המוצהרים הם 1% בשנה. האם שער הקרן יעלה ב4% בשנה?

יהושע 50

New member
קנה אג"ח לבד, יותר זול

משווי הקרן הן עמלות הנהול בלבד? לדוגמא, נניח שאני משקיע בקרן שמחזיקה אג"ח שעושה 5% בשנה. דמי הניהול המוצהרים הם 1% בשנה. האם שער הקרן יעלה ב4% בשנה?
קנה אג"ח לבד, יותר זול
למד קצת על אג"חים וחסוך את דמי הניהול בכך שתקנה אג"חים בעצמך ולא באמצעות הקרן.

מה שיקוליכם בבחירת אג``ח חברות?

קנה אג"ח לבד, יותר זול
מה שיקוליכם בבחירת אג``ח חברות?
כמו כן איזה אתר נותן מידע מתומצת ושימושי על אג``ח חברות? תודה רבה לכל העונים! !

lolyland

New member
אני לא זר לשוק ההון

קנה אג"ח לבד, יותר זול
אני לא זר לשוק ההון
ואני גם חושב שהשקעה דרך קרנות היא הרבה פעמים לא כדאית. אבל יש מיקרים שבהן היא כן כדאית, ועמלות ההפצה יכולות לעשות מבחינתי את ההבדל.

יהושע 50

New member
למה לשלם למישהו

אני לא זר לשוק ההון
ואני גם חושב שהשקעה דרך קרנות היא הרבה פעמים לא כדאית. אבל יש מיקרים שבהן היא כן כדאית, ועמלות ההפצה יכולות לעשות מבחינתי את ההבדל.
למה לשלם למישהו
כדי שיעשה את מה שאתה יודע, יכול ופנוי לעשות לבד?

lolyland

New member
בודאי

אתה יכול להסביר
למה לדעתך קרן מט"ח עדיפה על השקעה באותם נכסים ללא תיווך הקרן?
בודאי
לי יש שקלים, ויהיה עלי להמיר אותם למט"ח + פתיחת חשבון במט"ח + עמלות קניה בחו"ל שהן יותר יקרות + פחות נזילות.

idoba2

New member
תקן אותי אם אני טועה...

למה לשלם למישהו
כדי שיעשה את מה שאתה יודע, יכול ופנוי לעשות לבד?
תקן אותי אם אני טועה...
כדי להשקיע סכומים קטנים (בפיזור רחב).. לא? למשל דוגמא קיצונית.. כדי לשים 100 ש"ח ב10 אג"חים (סה"כ 1000 ש"ח).

מצב
הנושא נעול.
למעלה